Časopisi
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6

Tema: Časopisi

  1. #1

    Časopisi

    Znachi.. NIN, Vreme, SAT, Travel magazini, Glorija, Zabavnik.. Ili mozda neki o kuvanju, kukicanju, mozda neki kompjuterski? Mor'bit Story, Skandal?

    Kupujete li neki redovno ili radije migoljite mishom po on-line izdanjima istih?

    Izašao četvrti broj časopisa Nova misao

    Temat o Žilniku


    Novi Sad - Nova misao već četvrti put potvrđuje najavu da će predstavljati savremenu kulturu Vojvodine. Časopis pored vrlo informativnog i svedenog bilansa kulturnih zbivanja, u svakom broju temeljno predstavi jednog od istaknutih vojvođanskih autora/autorki.

    U ovom broju predstavljen je Želimir Žilnik, a uz časopis čitaoci dobijaju CD sa Žilnikovim dokumentarcima (Žurnal o omladini na selu, zimi - 1969, Inventur - 1975, Gde je dve godine bio Kenedi - 2005, Marbe Ass - 1995). Na četrnaest stranica neuobičajenog, ali veoma preglednog, primereno izabranog formata (31x31 cm) predstavljeni su počeci, podsticaji, sazrevanje, plodovi osporavanja i zrenja Želimira Žilnika. I, naravno, njegov umetnički credo. Autor i znalac njegovog dela procenjuju umetnički put ne gubeći ni na trenutak kontekst, tako bitan za razumevanje dela, i utoliko je pristup Žilnikovom delu dobio okvir koji samo delo zaslužuje. Metodologija studija kulture je primenjena na slučaju Želimira Žilnika. Autopoetika i metodologija stvaralačkog procesa nisu oteti autoru već ih autor i kritičar zajednički razotkrivaju uvlačeći čitaoca u stvaralački proces. Detalji koji gledaocu dokumentaraca promiču kao podloga radnje i zbivanja postaju predmet naknadnih otkrića, detalji izgubljenog vremena koje ne može oživeti nijedan drugi medij, niti umetnost. Postavljajući dokumentarcu zahtev da analizira, traži, pita, uzbuđuje Žilnik je ostavio umetničke tragove za koje se danas ispostavlja da su jedan od najpouzdanijih istorijskih izvora.

    Nova misao pruža uvid u formulisanje kulturnih politika gradova (kulturni pokret grada) na primeru Barselone, u odnos autora (Vladimira Pištala) i izdavača (Nenada Šaponje, vlasnika izdavačke kuće Agora iz Zrenjanina) najčitanijeg romana godine Tesla, portret među maskama, 2009.

    Prijatno je čitati Novu misao jer spada u retke rodno osetljive časopise. Beleži uspehe žena u galerijskim prostorima, izdavaštvu, teorijskoj produkciji, a i najveći broj tekstova potpisuju autorke. Nova misao je kulturni fenomen vredan pažnje.

    Danas
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  2. #2

    Odgovor: Časopisi

    Kao klinka sam se mnogo vise lozila na casopise, mahom one "sarene" (OK!, Bravo, My Love Story...), pa sam odna redovno kupovala JOY! dok me nije smorilo.
    Da, "Mikijev zabavnik" sam uzimala sve dok u selu nije prestao da se prodaje. Doduse, to je strip vise nego casopis, ali dobro
    Do skoro nisam uzimala nista redovno, sve sto me je interesovalo sam nalazila na netu, dok nije poceo da izlazi nedeljni casopis "Veliki slikari". Vec su tri broja izasla, o Van Gogu, Moneu i Gogenu, i odlucila sam da cu kupovati svaki. Ne secam se kad sam skoro cekala zeljno utorak ili sredu da bih kuila novine koje cu progutati za sat vremena, nauciti nesto i ostati mi kao odlicno stivo koje cu citati i kasnije.
    Krek, krek.. Ne gudra

  3. #3

    Odgovor: Časopisi

    ZnaĆi, Politikin Zabavnik se pazari svakog petka.

    Dok je dolazio Playboy na kiosk kod mog druga, redovno sam ga iščitavao, pa vraćao (da, iščitavao, nisam blejao u slike kao moroN).

    Ribolov se takođeR pazari dvonedeljno.

    Dok je izlazio Tempo (onaj stari, dobri), i on se čitao svake nedelje.

    I takooo...



  4. #4

    Odgovor: Časopisi

    Iz klinachkih dana se secam, da smo brat i ja udruzhenim snagama (dzeparcem), kupovali stripove;
    Kasnije sam redovno kupovala Burdu i New Mode, zbog shniteva (pratila se moda, shilo se, ovo ono);
    a onda, (sa prvim simtomima hipohondrije) kupovala sam "Lekovito bilje"..... kupovala sam ih redovno tokom godinu dana, a posle toga nije bilo svrhe - samo se ponavljaju isti tekstovi...

    E, da....dopadaju mi se oni chasopisi za uredjenje enterijera/eksterijera.....i tipa - sam svoj majstor.....ali njih prelistam za DZ kod snajke u trafici


    Vishe nista ne kupujem....sve to su zamenila on-line izdanja...

  5. #5

    Odgovor: Časopisi

    Kasam biJo mali ima8 formiranu naviku da kupujem HUPER.
    Tata Patakovic je imao obicaj da odashilje kcheri Patakovic u beli svet da izvestavaju sa raznih muzickih dogadjaja.. Bilo mi je zanimljivo da citam, a imalo je i poprilican broj enigmatskih stranica i njima sam volila da oshtrim um u to vreme.

    Sada kupujem samo Vreme. U on-line izdanju malo daju da se cita za djabe.
    U ovom broju od prikljuche ima fenomenalan tekst na cetiri strane o Dunavskim tvrdjavama, ima saga o xumanitarnom scandalu zvanom 'umiljato jagnje' RebraĆa.. A Zivkova i Panchica chitam bas onako zeljno, zbrda zdola.
    Gutam.

    U nasoj kuci je inace uvek bilo gomile tomova casopisa o enterijeru jer nam se time bavi najistaknutiji chlan vamilije.
    Tako da znam u kom momentu je najpopularniji gobi, kad zebrano.. Poshto tabla ivanjichkog, posto funder maxa i to sve..
    Poruku je izmenio Lilith_021, 18.04.2010 u 02:21
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  6. #6

    Odgovor: Časopisi

    Sto se novina tice, jedno vreme sam komotno mogla da otvorim trafiku i da ne brinem da li cu preziveti, kupovala sam skoro sve ilustrovane casopise.

    Kao klinka,redovno sam kupovala My Love Story,mislim da je izlazio sredom i ja sam u to vreme bila prvi kupac na trafikama , kako bi mi dopao u ruke,zgrozena cinjenicom da se moze prodati
    Posle sam takodje redovno kupovala Status i Damu,dok Vesna i muz joj nisu odlucili da ih batale.
    Potom Zdravlje i Lepotu,kad su pocele izlaziti bile su ok,onda su se tekstovi poceli ponavljati, pa sam odustala.
    Potom Gloriju i Lisu.
    I Vitu, kad je pocelo izlaziti nase izdanje.
    Pa je pocelo izlaziti Bilje i zdravlje i bilo je tu lepih tekstova u pocetku, onda su i oni poceli vrteti u krug stare tekstove, samo malo prepravljene, pa sam i od njih odustala.
    A usput sam sve boljke i simptome, lecenih bolesti imala

    Sad jedine novine koje kupim su Blic zena i njih ne kupujem redovno, vec ako me privuce neki naslov .

Slične teme

  1. Književni časopisi
    Autor Kalina u forumu Književnost
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.02.2010, 16:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •