Da li treba stalno pitati:Zasto? - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 28 od ukupno 28
  1. #16

    Odgovor: Da li treba stalno pitati:Zasto?

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Ne trivijaliziram to pitanje ''Zašto'' pa ga pitam doista onda kada želim da uistinu znam odgovor. Nažalost, većini ljudi je to pitanje da li vrsta poštapalice ili jednostavno nekad nemaju što da kažu pa ih preko usana samo prijeđe pitanje ''Zašto''.

    .
    Interesovanje za mnoge stvari je cesto plod gordosti(to su oni koji nemaju sta da kazu .pa samo pitaju ''zasto''...)...to su ''zamke zlog duha koji pokusava da nas saplete radoznaloscu...''...

    Slazem se sa tvojim razmisljanjem...Cesto se bas tako dogadja...


    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    A Zašto bi smo stalno pitali Zašto??
    Zaista zasto bismo...?

    Ipak ,ne pitamo stalno,.mada cesto pitamo...!Ali,vazno je reci, da postoje pitanja ,koja pocinju sa ''zasto''i na koja nikada ne dobijamo odgovore ... ,pa ih treba ''ostaviti''...potrebno je ustuknuti i ne pitati''ni ovako,ni onako''...
    Jos postoje pitanja sa tim cuvenim''zasto'',na koja takodje nema odgovora jer su povrsna,leteca, previse znatizeljna i raznovrsna...
    ''Cuvati um od nekorisnog znanja i prazne radoznalosti''-Sveti N.Agiorit...

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    A zašto ne bi smo stalno pitali zašto?
    ...

    Zasto bismo se nepotrebno rasipali na mnostvo ''gluposti''koje nam u naletima neprekidno naviru (''ljudi ja bih se spasao,al mi misli ne daju''...)i koje nisu bitne za nas...

    Ipak na kraju mi pitamo,ali trebalo bi da znamo kada...i na kakva pitanja ...zaista, na ona koja su nam od zivotne vaznosti i na koje dobijamo odgovore...
    Znaci, ne treba stalno pitati ''zasto''...(tj nije potrebno bas tako cesto!)..Ali treba pitati i tada jedino i dobijamo odgovore,jer se tu radi o onim pitanjima koja nas godinama istinski muce...
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  2. #17

    Odgovor: Da li treba stalno pitati:Zasto?

    Čak iako pitanje ne započnemo rečju ''zašto'' ono će u sebi sadržati to pitanje.Mislim da je to stoga što je sadržano u suštini svakog problema bez obzira na njegovu važnost.Uostalom,nikada nije naodmet saznati zašto je nešto takvim kakvim jeste,pa makar to bilo u vezi sa tzv.trivijalnostima jer čak i one odvode svojim rešenjem u neke od dubina našeg postojanja-dubina tih vrsta je koliko i istina.
    Svako zašto vodi ka jednom zato i izuzmemo li odgovaranja na ovu vrstu pitanja tek da bi se nešto reklo,smatram da su odgovori najčešće vrlo blizu noga što mi jesmo.Tako i onaj najjednostavniji po svom smislu odgovor jeste odraz jednog dela naše psihosinteza,našeg mentalnog sklopa.

    .Zbog svega toga mišljenja sam da se uvek treba zapitati 'zašto?''
    Odvešće nas do jednog ''zato''koje odgovara jednom našem delu,koje je deo nas,a ničeg boljeg do istraživanja sopstvenih dubina i onih,crnih ponora koji najčešće posle jednog dobro usmerenog ''zašto?'' izviru.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  3. #18

    Odgovor: Da li treba stalno pitati:Zasto?

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Čak iako pitanje ne započnemo rečju ''zašto'' ono će u sebi sadržati to pitanje.Mislim da je to stoga što je sadržano u suštini svakog problema bez obzira na njegovu važnost. .
    Cak i ako ne sadrzi,to pitanjce, ce nam se,putem misli , samo nametnuti, vrlo verovatno,mada ,po mojim saznanjima ne obavezno, ..

    U zivotu postoje stvari ,koje se same po sebi podrazumevaju,a i cesto covek ne zeli da komplikuje zivot sebi sa tim ''Zasto''...jer i bez njega ima dovoljno problema...on ne zna odgovore na mnoga pitanja ,pa i na ono najvaznije 'Ko smo mi ''..a kamoli jos da pita i zasto.?.. Suvise je zamrseno..i suvise bi se ''pogubio'' u lavirintu nejasnoca,jer kazem,a i ovako mu je malo toga jasno....osim toga, malo stvari zavisi od njega . a cemu onda jos vise komplikovati i ovako(bez ..zasto...) sve zamrseniju i teskobniju stvarnost..


    .Zbog svega toga mišljenja sam da se uvek treba zapitati 'zašto?''
    Odvešće nas do jednog ''zato''koje odgovara jednom našem delu,koje je deo nas,a ničeg boljeg do istraživanja sopstvenih dubina i onih,crnih ponora koji najčešće posle jednog dobro usmerenog ''zašto?'' izviru
    Oprosti,ali moram iskazati veliko neslaganje sa ovim sto si napisala uz duzno postovanje tvojih razmisljanja...
    Zasto je nebo nocu crno?(dobicemo verovatno naucna objasnjenja po tom pitanju...)ali,licno mislim da su takva pitanja nepotrebna ...jer ce nas odvesti u ko zna sta sve...
    Pa onda ...kako mi to vidimo?Icime,sto je jos vaznije?...ocima ili umom...Da li mi stvari vidimo onakve kakve zaista jesu...(a kakve su ..ko to zna..ko je taj sto ce reci...JA ZNAM...''Mozda je to Bog'' ili kako mi mislimo da treba da budu.. a na sve to ,jos nam samo fali cuveno,zasto...Evo nam ''igranke bez prestanka''(cini mi se jedan takav post ovde postoji i mislim da je njegov autor Memento..)...

    Zbog toga izmedju ostalog mislim,..da neke stvari (sto ih je vise,po nas bolje i zdravije.)..treba jednostavno pustiti da postoje..rece to lepo ser g.(mislim da je on...),da nam sluze..tako nekako......
    Neke stvari su prosto takve,i takve ..jedne , da bi zadovoljile covekovu potrebu za lepim,raznovrsnim,a,opet druge da bi zadovoljile covekovu zelju za ruznim i jednolicnim(jel ima nas svakakvim...(za nekoga je jednolicnost pravi izbor ...za drugoga ruzna stvar... lepa...)...i opet vecita borba dobra i zla,lepog i ruznog...jasnog i nejasnog...zapravo borba u dopunjavanju..jednog i drugog kroz veciti''rat i mir''.na bilo kom polju... ..

    E sad onda pitamo zasto? pa pitajmo...ali ne preterujmo sa pitanjem tim,jer sam vec objasnila zasto....


    PS:uuuuuuu..al je ovo zamrseno...
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  4. #19

    Odgovor: Da li treba stalno pitati:Zasto?

    Onda kada je potrebno da pitamo "zašto" treba da ptamo.Naš ceo život je u tome "zašto" jer mora iza toga postojati "zato".
    Pitali su se ljudi oduvek i pitaće se.Neizbežno i uopšte nije važno "zašto",jer je to "zato"

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  5. #20

    Odgovor: Da li treba stalno pitati:Zasto?

    Prvo: Mene zapitkivanja drugih nerviraju, pa to ni sama trećima ne činim.
    Drugo: Sve što imam i želim da kažem reći ću sama.. i bez pitanja. Možeš me ispitivati stogodina.. dŽaba, ako nećem da reĆem
    Treće: Retko pitam, više volim da mi se nešto samo kaže.. ili da čovek sam ukapira šta bi me interesovalo da čujem/slušam
    To je s'jedne strane dobro - jer tako otkrivam srodne-kapirajuće duše... s'druge, o mnogim ljudima i "stvarima" (sa)znam jako malo ili skoro ništa
    Četvrto: Toliko volim sopstveno (makar i pogrešno) zaključivanje (jer tu mi je mašta uključena na maximum) da bi mi šturi, kusi i isprazni odgovori samo poremetili i verovatno iskrivili moje "slike" pojmova, pojava, stvari, događaja, ljudi..
    što ja svakako ne želim.

    Nešto baš i ne crkavam za "istinama".



    Decu izuzimam, ona mogu da pitaju štogod im na pamet padne..
    ova gornja "pravila" važe samo na relacijama ja - život... i ja - odraslo okruženje.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  6. #21

    Odgovor: Da li treba stalno pitati:Zasto?

    Svako svoje "zašto " ima svoje "zato",,i svakom je odvolje hoće li pitati i dali ga interesuje,uostalom kao i sve u životu.

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  7. #22

    Odgovor: Da li treba stalno pitati:Zasto?

    Zasto ? Stastvo? Pa ne znam,uvek bi trebalo da se postavi to zasto,ali u realnoj granici,ne mora cak ni biti realna,vazno da postoji,jer ako zasto nema svoj odgovor,onda je odgovor u samom pitanju,mogu krugovi zastostva da se otvore,ali sreca bar za mene,shto se nikada nece zatvoriti.
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  8. #23

    Odgovor: Da li treba stalno pitati:Zasto?

    Tema je postavljena u filozofskom smislu,ali ja ipak neću svoje razmišljanje okrenuti u tom pravcu.

    Ne bih mogla da zamislim svoj život bez tog pitanja.Često ga postavljam.Ne volim nedorečenosti,čitanje izmedju redova i sl.Znači,ono što me zanima ja lepo pitam.Kad me zanima uzrok takodje pitam ,ako je u pitanju komunikacija sa čovečijom vrstom koja ima govorni i misleni aparat.

    Kad je u pitanju traženje informacije kopam dok ne nadjem odgovor na pitanje ZAŠTO.

    A kad mi malo dete postavlja besomučni broj pitanja koja započinju -Mama...a zašto...?-ja se trudim da odgovorim ali kad shvatim da je to izgubilo smisao,postavim i ja pitanje-Bebo,a zašto ti ne bi mućnula glavom pa mi rekla šta ti misliš o tome?-

    Dakle...mislim da nije na odmet biti malkice i radoznao.To nam daje signal da smo živi.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  9. #24

    Odgovor: Da li treba stalno pitati:Zasto?

    opaka je to bolest kad za sve pocnes da se pitas Zasto haha

  10. #25

    Odgovor: Da li treba stalno pitati:Zasto?

    Naravno da ne,pogotovo kad znas odgovor..

  11. #26

    Odgovor: Da li treba stalno pitati:Zasto?

    NE! Mišljenja sam da čovek treba sam sebe da zapita zašto ovo ili ono radi ili ne radi..a ako stalno zapitkuje onda je njegov prag znanja izuzetno nizak. Čak sam ubeđenja da iako dobije odgovor nije mrdnuo ni korak dalje.
    Ko želi on će sam pokazati zašto, a ko ne želi on će odgovor iskorisiti da još više zamagli istinu. DakleM ...Zašto se postavlja SEBI!
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  12. #27

    Odgovor: Da li treba stalno pitati:Zasto?

    Ha...
    Od petka me stalno mori jedno zašto...i tragam noćima ali uzalud.
    Što više tragam zašto postaje još veće.
    I nema zato (znam) ali...............
    Tj možda ga i ima ali mi narav i moja prokletinja ne dozvoljavaju da ga prihvatim tek tako, a priori.
    Bunim se nemo, kao kada hoćeš da vrisneš a nema glasa.
    Ali ajd da pokušam trivijalno pa da samoj sebi postavim pitanje...
    Zašto sam takva? Zašto sebe uništavam? (a osećam da se urnišem) Zašto ne mogu da budem drugojačija?
    Zašto sada ne spavam?
    Budi pametan i pravi se lud

  13. #28

    Odgovor: Da li treba stalno pitati:Zasto?

    kazu: vise ne zelim znati sve odgovore. ne interesuju me pitanja.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Knjiga kojoj se stalno vraćam
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 95
    Poslednja poruka: 11.09.2019, 18:10
  2. Birate li stalno pogrešne partnere?
    Autor Lady S u forumu Ljubav
    Odgovora: 69
    Poslednja poruka: 07.09.2015, 18:37
  3. Zasto....?
    Autor Bombica u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 03.09.2013, 07:50
  4. Zasto bas taj avatar
    Autor Mind_reset u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 247
    Poslednja poruka: 20.04.2012, 01:16
  5. Zasto - Zato
    Autor HLEBmaster u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 10.10.2010, 22:12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •