Demonija prirode.. - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 41 od ukupno 41
  1. #31

    Odgovor: Demonija prirode..

    ser_gogsy@

    ...Hej..zaustavi se!!!..ja nisam sagovornik za ovakvu pricu...

    Onaj kome je trebalo da mozda ''saspes'',napisao je citav roman i ''pobegao'' ,a ti si sad mene nasao...ali ja nisam ''podobna'' za ovakvu vrstu komunikacije...niti sam ti ja ucenica kojoj ces ti sada drzati predavanja kako se zivi danas i sta je sa momcima i devojkama(ponavljajuci uglavnom moje misli kroz svoje reci...)... .a i usput uceci me mojem poslu...(pa ja sam svakodnevno sa tim zabludelim mladim svetom u muskom i zenskom liku...)Ali,ovakav lik koji ti manifestujes,ne volim da prepoznajem...''Po ko zna koji put:''Ne trpaj mi usta ono sto ne govorim''... Telepatija je samo uzgred pomenuta i ..niti je ona meta mog interesovanja...prosto,ona se izucava u psihijatriji i to je sve ..

    Nego, kada pricamo o spasavanju sveta, i promasenosti ljudskog roda,posto ti ''sve znas'',sto ga ti ne spasavas.,ali ,veruj mi,nije dobro .. ne ovako... ''napadajuci druge,i koji ne misle kao ti''a tu negativnu energiju,okreni na drugu stranu ,kanalisi konstruktivnije ...

    Kakav si ti vernik-posve cudan koja god da je crkva i vera u pitanju...!!!

    tetkaD@

    Opet čovek satkan od neke mekoće neobjašnjive,duša mu kao melem.Srce je srce,čuvaj te ga kakvo god bilo
    ...

    Teta Dano,postala si prava mudrica i divne si misli izrekla...!''Opet covek satkan ....istina ,ali nazalost nije svaki..ali ih ima i divno ih je sresti i druziti se sa njima...''mekoca neobjasnjiva'' prelepa metafora...za coveciju senzibilnu dusu...pesnicka prica nedovrsena,cesto nesrecna i tragicna...Ali evo ima i ovako..:

    .Tin Ujević, „Svetkovina ruža”

    Ruže su munje misli, one su u srce strijela,
    ruže bogate, besplatne, u bašti na ivici druma.
    O ruže su kd nebeski, one su oko vidjela,
    i muzika prirode s mirisom jezovitih šuma.


    Srce je srce..tako je i nista vise ni manje od toga.....
    Poruku je izmenio dankaBg, 13.04.2010 u 03:02 Razlog: uzastopni post...
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  2. #32

    Odgovor: Demonija prirode..

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    ser_gogsy@

    niti sam ti ja ucenica kojoj ces ti sada drzati predavanja kako se zivi danas i sta je sa momcima i devojkama(ponavljajuci uglavnom moje misli kroz svoje reci...)... ..
    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    ''Po ko zna koji put:''Ne trpaj mi usta ono sto ne govorim''...


    Sve je Ok. Ne uzbudjuj se... Nisam na tebe ništa "osuo", to ja generalno u globalu i svima....
    Svrha pisanja na forumu je u nameri da se poruči nešto onima koji ne znaju, a ne onima koji znaju...
    Dakle, mi diskutujemo, a neko treći bi trebao da ima koristi...Bar ja tako gledam na sve ovo. I nije mi bitno da pričam ko sam, šta sam, šta radim i čime se bavim...to je potpuno nebitno!

    Autoritet u nekom poslu je nebitan za ove teme, bitnije je iskustvo...

    Narkoman će više naučiti od izlečenog narkomana nego od svih psihijatrijskih autoriteta na planeti...Iz prostog razloga jer će ovaj direktno i sa" lica mesta" da mu svedoči o paklu u kojem je bio i kako se "isčupao" iz njega...itd...

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    Nego, kada pricamo o spasavanju sveta, i promasenosti ljudskog roda,posto ti ''sve znas'',sto ga ti ne spasavas.,
    Ništa ne čitaš što sam rek'o/napis'o!

    A rekoh: Samo Bog može da nas spase!
    A iz toga prizilazi-> Potrebno je da se okrenemo - vratimo moralnim vrednostima, Bogu i onome šta On traži od nas...A to šta traži, možemo saznati samo preko Svetog Pisma...!
    Dakle, svaki pojedinac prvo neka spašava sebe, sopstveni duh/dušu, i svoje bližnje...Kada bi svi tako uradili, svet bi bio spašen....na žalost, to se neće desiti!

    U suštini ti i ja se slažemo oko posledičnog stanja u društvu, ali se razmimoilazimo oko uzroka i leka, odnosno koncepta izlečenja - "terapije"!

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    Kakav si ti vernik-posve cudan koja god da je crkva i vera u pitanju...!!!
    Moraš prvo da saznaš šta je VERA, pa da ocenjuješ/komentarišeš ko je kakav vernik ili nevernik...
    Ovako, komenti nemaju težinu...

  3. #33

    Odgovor: Demonija prirode..

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku

    Dakle, svaki pojedinac prvo neka spašava sebe, sopstveni duh/dušu, i svoje bližnje...Kada bi svi tako uradili, svet bi bio spašen....na žalost, to se neće desiti!
    :
    Samo ne napisa,zasto se nece desiti...?Kakvi smo mi to ljudi...?

    Moraš prvo da saznaš šta je VERA, pa da ocenjuješ/komentarišeš ko je kakav vernik ili nevernik...
    Ovako, komenti nemaju težinu
    ...

    A,sta ja to treba da saznam...?Sta mi vredi,ako sam nistavno,palo bice i ''najveca greska prirode''...!Kome je to potrebno, da ja znam, sta je...Vera...kada ne verujem nikome,a...najmanje sebi..Kome ja verujem..svome egu...svome iluzornom ''ja''..a,pravoj sebi..tesko..''Ja ni ne znam ko sam''...!''Ja samo mislim da znam...''...(ja-kao bilo koja individua...)...
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  4. #34

    Odgovor: Demonija prirode..

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    Samo ne napisa,zasto se nece desiti...?Kakvi smo mi to ljudi...?
    Slabi!

    Slabog karaktera!

    Znamo da nešto nevalja - ali ipak to radimo....najbolji ilustrovani primer su - pušači!
    Pušač zna da pušenje nije dobro za njega, ali on i dalje džami, truje sebe, i sve oko sebe....

  5. #35

    Odgovor: Demonija prirode..

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Slabi!

    Slabog karaktera!

    ....
    ...
    Ih,da je samo to!...sve bi bilo divno...''to sto smo mi slabi....ne daje nam za pravo da se koristimo svakakvim naucnim dostignucima,trudeci se da na bilo koji nacin dokazujemo u realnosti dokle se u pojedinim naucnim oblastima napredovalo... (,bombardovanje...a jos ranije atomske bombe... ')...
    Najmanje je sto smo slabi...mada agresija i jeste nasa slabost , mozda najzesca...!!!
    (Covek leci svoje slabosti ..tako sto pokazuje svoje najmracnije strane ...)

    Znamo da nešto nevalja - ali ipak to radimo....najbolji ilustrovani primer su - pušači!
    Pušač zna da pušenje nije dobro za njega, ali on i dalje džami, truje sebe, i sve oko sebe
    ...

    Pusenje..uopste ,nikotin ...i te stvari je nesto drugo...to su vec oblici zavisnosti...tu ima mnogo toga...etiologija i ta prica...Gde to nadje..?Citava analiza je potrebna da bi se otkrili uzroci...
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  6. #36

    Odgovor: Demonija prirode..

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    Pusenje..uopste ,nikotin ...i te stvari je nesto drugo...to su vec oblici zavisnosti...tu ima mnogo toga...etiologija i ta prica...Gde to nadje..?Citava analiza je potrebna da bi se otkrili uzroci...
    Ništa nisi razumela...

    - Znamo da pušenje nije dobro - pa ipak pušimo! Povredjujemo sebe i druge...

    - Znamo da preljubu nije dobro činiti, pa je ipak činimo! Povredjujemo sebe i druge...

    - Znamo da nije dobro lagati, a ipak lažemo! Povredjujemo sebe i druge...

    - Znamo da nije dobro drogirati se i opijati, pa se ipak opijamo i drogiramo! Povredjujemo i sebe i druge...

    - Znamo da ne valja krasti, a ipak krademo i kraduckamo! Povredjujemo i sebe i druge...

    - Znamo da je nekulturno psovati, no ipak psujemo ko kočijaši! Povredjujemo i sebe i druge...

    - Znamo da nasilje proizvodi nasilje i da nije dobro, a ipak smo nasilni! Povredjujemo sebe i druge...

    - Znamo da roditelje treba poštovati, pa ipak ih ne poštujemo! Povredjujemo i sebe i druge...

    - Znamo da je van svake pameti ubiti nekog, pa ipak ubijamo....! Povredjujemo i sebe i druge...

    - Znamo da je gad onaj što "gata po zvezdama", a ipak gatamo...! Povredjujemo i sebe i druge...

    - I na kraju krajeva znamo da Bog postoji, ali ipak Ga odbacujemo i ne slušamo....! Povredjujemo i sebe i druge...!

    Dakle, kako mi to sve znamo a ipak sve suprotno činimo...? m?

    Odgovor je vrlo jednostavan-> Slab karakter nam ne omogućava da se odupremo onome što nam "luci" sugeriše, a da poslušamo ono što nam Bog govori...

    Mi znamo da to nevalja, ali ipak činimo...

  7. #37

    Odgovor: Demonija prirode..

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Ništa nisi razumela...


    Odgovor je vrlo jednostavan-> Slab karakter nam ne omogućava da se odupremo onome što nam "luci" sugeriše, a da poslušamo ono što nam Bog govori...
    Mi znamo da to nevalja, ali ipak činimo...

    Ne mogu da verujem da mi se ove stvari spocitavaju...ili ti, ser_gogsy ,pises sve ovo radi zabave...da ubijes dosadu...sto moze biti...

    Ali samo nesto...jako sam ja dobro razumela sta si ti hteo da kazes...medjutim, pored
    religije i jos njoj nekih bliskih pojava, spoznatih kroz mnoge naucne discipline, ..postoji nauka koja se naziva psihologija ili jos preciznije, psihijatrija..koja sve fino objasnjava...

    I jos nesto ja se ovde ''ubih'',objasnjavajuci da je covek ,na zalost ,nistavno,palo,bolesno
    bice sa klicama Zla koje su u nezadrzivom napredovanju ......ali covek ,posto je takav ..on kao najvisi predstavnik zivih organizama...'u svom pokoravanju prirode koju je ''smrtno ranio''..ucinio je... da se sve vise plasi drugog coveka i samog sebe,svojih nagona ,svog nesvesnog..svega Zlog u sebi..Covek je ostvario cuda tehnickog savrsenstva,ne prateci moralne zakone u sebi,dospevajuci tako do pocetka moguceg kraja-ekoloske planetarne katastrofe...

    I covek je bez obzira na velika otkrica dubinske ili dinamicke psihologije kao i
    bihejvioralne psihologije o zakonima naseg nesvesnog zivota,o ljudskom ponasanju,o
    stetnosti potiskivanja,o ulozi i znacaju snova u ljudskom zivota i jos o mnogo cemu
    drugom dokle je dosla psihoanaliza,individualna psihologija, kompleksna psihologija ..ostao isti prestupnik kakav je bio pre vise hiljada godina poznate istorije covecanstva,vodeci ratove do istrebljenja protivnika ,ili je postao gori nego sto je bio,jer se uz pomoc tehnickih orudja koje zloupotrebljava,uzavrsio u Zlu,unistavajuci danas svoje zamisljene ili stvarne protivnike brze i svirepije...(i usavrsio u tome da sve radi suprotno od onoga sto je dobro za njega i druge,,,i drustvo u celini.)..malo sociologije nije na odmet...

    Eto kako mi sve znamo..ali cinimo ,to sto cinimo, jer ''uzivamo u mnogim stvarima(narastajuci hedonizam...koga ne volim ,cak, ni intelektualni...),a posebno da povredjujemo ili cak unistavamo nase protivnike''... A zasto je to tako?.Jedan od razloga je jos uvek nedovoljno poznavanje covekovih mracnih tajni skrivenih i potisnutih u njegovom nesvesnom,...ali i cinjenica da je covek zaista ''lose bice''..prosto je demonizovan...oduvek,od postanka a,danas sve suroviji ...

    Eto nam pravog odgovora na demoniju prirode... i jos ..

    Cemu epohalni pronalasci baruta,atoma,presadjivanje organa,otkrica postojanja individualnog,nacionalnog,kolektivnog nesvesnog....kada se oni ne upotrebljavaju na Dobro Zemlje ,Prirode i Coveka?
    ''A zasto bi ova otkrica (V.J.) uopste trebalo da pomazu coveku koji je nastao pre vise miliona godina ''slucajno'',kao plod uzasne duge evolucije u kojoj su se smenjivala slepa nastojanja prirode da putem ''pokusaja i greske'' usavrse ponasanje mrava ili pcele ,ptice selice ili coveka kao neshvatljivog,ali svakako ''poludelog majmuna''?

    Ako posmatramo coveka iz Hriscanskog ugla.,Njegos:.''Covek je stvoren po slici Bozijoj'' -Tajna coveku je covek najveca...

    E,zato mi radimo sve suprotno iako mozda znamo,sta nam valja ciniti ,mada cesce i ne znamo...
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  8. #38

    Odgovor: Demonija prirode..

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    Ne mogu da verujem da mi se ove stvari spocitavaju...ili ti, ser_gogsy ,pises sve ovo radi zabave...da ubijes dosadu...sto moze biti...
    Ti opet po starom..."stručno analiziraš"

    Vidi, da hoču da "ubijem" dosadu, visio bi' na čit-čat temama po ceo bogovetni dan, i ne bih ovde na filosofiji/religiji trošio vreme i energiju objašnjavajući koncept - koji je jedino moguć da čoveku donese istinsko dobro...i srećniji život ako baš hočeš

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    ..postoji nauka koja se naziva psihologija ili jos preciznije, psihijatrija..koja sve fino objasnjava...
    Ma daaaaa....

    Samo su nam psihijatrijske ustanove sve punije i punije...još malo pa će na jednom ležaju spavati po troje...jer ih već sad spava po dvoje...!
    A bensedin je danas najprodavaniji "lek" ikada u istoriji....sa tendencijom porasta i konzumiranja poput čokoladnih bombona!

    A svi znamo da bensedin neleči - on samo ublažava "tegobe"...

    Ali bolje da stanem...otići ću predaleko...
    A to što bi se još moglo reči, mnogima se ne bi svidelo...

  9. #39

    Odgovor: Demonija prirode..

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Ti opet po starom..."stručno analiziraš"

    :
    ...

    Po starom ;''strucno analizirati''..!Koja zabuna u mislima,pa onda, kroz reci...... Nikako nije analiza.....Moram iskazati duboko neslaganje sa ovom tvojom konstatacijom...

    Ma daaaaa....

    Samo su nam psihijatrijske ustanove sve punije i punije...još malo pa će na jednom ležaju spavati po troje...jer ih već sad spava po dvoje...!
    A bensedin je danas najprodavaniji "lek" ikada u istoriji....sa tendencijom porasta i konzumiranja poput čokoladnih bombona!
    ..

    Pa to su oni ''tvoji '', koji sve rade onako kako si redom,gore u predhodnom postu, pisao...takvi pune ove ustanove...nego sa kim si ti ovde u dogovoru ..sam sa sobom.definitivno nisi....jer prvo govoris sta rade..pa onda se cudis sto su ustanove pune..''Nema mesta cudjenju''...

    ...Inace , Covek ne uziva samo u lepim stvarima...mnogi ,na zalost uzivaju u raznim ''gadostima'' i ''prljavstinama'' u stanjima pomracenja uma...ali ne samo tada....postoje i oni koji funkcionisu besprekorno u realnosti,ali pozadina njihovih zivota je u najmanju ruku dramaticna sa primesama najbrutalnijih horor scena u crvenoj boji...
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  10. #40

    Odgovor: Demonija prirode..

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    Pa to su oni ''tvoji '', koji sve rade onako kako si redom,gore u predhodnom postu, pisao...takvi pune ove ustanove...nego sa kim si ti ovde u dogovoru ..sam sa sobom.definitivno nisi....jer prvo govoris sta rade..pa onda se cudis sto su ustanove pune..''Nema mesta cudjenju''...

    Opet lupaš lončiće...

    Gde si videla da se ja - Čudim?
    Konstatovati nešto što jeste, nije isto što i čuditi se!

    I otkud su oni "moji"?
    Pre bih rekao da su "tvoji", jer ti si se školovala za "njih"

    "...na psihijatrima svet ostaje..."

  11. #41

    Odgovor: Demonija prirode..

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Opet lupaš lončiće...

    Gde si videla da se ja - Čudim?
    Konstatovati nešto što jeste, nije isto što i čuditi se!
    Cudjenje u smislu u kome je napisano!... A,to sto ti mislis da to napisano spada u ''konstatovati da jeste''..da, ne bude da ja'' lupam loncice,a,ti pro......''...

    I otkud su oni "moji"?
    Pre bih rekao da su "tvoji", jer ti si se školovala za "njih"

    "...na psihijatrima svet ostaje..."
    ...



    Nemoj da mislis da smo tako daleko svi mi koji smo trenutno van ''one opasne krivine'' ...(van psihij.ustanova...) s obzirom da smo sve demone nekontrolisano pustili napolje...(evo secemo psima sape...besimo macke, na kucama vezbamo ''borilacke vestine'' tako sto nozeve zabadamo u telo. neduzne zivotinje,...zlostavljamo bebe i decu do smrti,ubijamo supruznike i komadamo njihova tela,pakujuci ih u zamrzivace...)i mnogi od nas,tako ''obelezeni'',krecu se sasvim slobodno...

    Koja demonija...Priroda sta god ucinila...nikako ne moze biti tako hororski nemilosrdna...jer ona samo uzvraca.!.Tacno...Ponekad je i ona surova ..ali ono sto mene zabrinjava je njena brutalnost koja je sve cesca,mada , ljudska ,prevazilazi sve ono , sto u prirodi postoji , .(u vecini slucajeva),kao zasluzena odmazda...
    Poruku je izmenio dankaBg, 16.04.2010 u 23:24
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Čuda prirode
    Autor HLEBmaster u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 04.08.2015, 11:17
  2. Horor u svetu insekata... Čuda prirode 1.
    Autor HLEBmaster u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.02.2007, 18:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •