Novi Sad Ribnjak
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1

    Novi Sad Ribnjak

    molim za malu pomoć pošto nisam iz novog sada,a i ne poznajem novi sad nešto posebno (uvek u prolazu, eventualno šetnjica u centru)

    pre izvesnog vremena sam bila u kamenici u poseti i pri tome me je zadivio pogled sa izvesnih mesta koji ser pruža na novi sad, most, tvrđavu...
    kada sam stigla kući (bg) malo sam "guglala" i našla prelepih sliika koje su me toliko oduševile da sam počela da se bavim mišlju da se preselim u novi sad, tačnije interesuje me isključivo ribnjak.... kakvi su uslovi života u tom delu... da li su tu samo kućice ili imaju i poneku trafiku, pekaricu ili malu prodavnicu... kako je sa vrtićem, predškolsko i osnovne škole... sve u svemu.... kakav je svakodnevni život.
    hvala unapredna odgovorima

  2. #2

    Odgovor: Novi Sad Ribnjak

    Koliko ja znam, Ribnjak zvanično nije stambena zona. Gradnja posle II sv. rata nije bila nikad dozvoljena na celom tom prostoru od Petrovaradina do Sr. Kamenice jer je stalno bilo u planu da se tu organizovano gradi najlepši stambeni deo grada. Pretpostavljam da i kuće kojih sada ima, nisu izgradjene u skladu sa propisima. Sledstveno tome nema ni prave infrastrukture.

    Zbog toga što je tu tako lepo, izgradjeno je (najvećim delom divlje) Tatarsko brdo koje je ovih dana dospelo u kriminalne rubrike (koje ni izdaleka nije na tako lepom mestu kao Ribnjak).
    Poruku je izmenio Cecara, 03.02.2015 u 07:46

  3. #3

    Odgovor: Novi Sad Ribnjak

    hvala na odgovoru..
    videla sam par oglasa što se kuća tiče i stoji da su urednu pravni papiri, tako da pretpostavljam da ima i legalne gradnje

  4. #4

    Odgovor: Novi Sad Ribnjak

    Ribnjak i dalje spada u zonu gde ce se po planovima graditi sportski tereni.

    Nekolicina mojih prijatelja zivi tamo i uglavnom su uspeli da legalizuju zemljista ili su u procesu legalizacije.
    Mada ima dosta njih, koje jos uvek vijaju papire, jer su zemljista na licima, koja vec davno nisu ziva, a pripadaju naslednicima , uglavnom njih nekoliko, pa je tesko dobiti zemljiste jedan kroz jedan.
    U poslednje vreme, pocele su da nicu kuce,koje bi po projektu sve trebale biti u istom stilu, ali to se jos ne postuje.

    Nenade infrastrukture ime, bar u ovom delu, na prvoj slici , koju ste prikazali, jer se na njoj vidi kuca mog prijatelja.Mislim da su zimus i gas dobili, ali nemojte me drzati za rec.Problem sa vodom je resen.

    Mislim da ce tek u narednom periodu Ribnjak zablistati pravim sjajem, ako ga ne urbanizuju, onako kako sam po planovima videla.
    Malo udaljen od grada, ali bez velike buke, po meni je predivan.
    Samo sam cula da su dosta podigli cene placeva.

  5. #5

    Odgovor: Novi Sad Ribnjak

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Nenade infrastrukture ime, bar u ovom delu, na prvoj slici , koju ste prikazali...
    Mislim na kompletnu infrastrukturu: putevi - ulice, kanalizacija, rasveta, škola, vrtić, ambulanta ...

    Inače, sećam se da je tokom 70-tih sproveden medjunarodni konkurs za idejno urbanističko rešenje. Ključni problemi koji veoma dižu cenu uredjivanja zemljišta su tereni sa klizištima.

    Ja samo mogu, kao novosađanin, da žalim što NS u dogledno vreme neće dobiti nešto slično kao Budim.

    PS

    A ni u Enciklopediji Novog Sada se ne objašnjava poreklo naziva. Teško da je tu ikada stvarno bio neki ribnjak.
    Poruku je izmenio nenad.bds, 21.03.2010 u 17:09

  6. #6

    Odgovor: Novi Sad Ribnjak

    hvala za informacije
    u suštini treba na to da se spremim, naravno pod uslovom da moji muški pristanu da menjamo sadašnji životni prostor, bez auta do prve prodavnice po hleb , novine i cigare nema ništa
    ali. nema veze.. pogled koji se dobija je sva nagrada

  7. #7

    Odgovor: Novi Sad Ribnjak

    Citat drazesnaSkorpij kaže: Pogledaj poruku
    hvala za informacije
    u suštini treba na to da se spremim, naravno pod uslovom da moji muški pristanu da menjamo sadašnji životni prostor, bez auta do prve prodavnice po hleb , novine i cigare nema ništa
    ali. nema veze.. pogled koji se dobija je sva nagrada
    Ja zivim u Ribnjaku Ovde su sada vecina kuca legalne ili je u toku legalizacija....cisto da znate

  8. #8

    Odgovor: Novi Sad Ribnjak

    e tako... posle hiljadu godina i pregledanja svih mogućih stanova i kuća po novom sadu, moji muški i ja smo došli do jedne lokacije koja u početku uopšte nije razmatrana kao opcija, ali mnogo lepa kuća nas je navela da sada najozbiljnije razmotrimo tu opciju. sada me zanima .... kakav je telep za svakodnevni život?

  9. #9

    Odgovor: Novi Sad Ribnjak

    Telep je deo Novog Sada koji se u zadnje vreme intenzivno gradi. Do nedavno su tamo bile skoro iskljucivo kuce. Mnogi smatraju taj deo malo nezahvalnim za zivot iskljucivo zato sto je malo dalje od centra, ali ja licno ga volim.

    Imajte na umu da kroz Telep sada prolazi jedan od velikih novoizgradjenih bulevara i da ce se izgled tog dela grada u skoroj buducnosti verovatno u mnogo cemu promeniti, u smislu da ce nestati kuce a nici zgrade, kao i to da ce biti mnogo bolje povezan sa drugim delovima grada sto se tice autobusa.

    Srecno!
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  10. #10

    Odgovor: Novi Sad Ribnjak

    hvala
    ulica u kojoj se nalazi kuća izgleda i nije toliko stara pošto je većina kuća novijeg datuma (nema baš "uđerica" ), a u poređenju sa beogradskim "udaljenostima" meni se ne čini baš nešto preterano daleko od bilo čega. odluka nije još hiljadu posto pala, ali najverovatnije da će to biti to... i radujem se što ćemo nadam se uskoro postati sugrađani

Slične teme

  1. Novi Sad za početnike
    Autor Challenger u forumu Novi Sad
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 22.10.2012, 20:52
  2. Novi Bečej
    Autor zmax u forumu Banat
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 15.06.2009, 16:33

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •