Velike.male i srednje ljubavi...
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1

    Velike.male i srednje ljubavi...

    Koliko puta u zivotu covek moze da se zaljubi?Da dozivi onu pravu,veliku ljubav,ljubav do poslednjeg daha.Da potpuno utone u svecano osecanje treperenja duse koje ga dovode gotovo do gusenja.Koliko puta u zivotu mozemo da preobratimo sebe i svet oko sebe svojom ljubavlju?Da zracimo energijom koja je gotovo korak do besmrtnosti,da nosimo oreol svoje ljubavi sireci ga skoro kao vidljivu auru na sve zivo i nezivo.

    Odavno me muci ovo pitanje.J.M....Ono ne podrazumeva zelju nekog da se zaljubi,nego takoreci merljivi kapacitet njegovih fizickih i psihickih mogucnosti da iznese na svojim plecima ovo slozeno osecanje.

    U BBC-ovoj emisiji Covekovo telo...kazu,dok nabrajaju koliko litara suza cemo isplakati u prosecnom zivotu,koliko metara kose ce nam porasti,koliko santimetara nokata podseci,kazu dakle naucnici,da cemo se dvaput u zivotu zaljubiti.Samo toliko?
    Zvuci bedno posle onolikih kubika,kilomatara,hektolitara koje su redjali pokusavajuci da merljivo objasne fenomen naseg tela.Fenomen zivota, uostalom.

    A opet,kad bolje razmislim,a i kad vi koji imate vise od trideset godina pogledate na svoj zivot iza,bacivsi s ramena tek ovlasan pogled,videcete da su naucnici,na zalost u pravu sa statistikama prosecnog stanovnika planete danas.
    Da,dozivecemo onako do koske pravu ljubav samo dvaput u zivotu.Mozda tri puta...kao utehu.Jednostavno,vise od toga nase telo i nasa osecajnost nisu,bar za sada, u mogucnosti da podnesu.
    Rasprsli bismo se,eksplodirali,ako bismo voleli celim bicem mnogo puta tokom sedam decenija naseg prosecnog zivota...

    Vi koji imate manje od trideset godina,pokusajte da se sto vise zaljubljujete i odljubljujete dok ne dodje prava,velika,ogromna,nemerljiva ljubav.

    Kako prepoznati pravu,veliku ljubav?Bas nikako.U pravom trenutku.Zato sto na prvi pogled lici na sve ostale male,prosecne bledunjave ljubavi.A,te male,prosecne,bledunjave ljubavi izgledaju uvek glamurozno i penusavo u prvi mah. Izgledaju kao da su oduvek i zauvek .Kao da su unikat,a zapravo su konfekcijski proizvod.Traju kratko i za jednokratnu su upotrebu .Ali,n jihova skupocenost je ogromna zato sto daju i u ogranicenom vremenu taj osecaj iskricave opijenosti.Energiju zaljubljenosti.

    Prave ljubavi,pak mnogo su teze vec u svom pocetku.Brokatne.Barokne.Nabijene ambivalentnim osecanjima privlacenja i odbijanja,krcate dugotrajnom patnjom i kratkotrajnim eksplozijama ushicenja i svemoci.Od velike ljubavi brze se stari.Brze sazreva.Sto ne znaci da se sa njima ne moze emocionalno ostati u vecnom pubertetu.To je,cini mi se i razlika izmedju malih i velikih ljubavi.U velikim se ljubavima iskustveno stari,a emocionalno podmladjuje...

    Ljudska bica mozda od svih svojih energija najblize mogu da se priblize vrhuncu upravo zahvaljujuci energiji i moci da vole.U tome su najmocniji i najblizi nebu.Svako kome se desi velika ljubav postaje na izvesno vreme genijalni umetnik,tvorac remek dela koje sazdaje od dva zivota,od sopstvenog i necijeg tudjeg zivota.

    Ima ljudi koji nikad ne dozive veliku ljubav svog zivota.Opste mesto vezano za njih je nekakvo lazno sazaljenje,licemerna potresenost nad njihovom tragicnom uskracenoscu,Ne mislim tako.Njihova ceznja da dozive veliku ljubav,opsta ljudska teznja uostalom,dovoljan je energetski pokretac i pokrivac svih vrsta osecanja.
    Uostalom,oni koji su ludo voleli misle da je to bilo nedovoljno,oni koji nisu pate zbog toga,a svi zajedno nismo bas sigurni sta je ljubav...Ljubav bez tajne ,kao sto rekoh ne postoji...

    Da li ste doziveli veliku ljubav?Da li ste ludo voleli?
    Da li ste prepoznali pravu ljubav?
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  2. #2

    Odgovor: Velike.male i srednje ljubavi...

    LJubav-,s bolima i radostima,je najvisi oblik covekovog zivota i njena mnogostrukost u raznolikim tackama strasti ,i ,ima intenzitet kao zajednicki imenilac..

    .Treba voleti neko bice da bismo se izlozili opasnosti da zbog toga patimo.''Treba te mnogo voleti da bih ostala sposobna da te odbolujem.''..
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  3. #3

    Odgovor: Velike.male i srednje ljubavi...

    iz mojih zvuchnika opet ori se muzika
    joy je opet moja omiljena rech
    kroshnje opet trepere u ritmu arije
    i sunce svoje zrake sija
    samo na mene



    svaka ljubav na pochetku velika je
    jer velika sam ja
    mojim duhom ispunjena je
    jer snaga sam joj ja
    i moj osmeh njoj sija
    i srce za nju pumpa



    ljubav zzivi jer zzivim ja
    u meni su sunca dva
    i obasjache do mraka sve
    i insekte sprzziche

    ko prezzivi prichache
    & underpaid......

  4. #4

    Odgovor: Velike.male i srednje ljubavi...


    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  5. #5

    Odgovor: Velike.male i srednje ljubavi...

    ja svaki put kad se zaljubim "tipujem" na pravu ljubav, uvek dajem celog sebe....pa kako bude!!!
    Pre nego to krene da trai sreću proveri, moda si već srećan. Sreća je mala i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide.

  6. #6

    Odgovor: Velike.male i srednje ljubavi...

    Nisam...Jer da jesam,ne bih sad ovde odgovarao na tvoj post...
    Me Bring Da Enlightenment...

  7. #7

    Odgovor: Velike.male i srednje ljubavi...

    Kako čovek raste tako i ljubavi rastu.
    U trenutku svoje zrelosti čovek je podoban za velike,strasne i burne ljubavi.
    Sav rast i razvoj usmeren ka toj tačci a posle i od nje u pravcu svog opadanja
    su male ili srednje ljubavi.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  8. #8

    Odgovor: Velike.male i srednje ljubavi...

    Sve moje ljubavi su bile velike i retardirane. N'umem da volim na kašičicu. Kad volim, volim do imbecilnosti.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  9. #9

    Odgovor: Velike.male i srednje ljubavi...

    fatalne
    sve su me saranile i napravile cinika od mene
    tek sad u stopedesetoj bi mozda mogla da volim `nako normalno,bez da se gubim.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  10. #10

    Odgovor: Velike.male i srednje ljubavi...

    Ne delim ljubavi na velike i male jer ne umem malo da volim.
    Uvek sam volela jako,do koske.
    I vredelo je.
    Najveca vlast je vladati sobom.

Slične teme

  1. Male cake od velike pomoći
    Autor Najgora u forumu Obaveštenja i pitanja u vezi sa Forumom
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 15.03.2012, 18:49
  2. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 03.03.2012, 19:55
  3. Koji ce vam dozivljaj iz osnovne ili srednje skole zauvek ostati u pamcenju?
    Autor djordjevic91 u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.08.2011, 17:18
  4. Nema Velike Albanije, Velike Mađarske,...
    Autor WEISHAUPT u forumu Spomenar
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 02.11.2010, 15:12
  5. Koje su vam najbolje male igre
    Autor Sekula_Ns u forumu Igre
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 08.03.2009, 14:06

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •