Nije znala da je volim...
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 16
  1. #1

    Nije znala da je volim...

    Pod ovim naslovom (ako ne naslov, refren jeste, sigurno) mislim da postoji jedan ubitačni narodnjački megahit koji me jako nervira. E, to je danas pevušio kod mene u kancelariji jedan moji školski drug, inače slikar, kada je svratio na pićence...

    To mi je dalo ideju da na brzinu inventarišem sećanja i zapitam sebe da li sam voleo (ili bar snažno simpatisao) neku damu, a da ona to nikada nije saznala, odnosno nije bila sigurna u to. Iako su mi poznati takvi slučajevi, ja se nisam mogao setiti da se meni nešto u životu slično dogodilo...

    Da li ste vi bili zaljubljeni u neku osobu, a da, iz nekih razloga, ona to nikada sa sigurnošću nije saznala?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Nije znala da je volim...

    Prvo pesma Nije znala da je volim nije narodnjak peva ga Sasa Vasic
    Drugo,ja nisam imao tih problema jer ja to odmah krenem na pricu:
    "E malecka tako i tako stoje stvari ti mi se svidjas ni ova tvoja bluzica koju nosis,ne bi mi promenila misljenje i da je nemas i da nosis nesto pocepano.Ja te volim i to je tacka,a dacu ti malo vremena pa odluci"

    E tako sam ja radio i ovako kad smo isli da "lomimo" srca damama znaci ono krenes da muvas pa joj posle prespavanje noci otkrijes tajnu da imas devojku i tako to
    Naravno bude tu po koja slomljenog srca ali bolje ona nego ja u svakom slucaju

  3. #3

    Odgovor: Nije znala da je volim...


    Super tema.
    Elem, pre nego sto cu krenuti na studije, bila sam u vezi sa ocem svog deteta, onda se posvadjamo neposredno pre tog studentskog oktobra, klasicna ona prica daleko od ociju, daleko od srca, sto NIJE TACNO, ali sada ne bitno jel. Na faxu na mojoj godini je bio momak iz Svilajnca. Od strata smo imali neke teme, on neku tuznu pricu sa devojkom koju je ostavio, ja opet svoju.....i tako nas dvoje postanemo ortaci ali bas. Neverovatan jedan momak, skroz interesantan, pametan, svestran...od onih muskaraca koje sam uvek respektovala i mogli bi mi biti u nekoj najavi.
    Svaki slobodan momenat na faxu i van njega smo provodili zajedno. Zaljubila sam se u njega, onako poprilicno, ali negde kocnica da je u mom gradu ostao momak kog volim, onda on izasao iz neke duge veze......kontam ma tu nema nista, ne zelim da tim sto cu reci da mi se dopada izgubim ga kao prijatelja. A on, obasipao me je svom paznjom, svim onim stvarima koje devojci pripadaju, ali sve sa dozom rezerve i granicom...Godinu i vise se nismo razdvajali, ja sam putovala sa njim u Svilajnac da upoznam njegove, on je bio gost u mojoj kuci, realno jedno divno prijateljstvo izmedju muskarca i zene.....ja zaljubljena...polako se i odljubih kad shvatih da me ceo fax mrzi, zapravo devojke u ubedjenju da medju nama postoji nesto, a vesto krijemo. Nikada mi nijednim gestoim nije dao do znanja nista osim da me voli kao drugaricu, ja njemu mozda nesvesno.....ali kazem odljubih se ja brzo...rastali smo se posle nekih godinu i jace, ja se vratim kuci, nastavim vanredno da studiram, on napusti fax i ode kod svojih u Austriju. Posle sest godina iz grupe je od nekih 230 koliko nas je upisalo godinu, diplomiralo nas 20-ak, medju njima i ja. I dogovorimo se da organizujemo neki party gde cemo pozvati ljude koji su nam bliski, bilo da su napustili fax, ili negde na nekoj godini zaglavili. Skupi se nas negde pedesetak. Ambijent, ekipa, muzika....nezaboravno vece u mom zivotu. Odjednom u toj nekoj gomili ugledam momka, kao sumanuta preskocim stolicu, i skocim mu u zagrljaj. To je bio moj drug Pedja sa kojim nisam neke cetiri godine imala bilo kakav kontak. Sednemo, pocnemo da pricamo, ja mu pokazem slike svog sina, ispricam da sam se udala i zato vanredno studirala.......bla, bla.i dodjemo do neke price iz tih nasih prvih dana. On mi usput rece da ima neku ne bas ozbiljnu vezu, da ima ok posao , svasta jos nesto isprica.ali se vratismo opet na one nase dane....I tada me on pogleda i kaze...Znas ti koliko sam ja bio zaljubljen u tebe, pa nocima nisam spavao zbog tebe, nisam moga da hodam pored tebe vise...koliko puta sam hteo sebe da lupim po glavi sto ti ne izgovaram da sam zaljubljen u tebe.......ali znam da si ti patila negde za svojim momkom, eto vidis sada si udata za njega, ne bi imalko efekta ni da sam rekao....
    Ja sam zabezeknuto gledala u njega,........kazem mu tada....Ja sam ta koja je bila zaljubljena u tebe, ja sam ta koja se odljubila od tebe......Onda pocnemo da se oboje smejemo, zagrlimo se onako prijateljski kao i uvek pre.....
    Razmisljala sam posle svega sta bi bilo da smo jedno drugom tada rekli sta osecamo jedno za drugo...
    Pedja se niakda nije ozenio, cujemo se ponekada, posalje neku sliku ili napise mail...mene je zivot odveo opet u nekom drugom pravcu i tako.....
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  4. #4

    Odgovor: Nije znala da je volim...

    I danas sam zaljubljena u tu osobu, a traje od 1982.
    Ali ta osoba treba da ide kod ocnog lekara, shrinka, babavande....
    neunistiva zlojebaba!

  5. #5

    Odgovor: Nije znala da je volim...

    Nikad nisam umela da sakrijem osecanja, niti sam to zelela..svakom ko mi se iole svideo, to je stavljeno do znanja..i to uglavnom direktno..
    Ne mogu cak ni da zamislim da volim nekog, a to mu ne kazem na bilo koji nacin, pa cak i kad znam da za tu ljubav nema nade..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  6. #6

    Odgovor: Nije znala da je volim...

    Slazem se sa Aiko. Uvek sam bila direktna.
    Pa iako nema nade.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  7. #7

    Odgovor: Nije znala da je volim...

    Nikada mi nije falilo hrabrosti da kažem šta osećam...ali par žena je dugo čekalo da im to saopštim . Jednoj sam čak i pesmu napisao :
    - Par minuta buke, dok sumrak menja dan
    mrtav pijan sviram, tobom otrovan,
    mada nemam šansi, ipak volim te,
    ti to ne smeš znati i biće kao pre.

    Jednostavno...bili smo van faze. Bili dugo bliski, skoro stalno u kontaktu, upućeni jako dobro šta se kome od nas dešava i ...bilo je...neizvodljivo.
    Kasnije..smo priznali jedno drugom i ispostavilo se...da je ona "želela više" kada sam ja bio van priče ili da sam ja "ludeo" kada je ona bila "negde drugde". Potrošili smo godine tako .
    Sa drugom ženom se desilo slično. Nešto smo, kao "krenuli", pa se jako brzo razišli (ja naleteo na jednu fatalnu ). Ipak, vreme nas vratilo jedno drugom, ali na "jako klizavom terenu". Naime, bili smo u istoj "klapi", non-stop jedno drugo "podbadali" i izazivali...ali ni jedno nije imalo hrabrosti da prvo "povuče okidač". Ja zbog toga što sam jednom "ispao skot", ona što je smatrala da je već "dala zeleno" a ja nisam "zagrizao".
    Kasnije se udala za mog dobrog drugara, klavijaturistu, i ispričala mi nešto čime ga je uvek "mučila" :
    - Pođemo nas dvoje nešto da se mazimo..i ja mu kažem:
    " Eh, kakav si...da je Sivi na tvom mestu već bi odavno moj kaiš farmerki bio skinut i bačen" .
    Nasmešio sam se (škorpije su mi uvek bile bliske srcu ) i rekao joj...da sam mali milion puta bio na ivici da je zgrabim ...ali sam se zaustavaljao jer sam znao da škorpije umeju namerno da isprovociraju i time se "osvete" za prvi raskid.
    P.S. I dan danas, kada se vidimo, zaletimo se jedno drugom u zagrljaj i provedemo neko vreme uz piće evocirajući sve "igre" koje smo igrali .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  8. #8

    Odgovor: Nije znala da je volim...

    Nije znao da ga volim. Morala sam to da precutim.
    On je morao otici (iz zemlje) a ja nisam mogla (nije da nisam htela) poci s' njim.
    Znam da sam mu se svidjala, rekao mi je to...
    Ja sam tada ostala rezervisana..."Ma daj mi smo drugari" i te price.
    Pravio je "oprostajno vece". Tu noc necu nikada zaboraviti. Na usnama osmeh a u dusi lom...
    Za dva dana odlazi. Poslednji put me tada pitao da li sam se predomislila i da li zelim poci s' njim...Odgovor je kao i uvek (do tada) bio...NE...
    Sutradan mi je doneo index da mu overim godinu na faxu i popravio mi pedalu na biciklu...
    Pruzio mi ruku, dugo ju je zadrzao u svojoj...gutala sam knedle, borila sam se za dah...
    Zagrlili se. Seo u kola i otisao...
    Pogledom sam pratila kako se polako (niz moju ulicu) pretvaraju u sve manju i manju tackicu...dok nije zasao za krivinu...
    Par poziva posle, par pisama...i zivot ide dalje...
    A mogla sam na danasnji dan ziveti u....Madridu

    ...ne, nije mi (na danasnji dan) zao...ali to je vec druga prica...
    Budi pametan i pravi se lud

  9. #9

    Odgovor: Nije znala da je volim...

    Teško da se meni to može desiti. Ja kada nekoga volim, to isijava iz mene...ne mogu da se suzdržavam...od porukica..od znakova pažnje..od umiljavanja.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  10. #10

    Odgovor: Nije znala da je volim...

    Ljubav se ne da sakriti i ne verujem u priču "Nije znala da je volim". Oni koje sam volela, vrlo dobro su znali za to.
    Simpatije? E, to je već nešto drugo.
    Postoji jedna snažna simpatija o kojoj sam dugo ćutala. Nije mi bio drug, pravi drug, iako smo bili u istom društvu veoma često. I dok sam ja priznala sebi da mi se sviđa, neke druge devojke su se zaljubile. Osetila sam par puta strelice koje je upućivao ka meni, primetila neke male znake pažnje, ali iako je sve vrištalo u meni da odreagujem, zbog njih sam podigla zid ka njemu, a simpatisala i dalje, tajno u sebi. Te druge su se vremenom zalečile od neuzvraćene ljubavi, a ja sam još dugo umela da uzdahnem čežnjivo.
    Dugo sam žalila što sam baš tako postupila. Više ne žalim jer moja ex simpatija je postao karikatura od čoveka.
    On verovatno nikad nije saznao da mi je bio tiha patnja. Drugi jesu. I danas je to samo jako dobar povod za zajebanciju i priču o pogrešnim izborima.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  11. #11

    Odgovor: Nije znala da je volim...

    Oni koje sam volela su to znali i osecali.... Moj problem je drugaciji, tek posle nekoliko godina bih cula da su neki, koje sam smatrala dobrim drugovima bili zaljubljeni u mene, i da su svi to znali sem mene... Ponekad se pitam,za jednog od njih, sta bi bilo kad bi bilo...

  12. #12

    Odgovor: Nije znala da je volim...

    Nema takve tj. takvog
    Ja ti kazem sta imam, a a ti posle vidi sta ces sa tim
    Uglavnom kad pogledam iza sebe nemam onaj momenat, ŠBB KBB
    i drago i je zbog toga
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  13. #13

    Odgovor: Nije znala da je volim...

    da se tema zove "nije znala da je ne volim", možda bi se i našlo primera, ovako ne

  14. #14

    Odgovor: Nije znala da je volim...

    To je, apsolutno, greška!
    Da ne bude, posle, k`o ono:
    sretnu se drug i drugarica na dvadesetogodišnjici mature, a on će njoj: "znaš, mnogo sam bio zaljubljen u tebe, ali nikada se nisam usudio da ti to kažem", a ona njemu: "pa, kad si bio glup!".

  15. #15

    Odgovor: Nije znala da je volim...

    Teško da ne zna da je volim .... Ili ako ne zna onda je težak slepac.

    Nemoguće je ne primetiti kad nekoga volim.
    Calradian Empire

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Volim - ne volim
    Autor valentina u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 1421
    Poslednja poruka: 04.06.2020, 18:00
  2. Volim je kad... / Volim ga kad...
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 78
    Poslednja poruka: 02.02.2015, 20:49
  3. Tebe ne volim, al' sto volim tvoju pesmu...
    Autor starsica u forumu Muzika
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 29.04.2014, 17:24
  4. Volim da procitam...
    Autor Meggy u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 77
    Poslednja poruka: 25.02.2012, 19:50
  5. I volim i ne volim?
    Autor Ivana-psy u forumu Ljubav
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 08.06.2011, 23:06

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •