Preporučite knjigu
Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 261

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Preporučite knjigu

    Knjiga je izasla na srpskom jeziku krajem 80-ih godina i zove se TETOVIRANI COVEK od Roja Bradberija.

    Knjiga je CISTA naucna fantastika, fenomenalna i laka za citanje.

    Ovaj pisac je bio predlozen za Nobelovu nagradu za knjizevnost za svoje delo "Marsovske hronike", ali meni je "Tetovirani covek" jedna od najbolji knjiga ovog zanra koju sam uopste procitao.

  2. #2

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Za sve koji vole Dunav i uzivaju u kvalitetnom pisanju, knjiga Petera Esterhazija GROFICA HAN-HAN/ nizvodno Dunavom, u prevodu Arpada Vicka je sjajan izbor!!! Knjiga je bozanstvena u svakom trenutku. Putopis, bajka, avanture, neverovatan Esterhazijev spoj...

  3. #3

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Zoze Saramago - Slepilo, Jevandjelje po Isusu Hristu, Godina smrti Rikarda Reisa
    Havijer Marijas - Sutra u boju misli na mene
    Ernesto Sabato - Tunel, O junacima i grobovima
    Italo Kalvino - Nasi preci

  4. #4

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Hm, recimo Ničeov Zaratustra za one koji bi da se bave filozofijom, a ne znaju odakle da krenu.

  5. #5

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Citat ARIJEVKA kaže: Pogledaj poruku
    Hm, recimo Ničeov Zaratustra za one koji bi da se bave filozofijom, a ne znaju odakle da krenu.
    Ali da ipak dodam da onaj ko želi da se bavi filozofijom ne kreće od Ničea koji je jedan od poslednjih filozofa (malo pre njega Marks, posle njega Hajdeger, Sartr, Lukač, Kami, Agneš Heler... i to je skoro sve što se u filozofiji dogodilo u 20. veku). Neka krene od tvrdoglavog Sokrata
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  6. #6

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Neka krene od tvrdoglavog Sokrata
    Da, to bi bilo dobro, ali, nazalost, covek nista nije napisao
    No, zapravo se slazem, prvi Platonovi dijalozi bi bili odlican izbor za pocetak. Sa druge strane, u filozofiji, ipak ne mozemo govoriti o nekom napretku, tako da nije neophodno postovati istorijski redosled. Cak iz licnog iskustva mogu da kazem da sam imala daleko vise muka s razumevanjem nekih ranijih autora. Moze li ista biti mucnije od Aristotelove Metafizike?

  7. #7

    13 Toplo preporucujem za nailazece hladne dane

    Iskreno,proslo je dosta vremena kako nisam procitala nesto sto me je pomalo ostavilo bez daha .Na moju srecu,sa knjigama se susrecem od detinjstva i sa njima sam bukvalno odrasla zahvaljujuci mojoj majci koja je bibliotekar.Elem, sto se tice stiva koje mi prolazi kroz ruke,mogu reci da mozda previse i svastarim,iako,priznajem, da me je na ove knjige trebalo nagovoriti.Ne iz razloga sto su lose,vec zato sto ja nemam bas zeludac za takve stvari.Ali posto sam resila da udovoljim majci i svima ostalima koji su ih hvalili,procitala sam ih.Autor dela je Mile Kordic, prvi deo se zove:"Jelena 93." , drugi:"Jelena 2001.".Knjige su inace uvrstene u zvanicnu dokumentaciju OUN-a,zbog objektivnosti o stvarnim dogadjajima o kojima je pisano u knjizi .Iskreno ih preporucujem,pa ko voli nek izvoli.

  8. #8

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Ajde ako neko zna neku DOBRU knjigu o parapsiholoskim pojavama neka preporuci....
    Kad pijem ne preterivam, nit volem nit preferiram... Al mi se desi...
    Svega se tako nakupi... Pa tamburama mangupi, prepreče put...

  9. #9

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Mo Hejders - Ptičjak
    I may not be perfect but I'm always me

  10. #10

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Ја препоручујем:
    Мајстор и Маргарита, Михаил Булгаков,
    Трамвај звани Жеља, Тенеси Вилијамс,
    све од Достојевског.

  11. #11

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Preporucujem knjigu "Opasne veze". Autor je francuski pisac Laklo. Knjiga odlicno opisuje duh i drustvo s kraja XVIII veka, i jedan zanimljiv stav prema ljubavi. Mozda su neki gledali film (sa Dzon Malkovicem, Misel Fajfer, itd.) ali knjiga je neuporedivo bolja.

  12. #12

    13 Odgovor: Preporučite knjigu

    fantasticna knjiga od Izabele Aljende-Eva Luna.Procitavsi ovu knjigu napisala sam svoju prvi pesmu,time iznenadivsi sebe samu.Recimo preporucila bi jos Spletkarenje sa sopstvenom dusom od Marije Jovanovic i mnogo drugih..............

  13. #13

    Odgovor: Preporučite knjigu

    "U potrazi za majkom"
    Mary McGarry Moriss

    Ovo je prica o zeni koja ne uspevajuci da preboli smrt treceg deteta, napusta muza i dvoje dece.brat i sestra odrastaju u satoru sa ocem, pokusavajuci da prevazidju bedu,jad, usamljenost i ocaj.
    Njihova zudnja za majkom, zudnja je i za boljim i smislenijim zivotom.
    Istovremeno uzbudljiv i duboko potresan, roman "U potrazi za majkom" stivo je koje skida maske sa lica drustva, zajednice, porodice, bas kao i sa lica glavnih likova i sudbine same...

  14. #14

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Najbolja knjiga koju sam ikada procitala je Anima Mundi od Suzane Tamaro, mada su joj sve knjige fenomenalne...

    Ima jedna jako zanimljiva knjiga poput detektivskog romana, vrlo je kratka ali je jako zanimljiva - Ubica je poznavao Mariju!
    Poruku je izmenio goldie, 15.01.2008 u 21:14 Razlog: velika slova

  15. #15

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Haruki Murakami.....Južno od granice, zapadno od sunca,Sputnik ljubavi...Igraj, igraj, igraj...
    ....naked in the rain.....

Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Preporučite restoran...
    Autor SQUAW u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 31.01.2015, 02:45
  2. Preporučite poslodavca
    Autor little fairy u forumu Posao
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 06.04.2010, 22:38
  3. Kupili smo... preporučujemo... ne preporučujemo
    Autor Neuhvatljiva_ u forumu Online savetnik
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 02.03.2010, 08:37
  4. Pokloni Mi Knjigu .... S Posvetom!
    Autor maski u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 16.12.2009, 23:11
  5. Hram za knjigu
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 14.07.2009, 15:23

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •