Preporučite knjigu - Strana 17
Strana 17 od 18 PrvaPrva ... 715161718 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 241 do 255 od ukupno 261
  1. #241

    Odgovor: Preporučite knjigu

    lovecraft sve....meni najupecatljivija do sad je kroz kapije srebrnoga kljuca.
    all that we see or seem is but a dream within a dream

  2. #242

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Ime: sve-sto-smo-precutali.jpg Pregleda: 45 Veličina: 53.8 KB

    Odlična knjiga za leto.
    Lako se čita i dovede čoveka u situaciju da razmisli o svom životu, o nekim stvarima koje je uradio ili nije uradio..
    Knjiga ne opterećuje i toplo je preporučujem.

  3. #243

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Ja od srca preporučujem Lorensa Darela, Aleksandrijski kvartet.
    Mogu je svrstati u jednu od najomiljenijih knjiga ( ili jednE, pošto je dvotomna ili četvrotomna)
    ujedno,
    to je i poklon kome bih se najviše obradovala
    DakleM, Aleksandrijski kvartet - lektira!
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  4. #244

    Žarko Laušević, "Godina prođe, dan nikad"



    Datum objavljivanja 16 Dec 2011

    Posle decenije ćutanja, povučenosti, zatvorenosti u svoje patnje i preslišavanja, sjajni glumac napisao je na 450 stranica autobiografiju.

    Knjiga bolne istine, zavodljive tuge, nesebičnog preispitivanja, oporog priznanja, grešničke nade, očuvang dostojanstva, ljudske spoznaje.

    Prema Vukotićevim rečima, Laušević plastično vaja i razgrće sudbine svojih zatvorskih drugova, slika galeriju kažnjenika, nesrećnika sabijenih iza rešetaka. Ali, na pojedinim mestima i sebe crta kao klovna, znajući da se predstava igra dugo, u više činova, u tuđoj scenografiji... Zato s vremena na vreme, stranice knjige natapaju vodoskoci šale, humora i topline, slapovi koji peru i telo i dušu.

    - Ovo je knjiga bolne istine - zaključio je Vukotić. - Zavodljive tuge. Nesebičnog preispitivanja. Oporog priznanja. Grešničke nade. Očuvanog dostojanstva. Maštovitog traganja. Ljudske spoznaje.

    Izvor: beograd.olx

    * * *

    "Jovan Ćirilov je konstatovao da se Žarko Laušević, može smatrati u punom smislu reči tragičnim junakom našeg vremena, koji sa sobom nosi antičku tragičku krivicu. Umesto da ih kao glumac oživljava na sceni, on sam je postao tragični junak.

    - Talentovan čovek nikada nije talentovan samo za jednu stvar - rekao je Ćirilov. - Ovaj veliki glumac je i veliki pripovedač, veliki pisac, veliki ispovednik, majstor reči i čovek koji ume da misli. Knjiga je prožeta bolnom filozofijom, koja je istinska, duboka i iskrena, a potekla je iz tragičnog iskustva jednog nesumnjivo pametnog čoveka.

    Lauševićeva ispovest je, prema rečima Ćirilova, pisana sa velikom pažnjom i darovito:

    - Gotovo je jedinstvena u svetskoj literaturi. Na više od četiri stotine stranica nema nijedne rečenice koja je ponovljena, ni jedne ponovljene misli. To je četiri stotine stranica potpuno novog mišljenja, izlaganja činjenica, razmišljanja nad njima, koje su zaista očišćujuće za svakoga ko ih pročita."

    * * *

    Vuk Drašković: KARAMAZOV

    - Izuzetna knjiga, jedinstvena. Pročitao sam je. Ovo je stvarni Karamazov. Žarko je na robiji, i razmere njegove patnje pored sveg njegovog talenta da predstavi tu svoju muku nije moguće sabiti ni u jednu, ni u dve ni u deset knjiga.

    Zdravko Šotra: TUGA

    - Moj stav je - ona ista tuga koju osećam svih ovih godina zbog nestanka sa scene jedne od najplemenitijih glumačkih duša. Ono što mu želim jeste da sav ovaj užasan san prođe i da može da se ponovo vrati na scenu. Ja mislim da je to moguće.

    Jovan Marić: KOBNO

    - Bio sam psihijatrijski veštak u slučaju Žarka Lauševića. Ono što sam onda mislio, mislim i sada: ne ubija samo čovek, već pištolj, nož, sekira, palica... Ovaj slučaj može da posluži kao pouka mladima da ne nose sa sobom oružje.

    Ljubivoje Ršumović: POTRESNO

    - Bilo je veoma potresno prisustvovati u utorak predstavljanju ove knjige u Muzeju Jugoslovenske kinoteke.

    Mogu samo da zamislim koliko je sama Lauševićeva knjiga “Godina prođe, dan nikad” potresna.

    Izvor: Vecernje novosti online

    _______________

    E tako, rekoše šta imaju naši vrli velikani pera, a ja ću za početak samo da se složim sa kratkim komentarom mog kolege - Да му је живот био трагичан - јесте, да је јунак - није.

    A sada malo vi.

  5. #245

    01 Odgovor: Preporučite knjigu

    "Plavi čas", Alonso Kueto: predivna knjiga puna nežnosti i toplih misli, kajanja i opraštanja...

  6. #246

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Zbrika kratkih priča "Divlji Eros" u izdanju Lagune, priredila Ljubica Arsić

    Apdajk, Gras, Kundera, Singer, Bukovski, Jerofejev, Sorokin, Kortasar, Nabokov, Krista Rajnih itd
    Volim erotsku ltieraturu koja nije bljutava i banalna, a ova zbirka je zaista prijatno osveženje. Volim i te kratke forme, pa kad mi se neka dopadne ja joj se vratim ponovo. Dopada mi se i što nisu sve straigh i zdrave, nego ima tu i transvestije, pedofilije, homoseksualnosti, fetišizma i svega onoga o što postoji a o čemu se ćuti. Seksualnost nije završena priča i gotov proizvod. Seksualnost je proces.
    Ko voli, a nije puritanac, neka pročita.
    Jednog dana kupiću ovu knjigu. Vraćaću joj se ponovo.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  7. #247

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Džon Malmested kao izuzetno skrupulozni i jedan od retkih pedantnih istraživača ruske književnosti sa kraja XIX – početka XX veka, priredio je knjigu Lidije Ivanovne „Uspomene“. Knjiga je o njenom ocu – jednom od najznačajnijih pesnika ruskog simbolizma. Čitala sam ovde neke komentare da ne vole rusku književnost...Mogli bi reći, ne odgovara nam njihov stil,ali u globalu, ne možete zauzimati globalistički stav.Narod je jedno, kultura i umetnost je nešto sasvim drugo...Pisana reč, naslikana slika ili bilo koji drugi vid umetnosti nema pasoš.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  8. #248

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Preporučujem više knjiga.
    Preporučujem Krležu.
    Knjigoljubci se vremenom vraćaju klasikama. Andrića sam prerasla. Volim ga, kao i Mešu S., ali oni su deo mog odrastanja.
    Sada se vraćam Krleži. Vaspitana u maniru Jugoslovenstva, Krleža je za mene "domaći", naš pisac.
    Ono što je bilo posle ne računam.
    To je politika i niske strasti.
    Preporučujem "Gospodu Glembajeve" i "Banket u Blitvi".
    Klasika i lektira.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  9. #249

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Amy Chua - Battle Hymn of the Tiger Mother

    Interesantna za sve one kojima su zanimljivi razliciti pogledi na vaspitanje dece, kultoroloski fenomeni i uticaji mentaliteta sredine ...
    Donekle sa psiholoskim finesama, ali ogoljeno pisana iz ugla majke...
    Never confuse movement with action.

  10. #250

    Odgovor: Preporučite knjigu

    "Gospodar lopova" Kornelija Funke

  11. #251

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Stevana Jakovljevica "Srpska trilogija".. ova knjiga bi trebala biti obavezno stivo u skolama!
    moomoo meee jooouu

  12. #252

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Komo - Srđana Valjarevića. Samo sam nju pročitala od ovog autora ali čujem da i druge valjaju.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  13. #253

    Odgovor: Preporučite knjigu

    U zagrljaju suludog života - Biografija Čarlsa Bukovskog / Novija knjiga,sveža sa do sada neobljavljenim tekstovima, fotografijama i zapisima.U knjizi se pojavljuju Rejmond Karver, Šon Pen, Norman Majler, Alen Ginzberg i još mnogo drugih..Za one koji vole ovog genijalnog " otpadnika " knjiga je prava poslastica. ( i cena je ista/ 997din. )
    Poruku je izmenio Mish, 13.03.2013 u 18:32 Razlog: da ne bojimo i ne boldujemo
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  14. #254

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Čizmaši - Dragoslav Mihailović
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  15. #255

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Kupila juče Dejvida Hjuma, O samoubistvu i besmrtnosti duše. Rasprava etičkog pitanja samoubistva. Kako i zašto dolazi do njega. Posebno su zanimljiva dva Rusoova pisma koja se pojavljuju u knjizi, gde on nudi objašnjenje. Kroz knjigu Hjum se bavi i pitanjima duše, da li ona nestaje, da li propada kada fizičko telo nestane. Knjiga je malog formata i može se pročitati relativno brzo. Moj predlog.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

Strana 17 od 18 PrvaPrva ... 715161718 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Preporučite restoran...
    Autor SQUAW u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 31.01.2015, 02:45
  2. Preporučite poslodavca
    Autor little fairy u forumu Posao
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 06.04.2010, 22:38
  3. Kupili smo... preporučujemo... ne preporučujemo
    Autor Neuhvatljiva_ u forumu Online savetnik
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 02.03.2010, 08:37
  4. Pokloni Mi Knjigu .... S Posvetom!
    Autor maski u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 16.12.2009, 23:11
  5. Hram za knjigu
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 14.07.2009, 15:23

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •