O tabloidima...
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1

    O tabloidima...

    Menjaju li tabloidi kolektivnu svest? Prave li od nas nešto što nismo?

  2. #2

    Odgovor: O tabloidima...

    Moju ne, to mi u rukama i pred očima još nije bilo

  3. #3

    Odgovor: O tabloidima...

    Наши таблоиди су друштвено зло.
    Сви су интрументализовани и у нечијој су служби.
    Неистине које шире видљиве су и полуписменима, а ипак је много оних који погледе на свет формирају на тим неистинама.
    Прошле године је један таблоид у понедељак објавио преко целе насловне стране текст "У четвртак Динкић пада", у уторак "Коштуница сменјује Динкића у четвртак", у среду "Сутра смена Динкића", у четвртак "Динкића данас смењују... И дошао петак, Динкић и далје министар... Е, па, у нормалним срединама, такав таблоид већ у суботу не би имао ни једног јединог читаоца.

  4. #4

    Odgovor: O tabloidima...

    Citat miha kaže: Pogledaj poruku
    Menjaju li tabloidi kolektivnu svest? Prave li od nas nešto što nismo?
    Neko voli slagalicu, nekom sudoku osvaja svet, a moja bratija iz firme i ja smo jutros jedno pola sata igrali spojnice.. Postavljeno je deset glava nasih izvodjachica narodne muzike nasuprot deset pari sisa.. Koje su cije, bilo je pitanje.

    Bezveze je sto nisu dali nedje na poledjini odgovore pa ne znamo kolko smo dobri.

    Procitala sam da se Djogani bas onako zaozbiljno useknuo kad je cuo da je umro Majki i da ne mere na sa'ranu, a bas je mislio.. Da mu se brat drogira..

    Nekad nemam zivaca, nekad prelistam ako je neko vec kupio..
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  5. #5

    Odgovor: O tabloidima...

    Šta reći o tabloidima? Zajedno sa pojavom tabloida, krenula je i tabloidizacija većine populacije, koja sve "bitne informacije" guta bez imalo dvoumljenja i premišljanja, da li je sve baš onako kako tu piše. Time se istupila oštrica kritičkog mišljenja naroda, koja je i pre pojave tabloida bila na prilično niskom nivou.
    Šta se sve može saznati u tabloidima, razni tračevi iz sveta estrade, razni ljubavni jadi "zvezda", sportista, žestokih momaka, možte saznati i letimičnim pogledom na same naslovne strane tih tabloida.
    Mislim da je izlišno reći da koristi od takve štampe gotovo i da nema, a imaju je samo izdavači. Sve što se u tim novinama nalazi nije vredno velike pažnje ali je lakše pročitati neku pikanteriju, nego se zamisliti o zaista bitnim životnim stvarima.
    Prvi utisak uvek vara

  6. #6

    Odgovor: O tabloidima...

    Opet sam listala tabloid i opet moram da apelujem i protestujem.

    Ovaj put nemam zamerki na tekstove vec na ove sto postavljaju slike. Gledam, izlazi Choli novi album, tekst je u redu ali slika..
    Pa taj je potrosio foto shopa za sve pare i preko toga.. Chola, zagazio shestu deceniju i dalje lep covek (mozh da se ne slozite, ne branim..) ali za svoje godine.. Bonbonica.
    A tamo, ispeglana faca, to izbeljeno do besvesti, to neprirodno, to se preteriva.. Pa sto mora Chola da izgleda kao tinejdzer?
    Garant je i sam bacio kad je video.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •