Zastava slobode
Prikaz rezultata 1 do 12 od ukupno 12
  1. #1

    Zastava slobode

    Kada biste rešili da osmislite zastavu slobode,kakve boje bi ona bila?da li bi na njoj bilo simbola?Reči?Poruka?Čime biste ''okitili'' ono što se naziva slobodom i što se smatra najvećom dragocenošću?

    Možda bi ta,vaša,zastava bila posvećenja građanskoj slobodi?
    Možda bi svojim bojama svedočila o nekoj drugoj vrsti slobode koju ste stekli?
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  2. #2

    Odgovor: Zastava slobode

    moja zastava slobode bi izgledala: plava (boja neba), u desnom gornjem uglu crvni krug (boja zalazeceg ili izlazeceg sunda) i u tom crvenom krugu bela ptica (simbol slobode - golub)
    neunistiva zlojebaba!

  3. #3

    Odgovor: Zastava slobode

    Trenutno,razmišljam o sopstvenoj zastavi slobode koja bi morala da u sebi sadrži pojednostavljenu sliku Atine kakvom ju je Fidijas načinio pre 2500 godina od slonovače i zlata,a zatim tu bi morala da postavim i sliku nautilusa,jer smatram to u najboljem svetlu predstavlja moju ''kuću''.
    Mislim kako bih dodala i Pitagorine reči:ΟΥΔΕΙΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΑΥΤΟΥ ΜΗ ΚΡΑΤΩΝ.
    Nije slobodan onaj koji nije gospodar samoga sebe.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  4. #4

    Odgovor: Zastava slobode

    На мојој "Застави слободе" било би мајушно дете које прави своје прве кораке и креће да истражује свет, док ручице пружа ка лицу старца са смешком.


    (Нажалост, оно тада креће да постепено губи своју слободу и бива све мање и мање слободно али остаје нада да ће једног дана као старац достићи слободу коју је имало док је било дете)

  5. #5

    Odgovor: Zastava slobode

    Videvši ovu temu, razmišljam o toj svojoj zastavi, i sve mi se više nameće jedan odgovor koji deluje čudno: crna. Moja zastava slobode bi bila crna.

    Nikad crno nisam doživljavao kao prepreku, kao nešto čudno što treba izbegavati. Najveće trenutke inspiracije, koji su u mom slučaju uistinu retki, vezujem upravo za crno (kažu da to nije boja). Meni crna daje slobodu, energiju, inspiraciju, volim je u svim kombinacijama (možda su žene jedini istinski izuzetak, ali fleksibilan sam i po to pitanju ).

  6. #6

    Odgovor: Zastava slobode

    #Morpheus
    #Tea

    Vaši odgovori su me potakli na razmišljanje: možđda bi jedna od mogućih zastava mogla da bude upravo jedno dete,oivičeno belim,na crnoj,sasvim crnoj pozadini?Možda bi nam na taj način bile jasnije granice nedužnosti,to dečije telo oivičeno belim,a opet toliko ispunjenjo upravo crnim u čijoj zaštiti,ali i strahu se gubi.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  7. #7

    Odgovor: Zastava slobode

    mogla bi biti providna..... ili od optichkih vlakana koji bi iz minuta u minut menjali sliku jer je to jedii nachin da pokrije sve one koji se njome mogu pokriti. ne mogu da kazzem da volim sve ljude i da pripada svima. recimo, prikazivala bi sve one kojima pripada ili bi prikazivala sve one kojih smo se oslobodili... kao npr. svih proizvodjacha i dilera droge, svih trgovaca belim robljem, decom, organima i oruzzjem, svih velikih politichkih vodja i ideologa, raznih psihopata i masovnih ubica, svih sexualnih prestupnika, svih pedofila, svih koji potichu, finansiraju i forsiraju organizovanu religiju, svih koji koriste sportske manifestacije da oslobode svoj bes .... i takoooo........ e, da, i svih koji proizvode viruse pa ih testiraju na ljudima.....
    & underpaid......

  8. #8

    Odgovor: Zastava slobode

    Beskrajni, plavi krug. U njemu zvezda.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  9. #9

    Odgovor: Zastava slobode

    Nebo plava osnova, u centru beli golub sa maslinovom grančicom u kljunu...



  10. #10

    Odgovor: Zastava slobode

    Dobro vidi sada
    Na mojoj zastavi slobode moralo bi da bude zelena travica,po njoj maslačak,cvetići bele rade.i na njoj sede klinci mališani sa rukama podignutim gore,iznad njih plavo nebo puteljak ka Europi,i na tom putu nepoznata faca,neznaju ko je to.
    Neko ko treba da im učini život srećnijim,a imaju neki čudan osmeh.
    (Morala sam da sve opišem)

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  11. #11

    Odgovor: Zastava slobode

    Svi različiti, a svi jednaki.

    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  12. #12

    Odgovor: Zastava slobode

    Уууу ово као да си на ЛСД-у?

Slične teme

  1. Zastava
    Autor Sunny u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 20.05.2015, 12:35
  2. Grb i zastava Vojvodine
    Autor Invisibleman u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 15.05.2012, 10:30
  3. Zrenjanin - novi/stari grb i zastava
    Autor Sunny u forumu Banat
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 23.08.2008, 12:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •