Filmovani junaci iz stripa
Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1

    Filmovani junaci iz stripa

    Ima ih koliko hoćeš.

    Imate li svog omiljenog?

    Možete li da napravite poređenje - gd se uspelo u ekranizaciji stripa, a gde je pokušaj totalno proao? Možda vam je neki film i bolji od stripa?

    Kao pozitivan primer, izdvojio bih Blejda. Možda zbog perfektne muzike (naročito u prvom delu), možda zbog Veslija Snajpsa koji je prilično verno dočarao lik Daywalkera...inače, napomenuo bih da je strip mnogo mračniji i tužniji.

    Negativan - Konan. Švarceneger mi je više nego smešan u dotičnom filmu, a svi oni koji su odrasli na Stripoteci čitajući Konana Simerijanca znaće o čemu pričam. Za ove druge ionako nema nade...

  2. #2

    Odgovor: Filmovani junaci iz stripa

    Prvo se setih Fantoma – kao razocarenje! Volim strip, ali je ekranizacija “shklj” produkcija. Fantoma glumi Bili Zejn (nije ni tako losh), ali je mozda vreme za neku noviju verziju kojoj bi savremena filmska tehnika dala na kvalitetu.

    Dobre ekranizacije bi bile: Betmen, Hulk i Asteriks I deo (tih sam se setila), a dobra je i serija radjena po Munji.


    Ps. Nisi pit’o, ali volela bih kad bi napravili film o Mandraku.

  3. #3

    Odgovor: Filmovani junaci iz stripa

    Mirko i Slavko

    Baš sam neko veče u Vršcu čuo da je u ovom filmu glumio jedan lik iz Pavliša, sela nadomak Vršca.....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #4

    Odgovor: Filmovani junaci iz stripa

    Navela bih 'Dik Trejsija' kao primer za propast...ne znam, mozda zbog velike (tada, pre desetak godina) reklame, i Madoninog imena...film mi je bio 'bledunjav'. U ulozi Dika je bio Voren Biti...a jedino mi u secanju ostala 'atmosfera filma', tj. Amerika '2O-ih

Slične teme

  1. Koja je največa tajna u povijesti stripa Alan Ford?
    Autor JOHNNY DUGI u forumu Umetnost
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 31.03.2016, 17:32
  2. Omiljeni stripovi i strip junaci
    Autor yige_gui u forumu Umetnost
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 29.12.2015, 17:25
  3. Na muci se poznaju junaci
    Autor Mish u forumu Muška kafana
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 19.02.2010, 09:12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •