Bog postoji - Strana 17
Strana 17 od 65 PrvaPrva ... 7151617181927 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 241 do 255 od ukupno 965

Tema: Bog postoji

  1. #241

    Odgovor: Bog postoji

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Postoji i biće tu uvek pored nas ili u nama,
    Tvrdite da postoji a ne dajete ni jedan valjan argument u prilog istoj tvrdnji, sto znaci da pokusavate da ubjedjujete. Znaci, vi iznosite neprovjerene i neprovjerljive informacije, koje bi zato mogle da budu neistinite, i trazite od ljudi da vjeruju u njihovu istinitost. No, siriti neprovjerene i neprovjerljive informacije, koje bi stoga mogle biti neistinite, pa zahtijevati od ljudi da ih nekriticki prihvate kao istinite, te slijepo slijede, to nikako ne bi moglo da bude dobro za pomenute ljude, a sto je jednostavno dokazivo na nebrojeno mnogo primjera. Npr. iz ugla genetike, sve radi na prikupljanju tacnih informacija o okruzenju, a vi odasiljate neprovjerene i neprovjerljive informacije, koje bi stoga mogle da budu neistinite, i zahtijevate da se nekriticki slijede? Iz tog ugla, ne bi se moglo reci da je izvor neprovjerenih i neprovjerljivih informacija, a koje bi stoga mogle da budu i neistinite, e dobar izvor informacija u najsirem smislu po covjeka, vec, suprotno tomu, poguban, jebro se iz pogresne informacije strada, dragi moj siritelju neprovjerenih i neprovjerljivih informacija. Strada se stoga.

    u zavisnosti od toga koliko ga želimo!
    Kakva izjava. Sjajno. Pa to implicira da Bog ne postoji, kao i da je covjek stvorio Boga, a ne Bog covjeka.

    Dali će da doluta do tvoje kapije, poželi pa ćeš videti, ali ne u onom smislu:videćeš svoga Boga, već kad ti bude teško, i kad nevidiš više nijedan put ka izlazu iz tog teškog, znam da ćeš se setiti NJega, i biće uz tebe i opostiće ti, dovoljna je samo volja, iskrena.
    Kakav put i kakav izlaz, sta vam je? Nista ja nemam protiv zivota, pa stoga ni protiv njegovih izazova. Nemojte da me spasavate poslije zivota. To je jos samo jedna neprovjerena i neprovjerljiva informacija, koja bi stoga mogla da bude lazna, pa je namjenjena neinteligentnim ljudima, a sa namjerom da bi ih se izrabljivalo i iskoristavalo, te da bi tvorci takvih informacija na istom omogucavali za sebe lagodno rijesavanje odredjenih egzistencijalnih pitanja, vlastitih. Tako Hriscanstvo, tako Islam, tako Budizam itd.

    P.S. Nego, jel imate vi i jedan jedini valjani argument u prilog tvrdnji da Bog postoji? Samo jedan jedini? Jedincijati?

  2. #242

    Odgovor: Bog postoji

    Za pinokia i hleba: Pomolite se, ali samo ako je to vaša dobra volja i želja, i znaćete ono, što mi koji verujemo znamo. I ponavljam ponovo:samo ako imate dobru volju i želju. U protivnom kako onom koji nikad nije probao slatko, da mu objasnimo kako je to osećanje i doživljaj.
    In vinas veritas

  3. #243

    Odgovor: Bog postoji

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Za pinokia i hleba: Pomolite se, ali samo ako je to vaša dobra volja i želja, i znaćete ono, što mi koji verujemo znamo. I ponavljam ponovo:samo ako imate dobru volju i želju. U protivnom kako onom koji nikad nije probao slatko, da mu objasnimo kako je to osećanje i doživljaj.
    Nasmejachu se blagonaklono bash kao shto bi se nasmejao nekom detetu koje sa dubokim samouverenjem pricha o poklonima koje mu je dedamraz doneo zato shto je bio dobar.

    Ostatak komentara ostavljam za jednu drugu temu.

    Ko trazzi nachiche je.

  4. #244

    Odgovor: Bog postoji

    Citat pinokio kaže: Pogledaj poruku
    ... Nemojte da me spasavate poslije zivota. To je jos samo jedna neprovjerena i neprovjerljiva informacija, koja bi stoga mogla da bude lazna, pa je namjenjena neinteligentnim ljudima, a sa namjerom da bi ih se izrabljivalo i iskoristavalo, te da bi tvorci takvih informacija na istom omogucavali za sebe lagodno rijesavanje odredjenih egzistencijalnih pitanja, vlastitih.
    Sto se koristi tice, opet Komunisticka ideologija, bacanje prasine u oci.
    Niko tebe ne tera da dajes prilog crkvi u ime Boga (osim sekti koje u stvari bas tako i zato funkcionisu).
    Sto se tice onog posle zivota, nemozes traziti nikakve dokaze jer se jos niko odatle nije vratio (sigurno im je tamo dobro).
    P.S. Nego, jel imate vi i jedan jedini valjani argument u prilog tvrdnji da Bog postoji? Samo jedan jedini? Jedincijati?
    Navedi mi ti bar jedan, jedincijati argument kojim ces bilo koga nedvosmisleno ubediti u tvoju ljubav prema npr. neku osobu surotnog pola. Kada navedes takav argument i ja cu tebi onda takodje dati.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  5. #245

    Odgovor: Bog postoji

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...evo navescu ti ja...sutra imam ugovoren sex,pa mozes da dodjes da gledas...ako ni tada ne poverujes svojim ocima...
    Mislim da si zalutao u ovaj deo. Ovde nije mesto za napaljene pubertetlije koji ljubav poistovecuju sa seksom. Ovde je rec o necemu sto ces tek po izlasku iz puberteta saznati.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  6. #246

    Odgovor: Bog postoji

    Citat pinokio kaže: Pogledaj poruku
    Da, slazem se. Izcrpeli smo temu a da se nije poajvio ni jedan jedini valjan argument u prilog tvrdnji da Bog postoji. Ni jedan jedincijati. No, ko zna, mozda 'doluta odnekud do nase kapije'
    Ne, iscrpeli smo temu, kada si ti kao nevernik poceo obilaziti tezu da mozda postoje vise bogova...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  7. #247

    Odgovor: Bog postoji

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    ...i znaćete ono, što mi koji verujemo znamo...
    Sjajan oksimoron. Briljantan. Ako vjerujete, znaci da ne znate, jer kada biste znali, vjera bi otpala. Vjerujete jer ne znate. Ako molitvom pojacavate svoju vjeru, znaci da pojacavate svoje neznanje. Dakle, vjerujete jer ne znate, te molitvom i religioznim obredima odbacujete mogucnost da saznate, pa produbljujete svoje neznanje, te je stoga izjava 'mi koji vjerujemo znamo' sjajan oksimoron. Briljantan. Bez namjere da vredjam, no 'tako ti je mala moja kad ljubi bosanac'

  8. #248

    Odgovor: Bog postoji

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    ...Niko tebe ne tera da dajes prilog crkvi u ime Boga (osim sekti koje u stvari bas tako i zato funkcionisu)...
    Druze Pero, Prozor ne smije pasti!

    Nego, po vama, koja je sustinska razlika izmedju odredjene religije i odredjene sekte? Religija je jedno masovno prihvaceno uvjerenje, a koje je neprovjereno i neprovjerljivo. I sekta se rukovodi odredjenim uvjerenjem koje je, isto tako, neprovjereno i neprovjerljivo. Dakle, po tomu su identicne. Npr. ako budete citali Vita Nera, pronacicete podatke kako je Hriscanstvo u svojim zacecima smatrano sektom, nazivano sektom, i proganjano kao sekta. Tek kasnije se omasovilo, jer mu je osnovna nit vodilja kako je kralj avatar boga na zemlji. Da je Hriscanstvo tvrdilo kako kralj nije avatar boga na zemlji, nikada se ne bi omasovilo. Dakle, medj religijom i sektom nema sustinske razlike. Sve masovno prihvacene religije bijahu u zacetku smatrane sektom, a kada pocese siriti nauk kako je kralj avatar boga na zemlji, omasovise se i postadose siroko prihvacene religije.

    Vrsili odredjene religiozne postupke po principu koji nudi Hriscanstvo, ili ih vrsili po principu koji nudi Islam, ili ih vrsili po principu koji nudi bilo koja masovno prihvacena religija, ili ih vrsili po principu koji nudi nekakva sekta, pa davili kokoske ili zavrcali vratom slijepim misevima, isto vam se vata, vi samo produbljujete svoje neznanje, jer vjerovati znaci ne znati, a vrsiti religiozne obrede sa namjerom da se produbi ili usavrsi uvjerenje, znaci produbljivati i usavrsavati neznanje.

    Eto, druze Pero. Protor ne smije pasti!

  9. #249

    Odgovor: Bog postoji

    Zbog čega tako ostrašćeno tvdite,da ako čovek veruje,ne zna?

  10. #250

    Odgovor: Bog postoji

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Zbog čega tako ostrašćeno tvdite,da ako čovek veruje,ne zna?
    Da li ste vi to krenuli u susret logickoj pogresci pod nazivom argumentum ad hominem, ili mi se samo cini? Ako jeste, odmah cu vam je prezentovati, tako da se ne mucite nepotrebno.

    Argumentum ad hominem. To je jedan od najcescih pseudoargumenata. Nastaje kada neko ne umije da argumentovano pobije tvrdnju sa kojom se ne slaze, pa je pokusava oboriti na takav nacin da govori kako je suprotna strana 'sumnjiva moralna licnost' ili 'pijanac' ili 'brat lopova' i tome slicno. Mozemo ga prevesti sa 'argument protiv covjeka'.

    U svojoj uvredljivoj varijanti, argumentum ad hominem se sastoji u tome da se ne raspravlja o tvrdnji, nego se pokusava diskreditirati covjek.

    Dobrocudna varijanta ovog argumenta se sastoji u tomu da se ne ide za tim da se diskreditira oponenta, nego da ga se uvjeri kako se on nalazi pod nekakvim uslovima koji ga primoravaju da tako nastupa, pa ako se oslobodi tih uslova onda ce se sloziti i sa tezom kojoj oponira.

    Eto tako, ugrubo o logickoj pogresci nazvanoj argument protiv covjeka, ali pretpostavljam da ste ipak shvatili, te stoga nemojte da se zanimate oko mene, jer pravite logicku pogresku, vec pokusajte da iznesete valjan argument u prilog tvrdnji da bog postoji. Samo jedan jedini valjan argument. Jedan jedincijati

  11. #251

    Odgovor: Bog postoji

    Citat pinokio kaže: Pogledaj poruku
    Da li ste vi to krenuli u susret logickoj pogresci pod nazivom argumentum ad hominem, ili mi se samo cini? Ako jeste, odmah cu vam je prezentovati, tako da se ne mucite nepotrebno.

    Argumentum ad hominem. To je jedan od najcescih pseudoargumenata. Nastaje kada neko ne umije da argumentovano pobije tvrdnju sa kojom se ne slaze, pa je pokusava oboriti na takav nacin da govori kako je suprotna strana 'sumnjiva moralna licnost' ili 'pijanac' ili 'brat lopova' i tome slicno. Mozemo ga prevesti sa 'argument protiv covjeka'.

    U svojoj uvredljivoj varijanti, argumentum ad hominem se sastoji u tome da se ne raspravlja o tvrdnji, nego se pokusava diskreditirati covjek.

    Dobrocudna varijanta ovog argumenta se sastoji u tomu da se ne ide za tim da se diskreditira oponenta, nego da ga se uvjeri kako se on nalazi pod nekakvim uslovima koji ga primoravaju da tako nastupa, pa ako se oslobodi tih uslova onda ce se sloziti i sa tezom kojoj oponira.

    Eto tako, ugrubo o logickoj pogresci nazvanoj argument protiv covjeka, ali pretpostavljam da ste ipak shvatili, te stoga nemojte da se zanimate oko mene, jer pravite logicku pogresku, vec pokusajte da iznesete valjan argument u prilog tvrdnji da bog postoji. Samo jedan jedini valjan argument. Jedan jedincijati
    ...kako god,ali ipak niste odgovorili na moje pitanje...i ne zanimam se ja za vas,samo se čudim tolikoj ostrašćenosti.

  12. #252

    Odgovor: Bog postoji

    За себе не могу рећи да сам баш верник, али дубоко поштујем (није фраза) однос према религији и богу сваког појединца. Тражити доказе о постојању Бога од верника је непотребно, као што је и убеђивати да постоји Бог атеисту склоног логичном закључивању и примењивању научног мишљења несврсисходно.

    Да би се разумели природа Бога и суштина хришћанства ипак треба покушати надвисити индукцију и дедукцију и бар делимичном применом метафизике, односно онтологије, (то је Лајбниц сјајно радио) покушати искрено продрети у ту сложену област, пошто је хришћанство као градивно ткиво европске и из ње изведених цивилизација далеко више присутније у нашим животима него што то и највећи гностик мисли, као и због тога да би се схватило да је вера Христова далеко шира и да даје одговоре на сва животна питања, без обзира на логички, онтолошки и гносеолошки квалитет одговора на питање: „Који су то материјални докази да бог постоји?“.

    Одакле се црпе истине хришћанске вере? Из Божијег откривења даног људима у Старом и Новом Завету. Божанско откривење је реч Божија – писана и усмена, тј. Свето писмо и Свето предање. При томе треба имати у виду да је човек од свог постанка у потреби да објасни свет око себе користио митологију која је пролазила кроз различите степене и нивое како се и духовни и практични живот човека развијао. Религија је прво била многобожачка, али је некако од самог почетка у већини религија постојала свест о неком `главном` богу, односно бар мало моћнијем од осталих. После прве велике друштвене поделе рада (одвајање земљорадње од сточарства), богови времена (као метеоролошке појаве), киша, громова и олуја нагло потискују све остале и постају ти `први` у својим пантеонима. То је случај на нашим предхришћанским Перуном (Первун – први) чији је и основни атрибути био управо гром, али и са Јахвеом који је био тек локални бог временских прилика код Јевреја...

    Ово, иако тачно, ипак није суштински важно, јер је Бог давао `на кашичицу` људима свест о себи, примерено развоју људскога друштва, тако да праликове Исуса можемо препознати хиљаде година пре него што се он и појавио. Ту првенствено мислим на заратустризам (Ахура Мазда) као и на Озириса (жртва и поновно рађање) и Прометеја (жртвовање) итд....

    Бог је створио првог човека према своме лику, дакле да буде и слободан у свом избору, као и да буде вечан. Међутим, због познатог греха Адама и Еве, Бог укида човеку вечан живот по аутоматизму, али оставља му могућност да га заслужи. Ово је једна од врло важних ставки за разумевање хришћанства. Друга важна ставка је да је човек слободан у свом избору, као што сам већ навео, и он не мора да следи пут Исуса Христа. Он може да сумња, да размишља, да бира... Сетимо се само апостола Петра који се два пута одрекао свог Учитеља пре него што су се огласили петлови.
    И да кажем још и трећу, по мени, битну ствар, а то је да свемогући Бог и не жели да се прикаже свима у свом сјају, јер би онда сви ми, без изузетака, веровали и били би, на неки начин, сви исти, што би обесмислило наше квалитете које сада доказујемо (или не) управо вером, молитвим, покајањем и хришћанским животом. Вечност се, ипак и хвала Богу, мора заслужити.

    И, да завршим. Који је то валидан доказ да Бог заиста не постоји?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  13. #253

    Odgovor: Bog postoji

    Bog postoji...spava u mineralima, sanja u biljkama, hoda u životinjama i misli u čoveku.

    Drevna mudrost
    _________Una16

  14. #254

    Odgovor: Bog postoji

    Naravno da postojii...
    Znam da nita ne znam...

  15. #255

    Odgovor: Bog postoji

    I u tim tačkicama iza tvrdnje
    _________Una16

Strana 17 od 65 PrvaPrva ... 7151617181927 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li je moguće da ljubav ne postoji?
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.02.2013, 11:59
  2. Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?
    Autor ser_gogsy u forumu Religija
    Odgovora: 190
    Poslednja poruka: 06.05.2012, 00:00
  3. Postoji li bezrezervna ljubav?
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 20.12.2011, 11:24
  4. Da li postoji demokratija?
    Autor Indijanac u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 01.08.2010, 10:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •