Bog postoji - Strana 7
Strana 7 od 65 PrvaPrva ... 567891757 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 105 od ukupno 965

Tema: Bog postoji

  1. #91

    Odgovor: Bog postoji

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Ja kao vernik sam i dužan da pokušam da pomognem ljudima ma koje vere ili nevere bili jer su po mom mišljenju na lošem putu, ta pomoć se sastoji u priči i ukazivanju da je to loše po tu osobu. Ili malo plastičnije, kada vidite da neko čini neko nedelo greh je prećutati i ne reći za to, pa makar i imali posledice zbog toga.

    Mislim da je misija ili ono što je u glavi svakog čoveka koji nije vernik, a dobar je čovek, da pomogne onima kojima je pomoć potrebna. Ovo nema veze sa verom u Boga, sa ovim se rodimo i tako bivamo vaspitavani od onih koji su vernici ili bezbožnici ali su dobri ljudi.

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Ako u životu ne ide ništa kako treba ili se određeni planovi i zamisli neispunjavaju, normalno u skladu sa realnošću i mogućnostima, tu treba razmisliti šta je to što mi neda da idem napred, gde ja to grešim, to je bila poenta mog odgovora, jer mi je svaki čovek drag i pomažem i pomoćiću uvek koliko možem i kad mogu, oni koji me znaju lično to mogu potvrditi.
    Da ne citiram Uriela, ali nije samo i isključivo vera u Boga ili nevera ono što nas gura dalje ili nas zaustavlja. Znam mnoge vernike koji su zaustavljani i imali opasnih teškoća da se pomere napred. Nije mi nikakav argument ako mi neko kaže da nisu verovali dovoljno ili da nisu verovali na pravi način, svako od nas veruje onako kako zna, i ako je onaj gore dobar onda sve to uzima u razmatranje.


    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Kad se tiče zla i pretnje sankcijama za nameru počinjenog zla, to se jednostavno objašnjava: Mi smo svi ljudi Bogom stvoreni, grešni smo i pravedni, manje smo grešni onoliko koliko imamo strah za sankcije, ako činimo nešto što je greh.
    Mislim da ovo nije tačno, svi smo mi individue za sebe, ja se ne bojim sankcija, ja vozim sporo jer hoću da sačuvam svoj život i živote drugih ljudi, jer sam tada u stanju da reagujem na vreme, ne zato što ću platiti kaznu ako vozim brzo. Stvari u životu radim zato što mislim da su ispravne, a ne zato što se plašim Božje kazne.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  2. #92

    Odgovor: Bog postoji

    Ja sam samo običan čovek koji veruje i u ovim temama vezanim za veru i Boga iznosi svoje mišljenje a na osnovu verskih učenja i saznanja, ne ispoljavajući nijednom nameru da nekoga ko je drugačiji povredim ili izrazim nepoštovanje za njegova uverenja. Ali ako me neko direktno povredi zato što drugačije mislim, ili izrazi nepoštovanje toga onda se osećam pozvanim da neke stvari razjasnim, opet bez namere da nekog ubeđujem da bi trebao da bude vernik, ako to nije, zato nisam ni citirao euridiku jer je njeno pisanje u skladu sa njenim razmišljanjem i životom, što poštujem, a ja ostajem po starom mom uverenju: verujem i Bog postoji.
    In vinas veritas

  3. #93

    Odgovor: Bog postoji

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam samo običan čovek koji veruje i u ovim temama vezanim za veru i Boga iznosi svoje mišljenje a na osnovu verskih učenja i saznanja, ne ispoljavajući nijednom nameru da nekoga ko je drugačiji povredim ili izrazim nepoštovanje za njegova uverenja. Ali ako me neko direktno povredi zato što drugačije mislim, ili izrazi nepoštovanje toga onda se osećam pozvanim da neke stvari razjasnim, opet bez namere da nekog ubeđujem da bi trebao da bude vernik, ako to nije, zato nisam ni citirao euridiku jer je njeno pisanje u skladu sa njenim razmišljanjem i životom, što poštujem, a ja ostajem po starom mom uverenju: verujem i Bog postoji.

    Tu smo da iznosimo svoja mišljenja, i poštujemo mišljenja drugih. To je sve onako kako treba da bude.

    Ja nigde nisam rekla da li verujem u Boga ili ne, ja sam samo rekla da svoj život živim onako kako ja mislim da je ispravno, a ne da bih se sačuvala Božije kazne.
    To je značajna razlika
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  4. #94

    Odgovor: Bog postoji

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Tu smo da iznosimo svoja mišljenja, i poštujemo mišljenja drugih. To je sve onako kako treba da bude.

    Ja nigde nisam rekla da li verujem u Boga ili ne, ja sam samo rekla da svoj život živim onako kako ja mislim da je ispravno, a ne da bih se sačuvala Božije kazne.
    To je značajna razlika
    Tako je, zato i kažem da te nisam citirao jer se moj komentar ne odnosi na tvoje pisanje, mišljenje.
    In vinas veritas

  5. #95

    Odgovor: Bog postoji

    Kad sam bila dete,verovala sam da Bog postoji....a sad znam da postoji

  6. #96

    Odgovor: Bog postoji

    Uuuuuuuuuu, al' ste se vi zahuktali!!!
    Morrib (ako sam dobro zapamtila), pusti ljude, Bog svakoga pozove kada treba i na pravi nacin, mi ih samo mozemo odvratiti.
    Pa na kraju, ko zeli naravno da ima to pavo da veruje da ga nije stvorio nikakav Bog. Slobodna volja je dar, i nemojmo je narusavati..procitaj bibliju jos neki put ako vec jesi, tamo to tako lepo pise.

    Neko je pomenuo i neki Bozji potpis, hahaha! Pogledaj oko sebe, a nadji i ogledalo...aaaaaaaaaaaaaaaaaa, mislis pisani potpis- e, da je Bog tako ponosan kao mi, odavno bi nas sprzio! Bas ste bleskasti

  7. #97

    Odgovor: Bog postoji

    Citat jap kaže: Pogledaj poruku
    Uuuuuuuuuu, al' ste se vi zahuktali!!!
    Morrib (ako sam dobro zapamtila), pusti ljude, Bog svakoga pozove kada treba i na pravi nacin, mi ih samo mozemo odvratiti.
    Zahuktali smo se jer imamo različita mišljenja o ovoj temi i lepo to izmenjujemo. Drago nam je što ste se uključili

    Na šta tačno mislite kada kažete da nas Bog pozove?


    Citat jap kaže: Pogledaj poruku
    Pa na kraju, ko zeli naravno da ima to pavo da veruje da ga nije stvorio nikakav Bog. Slobodna volja je dar, i nemojmo je narusavati..procitaj bibliju jos neki put ako vec jesi, tamo to tako lepo pise.
    Slobodna volja nije dar, to je osnovno pravo čovekovo, kao pravo na disanje, to nam niko nije darovao? Možda možete da nas uverite u suprotno?

    Citat jap kaže: Pogledaj poruku
    Neko je pomenuo i neki Bozji potpis, hahaha! Pogledaj oko sebe, a nadji i ogledalo...aaaaaaaaaaaaaaaaaa, mislis pisani potpis- e, da je Bog tako ponosan kao mi, odavno bi nas sprzio! Bas ste bleskasti
    Slažem se da bi nas spržio Bog ili neko da ima bar malo od našeg cinizma i gordosti. Možda će nas spržiti, to ne znamo.

    Nisam, takođe, razumela priču sa Božijim potpisom i ogledalom. Možda i to možete malo da nam objasnite?
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  8. #98

    Odgovor: Bog postoji

    Pa ja sam mislila da je ta tema zaboravljena, cisto mi je doslo da prokomentarisem! Ali ako vec trazite odgovor, ja cu se i potruditi da ga dam. Sto se potpisa tice: citala sam o Darvinovoj teoriji i naravno trazila dokaze za i protiv, jer, znate onu staru filosofsku "covek je bice radoznalosti i potreba", pa je i mene zanimalo ko sam. E sada, ne svidja mi se sto je tu teoriju da smo nastali , znate ono od amebe pa dalje, preuzeo od nekih starih plemena, tj. njihovih verovanja. Da ne bih dala laznu informaciju, necu reci koje pleme je u pitanju, jer se ne secam. Pored toga mi se ne svidja sto nema fosila koji dokazuju te transformacije, da se tako izrazim, izmedju ovog i onog, tj. dva oblika zivota. Ima skeleta dinosaurusa i predpostavlja se da je neka x zivotinja koja sada postoji, nastala od dinosaurusa...ali nigde fosila koji to dokazuje. A kada sam procitala da je i sam Darvin proglasio svoju teoriju za veoma sumnjivu (zavrsila sam englesku knjizevnost)...bas nista mi nije bilo jasno.
    Onda, nakon par godina "me je Bog prizvao" (to je ona nejasna recenica)! Kako da objasnim, osim mozda da sam uzela tu rec 'prizvao' jer je ona adekvatna zamena, tj. objedinjuje dosta znacenja.
    Ja sam pozelela da odem do Crkve i tamo se jako lepo osecala, pa sam pozelela da se krstim, da procitam ovo i ono, a onda sam stigla do toga da zelim skroz da se promenim. Necu vam se ispovedati, a nije ni bitno zasto sam sve to odjednom pozelela...gledajuci (vec godinama) ljude koji traze Boga videla sam da ima mnogo razlicitih razloga i nacina, ali i mnogo jako slicnih. A zajednicko je to sto je svako ko je imao vere (valjda to ne treba da objasnjavam), posle odredjenog vremena nasao i dokaze. Da to je bitno reci, posto 90% posto ljudi smatra da ima puno dogmi u Hriscanstvu, to nije tacno! Hocu reci da kada pocnes da se interesujes, sve ces shvatiti.
    Al' se rasplinuh....ovako-sta bi ste radili da vam neko ko ne zna da sabira trazi da mu objasnite integrale?! Mnogo vremena i truda bi ste morali da ulozite..ali, sta ako on pri tom ne veruje u integrale (hahaha), dzaba vam sav trud. Ja nisam veroucitelj, a ni Duhovnik, pa cu vas ostaviti da verujete u sta hocete! Kada sam rekla 'pogledaj se u ogledalo' mislila sam na to da je svako od nas kao Bozja tvorevina, samim tim i njegov potpis. Ja verujem u to, kao i u to da mi je sve sto imam dato, pa i slobodna volja.

  9. #99

    Odgovor: Bog postoji

    Citat jap kaže: Pogledaj poruku
    Pa ja sam mislila da je ta tema zaboravljena, cisto mi je doslo da prokomentarisem! .....
    . Ja verujem u to, kao i u to da mi je sve sto imam dato, pa i slobodna volja.
    Moram da se ukljuchim poshto je pomeniuta Darvinova teorija Postoji tema u vezi nje pa nechu ovde da smaram. Potanko chu vam objasniti sve shto vas zanima i reshiti vas nedoumica i lazznih informacija. Wellcome.

    Samo chu da kazzem sledeche: Niti Darvinova teorija opovrgava postojanje boga, niti biblija dokazuje ili nudi opipljiv dokaz za bilo shta shto tvrdi.

    Tvrditi i trazziti bukvalno prihvatanje biblijskih pricha bez dokaza i provere je ETALON za dogmatska uchenja... E shto tu postoji opcija - ne morash - je druga stvar. Ne mora se ni skakati na glavu pa to ipak nije nishta manje glupo.

    Toliko.

  10. #100

    Odgovor: Bog postoji

    Po meni su i Darvinova "teorija" i Denikenova "teorija" i Biblijska "teorija" i sve ostale TEORIJE - teorije, jer se zasnivaju na pretpostavkama, nikako na cinjenicama. Tako da sve su podjednako punovazne i realne. I svako ko se uzme za jednu od ovih teorija i pocne da istrazuje dovoljno dugo, i sam, da kazem, navuce na nju. Jer zeli da veruje i trazi dokaze koji bi tu istu potvrdili, a onu drugu opovrgnuli.

  11. #101

    Odgovor: Bog postoji

    Citat eboye kaže: Pogledaj poruku
    Po meni su i Darvinova "teorija" i Denikenova "teorija" i Biblijska "teorija" i sve ostale TEORIJE - teorije, jer se zasnivaju na pretpostavkama, nikako na cinjenicama. Tako da sve su podjednako punovazne i realne. I svako ko se uzme za jednu od ovih teorija i pocne da istrazuje dovoljno dugo, i sam, da kazem, navuce na nju. Jer zeli da veruje i trazi dokaze koji bi tu istu potvrdili, a onu drugu opovrgnuli.
    Ne bih se slozzio. To je malo povrshno gledanje. Po tom principu mozzesh porediti i matematichke teoreme sa crkvenim dogmama, i u jedno i u drugo je neko siguran. Mislim..sve, sve, ali Deniken . Pretpostavke se donose na osnovu pronalazaka i posmatranja CHINJENICA, znachi opipljivih stvari. Teorija evolucije na osnovu bezbroj chinjenica, shto fosilnih ostataka shto zzivih organizama ...a jedna ingeniozna Denikenova teorija da su juznoamerichki indijanci imali tunel do Turske je doneta na osnovu jednog kamena i jednog komada zlata.

  12. #102

    Odgovor: Bog postoji

    Ma Denikena sam se onako setio.
    Mislim da nisi shvatio poentu, a to je da sto se duze bavis odredjenom tematikom, sve vise tones u nju. Naravno da sve prirodne nauke baziraju svoje teorije na nekim cinjenicama. Ali ako cemo tako i hriscanstvo se bazira na Isusu i svetim apostolima i ostalim biblijskim "junacima" koji su realno gledano postojali. Sad da li su bili sveti ili ne, necu da ulazim u tu polemiku, mislim da znate moje misljenje. Cisto sam hteo da kazem da je sve covekova izmisljotina. I da je covek u sustini bog. tj. mi sebi stvaramo vere, iluzije, nauke ... jer jos uvek nismo dovoljno evoluirali da shvatimo koliku moc nas um ima, nego se zaludjujemo glupostima. I da nas niko ne kontrolise, do nas samih. Mada opet ko zna, mozda je sav taj nas razvojni put, ukljucujuci i veru i nauku bio neophodan da bi dosegli ovo gde smo danas. Ali u svakom slucaju treba da shvatimo da smo mi na ovoj planeti najveci Predatori.

  13. #103

    Odgovor: Bog postoji

    Ovde mozhe da se prochita o g0dinu Dnikenu i njegovim avanturama -> http://www.daniken.com/ (ili kako bi ga Djole nazvao, Denikitj )

    Elem, ko god je malo pratio moje postove na forumu, zna da sam ja bezbozhnik, jeretik, ateista, nevernik, kako god hotjete da me nazovete...

    Da se ne bih ponavljao, moje je mishljenje da je crkva, kao institucija, samo i jedino sredstvo kontrole masa, i kasica prasica za nekolicinu ljudi. Tachka. Vera sa druge strane je neshto individualno, lichno i intimno, i to je na svakom od nas da veruje na onaj nachin na koji zheli... Ja lichno ne verujem u te mitove kako nas je jedan chika za 7 dana stvorio... Po uzoru na sebe... Ako je tako, zar onda nije i svako od nas bog? Ipak smo po uzoru na njega stvoreni? Isto tako, ako smo po uzoru na njega stvoreni, onda je bog daleko od savrshenog bitja, ako se pogleda kakvi smo mi... Sa druge strane pak, ako nije svako od nas bog, odnosno, nismo bash po uzoru na boga stvoreni, znachi da svete knjige, shta? Lazhu.. Pa se onda postavlja pitanje, ako tu lazhu, da ne lazhu josh ponegde?

    Mislim da je Isus postojao... Bio je on chovek od krvi i mesa, radio je on neshto pre 2000 godina... Ko zna shta... Verovatno netjemo saznati dok neko ne napravi neki vremeplov, pa skokne da vidi kako je to stvarno bilo... Ali nikako nije bio neki svetac, ili svemotjno bitje... Sigurno da je bio chovek ispred svog vremena, kao shto u svakom razdoblju kroz istoriju imamo primere ljudi koji su bili puno ispred svog vremena... Recimo da je pravi isus, bio neka vrsta humanitarnog radnika tada, da je pomagao drugima vishe nego shto je bilo uobichajeno za to vreme... Ne znam ni sam... Iskreno, ni ne razmishljam puno o toj temi...

    Ne shvatam zashto je ljudima toliko teshko da prihvate chinjenicu, da je neshto nastalo IZ nechega... I cvet nikne iz semena, ne? Zashto je tako nemogutje, da je tokom miliona godina, odredjen broj jedinki jedne vrste, evoluirao na drugachiji nachin od ostalih? Pa primera i sad imamo... Uporediti manje "civilizovana" drushtva, od malo naprednijih... Ovo civilizovana je pod navodnicima, jer nisam mogao na brzinu da smislim neku adekvatniju rech...

    Postoje karike kroz istoriju koje pokazuju napredak choveka, samo ko hotje da ih uvazhi...

    Ovo je teshka filozofija, i moram priznati da sam vetj zaboravio shta sam sve prochitao na ovoj temi, i zaboravio shta sam sve hteo da odgovorim... No, ima vremena, stitji tju ja sve


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  14. #104

    Odgovor: Bog postoji

    Citat eboye kaže: Pogledaj poruku
    Ma Denikena sam se onako setio.
    Mislim da nisi shvatio poentu, a to je da sto se duze bavis odredjenom tematikom, sve vise tones u nju. Naravno da sve prirodne nauke baziraju svoje teorije na nekim cinjenicama. Ali ako cemo tako i hriscanstvo se bazira na Isusu i svetim apostolima i ostalim biblijskim "junacima" koji su realno gledano postojali. Sad da li su bili sveti ili ne, necu da ulazim u tu polemiku, mislim da znate moje misljenje. Cisto sam hteo da kazem da je sve covekova izmisljotina. I da je covek u sustini bog. tj. mi sebi stvaramo vere, iluzije, nauke ... jer jos uvek nismo dovoljno evoluirali da shvatimo koliku moc nas um ima, nego se zaludjujemo glupostima. I da nas niko ne kontrolise, do nas samih. Mada opet ko zna, mozda je sav taj nas razvojni put, ukljucujuci i veru i nauku bio neophodan da bi dosegli ovo gde smo danas. Ali u svakom slucaju treba da shvatimo da smo mi na ovoj planeti najveci Predatori.
    Ok, verovatno nisam shvatio... Prosto nije dobro poredjenje staviti znak jednakosti izmedju necheg egzaktnog i bulazznjenja da bi se neshto pokazalo... Ali kontam da nisi to hteo.
    Naravno organizovana religija je istorijski gledano civilizacijski stepen napred u odnosu na primitivna drushtva... Religija zapravo prvi put donosi neke vishe vrednosti od onih koje su vladale u primitivnim drushtvima izdizzuchi se iznad prostog nagona za samoodrzzanjem. Ona je primitivnom choveku dala prihvatljiv pogled na inache surov svet, za neka davna vremena pruzzajuchi sasvim zadovoljavajuche odgovore na teshka pitanja. NAravno da je Hrishcanstvo sa svojim moralnim nazorima dalo znachajan doprinos drushtvu kakvo danas jeste (kakvo god ono bilo). Ali onako kako se uz pomoch bajki i mudrih dvosmislica uchi dete ljudskim vrednostima. Medjutim crkva je tokom srednjeg veka postala sidro koje je kochilo shirenje bilo kakvog pogleda na svet koji se kosio sa tih 7 dana stvaranja... sve drugo je bila jeres. Da je po crkvenom uchenju, ne da ne bi znali da smo nastali od istih predaka kao i majmuni i sva zziva bicha na planeti, vech bi i dalje "zziveli" na ravnoj plochi pokrivenoj kupolom...A kad je i prihvacheno da je zemlja okrugla onda je trebalo josh 300 - 400 godina da se uzme u razmatranje da nije u centru svemira... Naravno i to kod onih razumnijih u crkvi. Pazi - Grci - su bili na pragu istine ... A onda ide 1500 godina slepog hrishchanstva bez ikakvog napretka! I ne samo to, krstashi su unishtavali grchke i muslimanske knjige biblioteke i riznice znanja...

    Evo ilustracije kako je verski fanatizam "uticao" na razvoj filozofije i nauke od davnina...Sluchaj Hipatije od Aleksandrije je zapravo pokazna vezzba verske zatucanosti, kako to izgleda kada dodje crkvenih pet minuta (iliti 2000 godina) ...

    Hipatija je bila prva zzena koja se istakla na poljima matematike filozofije i astronomije i astrologije ( u ono vreme regularna nauka). Zivela je u rimskom Egiptu i shkolovala se u Atini i u Italiji. POstala je predvodnik Platonistichke shkole u Aleksandriji i predavala matematiku i filozofiju. Iako je sebe smatrala pagankom, bila je poshtovana od mnogih hrischana, kao simbol chistoche buduchi da je ostala devica do kraja zzivota.
    Medjutim, medju hrishchanima se pronela vest da se ona protivi ustolichenju Cirila za Aleksandrijskog biskupa, buduchi da je bila prijatelj Oresta, Cirilovog oponenta, rimskog prefekta takodje uchenjaka ... Proglashena je za veshticu i satanistu koja se u svom domu bavi vradzbinama. Rulja ju je jednog dana presrela, skinula sa kochija, linchovala vukuchi je po ulicma, odvukla u crkvu Cezarion gde su je zzivu odrali oshtrim shkoljkama, isekli je na komade i delove njenog tela spalili...
    Nema dokaza da je Ciril licno bio umeshan u ovo, ali su je ubili oni koji su ga smatrali za vodju. Rulja je Cirila slavila jer je ovim chinom unishtio poslednje tragove idolatrije u gradu. Biskup Ciril dovodi se i u vezu sa unishtenjem Aleksandrijske biblioteke. On je kasnije proglashen za sveca, a Hipatijin sluchaj se smatra prvim sluchajem hrischanskog lova na veshtice.

    Lakshe je slepo verovati nego razumeti. Ali te dve stvari se ne suprotstavljaju jedna drugoj. Mozzemo verovati i u boga i u raj i pakao i u sve ono shto chini zzivot i smrt chini manje surovim, ok... Ali ne odbacujmo logiku i zdrave principe razmishljanja za rad sharenih lazza...
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 27.11.2007 u 23:34

  15. #105

    Odgovor: Bog postoji

    Ma ljudi, nemojmo biti smesni. Kakva ne-civilizovana drustva? Zasta su oni dokaz? Pa uzmi bilo koga od njih i posveti mu vreme...za godinu dana ce ti, umesto "ubicu te", izbaciti odgovarajuci eufemizam! I sta smo dokazali? Mozes li ti, evo dajem ti 20 godina, da naucis kravu da govori?!
    A opet, kakve veze ima Bog sa fanaticima, inkvizicijom...to su produkti civilizacije i sektastva. Kad kazem sektastvo, mislim na krojenje vere po svom ukusu, npr. poceo je Bozicni post, pa cu ja postiti jednu nedelju koju odaberem jer mi je baba rekla da mogu, a komsija laborant da se ne sme postiti ceo post zbog zdravlja! Mislim...
    Ljudi, u redu je da neko ne veruje u Boga, ali da komentarise delo koje nije procitao...pa i u skoli bi ste dobili jedan...a ovo je valjda vaznije od lektire! Nego vi lepo, shvatite da vam niko ne brani da ne verujete, ali vam zaista i ne trazi da njih razuveravate, ne znam odakle svim ateistima ta zelja da dokazu nepostojanje Boga..mislim, drugima?!

Strana 7 od 65 PrvaPrva ... 567891757 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li je moguće da ljubav ne postoji?
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.02.2013, 12:59
  2. Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?
    Autor ser_gogsy u forumu Religija
    Odgovora: 190
    Poslednja poruka: 06.05.2012, 01:00
  3. Postoji li bezrezervna ljubav?
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 20.12.2011, 12:24
  4. Da li postoji demokratija?
    Autor Indijanac u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 01.08.2010, 11:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •