Bog postoji - Strana 64
Strana 64 od 65 PrvaPrva ... 145462636465 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 946 do 960 od ukupno 965

Tema: Bog postoji

  1. #946

    Odgovor: Religija i nauka

    ''Ako se obraćaš bogu, onda si samo religiozan, a ako se bog obraća tebi, onda si psihijatrijski slučaj'' Dr. House

  2. #947

    Odgovor: Religija i nauka

    Spinoza je izjednačio pojmove priroda i bog. Po je naprotiv, u svojoj noveli "Oblikovani krajolik" smatrao da čovek treba usavršavati prirodu, parirati prirodi prirodom u sebi, ali darovane je odabrao vrlo selektivno. Verujem da svet nikada nije video i, sem u slučaju ako serija okolnosti ne podbode uzvišeni, najplenitiji duh, i ne podbode ga na napore odbojne praktičnoj primeni, verujem da svet nikada neće videti veličanstveno savršenstvo kreiranja za koje je ljudska priroda sasvim sposobna u najbogatijim predelima umetnosti. Agnostik sam. Držim se toga. Mogla bih prihvatiti obadve postavke uz dopunjenje Spinozine jednakosti prirode i boga.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  3. #948

    Odgovor: Bog postoji



    Voleo bih kada bi mi neko od upućenih dao odgovor na sledeće pitanje:



    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  4. #949

    Odgovor: Bog postoji




    Bojim se da ti koji su upućeni ne čitaju stripove.


    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  5. #950

    Odgovor: Religija i nauka

    Ma ja se ipak nadam...
    Al' ako im treba prevod, preporučujem da se obrate Megi.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  6. #951

    Odgovor: Bog postoji

    Uradio je to na taj način, jer:
    1. Ovako je hteo da naznači da je njemu u moći da se prikaže i kao čovek - te da trpi sve što i mi, i da razume sve, kroz šta i mi prolazimo.
    2. Ovako je hteo da prikaže koliko smo mi ograničeni u razmišljanju i prihvatanju stvari, jer je on izveo i ono nemoguće - a mi ljudi sa "ograničenim" shvatanjem probamo da shvatamo bezgranično.
    3. Zašto baš Marija? - jer nas poznaje, i zna koliko smo mi ljudi glupo privrženi tradiciji i poštovanju predaka - zato je odabrana baš marija - ona je potomak kralja Davida, po proročanstvu - po obećanju Božjem Spasioc treba da bude potomak Davidov.
    4. Ovo je u neku ruku i ironija Božja - jer je Bog pokazao da nije važno biti idealan čovek, da bi bio "božji čovek". Marija je kako je zatrudnela - smatrana za nevernu i po zakonu trebali su je ubiti. Marija je Isusovim začećem dospela na najudaljeniji, najodbačeniji rub ljudske zajednice.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  7. #952

    Odgovor: Bog postoji

    I dalje mi neke stvari nisu jasne, pa ako može...

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Uradio je to na taj način, jer:
    1. Ovako je hteo da naznači da je njemu u moći da se prikaže i kao čovek - te da trpi sve što i mi, i da razume sve, kroz šta i mi prolazimo.
    A što je on to hteo? Kome je to trebalo da dokaže? Ko ga je izazvao, tražio da to dokazuje?!?

    2. Ovako je hteo da prikaže koliko smo mi ograničeni u razmišljanju i prihvatanju stvari, jer je on izveo i ono nemoguće - a mi ljudi sa "ograničenim" shvatanjem probamo da shvatamo bezgranično.
    A otkud ti to znaš? Kako si to ti (ili bilo ko ko je to zaključio) sa tvojim (ljudskim, nebožanskim) ograničenim razmišljanjem mogao da pronikneš šta je to, neko toliko uzvišen i neograničen, hteo?!

    3. Zašto baš Marija? - jer nas poznaje, i zna koliko smo mi ljudi glupo privrženi tradiciji i poštovanju predaka - zato je odabrana baš marija - ona je potomak kralja Davida, po proročanstvu - po obećanju Božjem Spasioc treba da bude potomak Davidov.
    Pa ne poznaje nas ili pravilnije nije nas poznavala samo Marija!? Hoćeš reći da je ona znala nešto što niko drugi (druga) nije znao?! Šta bi li to moglo biti?
    Još važnije, mnogo važnije, je pitanje zar bog mora da se sluša nekog, bilo kojeg čoveka, te uradi onako kako je neko ograničeno biće, čovek, rekao?!? Zar bog nije mogao, smeo sam da izabere ženu koju će da oplodi?

    4. Ovo je u neku ruku i ironija Božja - jer je Bog pokazao da nije važno biti idealan čovek, da bi bio "božji čovek". Marija je kako je zatrudnela - smatrana za nevernu i po zakonu trebali su je ubiti. Marija je Isusovim začećem dospela na najudaljeniji, najodbačeniji rub ljudske zajednice.
    Po kojem to zakonu su je trebali ubiti, božijem? Zar Marija nije bila idealna? Kakve je to grehe ona počinila? Pa nije svojom voljom zatrudnela, pa da može iko reći da je tada zgrešila!?


    I tako... Što više razmišljam, sve više pitanja mi pada na pamet.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  8. #953

    Odgovor: Bog postoji

    Baš sad spomenula Platona i vidim ovu temu. Šta bi rekli Grci kad svet svodite na jednog jedinog, vrhovnog? Smešna mi je cela ta zavrzlama da je sve počelo od Marije i potomka.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  9. #954

    Odgovor: Bog postoji

    Marija je bezgrešno začela bez seksualnog kontakta...u nju
    je udahnut život pa samim tim nije počinila greh...
    ili joj se to možda desilo onako kao što je to Zevs učinio Ledi za vreme svoje ere
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  10. #955

    Odgovor: Bog postoji

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Marija je bezgrešno začela bez seksualnog kontakta...u nju
    je udahnut život pa samim tim nije počinila greh...
    ili joj se to možda desilo onako kao što je to Zevs učinio Ledi za vreme svoje ere

    Rekoh da mi je smešna čitava zavrzlama. Svetu ostavljam da se pita. Ja bih da živim.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  11. #956

    Odgovor: Bog postoji

    Borhes je rekao na ovu temu


    Zatvaram oči i vidim jato ptica. Vizija traje jednu sekundu, možda i manje, ne znam koliko sam ptica video. Da li je njihov broj bio odredjen ili neodredjen? Taj problem obuhvata i problem postojanja Boga. Ako Bog ne postoji, broj je neodredjen, jer niko nije mogao da ih izbroji. U tom slučaju video sam, recimo, manje od deset, a više od jedne ptice, ali nisam video devet, osam , sedam, šest, pet, četiri, tri ili dve ptice. Video sam broj izmedju deset i jedan, koji nije devet, osam, sedam, šest, pet i tako dalje. Taj celi broj je nezamisliv, dakle Bog postoji.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  12. #957

    Odgovor: Bog postoji

    Postoji Bog u svakom od nas, kao spona naša sa univerzumom.
    Svako od nas ima svog Boga koga gaji.
    Nekako, polazi se od postavke da je Bog dobar, ali ne mora da znači, možda je baš onaj Bog koji meni omogućava vezu sa univerzumom neka žešća cava i pokvaren lik i onda sam ja pokvaren, ili je dobar, pa sam ja dobar.
    Verujem ja i u ono što piše u evanđeljima, ali ne sumnjam ni da se Perun pojavljivao na nebu u zlatnim kočijama, optočenim dragim kamenjem, sve je to deo Božanskog u ljudima, izraženo kroz umetnost pisanja, jer umetnost je ništa drugo do dar od Boga. Kako će ko shvatiti to božansko, verovatno zavisi od stepena razvijenosti uma, ali može biti i da zavisi od straha/hrabrosti da se usprotivimo uvreenim shvatanjima svetine i zabijemo se u svoj kut i komuniciramo sa samim sobo, tj sa Bogom u sebi.

    Amin
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  13. #958

    Odgovor: Bog postoji

    Po mom skromnom mišljenju (ovo, sada, božansko progovara iz mene ) religija je utopija za široke narodne mase...
    Bog saS sve njegovih 10 zapovesti, pride još i 7 smrtnih grehova je veoma dobro osmišljen koncept da nekako, kako god, ljude drži u granicama normalnog ponašanja...
    Celokupna religija se bazira na nekom strahu .
    Garantujem da mnogi vernici se više plaše tzv pakla no što veruju u postojanje raja...
    A strah je jako dobro oruđe za manipulaciju...
    Budi pametan i pravi se lud

  14. #959

    Odgovor: Bog postoji



    Slika govori hiljadu reči.



    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  15. #960

    Odgovor: Bog postoji

    Ja to vidim kao i čika Lennon.

    God is a concept
    By which we measure
    Our pain
    I'll say it again
    God is a concept
    By which we measure
    Our pain





    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

Strana 64 od 65 PrvaPrva ... 145462636465 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li je moguće da ljubav ne postoji?
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.02.2013, 12:59
  2. Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?
    Autor ser_gogsy u forumu Religija
    Odgovora: 190
    Poslednja poruka: 06.05.2012, 01:00
  3. Postoji li bezrezervna ljubav?
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 20.12.2011, 12:24
  4. Da li postoji demokratija?
    Autor Indijanac u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 01.08.2010, 11:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •