Bog postoji - Strana 52
Strana 52 od 65 PrvaPrva ... 242505152535462 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 766 do 780 od ukupno 965

Tema: Bog postoji

  1. #766

    Odgovor: Bog postoji

    Hehehe morphi,mozda sam uzela los primer za dokaz da je vera snazna,pitanje je koliko snazno verujes? Zato je ponekada i ljubav slepa,jer ti verujes da je cista,prijatna,iskrena,a ono sasvim surpotna,a to sanzas kada je kasno,al cinjenica je da si verovao i da je tada bila ideal. A ovo za Mojisija i Jahveta,sam slucajno naletela i frapirala se koliko je to prosto ispisano,to si upravu za dokaz da ne postoji.

    Kazem,ljudi su sposobni da jednu stvar opravdamo ,ma koliko zla bila,a isto tako i za dobru stvar...to je kvachica i slabost uma.
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  2. #767

    Odgovor: Bog postoji

    Citat lenjivica kaže: Pogledaj poruku
    Kazem,ljudi su sposobni da jednu stvar opravdamo ,ma koliko zla bila,a isto tako i za dobru stvar...to je kvachica i slabost uma.
    Upravo je to verovanje Izrailja da su oni jedini koje je On odabrao ubilo 9 humanitaraca na brodu pre neki dan. I upravo su najveća zla počinjena u ime ili protiv Njega. Zato treba da se spustimo na Zemlju i na njoj da tražimo rešenja naših problema, umesto da krivimo vrat gledajući u nebo. Odozgo možemo očekivati samo kišu, sneg i grad.

  3. #768

    Odgovor: Bog postoji

    Ne znam da li je njihovo verovanje,nije meni cilj bio da opravdam hriscanstvo i Boga,vec mi je i muka da na tu temu raspravljam,vec ako mozes reci da je jedan stav takav,a vecini se cini nenormalan,onda ce um pronaci opravdanje da ga ucini normalnim,nadam se da razumes
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  4. #769

    Odgovor: Bog postoji

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Upravo je to verovanje Izrailja da su oni jedini koje je On odabrao ubilo 9 humanitaraca na brodu pre neki dan. I upravo su najveća zla počinjena u ime ili protiv Njega. Zato treba da se spustimo na Zemlju i na njoj da tražimo rešenja naših problema, umesto da krivimo vrat gledajući u nebo. Odozgo možemo očekivati samo kišu, sneg i grad.
    Paz' da te ne označe kao antisemitu izraelska politika nema toliko veze sa verovanjem, iako je kod njih mnogo toga isprepletano religijom i Talmudom, radi se o politici opstanka. Znam nekoliko ljudi koji žive u Izraelu i znam šta je sve stizalo Palestincima u paketima humanitarne pomoći, ali to je već politika. Slažem se da su Jevreji da kažem specifičan narod, ali da se vrnem na temu: ima li dokaza da Bog postoji, pitanje koje postavljaju agnostici. Verujući ne postavljaju to pitanje, jer nije džabe rečeno 'blago onima koji ne videše a poverovaše'. Ima li dokaza da Bog ne postoji? Nema, ne postoji ni jedan relevantan dokaz za tako nešto. Tako da meni je sve to traženje dokaza za postojanje/nepostojanje Boga malo suludo. Verujući će uvek verovati a ateisti će poricati postojanje Boga ili bilo koji više sile. Svete knjige, počev od hebrejskih, preko hrišćanskih do islamskih koje ljudi opovrgavaju su nešto što se jako teško shvata.Te knjige se ne čitaju kao novine, nego su pune simbolike i potrebno je mnogo da bi se one razumele i tumačile.



  5. #770

    Odgovor: Bog postoji

    Nisam antisemita. Bliski istok je složena priča, a Jevreji komplikovan narod. Ono na šta nisam spreman je da Izrailjima aminujem svaki potez jer su u Drugom svetskom ratu izgubili 5 miliona sunarodnika.

    On topic: Slažem se da nema smisla rasprava o dokazima. Jedini dokaz u prilog Njegovog postojanja je knjiga. Problem je u tome što oni koji Njegovo postojanje uzimaju zdravo za gotovo toliko fanatično brane tu tezu da su spremni za nju da ubiju. A meni je čovek svetinja. Ne želim da ga neko ubije. A ubijanje možemo sprečiti jednom kad primenimo logiku umesto vere i ljubav umesto interesa.

  6. #771

    Odgovor: Bog postoji

    Bog sad gleda ovu nasu raspravu i smeje se "pogle ove s wc-a nikako da obrisu usta s wc papirom "
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  7. #772

    Odgovor: Bog postoji

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Nisam antisemita. Bliski istok je složena priča, a Jevreji komplikovan narod. Ono na šta nisam spreman je da Izrailjima aminujem svaki potez jer su u Drugom svetskom ratu izgubili 5 miliona sunarodnika.
    Znam da nisi

    On topic: Slažem se da nema smisla rasprava o dokazima. Jedini dokaz u prilog Njegovog postojanja je knjiga. Problem je u tome što oni koji Njegovo postojanje uzimaju zdravo za gotovo toliko fanatično brane tu tezu da su spremni za nju da ubiju. A meni je čovek svetinja. Ne želim da ga neko ubije. A ubijanje možemo sprečiti jednom kad primenimo logiku umesto vere i ljubav umesto interesa.
    Eh sad, knjiga dokaz. Knjiga ili zbirka knjiga je samo svedočenje za nekoga relevantno a za nekoga ne. A istinski vernik ne ubija, jer mu vera to zabranjuje.

    Ja lično nemam potrebu da ikome dokazujem da Bog postoji. Ko hoće neka veruje, ko ne želi ne mora, bar danas živimo u vremenu verskih i drugih sloboda. Koliko je komplikovano dokazati postojanje Boga toliko je komplikovano dokazivati i nepostojanje, ljudi su posvetili čitav svoj život kako bi pokazivali utemeljenost ili neutemeljenost svetih knjiga, a uvek će biti i onih verujućih i neverujućih.



  8. #773

    Odgovor: Bog postoji

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku

    Jedini dokaz u prilog Njegovog postojanja je knjiga.
    Kada bi ti znao da je tvoj-> palac, na tvojoj -> ruci, 10000000 puta složeniji sistem od danas najsavremenijeg računara, spejs šatla, satelita, ili bilo kakvog sistema stvorenog od strane čoveka...Onda bi sam, zdravim razumom, došao do spoznaje -> Da je tako složen sistem Neko morao da : osmisli, dizajnira, konstruiše, napravi i STVORI...

    Ali, to je sada na logici razmišljanja, i zdravog razuma svakoga ponaosob...

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    A meni je čovek svetinja. Ne želim da ga neko ubije.
    Jel?
    A kako se sve čovek ubija?

    Cigaretama?
    Alkoholom?
    Raznoraznim drogama i drogerijama?
    Nezdravom ((i dobro izreklamiranom)) ishranom?
    Zagadjenom atmosferom?
    Zagadjenom prirodom?
    Posečenim šumama?
    Istrbljenim životinjskim vrstama?
    Horor...pravi, živi horor...

    itd...

    A sve je legalno i ne kažnjivo...

    Pa kad več dižež glas, diži ga protiv pravih (tihih) ubica čovekovog tela i duha...A pusti prazne priče...

    ...Ili "brisanje" onih što to čine...

  9. #774

    Odgovor: Bog postoji

    Ja na primer ne mogu da verujem da ce mi neka nevidljiva sila pomoci oko bilo cega ako se ja sam dovoljno ne trudim.
    Danas vera u boga je za neke postala prava mashina za novac, i to vise ne kriju, neki voze automobile koje ja josh uzivo nisam ni video..verovatno su oni bash jako verovali
    Na pitanje ''gde je taj Bog kad ga ja ne vidim?'' dobijem odgovor ''on je u svima nama i chuva nas bez obzira na to da li mi verujemo u njega ili ne da ja odem na auto put skocim pod auto i on ce da me spasi jel da?..ne..
    Niko ne moze da upravlja mojom sudbinom, ja sam kreiram svoju buducnost svojim postupcima i razmisljanjem, nista mi nije zapisano kad ce sta da mi se desi, za svako desavanje postoji jasan razlog.
    A sad ono najzanimljivije, stvaranje sveta, planeta, organizama i nas samih..Najlakse je reci ''to je sve stvorio Bog'' neko ko je tamo negde, on je najinteligentniji i zato je sve tako savrseno smisljeno..ok..pitanje na to, Ko je onda stvorio boga, jel on samog sebe stvorio?

  10. #775

    Odgovor: Bog postoji

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Cigaretama?
    Alkoholom?
    Raznoraznim drogama i drogerijama?
    Nezdravom ((i dobro izreklamiranom)) ishranom?
    Zagadjenom atmosferom?
    Zagadjenom prirodom?
    Posečenim šumama?
    Istrbljenim životinjskim vrstama?
    Horor...pravi, živi horor..
    Sve do jedne stavke sa ovog spiska je izazvao čovek. Čovek može da ih i reši. I rešiće ih, kad (i ako) shvati da dobit korporacije nije važnija od planete na kojoj ta(te) korporacija(e) funkcioniše(u).

    A umesto da se latimo Boga kad god nešto ne razumemo, bolje bi bilo da se latimo zdravog razuma i pokušamo doći do znanja dovoljnog da bismo razumeli.

  11. #776

    Odgovor: Bog postoji

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Još jedan dokaz!
    Razlog za "Davidovu" pobedu protiv "Golijata" , je više nego očigledan! Ali samo za one koji hoće da vide... ->

    Srbija : Vatikan i Nemačka (1 : 0)

    Kada je "kletva" več bila bačena na Švabe, nije bilo teško pobediti....

    Benedikt XVI pred utakmicu sa Srbijom poslao fudbalerima Nemačke 30 ikonica da im pokaže da će ih bodriti u utakmici protiv "orlova".
    Papa Benedikt XVI tokom čitavog meča protiv Srbije zdušno je bodrio reprezentaciju Joakima Leva i u znak podrške „pancerima“ poslao 30 osveštanih slika sa njegovim likom, to nije pomoglo selekciji Nemačke da savlada Srbiju.
    Reč je o originalnim vatikanskim slikama, odnosno ikonama pape i Biblijama koje se dele samo u posebnim prilikama i ne mogu se nigde kupiti. Nemcima ih je dostavio papin brat, dr Georg Racinger, a „panceri“ su pomislili da će uz ovu podršku savladati „orlove“.


    Sad je jasno odkud toliko "sreće" Orlovima

  12. #777

    Odgovor: Bog postoji

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Sad je jasno odkud toliko "sreće" Orlovima
    Zapravo.. odakle toliko nesreće pancerima

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  13. #778

    Odgovor: Bog postoji

    Kada je "kletva" več bila bačena na Švabe, nije bilo teško pobediti....



    Sad je jasno odkud toliko "sreće" Orlovima


    Neverovatno kako sve ljudi doživljavaju pojam postojanja boga..

  14. #779

    Odgovor: Bog postoji

    Citat lenjivica kaže: Pogledaj poruku
    Em nisam sigurna da li je ovo tema,da dokazujem bozije postojanje ili ne. Sto se toga tice jako sam neutralna,ali uvek se trudim da sagledavam svaki stav sa razlicitih pogleda,pa to cini moju neutralnost.
    ...
    Od sve ove prepiske o (ne)postojanju onog, ovaj pasus mi je nekako najzanimljiviji. Ali mi se nameće samo jedno (složeno) pitanje, na koje bi zamolio neVrednicu da mi odgovori.

    Do kada planiraš da budeš neutralna?
    Da li je ta neutralnost voljna ili posledica nedovoljnih dokaza za il' protiv? Odnosno...
    Kakav bi to dokaz bio dovoljan pa da prestaneš biti neutralna, bez obzira na koju stranu prevagnula?

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  15. #780

    Odgovor: Bog postoji

    Prevedeno na srpski...pa ko voli nek izvoli














    Svedočanstva da Bog postoji su svuda oko nas...samo treba oči otvoriti...

Strana 52 od 65 PrvaPrva ... 242505152535462 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li je moguće da ljubav ne postoji?
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.02.2013, 12:59
  2. Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?
    Autor ser_gogsy u forumu Religija
    Odgovora: 190
    Poslednja poruka: 06.05.2012, 01:00
  3. Postoji li bezrezervna ljubav?
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 20.12.2011, 12:24
  4. Da li postoji demokratija?
    Autor Indijanac u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 01.08.2010, 11:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •