Bog postoji - Strana 3
Strana 3 od 65 PrvaPrva 123451353 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 965

Tema: Bog postoji

  1. #31

  2. #32

    Odgovor: Bog postoji

    Citat jellena kaže: Pogledaj poruku
    U Bibliji su odgovori za sve, mozda metaforicki napisani, ali ipak odgovori...
    Prvog dana Bog stvori svjetlost, onda razdvoji noc i dan, a tek cetvrtog dana stvori sunce. Odlicno je to iskombinovao .
    Da nastavimo jos malo:

    Postanak 1:11-12, 26-27 Drvece je stvoreno prije covijeka
    Postanak 2:4-9 Covijek je stvoren prije drveca

    Postanak 1:20-21, 26-27 Ptice su stvorene prije covijeka
    Postanak 2:7, 19 Covijek je stvoren prije ptica

    Postanak 1:24-27 Zivotinje su stvorene prije covijeka
    Postanak 2:7, 19 Covijek je stvoren prije zivotinja

    itd, itd, itd, itd....
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  3. #33

    Odgovor: Bog postoji

    Citat eboye kaže: Pogledaj poruku
    Da ja vas nesto pitam? Kako to sad "Verujem u boga", "Mozda su bogovi vanzemaljci" ...? O cemu vi pricate? Pa zar biblija ne kaze da je bog stvorio planetu zemlju? U bibliji se ne spominje nikakva druga planeta. Jedino sunce, ali ne kao nebesko telo velikih razmera. Vise kao sjajan krug na nebu.

    A to da li vanzemaljci postoje, ja sam ubedjen da postoji zivot na drugoj planeti. E, sad da li je inteligentan, to je pitanje. Da li smo nastali od majmuna? Ne nikako. Mislim da je zivot na planeti definitvno stigao sa neke druge planete. Nesto kao seme. A kako je nastao ovde, tako je morao nastati i negde drugde. Inace da zivot postoji u nasem suncevom sistemu (inteligentan i napredan), vec bi s` njima stupili u kontakt. E sad nasa galaksija, male sanse, ali koliko ima galaksija ....? MNOGO

    Tako da naucnici po tom pitanju jos uvek jako malo znaju, ali opet ne pricaju o onome sto nemogu da dokazu. Dok opet religija sve svoje tvrdnje bazira na dogmama (istine koje se ne proveravaju ).

    Ako cu da biram izmedju ta dva, onda cu ipak izabrati nauku, jer ima bar neke dokaze (materijalne).
    @Cezar: Pa nije bas da ih se setim samo na religijske praznike, setim se ja njih, kad god neko spomene njihovo ime, a to je otprilike svaki dan.
    Pa zar ti covek kao ljudsko bice i bozja kreacija nije dovoljan "materijalni" dokaz da verujes u postojanje boga????
    Poruku je izmenio euridika, 20.10.2007 u 22:34 Razlog: velika slova
    jellena

  4. #34

    Odgovor: Bog postoji

    @jellena: pa isto tako onda mozemo da se uzmemo i za majmuna

  5. #35

    Odgovor: Bog postoji

    Ljudi odakle vi vishe dolazite? Postojanje choveka je dokaz za postojanje boga?? Aj min, koja se to mrachna strana univerzuma otvara svako malo pa dolazite u talasima?? Izgulih jagodice prstiju vishe istim objashnjenjima i prichama ta tema odavno postoji pa prelistajte ako imate malo svoga bozzanskog vremena : http://www.vojvodinacafe.com/forum/s...69&postcount=1

  6. #36

    Odgovor: Bog postoji

    pa ne mozemo, majmun je majmun , a covek je covek..... ti ako zelis da verujes da si nastao od majmuna, slobodno veruj!!!
    Covek je najrazumnije zivo bice, stvoreno da upravlja ovim svetom!!!! Zasto ga onda poistovecivati sa majmunom, samo zbog tvrdnje jednog coveka??
    jellena

  7. #37

  8. #38

    Odgovor: Bog postoji

    Dobro de, pustite devojku, ja se slazem sa njom...

    @Eboy, prvo, NIKO na ovom svetu ne zna...

    Drugo, to sto je nastao posle zivotinja nikako ne znaci da je nastao OD zivotinja...

    Naucnicima nikad necu da verujem u pateticnim teorijama...

    Hmmm... koliko ja, Jellena, vidim, to ti je kao Neverni Toma... Tek kada bude video Hrista uzivo poverovace... Tako je i sa vanzemaljcima...

  9. #39

    Odgovor: Bog postoji

    Pa smatram da smo razumom daleko ispred majmuna...
    Ako se slazes sa teorijom evolucije, zasto onda danasnji majmuni nisu evoluirali???Zasto su jos uvek MAJMUNI????
    jellena

  10. #40

    Odgovor: Bog postoji

    Citat jellena kaže: Pogledaj poruku
    PA ZAR TI COVEK KAO LJUSDKO BICE I BOZJA KREACIJA NIJE DOVOLJAN "MATERIJALNI" DOKAZ DA VERUJES U POSTOJANJE BOGA????
    Izvini jellena ali ova tvoja upitna recenica meni zvuci tako nelogicno....

    Iz uzroka sledi posledica. Ali iz svake posledice ne sledi uzrok.
    Inace ovo su osnove logike....

  11. #41

    Odgovor: Bog postoji

    Ne verujem u tu teoriju...

    Nemoj sad vredjati majmune

  12. #42

    Odgovor: Bog postoji

    OK, pisao sam dosta o tome na temi koja se bavi Darvinom, ali pretpostavljam da je komplikovano chitati... Pa cu sazzeti, jesu evoluirali u ovo shto su danas.. Takodje po teoriji evolucije sva zziva bica imaju istog pretka tamo daleko negde.. onda cesh da me pitash, a zashto u opshte postoji bilo koja druga vrsta sem choveka?... Dizzem ruke u napred


    Ko god da nas je stvorio i na koji god nachin da je to uradjeno, dao nam je sposobnost rasudjivanja i logike, te posmatranja, zakljuchvanja i uchenja. Mislim da je i za njega uvreda kad ih ne koristimo, a narochito kada se prihvataju bukvalno crkvena uchenja bez trunke kriticizma ili analize...
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 13.01.2007 u 23:14

  13. #43

    Odgovor: Bog postoji

    Lepo je to kad neko ima tako cvrstu veru u nesto ili u nekoga,ma ja hocu da verujem da ipak za nesto smo ovde,i stvarno bi volela da se nadjem jednog dana s onima koji su vec otisli,i nadam se da ce mi jednog dana neko dati odgovor na moja pitanja,ali dok toga ne dodje treba svaki dan da zivimo kako znamo i kako umemo,ne mozemo celi dan moliti nekog daj pomozi mi kad je vise puta moc u nasim rukama,ja mislim tako,ako nemas hleba trazi posao imat ces hleba,ako su te tukli nemoj pruziti drugi obraz samo trci bezi,ako su te prevarili,ti nemoj isto uraditi,jer ti znas da to nije u redu,ipak na kraju svi ce dobiti sto zasluze,samo radi ono sto je uredu,tako ja radim
    No me toques

  14. #44

    Odgovor: Bog postoji

    Chitam ovo i ne verujem...
    Neko gore rece da su nauchnichnichke teorije patetichne,moguce da je to iz razloga sto su potkrepljene dokazima,cinjenicama....
    No nebitno zasto je ta velika misao uopste izrecena...
    Prethodi genijalan zakljucak da je bog vanzemaljac,ako to povezemo sa koleginicom koja tvrdi da smo mi savrshenstvo stvoreno po uzoru na Boga {vanzemaljca} dolazimo do cinjenice da smo mi vanzemaljci...

    E sad posto vidim da pojedini ne barataju knjishkim ili bilo kakvim drugim znanjem pa se tako oslanjaju na sopstvene mashtarije i svi ostali su nevernici,majmuni,sta vec...

    Prvo Cezare {genije} "Raj" po gotovo svim religijskim shvatanjima,kada se izvede pouka iz prichica naravno, nije na drugoj planeti vec u tebi...
    kao veliki vernik trebao bi to znati...

    sto se tice Decana i ostalih stvari za koje u ovom veku josh nema objashnjenja ...aman, pa nekada se i grom smatrao bozanskim gnevom...

    jellena znash li ti, Boga ti...koliki mi procenat,kao savrshena bica naravno, mozga koristimo?


    Vera je najveca moc manipulacije ljudi uopshte i kad citam ovakve stavove tachno mi je jasno i zasto...
    Elem covek je bice koje mora da veruje u nesto, bilo religiju,bilo nauku... bez vere bi svakako bio izgubljen...

    Ali ovo sto ovde procitah se nikako ne moze nazvati verom...
    Sta vishe ne mogu da poverujem da i u 21.veku vladaju ovakva praznoverja....

    Ubica mekog srca.

  15. #45

    Odgovor: Bog postoji

    Damn it! zaboravih.

    Citao sam knjige kao Savrseno Pamcenje, Mape Uma, Brzo Citanje u kojima se spominje da ljudi koriste samo 1% mozga...

    Kako god, Visoki Decani kriju nesto do znam...

    Raj je u nasem srcu...

    Ako je Bog (vanzemaljac) stvorio nas sto bi mi sad morali biti vanzemaljci ? Ako mi stvaramo robote, jer su oni mozda ljudi ?

    Kada sam rekao, Bogovi su vanzemaljci, nisam bas 100% sigurno rekao na male zelene. Ko zna kakvi jos vanzemaljci postoje koji cak ni ti mali zeleni mozda ne znaju...

    Rekao sam da su naucna objasnjenja pateticna (zato sto NEMAJU dokaze... vecinom su falsifikovani bar po mojem misljenju).

    Prvo teorija da je sve nastalo iz haosa je apsolutna glupost jer je to napad i na hriscanstvo. Hrist je rekao da je Bog napravio a mi ljudi smo previse glupi i nedostojni toga da se suprotstavljamo Bogu i Hristu... I da jeste nastalo, kako je moguce da je sve tako savrseno nastalo...

    Drugo teorije za bermudski trougao i NLO-e su jos gluplje. Za bermudski trougao milioni sudara su se desili na jednom mestu SLUCAJNO... hahahha... a onda su cak rekli da su se desili zato sto kada se dodje na to mesto zaustavljaju motori (iako brodovi iz XV veka nisu imali motore)... Za NLO-e da su cudni oblici oblaka, baloni,... koji ce leteti brzinom svetlosti...

    Za stonehenge je teorija tako pateticna da je to nemoguce. Rekli su da je koriscen za odbijanje glasova ???? i donosili kao neke instrumente pa nesto pricali... pathetic... ako je to dokaz ...

    Za piramide su opet nove teorije ali necu sad...

    Stvarno nema sanse da cu da verujem u jedno od ovih teorija...

Strana 3 od 65 PrvaPrva 123451353 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li je moguće da ljubav ne postoji?
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.02.2013, 12:59
  2. Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?
    Autor ser_gogsy u forumu Religija
    Odgovora: 190
    Poslednja poruka: 06.05.2012, 01:00
  3. Postoji li bezrezervna ljubav?
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 20.12.2011, 12:24
  4. Da li postoji demokratija?
    Autor Indijanac u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 01.08.2010, 11:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •