Business & Flert
Prikaz rezultata 1 do 14 od ukupno 14
  1. #1

    Business & Flert

    Jednom mi je drugar rekao: Da mene sada moja devojka ostavi, ja ne znam gde bi našao drugu. Morao bih novu tražiti ili među koleginicama ili među komšinicama.
    Činjenica je da sa kolegama provodimo više vremena nego sa prijateljima. A za usamljena srca ili za one koji bi prosto bocnuli nešto raspoloživo sa strane možda je lakše zabaciti udicu na poslu nego tražiti neka bolja "tržišta". A za neke je veza na poslu samo odskočna daska u karijeri.
    Brakovi, veze ili švaleracije na poslu nisu retke pojave. Neke od njih su javne, neke se drže u tajnosti (i idelana su tema za kuloarske zabave).

    Jedna od prvih lekcija koju sam dobila kada sam se zaposlila je doslovce glasila: Ko oko svoje kuće sere, kad tad u govno zagazi.
    Kasnije sam imala prilike da vidim i dokaze ovakve trvrdnje. Dok je ljubav među kolegama cvetala, tračevi su nas zabavljali, ali ni najmanje nije bilo lepo gledati kad ljubav pukne i kad počne da leti perje sa svih strana. Da ne pričam o ljubomornim ženama i muževima, proverama, pa čak i čerupanju žena i ljubavnica.

    Imate li neko business love iskustvo? I kakav je vaš stav po pitanju ovakvih veza?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #2

    Odgovor: Business & Flert

    Ja sam sada "slobodnjak" po profesiji i moj posao obavljam jako često po mnogim firmama, stanovima a ne retko i kod sebe.
    Samim tim, i meni je često "lovište" bilo okrenuto toj sferi jer sam premalo vremena imao za druženje van posla. Da, desilo se par puta...da upadnem u neku vezu koja je počela kao poslovni odnos .
    Moje iskusto je , ipak, pozitivno zahvaljujući pre svega nekom fer odnosu prema toj dami. Jednostavno, čak su i sve njene kolege i koleginice i dalje meni naklonjene i imam "protekciju" (btw...radi se o jednoj filijali banke ). Malo iznenađujuće...ali ta osoba je postala dobra prijateljica moje najbolje prijateljice...pa se i dan danas srećemo i zezamo oko svega.
    Sa druge strane...dok sam još "šiljio doope" u velikoj firmi i bio "dečko koji obećava" desilo se da sam imao jednu vezu baš sa koleginicom koja je volela "izazove" . Bila je slobodna, razvedena i imala sina. Bukvalno ne bi se ni setili kada samo pošli svojim putevima...jer smo osobe koje "ne prave drame".
    Ipak...pre par godina se desilo da smo se nas dvoje opet nešto kratko "spetljali" ali ovaj put preko sina . Naime, sin je porastao, postao odličan bubnjar i na jednoj svirci (pošto sam uvek podržavao klince da se iskažu, davao im opremu i razvozio ih) mali mi priđe, zagrli me i kaže:
    - Pošto znaš da ja nikada nisam imao oca...želeo bih da mi ga ti zameniš.
    Ja !
    Kako god...ta privrženost mladića je rezultovala čestim druženjem, posetama..i moja bivša koleginica i ja samo opet "imali nešto" .
    Sve u svemu...mislim da je veza na poslu ili van ipak stvar samih osoba. Ako one umeju da budu korektne...onda nema ni problema .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  3. #3

    Odgovor: Business & Flert

    Ima li ista lepse biti uspesan poslovni covek a jos u to zavodnik svetskog glasa?
    Lepseg zivota od toga nema i ja ga zivim,doduse sve manje i manje zbog devojke sa kojom sam vec duboko zagazio ali bacim poneki mig lepsim polovinama,ali ne vise flerta radi nego smatram to kao znak dobre volje i neopisivog stanja u kome se ta osoba tad nadje.Neki bi rekli kao Isus sam ali bolje i to nego kao okrutni gospodar

  4. #4

    Odgovor: Business & Flert

    Imam biznis-love iskustvo .Jedan kolega s posla prosle kodine je konstanto obletao oko mene,sto mi je sa jedne strane posao ucinio zanimljivim,al s druge strane me je jako iritiralo. Kada me je pitao sta mislim o njemu ,rekla sam mu doslovce da je zagoreo,manipulativan i napadan,te da mi takav ne treba.
    On se sokirao mojom iskrenoscu i ostali smo dobri prijatelji.Ne volim da mesam ljubav i posao,jeste da to ponekada covek tesko moze da kontrolise,ali je bitno da radis svoj posao ,a ostalo ostavis kod kuce. Tako da nisam za te job-love varijante.
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  5. #5

    Odgovor: Business & Flert

    Danas mi u ruku dođe jedan od poslednjih brojeva časopisa Ekonomist. Obično tek prelistam naslove. A tema broja: Posao obara s nogu. Mislim, jadna li je ova ekonomija kad nam je prva tema danas ko se s kim ...

    Svašta pročitah.
    Po ispitivanjima, 50% zaposlenih imaju vezu na poslu.
    Kažu, vanbračne veze pospešuju produktivnost, ali se bračni parovi u istoj kompaniji ne preporučuju (valjda ti venčani nisu produktivni ).
    I pročidah, da u neizdržu (kakav izraz), kancelarija postaje poligon za uživanje.

    Nije baš da se obazirem na tračeve i da me interesuje ko je s kim. Dobro, upoznata sam sa pričama o redovnim 'ebačima koji čak imaju i više paralelnih veza (pa još sve to po hirerarhiji, onako, po vertikali). Ipak, nisam baš sigurna da se 50% njih sparuje.
    Rešila sam, zarad produktivnosti, da izvršim istraživanje. Te preporučim onima koji treba da se brinu o ljudskim resursima redovne seanse sparivanja.
    Business purpose 'ebačina.

    Hmm.... I dalje mislim da po platnom spisku i spisku stanara ne valja brljati.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  6. #6

    Odgovor: Business & Flert

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Hmm.... I dalje mislim da po platnom spisku i spisku stanara ne valja brljati.
    Me tooooooooooooo.
    "Never ever f... the company."

    To oko produktivnosti me zaista iritira, ali ajde, neki valjani ekonomski razlog je morao da padne kad je rec o Ekonomist-u.
    Never confuse movement with action.

  7. #7

    Odgovor: Business & Flert

    Davno prije, kada sam bila mlada i naivna i slobodna te sam se mogla zabavljati - da, imala sam business love iskustva. Čovjek neke stvari mora probati.

    Tijekom svojeg poslovnog vijeka također sam nailazila na brdo primjera sparenih kolega. Nisam primjetila da je, po završetku njihovog početnog zanosa, njihova komunikacija krenula nizbrdo ili da su se stvorile nekakve tenzije. A možda nisam znala gdje gledati? No mogu reći koliko ima osoba koje nemaju srama.. Osobe koje brljaju sa šefom i diktiraju trendove u firmi dok njegova djeca rade bok uz bok s njom. Toga je bilo i bit će uvijek.

    Obično flertovanje ponekad začini učmalu radnu atmosferu no tanka je granica između flerta i nabacivanja. Nedavno sam saznala da je jedan moj bivši kolega dobio otkaz jer se namjerio na krivu osobu. On je bio osoba koja je rado koketirala sa granicom ukusa u flertu i stalno je, ukoliko je druga strana prihvatila korake, pomicao granice svojeg flerta. Meni je to bilo zabavno jer sam ga upoznala i prihvatila takvim kakav jeste. No nekoj se nije dalo zezati ili se on opustio i, kada ju je "dodirnuo" po ruci tijekom vožnje dizalom, ona ga je prijavila i gle, dobio je otkaz. Ovim primjerom sam malo izašla iz početne teme no i to je dio diskusije.

    Je li netko prešao granicu kolegijalnog flerta? Ili ste Vi možda takvi da koketirate?

    Ajmo malo podići ovu temu o kojoj sigurno imate mnogo za reći (ako ne iz vlastitog iskustva bar iz iskustva slušatelja tračeva).
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  8. #8

    Odgovor: Business & Flert

    Mi imamo jednog kolegu koji neodoljivo podseća na Gargamela, pati od nejebice i neokupanosti (višenedeljne, rekla bih) i muva sve što je žensko i ima puls.
    Iš, sotono.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  9. #9

    Odgovor: Business & Flert

    Moliću lepo da mi se spisak stanara ne dira...beše to jako zanimljivo iskustvo sa još zanimljivijim epilogom - i danas mi se ispomažemo ali samo za kupovinu u prodavnici, baci mi ponekad djubre, redovno mi vikendom vozi kola na pranje itd
    No, tema je bizMis i flert...e to sam videla na delu sa ne baš lepim krajem. Patilo je nas 50 zbog njih dvoje sve dok ih Onaj glavnokomandujući nije velikodušno razrešio dužnosti i svima nama učinio uslugu
    A drugo dvoje su se I venčali...ne znam ni to da li je baš happy end ali bar nas ne boli sve glava od njih
    (Sad skontah da su oba para bili kombinacija računovodstvo-IT...vidi vidi ima neka tajna veza tu...)
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  10. #10

    Odgovor: Business & Flert

    ja jok. kod nas ima poslovica - gde vadis hleb ne vadi *****
    ali bilo je na posu 2-3 puta ljubavnih prica koje su zavrsile brakom.
    nije bilo nikakvog letenja perja ni vadjenja prljavog vesha...


  11. #11

    Odgovor: Business & Flert

    U celom preduzeću imamo tek 2 muška primerka tako da i nije neki veliki izbor, mada se ja sa takvim stvarima nikada ne bih ni "igrala". Sva sreća pa sam i u isturenom odeljenju te ih srećem jedva par puta godišnje.
    I may not be perfect but I'm always me

  12. #12

    Odgovor: Business & Flert

    Bracni par na poslu,sto to ume biti muka,mi imamo jedan,i redovno ih obilazimo.Pa niti se s njom smes nasaliti,niti s njim progovoriti.Em sto kad se podzapaju kod kuce ceo dan ispastamo svi okolo..

  13. #13

  14. #14

    Odgovor: Business & Flert

    U pravu si maremaki,

    Iz nekog mog iskustva to mogu potvrditi, sve zavisi od prirode firme u kojoj radim. Posebno zavisi i od održivosti pozicija na poslu, u jednoj firmi sam radio gde su svi radili na jednoj poziciji i nije se dešavalo da menjaju pozicije. Tu gde trenutno radim linije su jako dinamične, menjaju se neretko pozicije, smene pa i premeštaj na druge linije nije retkost.

    Više puta mi se događalo da pokušam flertovati koleginicu, ona uzvrati flertom i to tako ide te za nekoliko nedelja promene joj poziciju pa se osećam poraženo. Taman se počelo događati nešto kad ono se naglo prekine, bukvalno ode iz mog života.

    Nije to dobro, frustrira, mada sve do sada što sam imao s koleginicama je bilo na nivou "prijateljice s kojom mogu bezobrazno pričati non stop". I to mi odgovara, ionako idem u firmu da radim, sve ostalo što doživim je samo "bonus".

    Ima nešto u onome "ne mešaj posao i zadovoljstvo", ako izgubiš "zadovoljstvo" desi se da izgubiš volju za radom. Pre neku nedelju doživeo sam upravo to, jedna koleginica s kojom sam povremeno pokušavao nešto (dobro mi je bilo kad smo se pogledali međusobno, stanemo s poslom i blenemo u jedno drugo, ko da ćemo se povaliti na sred linije), i išlo mi je, ode ona na bolovanje nedelju dana i ja sam svaki dan bez nje radio bezvoljno. Tačno mi fali taj pogled njen, te plave oči, da mi uliju dodatnu snagu i elan.

    Vrlo je ovo zeznuta tema, uvek se mora održavati kakva takva kontrola, nad emocijama te trenutnom situacijom.
    Vojvodina.cafe | FA14 | NH23 | Ela Rumf | • APTIV •

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •