Noć kada sam...
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11
  1. #1

    Noć kada sam...

    Ovo je još jedna noć,samo još jedna noć koja će sa dolaskom dana nestati i nastanivši se negde iz Sunčevih skuta sačekati svoju polovinu dana,svoje doba,svoju vladavinu.

    Noću otkrivam neke sitnice o sebi,neke male istine koje se kasnije obistije jer,ovako noću,one su tek jedna mogućnost.
    Noću imamo onu vrstu slobode koja je svima ponuđena,ali koju svako ne prihvata.

    Da li i vi sebi noću priznajete neke,male,jednostavne istine i koristeći se slobodom noćnog mira pokušavate da saznate kuda će vas te,iste istine odvesti sledećeg dana?Na kakav put će vas povesti do sledećeg zalaska Sunca?

    Dakle,noć kada sam...recimo,otkrila/otkrio da više nemam snage da se pravdam zbog dnevnih iluzija.Noć kada sam..saznala/saznao koliko je sve ono što sam zaista upravo ono što danju sakrivam od svih,a najviše od same/samog sebe.


    Noć kada sam..
    Bilo bi zaista zanimljivo pročitati o noćima forumaša u kojima su...bilo šta,sve,nešto,ništa,ponešto,ili šta god već učinili,pomislili.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  2. #2

    Odgovor: Noć kada sam...

    Noć je na neki način htonično doba. Ne samo što pripada vezi Zemlje i Meseca, već ljudska savest i svest su potisnute od strane uvek spremne na agilnost strasti koja ume da nas mami, potiče i navodi na iracionalnost, ali i na dubokomisaonost i time nas stvara ranjivima i izloženim odlukama koje mogu biti dalekosežne pa i fatalne...

    Noću svodim bilanse. Dnevne i periodične. Ne znam koliko su realni, ali meni to pomaže, jer noću donosim odlule šta treba da uradim da ne grešem i da eventualno budem bolji. Nekako sam uveren da time održavam u kondiciji karakter, poštenje, i čovečnost...

    Noću, obično mislim i na pojedine osobe. Refreširam sećanja na one koji to zaslužuju, mada znam da neke od njih sigurno više neću videti, bar ne na ovom svetu...

    Jedino noću, i to retko, palim lulu. Tada, uz misris samson duvana, pijuckam i cedim francuski konjak sa par zrnaca prvoklasne kafe na dnu moje čaše. Tada sam opušten, miran i verovatno u uverenju da sam najbliže dubokom zadovoljstvu što mi je pružena prilika da se rodim i proživim ovo što sam do sad proživeo...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  3. #3

    Odgovor: Noć kada sam...

    Noć kada sam saznala da se jedno posebno stvorenje preselilo sa one strane vremena.... Jedna od nestvarnijih noći u mom životu, u toj noći sam peglala i petljala po svojoj svesti i podsećala se svega što sam imala čast da podelim sa njom, i nije mi dozvolila da plačem, u toj noći niti u bilo kojoj drugoj.
    U toj noći sam pokušavala da naučim, onako za stvarno, da to živim (iako mi to nije bilo prvo ozbiljno pozdravljanje u životu) da smo tu jedno određeno vreme, da onda posle više nećemo biti tu, da će uvek neko nekoga ostavljati, da život jeste neprestani niz rastanaka, i da je čitava suština u tome da budem sposobna da uobličim, uprostorim i uvremenim i obojim smislom i ljubavlju te momente između rastanaka.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  4. #4

    Odgovor: Noć kada sam...

    Jednu noch cu pamtiti, kao noch - koju sam posvetila samo sebi...

    Bila sam na nekoj kolektivnoj ekskurziji... i posle celodnevne shetnje; nochnog lumpovanja uz muziku, svi odoshe na spavanje.
    Ostadoh bukvalno sama.
    Drvena terasa motela, slabo osvetljenje.... zhubor potoka koji je tu proticao - a u meni adrenalin proradio, i ne da mi sanku na ochi.

    Ta godina mi je bila teshka: uz posao i malo dete ochistila sam godinu.
    (dva dana pre te ekskurzije dadoh poslednji ispit).

    Sedechi sama na terasi, palechi cigaretu za cigaretom, razmotavao mi se zhivot pred ochima.... pokushavala sam da razumem sebe: zashto se ne radujem, kada za radost imam razloga? Zasto ne tugujem, kada za tugu imam razloga? Zashto mi sopstveni uspeh malo znachi?
    Devet teshkih meseci koje sam ostavila iza sebe, chinili su mi se te nochi - kao da su proleteli....kao da ih nisam ja zhivela!!!

    Te nochi sam razmishljala samo o sebi ......... daleko od porodice - imala sam "shto shta sebi da kazhem u brk".

  5. #5

    Odgovor: Noć kada sam...

    Noć kada sam od "lepotice" postala "sestra" i sve u samo nešto sitno minuta. Čitav razgovor odvija se na nekoj mešavini francuskog i engleskog, ali ja ću ga pričati na srpskom jer poruka jeste ista bez obzira na jezik koji bismo govorili.

    Nešto iza ponoći u jednom od pariskih metroa pored mene sedaju tri dečaka. Možda imaju 20, a možda još ne. Dva bela i jedan crni dečak. Sa sobom nose jak miris alkohola. Crni dečak ima veliku oteklinu oko levog oka, oko je zatvoreno, razbijeno rekla bih. Gleda u mene upadljivo i brzo počinje da priča sa mnom. Ja mu govorim da ga baš ne razmem skroz i da ne govorim francuski skoro uopšte. On govori da ni on ne govori francuski i govori mi kako sam lepa, druga dva dečaka se smeju, ja se zahvaljujem, on mi šalje poljupce i uzima mi ruku da je poljubi, i ja mu kažem da se ne rasipa sa nežnosima tek tako, on se smeška, slikaju ga druga dva dečaka i jedan od njih kreće rukom prema njegovo oku, i ja vrisnem NE, i oni mi govore da nisu hteli da ga povrede i prolazi neko vreme i crni dečak mi govori da sam ja njegova sestra i stavlja ruku na srce i uzima moju ruku da se rukujemo, nas dvoje brat i sestra.

    Malo su mi klecale noge kada sam izašla iz metroa jer znam da je moglo da bude i potpuno drugačije, ali mi srce bilo veliko ko kuća što je bilo baš ovako.
    Poruku je izmenio euridika, 13.05.2010 u 17:14 Razlog: slovce
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  6. #6

    01 Odgovor: Noć kada sam...

    Noc kada jednako sijaju,krase put tame svake noci,dezurno cuvaju putnike,a oblaci samo prolaze pokraj njih
    i zbunjijuce gledaju koji mesec da sakriju.Jednako stoje u jednakoj veceri,jedina razlika shto postoje dva a ne jedan.Pogledas li malo bolje u daljini
    ulice tvoje,videces malu recicu,koja samo tiho mili po ostrom kamenju.Nemoj se cuditi sto to pre nisi video,jos manje sto postoji bas to u tvojoj ulici.
    Nemoj da te cudjenje zaustavi da zakoracish napred,a po najmanje sunja,jer ces onda vrlo lako odustati.Jedan moj poznanik je rekao,ono sto ljudi ne razumeju
    i sto odbacuju da razumeju,nikad nece ni shvatiti,ali ti nemoj odustati,jer razumevanje je kljuc svakog katanca na ovom sirokom svetu. S toga zatvori oci
    budi slep kod ociju,jedan momenat i neka te vodi tih zubor malene recice. Mogucnosti su velike da u svome umu shvatis da si ga najzad oslobodio,ako ne uspes
    iz prvog puta,zaista nikad nije kasno za drugi put. Krenuo si laganim odvaznim korakom prema napred,kada si stigao pokraj reke,cuo si njenu muziku.Ocaralate
    je kao prvo jutro letnjeg raspusta. U tom ushicenju nisi mogao da odolis a da je ne pogledas,a znas vrlo dobro kako reka izgleda. Na tvoje razocarenje,muzika
    je prestala,reke nigde nije bilo,nasao si se samo ispred zida u sopstvenoj sobi,a od svega sto sada cujes je bezdusni zvuk tvog racunara.
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  7. #7

    Odgovor: Noć kada sam...

    Posle nekoliko nedelja jurnjave, gužve, posla,...napokon mir i tišina.
    I šta meni pada na pamet ? Otvarač.

    OTVARAČ
    Često ih i ne primećujemo u kući, tihi su i povučeni. Otvarač kao kvaka ili čarapa nekako mi ružno zvuči, ali prave dragocenosti ove stvari postaju upravo kad zatrebaju. Otvarači su obično zabačeni po kojekavim svaštarama i fiokama,...zaboravljeni su dok ne zatrebaju. Tog trenutka kad zatrebaju i kad ih se setimo, postaju najdragocenijia stvar u kući koja nastupi i lako rešava problem. Neki put otvarač možemo improvizovati, pa uz muku ipak nekako završimo posao, e u takvim situacijama budemo svesni veličine i elegancije njegovog veličnstva otvarača.

    Ja sam svog otvarača nedavno upoznao priredjujući jedan od najznačajnijih dogadjaja u mojoj profesionalnoj karijeri . Moj otvarač je jedna divna dama koju sam i poljubio u znak zahvalnosti za sve lepo što je ispisala i izgovorila otvarajuci mi izložbu .
    Eto, tako ja noću .
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  8. #8

    Odgovor: Noć kada sam...

    Noću sam obilazio grad moje mladosti. Kad se sve stiša, kad zamru zvuci gradske vreve, grad zaboravi na svoju sujetu, pompeznost, razdere maske i provocira ogoljavanje nas samih. Sedeo sam satima pored beogradskih reka gledajući u liniju stapanja neba i vode, puštajući da reke speru sav mulj što se u svakodnevanju i iznudicama nataložio u duši. Dremao sam po parkovima i drugovao sa usamljenim kerovima, pomagao obeznanjenim pijancima. Noću sam, na Malu Gopsojinu 21.septembra 1991.nekim čudom ostao živ i ako sam dugo te noći osećao ledeni dah smrti na mom vratu i slušao kako u glas brljezgaju i vrište sve ćelije mog tela. Noću sam najviše spremao svoje ispite, noću sam se često budio i budim se da bih zapisao stihove koje me pohode u snovima. Noću zasvetli svaki skriven delić mog unutarja.
    Navlačim dronje uz oronule tugujem domove eonima
    daleko od savršenog siromaštva

  9. #9

    Odgovor: Noć kada sam...

    Ove noci cekam Harosa uz sve obilje najmracnijih predosecanja koje on,poput svoje predhodnice,salje u sve one delove ljudskog postojanja koji su
    do Harosovog dolaska ostajali skriveni.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  10. #10

    Odgovor: Noć kada sam...

    Reći ću samo kako divna tema,a onda ću se kasnije vratiti ...jedne noći ...da ostavim neki trag.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  11. #11

    Odgovor: Noć kada sam...

    Kao mlada, da ne kažem, mala, ali i jesam bila mala, nekih 10- tak godina, sećam se, sa nelagodnošću sam se pitala kakva sam ja to osoba, koja obraća pažnju stvarima na koje, tada, moje društvo nije ni pomišljalo. Stalno sam nešto istraživala, bila u sukobu, stvarnom ili zamišljenom, sa svim i svačim. A nisam bila kao većina iz društva koji misle samo o stvarima o kojima se misli i o kojima se može glasno pred svima glasno govoriti, što je u skladu sa svim i svačim. Ponekad sam, sećam se, u ranim periodima svog sazrevanja, tražila razloge da se naljutim ili napravim neki ispad, tek da bih se uklopila u društvo. Sve dok nisam shvatila da preteranim samoisticanjem postižem suprotan efekat od željenog. I sada je to ostalo kao ljuštura, mada priv. sam druga priča. Shvatila sam sa 14- toj da je vrednost čoveka onolika kolika je pravilnost u osmišljenosti njegovog nastupa- ponašanja, i da je razlika između ljudi koji znaju i ljudi koji ne znaju da ne znaju u spoznaji neznanja.
    I uistinu, sada, dok razmišljam i gledam na stvari iz današnje perspektive, intelektualno mizerne ličnosti mogu pravilnim osmišljavanjem svog nastupa dati realan privid svoje vrednosti i veličine. Još je Leonov rekao da nismo svi stvoreni da budemo Prometeji, zato se moramo prilagoditi ulozi orla na nekome od njih, čupati mu džigericu, ocrnjivati u svakoj pogodnoj prilici ne bi li ga makar bojom lica izjednačili sa nama. Shvaćeno ništavilo nije snaga. To je isto dar, samo sa naličja.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

Slične teme

  1. Život je lep kada...
    Autor Neuhvatljiva_ u forumu Pričaonica
    Odgovora: 913
    Poslednja poruka: 09.07.2017, 15:06
  2. Kada i da li lažete?
    Autor diktatorka u forumu Pričaonica
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 23.05.2016, 16:16
  3. Kada ste otišli?
    Autor Necromancer u forumu Dijaspora
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 30.01.2015, 20:52
  4. Kada se tuširate?
    Autor biterlemon u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 07.10.2013, 21:04
  5. Dan kada je...
    Autor black mamba u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 09.08.2011, 21:17

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •