Igrica inspirisana zivotom u Vojvodini u nekim prošlim vremenima
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1

    Igrica inspirisana zivotom u Vojvodini u nekim prošlim vremenima

    Huh odakle da krenem? Već i naslov je dovoljno komplikovan da odmah otera sve one koji su po prirodi sumnjičavi, da ne kažem neku težu reč..
    Ali, najbolje da počnem od početka.. dakle, želja mi je da uz vašu pomoć, počnem da radim na jednoj browser based igri(za one ne upućene to su igre tipa erepublik, travian, ikariam, omerta, bitefight itd..) koja bi u velikoj meri bila inspirisana životom u vojvodini u 18. i 19. veku. Svaki igrač bi pretstavlja jednog "domaćina", mogao bi da ima kuću, njivu, vetrenjaču, konja i kočiju itd... Bavio bi se zemljoradnjom, kovačkim, krojačkim, pekarskim, kuvarskim, stočarskim ili nekim drugim zanatom koji je bio aktuelan tada.. U zavisnosti od prihoda koje bi ostvario mogao bi da kupuje nova imanja, stvari oružje itd. Svet u kome bi se igra odvijala sastoja bi se od nekoliko manjih država, koje bi iz redova svojih članova birale precednika, sekretara, itd.. Ukoliko bi neke države zaratile svi građani bi bili dužni da se odazovu i da brane otadžbinu svojim životom. U toku igre bi igrač mogao da se opredeli da li želi da ima potomstvo, pa ukoliko želi morao bi da odvaja određenu sumu novca za odgajanje i školovanje dece. Deca su veoma važan deo igre jer bi igrač mogao u slučaju smrti (u ratu ili prirodnom smrću), da nastavi igru sa nekim od svoje dece. To su za početak neke od ideja, naravno trebao bi se napisati ozbiljan scenario ali o tom potom..
    E sada.. da bi se ovako nešto ostvarilo potrebno je VEOMA mnogo znanja, rada i entuzijazma.. Ja posedujem neka znanja koja su potrebna(php, mySQL, xhtml, css), ali za ovakav projekat potreban je tim ljudi iz više oblasti. Pre svega potrebni su ljudi koji se služe sličnim tehnologijama kao ja, i naravno ljudi koji imaju dara za crtanje(na papiru i na računaru) i za digitalnu obradu fotografija, zatim one koji imaju "crtu" za smišljanje scenarija, poznavaoce istorije i još mnoge druge..
    Čak i ako niste stručnjak a mislite da možete da pomognete na neki način, javite se, svako sa dozom optimizma je dobrodošao
    Kad pijem ne preterivam, nit volem nit preferiram... Al mi se desi...
    Svega se tako nakupi... Pa tamburama mangupi, prepreče put...

  2. #2

    Odgovor: Igrica inspirisana zivotom u Vojvodini u nekim prošlim vremenima

    zanimljiva ideja...ukoliko treba pomoc radim u 3ds max-u, Photoshopu, Illustratoru, compositing u Nuke...svaki dogovor je moguc...

    neke informacije u vezi game design mozes dobiti ovde

  3. #3

    Odgovor: Igrica inspirisana zivotom u Vojvodini u nekim prošlim vremenima

    Naravno, meni je najveći problem baš crtanje i obrada fotografija, još obrada ajde de, ali crtanje
    Ukoliko se okupi neka ekipica, ja ću te kontaktirati, ali za svaki slučaj ti obiđi nekad ovu temu da vidiš da li ima nekih promena
    Kad pijem ne preterivam, nit volem nit preferiram... Al mi se desi...
    Svega se tako nakupi... Pa tamburama mangupi, prepreče put...

  4. #4

    Odgovor: Igrica inspirisana zivotom u Vojvodini u nekim prošlim vremenima

    nema problema... 51$ per hour

  5. #5

    Odgovor: Igrica inspirisana zivotom u Vojvodini u nekim prošlim vremenima

    ja sam tu da se prvi registrujem na igricu
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  6. #6

    Odgovor: Igrica inspirisana zivotom u Vojvodini u nekim prošlim vremenima

    ja sam tu za obradu fotografija i scenario

  7. #7

    Odgovor: Igrica inspirisana zivotom u Vojvodini u nekim prošlim vremenima

    I dokle smo dosli sa realizcijom, odustali ?
    Osnovno vidim da postoji...entuzijazam

  8. #8

    Odgovor: Igrica inspirisana zivotom u Vojvodini u nekim prošlim vremenima

    Farming Simulator

Slične teme

  1. Kada ste se prvi put poljubili sa nekim?
    Autor vlado u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 81
    Poslednja poruka: 10.02.2011, 21:31
  2. Da li upravljate svojim zivotom?
    Autor diktatorka u forumu Psihologija
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 27.02.2010, 20:11
  3. Kako se nosite sa zivotom?
    Autor Crazy Angel u forumu Psihologija
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 23.01.2009, 04:34
  4. Odgovora: 182
    Poslednja poruka: 03.12.2008, 11:02
  5. Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 31.07.2006, 22:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •