Ženski spol i alkohol - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 27 od ukupno 27
  1. #16

    Odgovor: Ženski spol i alkohol

    Pivo i zdravlje

    Evo još jedne zanimljivosti koja će obradovati pivopije. Iako protivnici alkohola uglavnom imaju pravo kada se zalažu za svoju osnovnu teoriju, ovoga puta, kad je pivo u pitanju, moraju bar malo da ustuknu. Evo i zašto.

    Naučnici iz Nemačkog centra za istraživanje raka u Hajdelbergu otkrili su da pivo sadrži moćne molekule koje štite ljude od opake bolesti - rak dojke i rak prostate.

    Ksanthohumol, supstanca pronađena u hmelju, blokira pojačano dejstvo dva hormona - testosteron i estrogen te pomaže pri blokadi proteina PSA koji podstiče širenje raka prostate.

    Iako su naučnici do sada znali da spomenuta supstanca pomaže pri blokadi estrogena, po prvi put su otkrili da ista inhibira i muške polne hormone.

    ''Istraživanje je još u ranoj fazi, ali se nadamo da ćemo kroz testove dokazati da xanthohumol usporava razvoj raka prostate'', rekla je Clarissa Gerhauser iz Centra u Hajdelbergu.

    Ako se delovanje ksanthohumola pokaže korisnim, on bi se mogao prodavati kao lek protiv raka.

    Zato, ako planirate da se od raka štitite pivom, bilo bi dobro da konzumirate ona piva koja su bogatija ovom supstancom. Hmelj pivu daje gorčinu, pa tako gorka piva sadrže više xanthohumola od lagera.

    izvor
    & underpaid......

  2. #17

    Odgovor: Ženski spol i alkohol

    Ovo "spol" verovatno znaci pol.
    Dakle tumacim:
    Zenski POL i alkohol.Sta znam ruzno je gledati pijane devojke ali opet sa moje Becarske strane to nama olaksava posao.Sto pijanija to lakse uhvatiti.
    Moj zakljucak je:
    Neka piju meni ne smeta

  3. #18

    Odgovor: Ženski spol i alkohol

    Iskoristiću priliku da citiram besmrtnu Gručovu šalu
    "Alkohol izrazito utiče na mušku potenciju,posebno ako žena pije."
    The rest...is silence.

  4. #19

    Odgovor: Ženski spol i alkohol

    apsolutno tachno. al s likom ko shto je bechar ni uz kilo vinjaka i kilo chokolade. pre bi sa zzenom otishla u krevet.
    & underpaid......

  5. #20

    Odgovor: Ženski spol i alkohol

    Ne,Maski nisi shvatila...upravo suprotno..sex sa pijanom ženom je nešto što svaki muškarac koji drži do sebe,pokušava da izbegne..naravno ukoliko ga žena ne ščepa za gušu i kaže:
    "Zajebi margarite,sadoću "sex on the beach"al zajebi i "beach"..
    The rest...is silence.

  6. #21

    Odgovor: Ženski spol i alkohol

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Nikad se nisam napila.
    Naslusala sam se prica da provod nije provod, ako se ne popije koja vise i da je sa kojom casicom vise to zagarantovano.
    U drustvu gde se pije, popicu i ja.
    I mogu dosta da popijem, a da se nenapijem, dovoljno mi je samo, ako osetim da je dejstvo alkohola pocelo da uzima svoje,izadjem na svez vazduh i posle par minuta sam kao nova.
    Ali znam svoje granice koliko mogu i kad mi je vreme da kazem dosta, presecem.
    Desilo mi se jednom, pre dve godine kad mi se brat zenio,da sam malo vise popila.
    Crno vino, sam pila celo vece, pa sam skoro stigla do te granice
    Udara u glavu, bez najave.

    Ne pijem sama i ne pijem cesto.
    Prosle godine sam bila kod drugarice u HR,ispred nas flasa dunjevace.
    Nas tri, malo kroz pricu, slistimo flasu za cas.
    Posle smo otisle na neku zivu svirku i tamo nastavile, mislila sam da necu sutradan glavu moci dici sa jastuka,ali nikakvih simptoma nisam imala
    Osim sto sam bila za nijansu ludja i jezik malo vise fercerao, a posto sam inace veseljak,
    niko primetio nije.

    Do one prave granice pijanstva jos nisam dosla, sto ne znaci da necu
    "Nikad nećeš odrasti, mali veseljaČe..."

    aX, ta Bella...i kad pije, ništa joj nije (stix!).


  7. #22

    Odgovor: Ženski spol i alkohol

    Ne volim alkohol jer mnogo i muskaraca i zena, kad se napije napravi budalu od sebe.
    E sad dal pijan kaze sto trezan misli ne verujem.Pijani uglavnom pricaju nerazgovetno,nepovezano i uglavnom same gluposti.Isto vazi i za muski i zenski pol.
    Ne volim prekomerno ispijanje alkohola.

    Ja ponekad volim posle rucka 1 Casu piva ili 1 Casu vina.To je sve.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  8. #23

    Odgovor: Ženski spol i alkohol

    Eh, taj divan alkohol

    Bila sam još od malena predodređena da budem alkoholičarka, nisam imala ni 6 godina kada sam zbrisala svoju prvu flašu likera od čokolade. Nestajao liker iz bifea i nestajao, nikome nije bilo jasno kako, i verovatno ne bi ni bilo da meni nije kanulo na majicu, a ja dete, k'o dete se nisam setila da se presvučem. Tako sam ceo dan prestajala u ćošku svoj prvi alkohol

    U srednjoj sam bila opšte poznata po bar flaši belog vina po veselju. Veliki mi je merak taj beli nektar. Ali, uvek znam meru. Inače sam vesele prirode, a kada popijem postaje još veselije. E, onda dižem sve žive na noge, nema sedenja. A znam kada je dosta kada pored mog igranja, počne po malo da igra i soba

    Jednom sam baš preterala, kada su košarkaši osvojili svetsko prvenstvo u utakmici protiv Argentine. Lele, te noći sam izmešala sva moguća pića od silnog veselja. A ujutru, da ustanem za posao, a ono noge kao makarone, ne mogu da se dignem iz kreveta, morala sam da se javim da sam bolesna
    kome smeta nek' eta

  9. #24

    Odgovor: Ženski spol i alkohol

    Citat Luter kaže: Pogledaj poruku
    Ne,Maski nisi shvatila...upravo suprotno..sex sa pijanom ženom je nešto što svaki muškarac koji drži do sebe,pokušava da izbegne..naravno ukoliko ga žena ne ščepa za gušu i kaže:
    "Zajebi margarite,sadoću "sex on the beach"al zajebi i "beach"..
    bravo!

    & underpaid......

  10. #25

    Odgovor: Ženski spol i alkohol

    Spomenuh vec jednom, bash mi je krivo sto ne podnosim alkohol .... prava sam *ichkica.
    ALI..... nikad mi nije bio potreban kao okidach za dobro raspolozhenje (ni kao izgovor), jer kod mene je on kontraproduktivan - mogu pravac na spavanje posle drugog gutljaja.......ebesh to.

    Jedini put kada sam popila "tu mach", je bilo sa 20 godina, a povodom rodjenja prvog mushkog u porodici - bratovog potomka. Moje drustvance je naumilo da me opije, pa su mi podmetnuli po' litre vermuta........ slistila sam ga, ali pijana nisam bila (ako sam se ja jedina svega secala od te veceri, onda to nije pijanstvo, je l'? )

    G-din isto ima sporadichne pokushaje da me oleshi od alkohola, tako da, njemu za ljubav, to ostavljam kao otvoreno pitanje....jednom 'ochu....tek da kazhem:"Jesam, opila sam se, e pa shta"

  11. #26

    Odgovor: Ženski spol i alkohol

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    drugo,ne mogu da locem s bilo kim
    Imam i ona omiljena druženja uz alkohol.
    Prvo je opcija koju bi neko sa strane nazvao "Sex i grad", mada tu nema ni s od sexa.
    Žensko društvo. Ne veliko, blisko, ali bez velikog intenziteta druženja. Do četiri nas. Ne ožderavamo se, ali fino se dobijamo. Pričamo. Slušamo se. Smejemo se do suza. I plačemo kad nam nešto dođe tužno i teško. Olajavamo. Filozofiramo. Evociramo... Naizmence. Nekad smo smerne, nekad potpuno raspištoljene. Dovoljne same sebi, interesujemo se tek za konobara ili muzičare. Naposletku za taksiste. Uglavnom se trudimo da ispravno izgovorimo glas R kada taksisti govorimo adresu. Ali, uvek se rastanemo napunjenih baterija. I radujemo se novom sličnom susretu koji zakazujemo za mesec ili dva.
    Druga opcija je On i ja. Lagano, uz neki film, dobru hranu ili tek dobro raspoloženje, kao nastavak nekog provoda u društvu, pazimo da onom drugom nije prazna čaša. Ide nam. Ali hoće biti jedno posebno veče, opušteno, emotivno razgolićeno, bez kočnica i samokontrole. Dovoljno retko ponavljano da uvek bude posebno i za pamćenje, čak iako je potpuno lišeno ludog i nezaboravnog .
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  12. #27

    Odgovor: Ženski spol i alkohol

    Alkohol....u odmerenim kolicinima na svim mogucim sirim tj vecim skupovima...
    Sto se izlazaka tice,neki put preteram...
    Sto se cugopola tice...uvek preteram .... Naravno tu se pije sa pouzadnim osobama koje nece sutra ne priutnima prepicavati nezgode...:D
    Sve u svemu nije mi se desilo da se zbog alkohola zasce izblamiram na nekom javnom mestu...
    mada moj radni staz u alkoholisanju i nije bas dugacak.
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Najbolji strani ženski vokali
    Autor izabelitta u forumu Muzika
    Odgovora: 74
    Poslednja poruka: 10.02.2016, 21:13
  2. Ženski šovinizam
    Autor Goga u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 167
    Poslednja poruka: 31.07.2011, 23:26
  3. Alkohol
    Autor Mish u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 74
    Poslednja poruka: 29.07.2010, 22:12
  4. Ženski horoskop na muški način
    Autor Najgora u forumu Astrologija
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 13.02.2010, 20:33
  5. Alkohol u krvi vozaca
    Autor yige_gui u forumu Auto-moto
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 12.06.2009, 11:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •