Kućanice iliti domačice
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1

    Kućanice iliti domačice

    Kakvo je Vaše stajalište o kućanicama? Mogu li si to današnje obitelji priuštiti da žive na samoj jednoj plaći?

    Ako ste Vi jedna od kućanica, je li to silom prilike tj. zbog ne pronalaska posla ili je to obostrana odluka?

    Koje su pogodnosti istih?

    (imam tu puno pitanja i puno bih mogla da pišem ali da vidim Vas i Vaše stajalište)
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  2. #2

    Odgovor: Kućanice iliti domačice

    od svih kućnih poslova i radnji, najmilije mi je čitanje ili gledanje filmova, odma da vi rečem...

    nikakva sam domaćica, i to sa određenom dozom sramote priznajem...

    A kada su nenajavljeni gosti u pitanju,..potrudim se da ih dočekam raspoložena, orna za šalu i zezanje i sa osmijehom, željna razgovora i druženja - posebno ako se nijesmo odavno viđeli, tako da nije im potreban nikakav kolač...mada su prodavnice blizu, pa dok kafa provre šmugnem da potrgujem ka' prava domaćica ..a oni nijesu šašavi, pa me onda pitaju 'jesi ti ovo pekla, daćeš mi recept'

    Kupatilo mora da mi blista, čistim ga i po 3 puta dnevno (tako vam je to kad imate 2 muškarca u kući), i suđe mora da mi bude oprano - sudopera osposobljena..a ovo ostalo...zaista se potrudim da izgleda pristojno (iako moja majka misli da sam..da ne rečem što)..
    volim da perem suđe, čistim prašinu, poliram , usisavam svaki dan (zbog psa i njegovih dlaka)..
    nikako ne volim da peglam, perem tepihe, otirače, spremam ručak (unervozim se - nijesam taj tip domaćice, šporet - ringle i rerne ne volim!)

    totalno nezainteresovana domaćica, s minimalnom dozom volje da se to promijeni...u - podnošljiva..na primjer...

    znači, da sumoramO - u kuću jedino ako ko 'oće da me izludi..drugačije me ne mogu prisiliti, šansi nema..pa makar prenosila gajbe po cijeli dan - sajoooo, utovaraj istovaraj svoja kola malena...znači posao, a kuća poslije posla..po cijeli dan u dom ka' ćuk, ne m'rem...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  3. #3

    Odgovor: Kućanice iliti domačice

    Sebe nikako ne mogu da zamislim u ulozi domaćice. Još i nekako ako se ubacim u trip potpune materijalne obezbeđenosti gde plata više u kući neće štetiti, ali ni mnogo značiti. Ali čak i tada samo uz neke dodatne aktivnosti (varijanta iz filmova: volontiranje, humanitarni rad, bilo šta što te činiš jer te čini zadovoljnim i daje osećaj neke društvene korisnosti, a ujedno dozvoljava predah od kuće).
    Imam par prijateljica kojima je san da budu domaćice. I one su zaista i rođene za tu ulogu. I bile bi zadovoljne domaćice.

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Mogu li si to današnje obitelji priuštiti da žive na samoj jednoj plaći?
    Moglo se ili ne, mnogi su u toj koži jer ne mogu da nađu posao. I opet se nekako preživljava.
    Ali, ne razumem one koji kukaju, a opet biraju posao po plati i rađe će sedeti kući i biti nezadovoljne domaćice, nego zavrnuti rukave za "sitnu kintu".
    Nedavno sam pričala sa drugaricom. Kukala mi je na svoj život domaćice, na dosadna kafenisanja sa komšinicama, ispraćanje i dopraćanje ukućana, šerpu i krpu, kukala je da joj muž dovoljno ne daje od onoga što zaradi (a radi dva posla), da je primorana da se grebe od svojih roditelja, da joj je majka (davno penzionerka) našla dodatni posao za sitnu kintu kako bi joj mogla doturati više, sumnja da joj je muž našao drugu, strepi da će je ostaviti i da će ona i deca ostati bez ičegm ... I završila je sa tim da svi poslovi koji su joj se nudili nisu bili dovoljno plaćeni i da ih zbog toga nije prihvatala. A to "dovoljno plaćeno" je bilo negde na nivou republičkog proseka.
    E, to ne razumem. I to smatram i bezobrazlukom. Ne gadim se novca koji mi plaća račune ili puni frižider. Ne gadim se onoga što ima polovina građana ove zemlje. Ali, postoje tzv. "silom prilika" nezadovoljne domaćice koje se toga gade.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #4

    Odgovor: Kućanice iliti domačice

    Ali, ne razumem one koji kukaju, a opet biraju posao po plati i rađe će sedeti kući i biti nezadovoljne domaćice, nego zavrnuti rukave za "sitnu kintu".
    Upravo takva je postala moja najbolja drugarica iz detinstva
    zavrsila fakultet, nakon nekoliko godina udala se, rodila dete i nece da radi jer nijedan posao nije dovoljno placen za (kako ona kaze) njeno obrazovanje


    Bila sam domacica jedno 7 godina, otkako sam se udala i rekla sam - nikad vise. Nije to za mene.
    Pozavrsavas sve poslove po kuci i onda ne znas sto sa sobom. A nisam tip zene koja voli da sedi i pije kafu sa komsinicama i tracari.
    I ne razumem zene koje su odlucile da tako provode zivot. Imam nekoliko poznanica koje su napustile posao kako bi odgajale dete
    Mislim OK je to svako se brine za svoje dete i zeli mu najbolje, ali da ostavim posao i sedim doma samo kako bih njega cuvala do nekih 3- 4 godina -
    Otupis brate sedeci kuci - totalno.


  5. #5

    Odgovor: Kućanice iliti domačice

    moram ja i ovde da gurnem nos
    svim zenama koje su domacice odmah bi dao nekakvu medalju ,joj pa to je nesto najteze na svetu

  6. #6

    Odgovor: Kućanice iliti domačice

    Eto lepo da neko priznaje da je to baš teško biti,ono mislim i raditi i biti domaćica.Pa na kraju kada te pitaju šta si a ti neznaš

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  7. #7

    Odgovor: Kućanice iliti domačice

    upravo na to sam i mislio

Slične teme

  1. Poezija Anice Garić
    Autor ĐURA J. u forumu Srpska poezija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 02.02.2019, 14:16
  2. Poezija Anice Garić
    Autor ĐURA J. u forumu Svetska poezija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.01.2019, 01:28
  3. Ruža Domašcina (Roža Domašcyna)
    Autor zosim u forumu Svetska poezija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 24.12.2011, 19:03
  4. NMDb iliti NašaMovieDatabase
    Autor DrinChe u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 21.05.2009, 20:41
  5. Novčanice NB Jugoslavije povučene iz opticaja
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 07.01.2007, 22:26

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •