Olakšice za treće i četvrto dete u porodici
Prikaz rezultata 1 do 2 od ukupno 2
  1. #1

    Olakšice za treće i četvrto dete u porodici

    Pokrajinski sekretarijat za socijalnu politiku i demografiju i ove godine regresira deo troškova boravka mališana u predškolskoj ustanovi, koji su treće ili četvrto dete u porodici.
    Iz pokrajinskog budžeta izdvojeno je 202 miliona za regresiranje ovih troškova, kaže za Radio 021 sekretar za socijalnu politiku Novka Mojić.
    "Treba naglasiti da od donošenja ove odluke 2005. godine pa zaključno sa 2009. godinom 100 posto se povećao obuhvat dece trećeg i četvrtog reda u predškolskoj ustanovi, što nam je u stvari i bio cilj", istakla je ona.
    Ugovori o refundiranju novca potpisani su sa direktorima 44 predškolske ustanove i predsednicima osam opština iz Vojvodine, u kojima je vaspitni rad organizovan pri osnovnim školama.
    Mojić je dodala da su sredstva koja Pokrajina izdvaja ravnomerno raspoređena u odnosu na broj prijavljene dece, te da u opštinama koje imaju najveći broj stanovnika ima i najviše dece trećeg i četvrtog reda rodenja. Tu prednjači Novi Sad, koji na godišnjem nivou za ovu namenu dobije 22 miliona dinara.
    Pokrajina izdvaja i jednokratnu novčanu pomoć za porodice u kojima se rode blizanci i trojke. Reč je o 400 hiljada za blizance i 600 hiljada dinara za porodice koje dobiju trojke.
    (021)
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Olakšice za treće i četvrto dete u porodici

    Da, sve je to lepo ako ste majka koja ima treće ili četvrto dete. A ako ste otac, onda zaboravite. Moj brat ima troje dece, dvoje iz prvog braka i jedno iz drugog braka. A deci iz prvog braka moj je brat zakonski staratelj. E sad, kad je došao u vrtić da vidi za treće dete oko olakšica koje se spominju u gore navedenom tekstu ...Dobio je odgovor da samo važi za majke koje imaju troje dece. Mislim, koja je to nepravda .
      Vrh

Slične teme

  1. Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 07.10.2017, 05:52
  2. Nasilje u porodici
    Autor Mish u forumu Porodica
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 07.08.2012, 23:58
  3. Alkoholizam u porodici
    Autor Necromancer u forumu Porodica
    Odgovora: 78
    Poslednja poruka: 26.10.2009, 17:59
  4. Želim da olakšam dušu...
    Autor Zbunjena u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 15.09.2008, 19:13

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •