NLO - Odsustvo dokaza nije dokaz odsustva
Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1

    NLO - Odsustvo dokaza nije dokaz odsustva

    Pilot JNA "oči u oči" sa NLO iznad Cresa

    22. februar 2010. 11:48 > 11:50

    Potpukovnik avijacije u penziji, pilot Trifko Radeta (46) prvi put javno svedoči o susretu aviona JNA s "letećim tanjirom".

    Nikada do sada nikom nije govorio niti pisao o misteriji iznad severnog Jadrana, bliskom susretu sa neidentifikovanim letećim objektom (NLO), pišu "Novosti".

    Posle 26 godina ćutanja, potpukovnik avijacije u penziji, pilot Trifko Radeta (46) prvi put javno svedoči o susretu aviona JNA s "letećim tanjirom".

    Ovaj misteriozni događaj odigrao se početkom 1985. godine. Tada je Radeta, kao pitomac treće godine zadarske Vojne vazduhoplovne akademije, boravio na aerodromu Pula, koji je važio za najbolji centar za praćenje i navođenje aviona u nepovoljnim meteorološkim uslovima.

    "Jednog dana, rano popodne, bio sam u kabini aviona “galeb” (N-60) sa legendarnim nastavnikom letenja Mitom, zvanim Dolar. Uvežbavali smo figurno letenje i vađenje iz nepravilnih položaja pod kalotom, u zoni vizuelnog letenja Rab, na visinama od 2.500 do 4.500 metara. Dan je bio prelep za letenje, bez ijednog oblačka, sa vidljivošću većom od deset kilometara", priča Radeta

    Potpukovnik avijacije u penziji svedoči da se ubrzo oformio lanac i da su avioni jedan za drugim poletali i odlazili ka svojim zonama.

    Let je tekao bez ikakvog problema, kaže Radeta, sve dok u penjanju ka zoni u traverzi Cresa nije primetio leteći objekat, cilindričnog oblika cigarete, boje aluminijuma.

    "Procenio sam da je bio dužine oko 20 a širine oko četiri metra. Nastavnik u drugoj kabini, koga sam obavestio o objektu, preuzeo je komande i doveo avion u poziciju da i sam može dobro da vidi čudnu letilicu. Objekat je leteo brzinom ne većom od 100 kilometara na čas, na visini oko 1.500 metara, i na obodu naše zone i zone Krk", predočava nekadašnji vojni pilot.

    Odmah potom, nastavnik je obavestio aerodromsku kontrolu letenja u Puli da proveri da li u zoni letenja ima i drugih letilica. Istovremeno, priča Trifko Radeta, upozorili su kolege koje su se nalazile na pravcu kretanja objekta da ne idu ispod visina rada u zoni, kako ne bi došlo do sudara.

    "Ne skidajući pogled sa ovog objekta i konstantno mu se približavajući, doživeli smo veliko iznenađenje. Odjednom je ubrzao let neverovatnom brzinom, da bi za pet-šest sekundi izašao iz vazdušnog prostora SFRJ, na poziciji Trsta. Tek po izlasku NLO iz našeg vazdušnog prostora, sa “debelim zakašnjenjem”, aerodromska kontrola letenja obavestila nas je da u dotičnoj zoni nema drugih letilica", tvrdi Radeta.

    Kako kaže Radeta, sa aerodroma u Puli javio se i dežurni za radarsko navođenje, specijalista u tom poslu, koji im je uzbuđen rekao da na nebu iznad severnog Jadrana nema nijednog drugog letećeg objekta osim njihovih aviona.

    Po sletanju na aerodorom, pitomci su komentarisali ovaj događaj, a nastavnici su se povukli u svoje prostorije.

    "Najmanje osmorica pilota učestvovala su u ovom "viđenju", o kojem se do sada nije javno govorilo. Niko nam nije naredio da ćutimo, ali je bio prisutan strah da te na redovnim lekarskim pregledima na VMA proglase nesposobnim za dalju službu. A to bi bio isuviše veliki rizik, da se tolike godine odricanja, truda i učenja bace u vodu zbog nečega što nije nikome škodilo niti ugrozilo bezbednost letenja", veli Radeta

    Trifko Radeta nedavno je postao član "NLO Srbija", prve ufološke organizacije kod nas, čiji je slogan "Odsustvo dokaza nije dokaz odsustva".

    Radeta je bio i jedan od 12 pilota koji su 1987. borbenim avionima jurili neobično svetlo duž cele jadranske obale. Kako kaže, cela eskadrila, koju je predvodio komandir Milan Perić, nije uspela da sustigne tu svetlost.
    Posle završene Vojne vazduhoplovne akademije, Radeta je do 2002, kao pilot borbene avijacije, službovao na aerodromima Mostar, Zadar, Pula, Podgorica, Niš i Kraljevo.

    Do penzionisanja, 2006. godine, radio je u Komandi Vazduhoplovnih snaga Srbije, a iste godine je diplomirao na Mašinskom fakultetu u Nišu. Sada sa porodicom živi u Kraljevu, pišu "Novosti".
    Verujete li svojim očima?
    Imate li vi kakva nerazjašnjena iskustva?

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  2. #2

    Odgovor: NLO - Odsustvo dokaza nije dokaz odsustva

    Evo jednog mog malog "iskustva" Elem, pre jedno desetak godina, blejah nochom nebom nad Beogradom, u avgustovski roj meteora...

    Tek u dva navrata nebom su lagano preletela prilichno neobichna svetla. Znamo kako izgleda avion nocu, znam kako izgleda satelit kada prelece, znam kako izgledaju meteori i tako dalje.

    Ovo su bila difuzna (meka) ljubichasta (kao boja zimskog nochnog neba u gradu), jedva vidljiva svetla,vecheg prechnika od zvezda, koja su se kretala u trouglastoj formaciji prema horizontu. U mraku pogotovo teshko moze da se odredi visina i velichina objekta na nebu jer nema objekata u odnosu na koje bi mogli napraviti poredjenje.
    Moguche da su bile i ptice u relativno niskom letu, u formaciji, na chijim stomacima se reflektovala svetlost odozdo... Mozda je bio i avion ali iznad sloja oblaka na koje su se mozda reflektovala svetla aviona, a sam avion bio zaklonjen.. pojma nemam... Za mene je to ostao neidentifikovani leteci objekat ili PNKLO pojma nemam kakav leteci objekat, ali eto 90% sam siguran da je objashnjenje krajnje banalno, a josh 9% malo kompplikovanije i 1% da je neshto potpuno novo i nepoznato)

    Moram da priznam, da i danas chesto nochu, pogotovo kad sam negde u planinama gde je nochu vidljivost zveezda neverovatna, trazim po nebu neshto chudno...ali uzalud
    I naravno, kad nekom ispricham shta sam video prva pitanja su tipa - Shta si duvao daj i nama malo! Ali, to je ok...
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 22.02.2010 u 18:56

  3. #3

    Odgovor: NLO - Odsustvo dokaza nije dokaz odsustva

    eto ! xa!

    vido svojim ochima i opet ne veruje da su nas stvorili vanzemljaci nego tamo neshto ovo ono crveni spektar/plavi spektar ... tz tz tz
    & underpaid......

  4. #4

    Odgovor: NLO - Odsustvo dokaza nije dokaz odsustva

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    eto ! xa!

    vido svojim ochima i opet ne veruje da su nas stvorili vanzemljaci nego tamo neshto ovo ono crveni spektar/plavi spektar ... tz tz tz
    EEeeEEEeee da sam im'o teleskop, laserski daljinomer, radar, veeeliki reflektor vech bih mogo neshto preciznije rechii...

    Jednom me u polumraku, na jedno dvadesetak metara od mene, u nekom parku zachudila kanta za djubre koja se tu nashla odjednom, a onda kada sam pogledao ponovo bila je na drugom mestu...
    Hipoteza o samopokretnoj kanti mi je bila prilichno labava, iako sam shirokih pogleda i trudim se biti otvorena uma, pa sam postavio drugu o kuchetu okrenutom ledjima, odnosno guzicom. Provera je zahtevala nekolikominutno posmatranje objekta, iz vishe uglova i nezavisnih parova ochiju, da bi se doshlo do validne teorije o kuchetu u polumraku.



    (Kreacionistichki deo ekipe josh uvek bi mislio da je u pitanju kanta, jer kada to isto kuche pogledate s ledja, a nama koji se pravimo pametni izgleda to valjda ne pada na pamet, ono je i dalje definitivno kanta koja se kreche, a da je teorija o kuchetu i dalje "samo" teorija.)

    Ljubitelji skrachenica ipak rekli bi da je u pitanju neidentifikovani lajuchi objekat NLO(kako zgodno ) , ili neidentifikovani mrdajuchi objekat - NMO...

    PS. Svidja mi se kako su poredjani tagovi dole dokaz dokaza nije odsustva odsustvo
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 22.02.2010 u 14:46

Slične teme

  1. Porodiljsko odsustvo
    Autor Cecara u forumu Posao
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 01.06.2012, 09:09
  2. Odsustvo komunikacije
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 21.06.2010, 00:52
  3. Zivot kao dokaz predodredjenosti
    Autor DzuPiter u forumu Filozofija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.01.2009, 12:06
  4. Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga
    Autor DzuPiter u forumu Religija
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 30.12.2008, 12:32
  5. Milion funti za dokaz o čudovištu iz Loh Nesa
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 11.06.2007, 19:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •