Potraga za Kajem
Prikaz rezultata 1 do 12 od ukupno 12
  1. #1

    Potraga za Kajem

    Kaj je dečak iz jedne bajke,ali meni će ovaj lik poslužiti da uvedem čitaoce u ono što želim da kažem.Dakle,Kaj je dečak iz bajke o Snežnoj Kraljici.Dečak kome je ova žena čarobne lepote u srce usadila jedan deo leda i taj mali,sitan deo je počeo polako da obuzima njegovo srce u kome je nekada živela latica jednog cveta koja se tamo našla zbog prijateljstva sa jednom devojčicom.

    Led je obuzimao Kajevo srce i on više nije raspoznavao ljude oko sebe,prestao je da mari za sve ono što ga je činilo Kajem,a sve više je stremeo za onim što mu je namenila Snežna Kraljica,te se na kraju odlučio da je prati do Severnog Pola,do njenog staništa okovanog ledom i snegom.

    Ipak,vlasnica one latice nije zaboravila Kaja i odlučila je da ga pronađe iako je znala kako je ono parče leda u njemu zagospodarilo njegovim mislima i osećanjima.

    Ipak,ona je odlučila da spase Kaja,da ga spase onom lepotom koja 'može spasiti svet',kako je rekao jedan,veliki,ruski pisac.

    Da li biste ikada potražili ''svog'' Kaja?
    Da li ste upoznali ''Kaja''?
    Ko ,ili šta je vaš,lični,izgubljeni,ili nanovo nađeni ''Kaj''?
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  2. #2

    Odgovor: Potraga za Kajem

    upoznala,na neki nacin imala
    opasuljila se
    vise nemam ambiciju takve vrste
    ne treba mi Kaj
    hocu da budem Nora
    hocu da budem Emilija Fleg
    ne treba mi Kaj
    Ploviti se mora i bez broda ..

  3. #3

    Odgovor: Potraga za Kajem

    Ranije sam bila ubeđena da sam baš ja pozvana da ljude oko sebe otkaljujem, da im otvaram oči i otopljavam srca. Uspevalo mi je ponekad, i to su bili retki slavni trenuci mene kao tetka savete, ili mene kojoj se na račun toga, desila ljubav.
    Više nije tako. I dalje sam dobronamerna, i dalje me spopadaju takvi impulsi, ali ne bih više na pol da nekog otopljavam. Ne mogu. Imam prioritete. Moram svom sopstvenom srcu da održavam temperaturu. I porodična Radenska mora da radi.
    Vrag odneo šnalu...

  4. #4

    Odgovor: Potraga za Kajem

    kaj je umro a ja nisam tip lichnosti negovateljice/sestre medecinske... za psihijatra nisam kvalifikovana te tako - ne bavim se lechenjem. mogu ovde da istresem shta sam u medjuvremenu otkrila pa ako neko ko trazzi nadje sebi pomochi i leka - dobro je. a ako ne opet dobro je.

    shto veli izzy, imam tu u kuchi jednog chije srce treba grejati.
    & underpaid......

  5. #5

    Odgovor: Potraga za Kajem

    Bajku o Kaju i Snežnoj Kraljici ja doživljavam malo drugačije. Naime, uveren sam da je ona sjajna metafora koja govori o našoj (iskonskoj) dvojnosti, odnosno osobini da smo često skloni ambivaliranju između naših strasti i naše svesti, što i nije baš neuobičajeno za ljudski rod. Prevagu i konaču potvrdu naše humanosti može dati samo naša savest, a ona je, opet, rezultat stepena naše duhovne evolucije, naše socijalizacije, odnosno naše ljudskosti...

    Verujem da Kaj čuči u svakom muškarcu (ali i u svakoj dami. Kaj je ovde samo simobol koji je mogao biti i u like neke dame koju je uhvatila strast prema Snežnom Kralju). Taj komadić leda u našim srcima ume očas posla da se otme kontroli i da nas zaledi čitave i tako bi i bilo da nije latice tog nepoznatog ali znanog cveta koji se zove ljubav (ne strast, ne sebičnost, ne posesivnost) u najplementijom smislu te reči...

    Bez namere da držim lekcije uvaženim koleginicama koje su pisale pre mene, siguran sam da sam čitajući njihove (brojne i ranije) postove, u njima, bez ikakve sumnje, video žene kojima bi se obradovao mnogi muškarac kojeg je okupirao Kaj i da bi zbog njih svakako zaboravio Snežnu Kraljucu i opet postao čovek. Takođe sam uveren da bi one sigurno tragale (naravno, ne na način neke teške ekspedicije u ledenim krajevima, već osmehom, lepotom, lepom rečju, podrškom...) za svojim Kajem jer to i nije neka stvar procene i kombinatorike, već pre svega rezultat njihovih ljudskih težnji ka lepšem, boljem, uzvišenijem...
    Poruku je izmenio memento, 22.02.2010 u 08:24
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #6

    Odgovor: Potraga za Kajem

    Ja sam Kaj.
    Kaja.

    Snežni kralj je video da su mu kod mene šanse.- zero! jer ja mrzim 'ladnochu, sneg, led, severni pol..
    i ostale piz.. ostale zimarije.
    Shvatio je da njegove fore u mom slučaju ne prolaze.. i da mi ne može - baš ništa.
    Inače klasičan degenerik, snežni kralj je od tog saznanja načisto poludeo.
    I.. ubio mi dečaka - vlasnika latice.
    Poslednje čega se sećam su, dečakove reči:
    Kaja, ove noći
    kaja, sklopi oči
    kaja, ne čekaj me ti
    Kaja, ove noći
    kaja, sklopi oči
    neću, ti se vratiti.."........... i tada sam se ja..momentalno poKajala ....i "smrzla".


    Tu bi bio kraj priče , da ja nisam osvetnik, ali.. ja jesam.
    I ... moja je osveta morala biti strašna.
    Elem, Snežni kralj je završio e.misiju.. i sasvim je sigurno, da je poslednje što je čuo - moja pesma:
    Visoke peći potpaljujem ja
    Ruda se topi, nasmejana sam ja
    Pesma se ori, peva fabrika
    Pesma se ori, a a a a a.

    Tako se Snežni kralj istopio.. i pretvorio u običnu prohladnu lokvicu.
    U kojoj ja iz inata.. i dan danas perem cipele.
    Ne noge - cipele.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  7. #7

    Odgovor: Potraga za Kajem

    Meni je bliska ta priča jer...favorizuje nešto šta smatram retkim kvalitetom, veru i nadu da je sve moguće .
    Zašto ? Zato što je devojčica verovala da će dopreti do onog najvrednijeg u Kaju i pored neviđene snage Ledene kraljice i pored iskušenja daljine i pored promenjenog Kaja. "Veruj...i onda je sve moguće" .
    Ma kako se sada neki "ograđivali"...ja jako često radim slično toj curici jer želim da neke osobe dopru do sebe, pokažu sav svoj potencijal, i ono najbolje u njima da zablista punim sjajem.
    I da...mišljenja sam da mnogi ljudi u sebi imaju skrivene vrednosti, učaurene, jer su ih okolnosti prisilile da ih potisnu. Ne znam za druge...ali meni jako prija kada nekoga takvog navedem da se iskaže bez maski, sa svime onim što je dugo čuvao u sebi . Sretan sam tada..kao da sam našao sveti Gral...a našao sam jer sam verovao da postoji.
    Normalno...Kaja u ova vremena ima sve više...samo se plašim da je sve manje onih koji bi postupili kao devojčica iz bajke.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  8. #8

    Odgovor: Potraga za Kajem

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    ...ja jako često radim slično toj curici jer želim da neke osobe dopru do sebe, pokažu sav svoj potencijal, i ono najbolje u njima da zablista punim sjajem.
    sve je to lepo ako i ta osoba to zzeli. ako ne zzeli moshgaebat. samo se gubi vreme i energija koja se tako lepo mozze kanalisati negde drugde, na neshto shto che ti tu energiju vishestruko vratiti, a ne gurash energiju u crnu rupu.

    ima ljudi koji foliraju da su "zatocheni", "ranjeni" , "neshvacheni" iz prostog razloga shto neche guzicom da mrdnu da im bude bolje. nego se tako ko histerichna deca bacakaju i vrishte ne bi li privukli pazznju i chim im neko pridje da ih pomiluje zabodu sisaljku u venu i ne pushtaju dok svu energiju ne popiju.

    mrzim vampire. zato se vishe ni ne okrechem ni za kim ko vrishti. osim ako nije stvarno dete.
    & underpaid......

  9. #9

    Odgovor: Potraga za Kajem

    E,pa evo , noc poodmakla ,ima do proleca, koje bi trebalo da podpomogne ljudskim emocijama da se prenu iz zimskog sna,jer svi govore da u to doba vazduh zamirise ljubavlju....A,nas ,eto jos u belim bojama, u sred zime i ''Snezne kraljice'', i momka koji ostavi svoju dusu,tu negde na pola puta do pakla...

    Cula sam bajkovitu pricicu o devojci-zeni kojoj se srce, zarad izgubljene silovite,romanticne ljubavi pretocilo u pravi prtavcati led,i gde su Bogovi bili milosrdni i podarili joj kakav takav zivot ,u drugacijoj dimenziji...predelima, gde vecito padaju snegovi i duvaju olujni vetrovi...i gde su uvek dobrodosli neki lepi decaci ...

    (Moja razmisljanja...)

    To zrnce ili taj melani delic leda u oku nasega momka,govori nam o neophodnosti priznanja dobra i zla kao dragocenim i neophodnim osecanjima iz ljudskog domena... jer i zlo ,kao i dobro,jer i ljubav kao mrznja ,zele da budu uzeti u obzir ,jer i jedni i drugi ,spadaju u svetlo-tamne pojave zivota.,...
    Nema dobra iz koga ne bi moglo proizaci zlo, niti zla iz koga ne bi moglo proizaci dobro...

    Zlo, znaci efikasno,cak i opasno ogranicenje dobrog,pa je potpuno jasno da su , ne samo dan i noc,vec i dobro i zlo vise ili manje u ravnotezi jedno s drugim,a pobeda dobra uvek znaci poseban akt milosti...(jos nesto...dobro -preterivanjem nece postati bolje,vec losije,a malo zlo,neobracanjem paznje i potiskivanjem postace jedno veliko zlo...Kaju je pretilo veliko zlo...)

    Na srecu, ljubav ga je pratila u stopu i kao najsnazniji emocionalni potres, vratila se svojoj kuci,jer najuzbudljivije i najdirljivije drame ne igraju se u pozoristu,vec u srcima dvoje mladih ljudi...


    A, toga dana jedan je mladi covek pricao pricicu o romanticnoj ljubavi koja je epizodna,kratkotrajna i cisto stihijski snazna oluja u emotivnim zivotima ljudi!Ako je suditi po paznji ,koja joj se posvecuje -narocito u poeziji i muzici,romanticna ljubav je najdublje ljudsko iskustvo.Ipak ,paradoksalno,opsti stav jeste da se,osim nekoliko probnih laznih napada u ranoj mladosti,prava ljubav moze doziveti samo jednom i da je njen pravi ishod veza za ceo zivot.

    A,jedna devojka ga je pazljivo slusala upijajuci svaku njegovu rec ,dok joj je lice isijavalo neizmernu zahvalnost za bozije blagodeti kojima su nagradjeni ''posebni'',a ciji je i ona sudionik bila.

    Gledajuci u nju ,mladic je dalje govorio...Svako ko tvrdi da se cesto zaljubljuje smatra se neodgovornim i to sasvim opravdano:jer je to jedno tako iscrpljujuce,ekstaticno,bolno iskustvo,koje zahteva vreme i preobrazava coveka i posle koga je potreban dug oporavak-u nekim slucajevima cak i ceo zivot...

    (Kaj i njegova draga ..na povratku kuci...)...
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  10. #10

    Odgovor: Potraga za Kajem

    Najlakse je odustati..zato uvek pokusavam..
    Jer ako ne pokusam, ne mogu biti sigurna da li je taj neki Kaj to postao svojom voljom ili mu je potrebno samo malo podrske, topline, lepe reci da pokaze svoje pravo lice skriveno iza ledenog pogleda..
    Ne mislim da mi taj pokusaj moze potrositi energiju, niti da je to gubljenje vremena jer za tako nesto niti treba puno energije, niti puno vremena..samo Kaju treba naci zicu..
    Desi se da nekad budem malo i povredjena, tuzna zbog neuspeha, ali je zato svaki uspeh neprocenjivo vredan..
    I mirna sam..
    Jer znam da sam pokusala..

    Mozda bi mi bilo lakse da sam drugacija i da mogu da zazmurim kad ugledam nekog Kaja, ali ne mogu..
    Mozda zato sto sam jednom davno i ja bila Kaj-a..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  11. #11

    Odgovor: Potraga za Kajem

    Verovatno sam grešio, al mojim Kajevima nisam davao priliku da im deo leda ikad pridje srcu.
    Nikad nisam imao tajne i nisam bio neiskren, otvorene su mi bile sve karte.
    Kaj je uvek imao svu slobodu i tražilo se od njega da vuče poteze čiste glave, bez pritisaka.
    Takvim odnosom prema Kaju komadići leda su se topili u startu,
    Kaj je imao svu potrebnu kontrolu i slobodu za donošenje odluka, moje je bilo samo da zaključim
    dal' mi se odluke svidjaju ili ne.
    Takva iskrenost u odnosu je isključivala mogućnost da se možda neki komadić leda sakrio i da preti.
    Kad je došo kraj,...bio je kraj, ma koliko nenadan bio i boleo. Ostalo bi bilo patetika.
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  12. #12

    Odgovor: Potraga za Kajem

    kaj je okej. nije on sledjen, on je samo u balerinu zaljubljen a ne u . and i don't blame him.
    & underpaid......

Slične teme

  1. Potraga za rođacima, prijateljima
    Autor Sunny u forumu Online savetnik
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 14.08.2015, 21:20
  2. Kajem se što nisam...
    Autor Najgora u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 25.10.2014, 22:35
  3. Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 31.07.2006, 21:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •