Zajednički budžet
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1

    Zajednički budžet

    Ovo me je oduvijek zanimalo.

    Dijelite postelju, dijelite troškove, dijelite sve.. A da li stavljate na jednu hrpu i novce koje zaradite ili svatko drži čvrsto svoju plaću?

    Ja svojem uzmem cijelu plaću a da ne trepnem. Ja sam ta koja plaća sve troškove (koliko mogu) i koja se brine o svemu ostalome. I zašto da ja ne vodim financije sa zajedničkom lovom? Samo neka proba da se odušre - bit će belaja. I nisam jako stroga... Ostavim mu 200,00 kn i poslije mu, ako zatreba, dajem džeparac jer to je jedini način da funkcioniramo.

    A Vi?
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  2. #2

    Odgovor: Zajednički budžet

    dajes mu dzeparac od onog sto je on zaradio?!
    strasno....
    i on pristaje ?
    Ploviti se mora i bez broda ..

  3. #3

    Odgovor: Zajednički budžet

    nisam teo komenjtarisat da ne ispane kako sam zla. bolje da beliverka bude zla

    al kad god vila turi neku temu o braku i brachnim odnosima ja se triput prekrstim i bogu zafalim shto mi muros' dao te se te bede kurtalisah
    & underpaid......

  4. #4

    Odgovor: Zajednički budžet

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Ovo me je oduvijek zanimalo.

    Dijelite postelju, dijelite troškove, dijelite sve.. A da li stavljate na jednu hrpu i novce koje zaradite ili svatko drži čvrsto svoju plaću?

    Ja svojem uzmem cijelu plaću a da ne trepnem. Ja sam ta koja plaća sve troškove (koliko mogu) i koja se brine o svemu ostalome. I zašto da ja ne vodim financije sa zajedničkom lovom? Samo neka proba da se odušre - bit će belaja. I nisam jako stroga... Ostavim mu 200,00 kn i poslije mu, ako zatreba, dajem džeparac jer to je jedini način da funkcioniramo.

    A Vi?

    Kao sto i sama rece delimo sve.......pare stoje na jednom mestu i uzimamo svi odatle (ja, on i cera)......naravno dogovor ako treba nesto krupno da se uradi ili kupi.........i odlicno funkcionisemo.....

  5. #5

    Odgovor: Zajednički budžet

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    dajes mu dzeparac od onog sto je on zaradio?!
    strasno....
    i on pristaje ?
    Mora da pristane jer mi je toliko dugova nakalemio da će otpaćivati dugo, dugo..
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  6. #6

    Odgovor: Zajednički budžet

    Ne dam nikom uvid u svoja primanja pošto sam ja taj koji plaća sve živo. Odraše mi kožu s leđa jer trenutno samo ja zarađujem... Sjajno funkcionišemo...

    Dok mi je supruga radila nikada nismo jedno drugom virili u novčanik... Sjajno smo funkcionisali...
    Poruku je izmenio memento, 20.02.2010 u 16:24
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  7. #7

    Odgovor: Zajednički budžet

    Kod nas u porodici je ovakva raspodela:svako ima svoju platu i zna se čemu je namenjena..
    Sticaj okolnosti je takav, da je moja plata značajno manja od muževljeve, tako da moja zarada ide na svakodnevne potrepštine za mene i decu - idemo iz škole i onda bude mama, treba mi, ja želim i sl.
    Muževa plata ide na račune, velike nabavke i sl.
    Ne pitam ga koliko zarađuje, mislim da ni on ne zna tačno (znam samo da je dovoljno za lagodan život), on otprilike zna kolika je moja plata i to je to... Ni ranije, kada sam ja imala stalna primanja, a on ''zarađivao u letu'' nismo se puno oko novca pitali...jednostavno - kada ga ima dobro je, kad ga nema - opet je dobro

  8. #8

    Odgovor: Zajednički budžet

    Pre neki dan, dolazi moj dragi sa posla i prepričava mi razgovor između njega i njegovog kolege.
    Kolegu je povezao sa posla, živimo u istom naselju. U toku vožnje kolega priča kako je kupio neki novi deo za kola, platio 8000 dinara, pa će sutra kod majstora po kola. Nakon par sekundi, zvoni mu telefon, zove supruga. Kolega počinje priču: "Sutra idem po kola. Da, platio sam deset hiljada (brojem 10.000)..."
    Da se zna, poentu ove laži, bar ja ne vidim...

    Kolega sa osmehom nastavlja priču i obraća se mom suprugu: "Je li, brate, jel daješ ti tvojoj ženi pare?"
    Suprug: "Kako misliš jel joj dajem pare? Ne razumem?"
    Kolega: "Pa, jel ti štekaš svoju platu za sebe, ona svoju za sebe ili?
    Suprug: "Brate, pare su nam zajedničke, ona je moja žena i mogu ti reći da se ona bolje snalazi sa novcem od mene. Zna se gde stoje pare, kad nam treba uzmemo i to je to. Hvala Bogu, dogovaramo se oko svega i do sada nismo imali problema..."
    Kolega: "Stvarno? Ja mojoj ženi ne dajem pare... Nego, imam 2000 viška, hoćeš da idemo na pivo i ćevape?"
    Suprug: "Ne mogu, hvala ti. Žurim na ručak, čeka me žena. Drugi put."
    Kolega: "Ma, zabole te, ova moja nije ništa skuvala već dve godine... Aj, vidimo se!"

    P. S. Da li je potrebno izvoditi zaključak?

  9. #9

    Odgovor: Zajednički budžet

    Po meni je normalno da je zajedno, ako svako vuče na svoju stranu tu leba nema.

Slične teme

  1. Imamo zajedničko...
    Autor yige_gui u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 25.03.2010, 19:31

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •