Strah od starosti?? - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 59
  1. #31

    Odgovor: Strah od starosti??

    Ne bojim se starosti, bojim se nemoći a najviše one da se sama staram o sebi.
    Ne bih volela da sinu budem na teretu u bilo kom smislu, a opet, ne bih volela da dodjem u situaciju da nemam od koga čašu vode da dobijem ako ne mogu sama da se poslužim.
    E toga se baš bojim
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  2. #32

    Odgovor: Strah od starosti??

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Ne bojim se starosti, bojim se nemoći a najviše one da se sama staram o sebi.
    Ne bih volela da sinu budem na teretu u bilo kom smislu, a opet, ne bih volela da dodjem u situaciju da nemam od koga čašu vode da dobijem ako ne mogu sama da se poslužim.
    E toga se baš bojim
    Vidiš kako koleginica starsica ne razmišlja puno o tome,kao i mi što nismo u njenim godinama... Nego pustinjče-šejtanče brak je izmišljen da bi imao ko da ti prinese i odnese ili ti njemu... Surovo,ali tad je tek prava ljubav,jer nemaš izbora... Naravoučenije: udaj se dok ne ostariš... najgore je kada čovek pomisli da ima vremena... a vreme prolazi brže nego ga čovek registruje.. apropo druge teme,možda po pitanju vremena najviše lažemo sami sebe...

  3. #33

    Odgovor: Strah od starosti??

    Nemam neki preterani strah od starosti. Jedino što me plaši je da zbog bolesti ili tako nečeg sličnog ne budem "pod stare dane" teret meni dragim osobama. Jedino to ...
    Mnogo više od starosti me plaši bolest meni dragih ljudi ...

  4. #34

    Odgovor: Strah od starosti??

    Nije me strah starosti ali, ne znam zašto, u zadnje vrijeme me je strah smrti.

    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  5. #35

    Odgovor: Strah od starosti??

    Ne bojim se starosti, volela bih da je docekam i zivim zivot punim plucima.

    volela bih da me i tada drzi moj pozitivan duh i moja zelja da istrazujem svet, da ucim jos uvek. da je docekam s njim pored sebe. da zajedno uzivamo u starosti, i volimo se kao sada. da gledamo kako je nase dete postalo uspesan covek.

    Bojim se one dusevne starosti.
    kad ostari ti duh i onda cini ti se da je sve stalo i sve je za tebe zavrseno. samo sedis i cekas da ti prodju dani. Kad postanes sebi i drugima teret.

    Mada za ovo nisu bitne godine. Neko tako provodi zivot i sa recimo 25 godina....


  6. #36

    Odgovor: Strah od starosti??

    Upravo sam se susrela s tim problemom... Bila kod mojih na ručku, a oni me posadili da "ozbiljno" razgovaramo.
    Rešili su da prodaju stan (koji je na 15-20 minuta hoda od mog), i kupe drugi, da mi budu bliže, s obrazloženjem da "idu stariji", pa hoće meni da olakšaju, da ih jednostavnije posećujem...
    Pri tom su mi naglasili da bi voleli da ih posećujem u tom novom stanu sve dok ne počnu da guraju kašiku u uvo, umesto u usta, a onda da ih pošaljem u neku od institucija za stare u gradu.
    Ja sam malo zatečena. Još uvek su zdravi, pokretni, angažovani svaki u svojoj sferi interesovanja, i nekako ne mogu da ih zamislim kao nemoćne. No, imala sam potrebu da im vrlo jasno i glasno potvrdim da na mene u svakom smislu mogu da računaju. Da tu ni udaljenost stanova, ni uši, ni usta, ne menjaju stvar.
    Prvi put sam ih danas videla zabrinute u tom smislu. Ganuta sam. Kad pomislim na starost, i ne mislim o sebi, mislim na njih...
    Vrag odneo šnalu...

  7. #37

    Odgovor: Strah od starosti??

    ne plashim se.
    mislila sam - kad ne budem mogla vishe da se brinem o sebi izvrshichu hara kiri. mada, to bi moglo da potrese familiju pa chu morati da osmislim taj exit. a onda je moj deda kole to odradio u aprilu proshle godine i dao mi odlichnu uvertiru. sad che mochi da kazzu da je to genetski, nasledno. eto, tako kosta, tako i ona. ql.
    & underpaid......

  8. #38

    Odgovor: Strah od starosti??

    Starost dolazi postepeno, tako da imam vremena da se naviknem na svaku njenu fazu..zato nemam razloga da je se bojim, volela bih da je docekam..

    A kako vreme leti, nije ona tako ni daleko..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  9. #39

    Odgovor: Strah od starosti??

    starosti se ne plašim, al' mi frka kako cu je doživjeti...ponajviše zbog gubitka tjelesne snage, iznemoglosti...A ne bi me srecnije bilo nego da u toplom krevetu okupim unučad (neću reć' i praunučad da ne budem neskromna ) i pričam im kako je nekad bilo...kao što to moja baba danas radi ...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  10. #40

    Odgovor: Strah od starosti??

    Jebte, ala sam mator.

    Ali i hrabar.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  11. #41

    Odgovor: Strah od starosti??

    Samo rezimiranja koje se tada neumitno namece,,,jer dolazi vreme da prvo sebi polazes racune,,,,i vidis sta si iza sebe ostavio,,
    samo nemoci ,koja bi tada znacila da se deci okacim na vrat ,a to ne zelim....
    ali aktivno radim na tome ,,, ako mogu da ispravim propuste u mladosti i da sto duze budem mobilna i aktivna ...
    bicu super baba ,,,jos plast da nabavim i da naucim da letim

  12. #42

    Odgovor: Strah od starosti??

    Imam strah...i od starosti i od bolesti i od smrti...
    Ali pojavi se na maH, kada se bas zamislim...i brzo oteram te svoje misli.
    Ne znam koliko bih bila spremna da podnesem da mi se pojavljuju bore, ispadaju zubi.
    Mozda zato, kao sto mi nedavno neko rece da sam ja "zenski Dorijan Grej" (mada nisam nista shurovala sa djav'lom), bojim se da ce doci paF...naglo...
    Budi pametan i pravi se lud

  13. #43

    Odgovor: Strah od starosti??

    starosti se ne bojim, vec bolesti.... zamišljam sebe kao veselu baku, koja igra sa unucima mali fudbal , koja brižno neguje svoje cveće u bašti, koja ne propušta ni jednu špansku seriju , koja redovno ide na jutarnje komšijske čamprazdivan partije, koja subotom uveče igra kanastu sa svojim penzionerkama
    Starost može da bude lepa i ispunjena ako si zdrav
    neunistiva zlojebaba!

  14. #44

    Odgovor: Strah od starosti??

    Od sve starosti jedino ne bih voleo da je dočekam sam.
    Na ostalo se valjda čovek polako privikava.
    Kako ono ide:
    s dve banke kreću ledja da se osećaju,
    s tri želudac,
    s četiri se udaljavaju novine za čitanje,...
    onda je tu već i sunčana jesen .

    Poznajem neke meni drage starije ljude koji se dobro zezaju i u starosti,
    ...pa mislim da može i starost da bude zabavna na neki svoj način.
    Poruku je izmenio bellissima, 28.02.2010 u 22:06 Razlog: slika
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  15. #45

    Odgovor: Strah od starosti??

    - Proces starenja, pracen odredenim statusom uhranjenosti, može teci razlicitom brzinom, nezavisno od genetskih faktora, te se mogu naci "mladi starci" i "stari mladici", ako je suditi po njihovom izgledu, a prije svega po vitalnosti. Stoga je razumljivo što se ne može povuci oštra granica izmedu zrelog i starackog doba, te se arbitražno može prihvatiti sljedeca podjela na 4 faze starosti:

    1. Zrelo doba: 45 - 64 godine;
    2. Poodmaklo doba: 65 - 74 godine;
    3. Staracko doba: 75 - 90 godina;
    4. Dugovjecno doba - preko 90 godina.

    Ova se podjela uklapa u psiho-somatske (duševno-tjelesne) karakteristike koje su od znacaja za ishranu i stanje uhranjenosti starih ljudi. Naime, promjene u organizmu koje se odigravaju u svakoj od ovih faza života, mogu objasniti odredene sklonosti prema tipu ishrane. Iako postoje individualne razlike, covjek se može uvrstiti u stare osobe sa navršenom 65. godinom života.

    Starost nije za ,mlakonje.

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Strah od sreće
    Autor proleće u forumu Psihologija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 23.07.2015, 15:06
  2. Strah od ljubavi
    Autor Mish u forumu Ljubav
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 29.06.2011, 22:01
  3. Strah od zubara
    Autor _baba_ u forumu Zdravlje
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 22.07.2009, 13:31
  4. Strah od predavanja.
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 14.05.2009, 16:23
  5. Godine starosti - uslov za posao
    Autor jeti u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 03.11.2008, 18:17

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •