Prijateljstvo na poslu
Prikaz rezultata 1 do 12 od ukupno 12
  1. #1

    Prijateljstvo na poslu

    E, da vidim:

    imate li prijatelja/e na poslu? Mislim, ipak su to ljudi sa kojima provodite 8 sati dnevno, poveravate li im se, stupate li u blizak kontakt, pomažete li im/obraćate li im se za pomoć

    ili

    ostavljate sve njih posle radnog vremen izvan svog života

    ili

    se ponekad "družite" iz pristojnosti

    ili?

  2. #2

    Odgovor: Prijateljstvo na poslu

    do pre par meseci sam mislila da imam prijatelje na poslu.
    razocarenje u ljude, sa kojima sam mislila da mogu sve i sa kojima sam mislila da mogu da se izborim za sve dobre stvari za nas i za kolektiv,bilo je veliko.
    a samo me kratko nije bilo. bolno je bilo saznanje kako ljudi lako izdaju ljude, i bolno je i sad gledati ih drugim ocima.
    sad idem na posao, radim svoj posao, pomognem ako mogu i moram.mimo posla ne zelim ni da ih cujem a ni da ih vidim.
    sta su sve ljudi u stanju da urade za pare, cudo jedno. bar ljudi sa kojima ja radim.
    tesko mi je sto radim u kolektivu u kojem je mnogo nezdravo i mnogo je neljudskog, i ima i izivljavanja.
    sebi zelim da odem, jer se nadam da postoji i nekako drugacije. eto
    I danas, evo, ako dobijem poklon, ne otvaram ga danima. Lepse mi je da zamisljam sta moze biti unutra. Uvek je tako sa zatvorenim stvarima.

  3. #3

    Odgovor: Prijateljstvo na poslu

    Moja kuma je neko koga sam upoznala na poslu
    Merkale smo se jedno izvesno vreme ,skapirale se i evo,vec 17 godina smo prijatelji.Nikad,nikad nismo rekle ruznu rec jedna drugoj.
    Na sledecem poslu je bila i moja prijateljica iz detinjstva.Svrstavam je u familiju.
    Kolege s kojima sam radila do pre nekoliko meseci srecem i danas.Dogovorimo se telefonom,i odemo na kafu,dzumle.Nemam losa secanja,naprotiv.
    Samo je jedna bila iskashirana.Jer je imala shifru.Bili smo ujedinjeni protiv tog skota.
    Ploviti se mora i bez broda ..

  4. #4

    Odgovor: Prijateljstvo na poslu

    ...igrom slucaja 90% mojih kolega su zenskog roda...uz to jos i jako dobre kao ribe...imamo odlican odnos i pored toga sto svaka zna da bi joj ga stavio iz momenta...ali se van posla ne druzimo...ne zelim...niti imam vremena...niti mogu da kontrolisem svoje sexualne nagone...
    ...hell ain't a bad place to be......

  5. #5

    Odgovor: Prijateljstvo na poslu

    Uvek sam razgranicavala privatni i poslovni zivot.
    Radim u velikom kolektivu, gde se desilo nebrojano puta, da posle prijateljstva za "citav zivot", pukne tikva, pa sav prljav ves izbije na povrsinu.
    Gde su klanovi, ogovaranja i saplitanja, normalna, cak pozeljna potreba.
    Sve u cilju napredovanja, u principu gazi preko mrtvih.

    Sa svima sam u dobrim odnosima.
    Druzimo se , smejemo, ispijamo kafe, ali svoju privatnost cuvam samo za sebe.
    Ja sam jedna od onih, koja kad se zatvore vrata firme,tamo ostaju svi izvan mog zivota.

    Osim jedne osobe, koju znam godinama, od samog pocetka, sto beliver kaze, dugo smo se merkale, procenjivale jedna drugu.
    Medjutim, posle svega, ona je neko koga mogu nazvati prijateljem.
    Razgranicile smo prijateljstvo i posao, prevazisle mnogo toga zajedno,posvadjale se sijaset puta, jer nam stavovi i misljenja na poslu nisu bila jednaki.Svaki posmatrac sa strane,pomislio bi da smo zaratovale za citav zivot, ali ne ...
    Onog momenta kad izadjemo iz firme,to vise ne postoji za nas i ne spominje se.
    Tako ferceramo moja Ceca i ja godinama

  6. #6

    Odgovor: Prijateljstvo na poslu

    Bitno mi je da se posao uradi na zadovoljstvo svih nas...a da je potrebno balansiranje po ivici noza i biti mudar ,neverovatno....
    Uvek sam bolje komunicirala sa muskim kolegama ,manje su komplikovani ,ne bave se tracevima ,podmetanjem noge,,,,,
    razdvajam posao i privatno,,,
    sve emocije koje sam ponela od kuce ,ostavim pred vratima i fokusiram se na posao....
    kad zatvorim vrata,,,od osmehivanja me uhvati grc ,koji popusti tek kad ugasim svetlo i legnem u krevet.

  7. #7

    Odgovor: Prijateljstvo na poslu

    Nema tog sa kim se družim iz pristojnosti. Takve o'ma eliminišem.
    Učena sam da su ti kolege suđene, a da prijatelje biraš sam.
    Onda sam ušla u firmu gde se negovalo drugarstvo. I htela - ne htela, našla sam se u toj priči. Kafa u šok sobi na poslu, piće posle posla, treninzi, utakmice, turniri, raznorazne drugarske večeri, sportske igre, čoporativna tumaranja,... Vremenom su mi neki postali bliži i draži. Opet, nije tu bilo nekih kućnih poseta, druženja posle posla i guranja nos u privatan život. Prosto, posle osam sati na poslu i par sati nedeljno na nekim drugim aktivnostima, bili smo siti jedni drugih. A opet, ako je nekom od nas bila potrebna pomoć, nismo se libili da tražimo od kolega.
    Onda sam promenila firmu. A oni najbliži i najdraži drugari su prešli u kategoriju prijatelja. Odsustvo onog "8 sati svaki dan" nam je omogućilo i te male, samo privatne razgovore, otvorenije i intimnije, viđanja, druženja,...
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #8

    Odgovor: Prijateljstvo na poslu

    Svega je bilo... I najvolimo se, i najmrzimo... Verovatno su to posledice adrenalina bez kojih je naš posao nezamisliv.
    Često se dese situacije da se pred 300 ljudi ljubiš s nekim u bajnom zanosu, a taj te je na prošloj probi prodao za po rečenice teksta. Sutra te taj najviše voli jer ga nisi trukao upravniku da je zaspao za probu, ili zato što ste se napili u kafani i složili da Cesarica ne može da izbledi ni posle desetog ripiita.
    Svaka podela je" Rat i mir", pa ko preživi, živ je do sledeće podele...
    Jedan je moj M. I nema ga nasvet, živ mi bio 100 godina.
    Vrag odneo šnalu...

  9. #9

    Odgovor: Prijateljstvo na poslu

    Moj odnos prema prijateljstvu je, rekao bih, dosta složen tako da sam imao zaista vrlo malo prijatelja, bar na način kako ja shvatam prijateljstvo. Naime, mislim da sam dosta težak po tom pitanju jer sam nesebičan, ali i zahtevan kao prijatelj. Te moje osobine, kao i činjenica da sam od prvog radnog dana (k'o za onu stvar) uvek neki rukovodilac (šević, šef...) su uticali da se nikada nisam družio sa saradnicima na poslu posle radnog vremena, mada sam imao više sjajnih osoba kao kolege na poslovima koje sam obavljao...

    Inače mislim da je situacija na poslu, ma koliko izgledala na prvi pogled civilizovano, često pravi poligon sebičnosti, tihe i podmukle borbe ličnih ambicija, želja i interesa....

    I, da uzvratim komplimenti Izabelitti (jer ga je potpuno zaslužila), sasvim se slažem sa njenim viđenjem ove teme.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #10

    Odgovor: Prijateljstvo na poslu

    Prijateljstvo na poslu je apsolutno moguće. Dapače, kuma moje curice je moja bivša kolegica sa kojom sam radila intenzivno cca 3 mjeseca pa smo bile razdvojene (svaka u drugi dućan). Ali, vidjele smo da to prijateljstvo ima neku perspektivu i dan danas, nakon 9 godina, ono je snažno kao i prvog dana.

    Dakle, nije nužno da se na poslu gleda samo svoja guzica i svoje neko promaknuće. Posao kao mjesto nalaženja prijatelja je zastupljeno kao i svako drugo.

    I na ostalim poslovima sam ostvarila dobra prijateljstva, ne toliko dobro i prisno kao sa kumom, ali niti zanemarujuće.

    Smatram da je bitno kako se mi postavimo i da krenemo od toga prvenstveno.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  11. #11

    Odgovor: Prijateljstvo na poslu

    Imam 37 godina

    Beba ima 37 godina

    Poznajemo se tek nekoliko meseci...
    Pokušavala sam da vidim trun, barem trun nečeg što je život na njoj ostavio kao trag da si vremenom barem malo suzdržan, oprezan, pomalo lukav, po potrebi ponekad i sebičan...
    Bebac bre, kako si o(p)stala takva...izletelo mi je u jednom momentu dok sam slušala njen život...čavrljala je nešto iz svakodnevice...

    Radile smo jedno vreme zajedno...učila me poslu... ona sada vodi drugu radnju...čujemo se svakodnevno...pričamo...
    Voli da mi priča...Uvek ima strpljenja da me sasluša, posavetuje...
    Joj Bebac ubiše me noge...Sedi mila, ja ću...
    Ona sve može...sve stiže...niti jednom nisam čula da je rekla NE.
    Svratim kod nje u radnju...priča mi koje vrste voćki imaju u dvorištu...ja sam ovisnik o voću...jagodeeeee...Mila ja ću da ti ponesem sutra kutijicu sa jagodama mojim, imam ih u zamrzivaču, ostaviću ti u radnji i produžiti vamo na posao...
    Beba živi u Leštanima, radi na Novom Beogradu u blokovima, putuje minimum dva sata do posla i nazad!
    Da vučeš iz Leštana jagode, ne dolazi u obzir!
    Nije to meni teško mila...
    Pažljiva, brižna, nežna, divna!
    Ja sam neko ko je užasno zatvoren i težak i...
    Beba je prijatelj. Moj jedini prijatelj sa posla. Imam ih malo i dragoceni su mi, jako.

    Beba je majka dve kćeri...Marija 18 i Ivana 15 godina...Divna majka!
    Imala je 15 godina kada je upoznala Slavka.

    Presvlačim se na kraju smene, čavrljamo nešto o muškima...pošla ja na koncert...
    Mila, dozvoli nekom da ti pridje bwe...Kad si ušla u firmu prvi dan, isekla sam se bwe, cccc...inspekcija, naEbali smo ga sad...smeje se...

    Bre, slušam tako, sve normalno postalo nemoguće, veza, brak...Sve se nešto izvitoperili i izopačili ti današnji odnosi...muškarci...
    Reče mi neki dan drugarica jedna...Bebac, ti i tvoj brak niste merodavni bwe...

    Znaš mila, imala sam ja jednu vezu...Pogledam je radoznalo...Ma platonsku vezu...On je bio brat moje drugarice, živeo je u Australiji i tako smo se mi kao zabavljali dok je bio ovde...
    Šminkam se tako, slušam je, okrenem se...Jeli bre Bebac, kad to bilo?
    Pre nego sam upoznala mog Slavka...

    Prolaze dani, pričamo život...slušam...pratim...tražim...

    Slavko je stariji 4 godine od nje, radi samostalno, veliki radnik i borac, domaćin...


    Ona i njihove dve kćeri su mu sve na svetu...Uvek, ali uvek je tu za njih!

    Oni nikada nisu povisili ton jedno na drugo, oni razgovaraju o svemu do najsitnijeg detalja, oni se ljube, oni se maze, oni tepaju jedno drugom, oni se VOLE! ISTOM SNAGOM!

    Kuću su veliku i lepu napravili...mnogo rada, mnogo odricanja.
    Rodbina, prijatelji, komšije, društvo iz škole, ljubavi njihovih devojčica...uvek je veselo i svi su dobrodošli.

    Bebi je juče - 21. 02. bio rodjendan
    Danas - 22. 02.
    Pričamo
    Puna kuća gostiju do iza 2 po ponoći..jedva sam ustala jutros mila...znaš, Slavko je morao juče da radi...umorna ali vesela...prekida nas posao pa nastavljamo tako priču zivkajući jedna drugu...
    17:15, kraj moje smene, muvam se nešto još uvek, nervozna nešto strašno, nikako da krenem...
    Izlazim, silazim niz stepenide...zove me koleginica iz firme, ostala u smeni...

    Šta je sad bilo Maki...pričale smo o nekim čizmama na sniženju, zbedačila se nešto pa zabrazdila da ih kupi, pa i mene gnjavila da idem da ih vidim...opet je nešto smislila...

    Zvala me Beba sad
    Da javi da će da zatvori radnju
    Jedva sam je razumela
    Slavko je poginuo!

    KOJI SLAVKO?! - pitam?!

    Čujem Mariju kako govori nešto...pričam sa njom...ne znam šta...ne čujem...ne vidim...

    Raznelo me.


    I ne pitam se više... I tako dok načisto ne zanemim…I tako dok mi ne otpadne i zadnji komadić...

    Već je 23. 02.

    ...
    ...najvaniji znak je - znak pitanja.

  12. #12

    Odgovor: Prijateljstvo na poslu

    Prijateljstvo na poslu, za razliku od kolegijalnosti, nije neophodno, ali je moguće - ili sam ja imala sreće.

    Pre nekoliko godina konačno dobih posao koji sam odavno želela. Mojoj sreći kraja nije bilo. Prema svima sam osećala neverovatno strahopoštovanje, i nije mi ni padalo na pamet da ću ubrzo postati mnogo više od potpuno prihvaćenog i ravnopravnog člana ekipe. Ti ljudi su vremenom postali moji prijatelji. Čak i sad, kad nisam tamo onoliko koliko sam pre bila, na neki način delimo sve što nosi život.

    Bliska prijateljstva ne sklapam često i olako, ali jedna draga devojka se medju svim tim ljudima izdvojila. I dan-danas, nakon dva posla na kojima smo delile dane, i gomile nedaća koje su nas jednako snašle, znam da je tu. I ona zna da sam ja tu. Bogata sam, jer mogu reći da je neko tako čistog srca moj pravi, iskreni prijatelj.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

Slične teme

  1. Prijateljstvo
    Autor irnik u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 12.04.2020, 21:01
  2. Priče na poslu
    Autor Najgora u forumu Posao
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 14.02.2015, 14:40
  3. Privilegije na poslu
    Autor little fairy u forumu Posao
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 14.02.2015, 14:33
  4. ljubav ili prijateljstvo?
    Autor eloc u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 13.10.2009, 20:58
  5. Prijateljstvo među životinjama
    Autor SQUAW u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 26.09.2009, 15:51

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •