Atanasije umesto Artemija
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1

    Atanasije umesto Artemija

    Smenjen episkop rasko-prizrenski Artemije jedan od poslednjih stubova srpskog i vaseljenskog pravoslavlja,a postavljen Atanasije Jevtic jeretik kakvog je tesko naci! Nije ni cudo kad je vecina episkopa SPC odavno pala u jeres pa sada pokusavaju da sklone i ono malo episkopa koji se joz drze pravoslavne vere da ih ne ometaju na putu ekumenizma!


    NA KUCI SE ODZAK PUSI,NA TAVANU MESO SUSI,JA SAM SELJAK U SRCU I DUSI


  2. #2

    Odgovor: Atanasije umesto Artemija

    Citat slobodansr.k kaže: Pogledaj poruku
    Smenjen episkop rasko-prizrenski Artemije jedan od poslednjih stubova srpskog i vaseljenskog pravoslavlja,a postavljen Atanasije Jevtic jeretik kakvog je tesko naci! Nije ni cudo kad je vecina episkopa SPC odavno pala u jeres pa sada pokusavaju da sklone i ono malo episkopa koji se joz drze pravoslavne vere da ih ne ometaju na putu ekumenizma!
    Ja samo vidim da neko hoće da napravi red, a nekome to smeta, jer im bolje odgovara haos.
    Jeretikom se neko može proglasiti zavisno sa koje strane stanovišta se gleda. Iisusa su proglasili jeretikom, jer je nekom tada to odgovaralo.
    Meni uvek bode oči kad se govori o stubovima srpskog i vaseljenskog pravoslavlja, a nikad o stubovima Hristove crkve, o kojima govori Sveto Pismo u otkrovenju Jovanovom, kao o stubovima koji se ne mogu rušiti.
    Ne poznajem episkopa Atanasija, pa ne mogu o njemu ništa određeno reći. Ko o njemu govori bez proverenih informacija, taj govori sa predrasudama, a to nije hrišćanski.
    Ni SPC, a ni bilo koja druga crkva ne sme da krene putem ekumenizma, ako to podrazumeva sklapanje kompromisa. Nego svi bezkompromisno treba da krenu putem Gospodnjim. To je jedini moguć zajednički put svih crkava i vernika.
    O stupanju na put ekumenizma odlučuje Sinod i Sabor SPC, tako da to ne zavisi od jačanja i slabljenja nekih strujanja u SPC. O tome se donosi konkretna odluka, kao i o poseti Pape Srbiji. A kod donošenja odluka, neko preuzima odgovornost na sebe. Za ono što ljudi preuzimaju na sebe odgovaraće pred Bogom, a ne pred ljudima. A Bog nikad neće dati da njegova Reč presahne na ustima crkvenjaka...
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  3. #3

    Odgovor: Atanasije umesto Artemija

    Sveti Sinod SPC je, uveren sam, previše ozbiljna institucija da bi se bavio podmetanjima i špekulacijama, a posebno smenjivanjem (privremenim razrešenjem do okončanja postpuka) episkopa bez više nego nužne potrebe.

    Koliko je ozbiljna, teška, ali i potrebna bila ova odluka govori i podatak da su ovakvi slučajevi više nego retki.

    Napomenuo bih da zaista stoji činjenjica da su episkopi (eparsi, vladike) autonomni u upravljanju u svojim episkopijama (eparhijama) i da je formalno samo Bog nad njima, ali je i istina da su sve eparhije SPC u duhovnom jedinstvu u svojoj ljubavi prema Bogu i da su obavezni da slušaju tog Boga upravo kroz Sveti Sinod SPC. Dakle, ako je zaista hrišćanin i srpski vladika, preosvećeni Artemije bi trebao, čak i da je potpuno nevin, da bez pogovora i pokorno prihvati odluku Sinoda i povuče se u neki od manastira pošto je kao i svi episkopi monah i da tamo u molitvi dočeka kraj istrage i konačnu odluku predstavnika Sinoda...

    Sve te priče o njemu kao jedinom pravom i poslednjem zaštitniku Srba i njihove vere mi se čine neozbiljne i neutemeljene sa svojim anahronim vokabularom, ali i suštinski neistinite i neprimerene današnjem vremenu...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #4

    Odgovor: Atanasije umesto Artemija

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Meni uvek bode oči kad se govori o stubovima srpskog i vaseljenskog pravoslavlja, a nikad o stubovima Hristove crkve, o kojima govori Sveto Pismo u otkrovenju Jovanovom, kao o stubovima koji se ne mogu rušiti.
    Ne poznajem episkopa Atanasija, pa ne mogu o njemu ništa određeno reći. Ko o njemu govori bez proverenih informacija, taj govori sa predrasudama, a to nije hrišćanski.
    Ni SPC, a ni bilo koja druga crkva ne sme da krene putem ekumenizma, ako to podrazumeva sklapanje kompromisa. Nego svi bezkompromisno treba da krenu putem Gospodnjim. To je jedini moguć zajednički put svih crkava i vernika.

    Upravo sam govorio o jednom od poslednjih Stubova crkve Hristove,jer svako ko je bar malo upucen u istoriju crkve (a verujem da si ti upuucen i to dobro) trebalo bi da zna da je pravoslavna crkva (jedina)crkva Hristova!

    Kako kaze veliki ruski svetitelj Ignjatije Brjancaninov:"sve ce zvanicne crkve pasti u jeres,ostace po di koji episkop koji ce se drzati,i onda ce doci kraj!

    Atanasije je prica za sebe,covek koji ne postuje kanone pravoslavne crkve vec propoveda ekumenizam na sva usta,a da ne pricam o njegovom agresivnom i bezobraznom ponasanju! suvise je prepotentan za coveka koji se zavetovao na skromnost! nije ni malo cudo sto Episkop Banatski Nikanor kaze da iza Atanasija ne stoji niko osim sotone!

    Ni SPC, a ni bilo koja druga crkva ne sme da krene putem ekumenizma, ako to podrazumeva sklapanje kompromisa. Nego svi bezkompromisno treba da se kroz pokajanje vrate u pravoslavlje u crkvu Hristovu i da krenu putem Gospodnjim!


    NA KUCI SE ODZAK PUSI,NA TAVANU MESO SUSI,JA SAM SELJAK U SRCU I DUSI


  5. #5

    Odgovor: Atanasije umesto Artemija

    GospodeBože ... ?!?! ...

    pa ovi Artemijeanci umedu.. i smedu (???) da se tuchedu

    Vo imje OcaiSinaiSvjatogaDuha ... kAmen!

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


Slične teme

  1. Osmeh umesto 1000 reči
    Autor DrinChe u forumu Umetnost
    Odgovora: 77
    Poslednja poruka: 22.10.2009, 19:32
  2. Insekti umesto lekova
    Autor Goga u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 20.06.2009, 19:26
  3. Umesto tumora u plućima mu pronašli drvo
    Autor HLEBmaster u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.04.2009, 00:01
  4. Kockice umesto slova
    Autor BaneK u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 06.11.2008, 06:44
  5. Servirali pse umesto jagnjetine
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 14.11.2007, 07:40

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •