Kako formirate mišljenje o drugima? - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 42
  1. #16

    Odgovor: Kako formirate mišljenje o drugima?

    Na osnovu prvog utiska. Glupo ali istinito. Retko me prevari osećaj u stomaku. Naravno, ne eliminišem ljude samo zato što mi nisu "legli" na prvu loptu, ali vreme ipak pokaže svoje...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  2. #17

    Odgovor: Kako formirate mišljenje o drugima?

    Organoleptički, u nekom smislu. Recimo, o nekima slušajući ih, dok o drugima gledajući ih. U težim slučajevima koristim kombainovanu audiovizuelnu metodu, dok za jednu sasvim malu, ali važnu grupa osoba, formiram mišljenje tako što audiovizelnoj metodi pridodajem i pipanje, jer nešto slabije vidim , a ponekad i još ponešto...

    Naravno ovo je šala. Pošto je o ovoj temi dota toga rečeno, ja bih još ednom naglasio da kod procene ljudi gotovo svi mi pravimo sistemsku iracionalnu grešku koja počiva na našoj subjektivnosti, što je i sasvim i razumljivo. Ta greška je skoro konstanta i teško je otklonjanja. Ona je deo nas i izraz nas samih pa tako i kod pogrešno donešenog mišljenja, mi i dalje nastavljamo formiramo sudove o osobama na nama svojstven način...

  3. #18

    Odgovor: Kako formirate mišljenje o drugima?

    Na osnovu misljenja koje ima o sebi.
    Kaze..............i misljenje je formirano.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  4. #19

    Odgovor: Kako formirate mišljenje o drugima?

    lagano

  5. #20

    Odgovor: Kako formirate mišljenje o drugima?

    Mišljenje je promenljiva "veličina". U jednom trenutku može biti povoljno, a u narednom već suprotno. Gledam šta izvesna osoba piše o drugima, kako se ophodi prema njima, šta joj smeta a šta joj odgovara, zatim to uporedim kako se ta osoba ophodi prema meni, oduzmem ili dodam, po potrebi i vidim kakva je situacija.
    Kad se sve lepo zamesi, stavi se u rernu, zagreje na 200 stepeni C, čekaš rezultat. Ako zagori, sastojci su loši, vatra je prejaka, treba nešto menjati.
    Prvi utisak uvek vara

  6. #21

    Odgovor: Kako formirate mišljenje o drugima?

    Kako me je majka naucila na bazi psihologije.I mogu reci da je to to nema dalje.
    Jeste malo glup nacin ali cim se to radi u psihologiji onda vredi raditi tako

  7. #22

    Odgovor: Kako formirate mišljenje o drugima?

    Mishljenje o drugim ljudima,formiram iskljuchivo sam...I to iz razloga,shto je taj neko,o kome drugi loshe govore,mozhda bolji od svih njih zajedno...A oni prichaju loshe o njemu iz ljubomore,ili shta ti ja znam...
    Mnogo puta u zhivotu mi se desilo,da budem super sa osobom o kojoj vecina ima loshe mishljenje...
    Po meni,nije toliko bitno,shta neka osoba pricha o meni,na to se nikad nisam obazirao...Bitno je da ona ne radi nishta loshe meni iza ledja...A to,ako neko kazhe neshto loshe o meni,ili za mene,na to nikad nisam obracao pazhnju,jer mozhda sam trenutno iznervirao dotichnu osobu,pa je u afektu svashta rekla...
    To ,po meni, nije merodavno,da li je ta osoba dobra,ili ne,ali ljudi ne gledaju tako na te stvari...
    Nego,taj i taj to i to rek`o za mene,necu vishe da razgovaram sa njim...A mozhda mu je milion puta pomogao u zhivotu...Smeshno...
    A oni koji im rade loshe stvari iza ledja,a ne prichaju nishta loshe o njima,njih prihvataju oberuchke...
    Paradoksalno je i to,shto ljudima pomognesh mnogo puta,a jednom,ne da im uradish neshto loshe,nego jednostavno ne mozhesh da im pomognesh,oni odma`,nisi dobar,ili ne valjash...
    Znachi,hiljadu puta mu uchini dobro,jednom nemoj (a pritom ne chinish nishta loshe),ne zato shto necesh,nego nisi u mogucnosti...Odma` nisi dobar,bez greshke...Navika je opasna droga,ja da vam kazhem...
    Tako da je najbolje,po meni,sam formirati mishljenje o osobama koje nas okruzhuju,nikako prihvatiti tudje mishljenje,jer je,mozhda,neispravno...
    Rech nikako ne mozhe da bude opasna,kao dela...Rechi dodju i prodju,a dela zauvek ostaju...
    Me Bring Da Enlightenment...

  8. #23

    Odgovor: Kako formirate mišljenje o drugima?

    Misljenje o drugima formiram na osnovu neposrednog kontakta s njima, ne na osnovu rekla-kazala. Zato me i iritira kad drugi ljudi formiraju o meni misljenje na osnovu informacija koje dobiju od neke druge osobe, jedino i iskljucivo tako, a zatim vec imaju neko oformljeno misljenje a da me pri tom nikad nisu ni upoznali, ni razmenili pola recenice sa mnom. Zato ne volim kad neko toroče o meni okolo, makar to bilo i pozitivno
    Gather ye rosebuds while ye may...

  9. #24

    Odgovor: Kako formirate mišljenje o drugima?

    Ja bih se svrstao u onu drugu kategoriju. Retko se potpuno otvaram drugima, jer postoji jako mala sansa da se opecem, a to je nesto
    sto pokusavam izbeci po svaku cenu, jer nazalost znam kako je to. Misljenja oformljujem po svom utisku, ne po utisku koji doticna osoba
    ostavlja generalno. Moze ona biti djubre prema vecini ljudi, ako je ok prema meni, bicu i ja prema njoj.

  10. #25

    Odgovor: Kako formirate mišljenje o drugima?

    Ranije sam mišljenje o nekom formirala na prvu loptu,znači na osnovu prvog kontakta sa nekom osobom ,na osnovu pogleda ,stiska ruke,držanja tela,izražavanja...

    Sada mi se često desi da me taj prvi zaključak ko je kakav prevari,tako da mišljenje o nekoj osobi formiram posle izvesnog vremena.

    Držim se podalje ljudi koji su dobri sa svima.To je to.

  11. #26

    Odgovor: Kako formirate mišljenje o drugima?

    Ne formiram...nekako dođe samo po sebi...

  12. #27

    Odgovor: Kako formirate mišljenje o drugima?

    komsinica mi je mnogo pricala o nekoj svojoj prijateljici
    sve u superlativu
    i jednom se sretnemo,ta gospodhja i ja
    i pruzimo ruku jedna drugoj...a ono,ko u govno da si stisnuo...takav pihtijast dodir
    nije bilo sanse da formiram dobro misljenje o njoj...to je jace od mene.....
    ne volim ljude pihtije.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  13. #28

    Odgovor: Kako formirate mišljenje o drugima?

    Ja, kao i svaki glupan verujem u sud ljudi oko sebe i onda formiram mišljenje na osnovu rekla kazala, a onda kada se desi da uopznam tu neku osobu, onda vidim koliko je objektivan sud tih ljudi koji su o toj nekoj osobi pričali.
    Uglavnom mi se desi da je moje mišljenje suprotno od onoga koje formiraju ti neki drugi ljudi i uvek se zakunem da neću više nikoga da slušam, ali jebiga, valjda mi takva priroda.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  14. #29

    Odgovor: Kako formirate mišljenje o drugima?

    ovde na forumu isključivo na osnovu postova....zato ih ne treba brisati,da bi se videlo kakav je ko
    i šta u stvari misli...pod uslovom da je iskren.
    Takođe volim malo dublje da izanaliziram ako me osoba zainteresuje...onako nekako između redova..
    To mu dođe ko neki psih. profil da mu uzmem...
    No, to mi je prof. deformacija...jednim delom

  15. #30

    Odgovor: Kako formirate mišljenje o drugima?

    Ne analiziram naročito ljude niti sam u stanju da ih procenim, pa formiram mišljenje.
    Uglavnom im dodeljujem uloge i osobine koje želim da poseduju.

    Posledice preživljavam i proživljavam
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vaterpolo - kakvo je vaše mišljenje o ovom sportu?
    Autor greco u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 16.01.2016, 15:04
  2. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 18:28
  3. Kako lazu muskarci, a kako zene
    Autor LaraKroft u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 15:35
  4. Volim da razmenim mišljenje sa...
    Autor SQUAW u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 23.07.2010, 21:50
  5. Nasa ljubav pomoci ce drugima da vole sebe
    Autor diktatorka u forumu Filozofija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 25.05.2010, 11:35

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •