Комунизам, монархија, демократија... - Strana 4
Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 60
  1. #46

    Odgovor: Bravar je (ipak) bio bolji!

    Bravar je bio mason....
    Dezinformacija.


    Bravar je bio prvo travar pa kravar


    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "

      Vrh

  2. #47

    Odgovor: Bravar je (ipak) bio bolji!

    Гледам википедију нешто...
    http://en.wikipedia.org/wiki/Yugoslavs
    И падоше ми у око ове цифре:
    Попис у Словенији 2002, 527 Југословена.
    Попис у Хрватској 2001, 176 Југословена.
    Попис у Србији 2002, 80.721... осамдесет хиљада седамсто двадесет и један...

    Јесам ли једини коме се чини да ова диспропорција није случајна?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  3. #48

    Odgovor: Bravar je (ipak) bio bolji!

    Citat Zlatni mis kaže: Pogledaj poruku
    Za vreme izmedju 1945 i 1980. u Jugoslaviji se dobro zivelo.
    Da,da jer se nije znalo za bolje.
    Moj matori kao obican radnih otisao preko grane `63 jer se u Jugoslaviji lepo zivelo,hehehe.
      Vrh

  4. #49

    Odgovor: Bravar je (ipak) bio bolji!

    I danas i sutra i za deset - dvadeset - trideset - pedeset - sto ... godina
    neko će isto tako da kaže "da se u periodu između 1990-2001 lepo i mnogo dobro živelo"
    neko će da tvrdi kako je baš "period između 2001-2008 najlepši period od kada je sveta i veka"
    neko će žestoko negirati prvu tvrdnju,
    neko drugi - drugu,
    neko treći - obe ... i isisaće iz palca neko svoje ćetvrto gledište i tvrdnju
    a neko peti će možda samo ćutati.


    ...što uopšte ne znači da je neko u pravu - a neko nije.
    Paradoks je u tome da su svi u pravu.
    Jer - svako na tu (i bilo koju) ARENU gleda iz perspektive svog sedišta, stajališta, ležišta ili cupkališta
    - na TRIBINAMA.
    i spram toga stiče SVOJE utiske.
    Dok se majmuni po Areni igraju, glupiraju i zajebavaju.


    A moj je utisak da je taj kompletni period od devedesete do danas - jedno veliko kompletno njesra.
    Raznih "proizvođača".

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "

      Vrh

  5. #50

    Odgovor: Bravar je (ipak) bio bolji!

    ...tako bi Glisho trebalo da bude...medjutim,ne moze se jedan vremenski period od 10 godina posmatrati sam za sebe...jer neki dogadjaji vuku korene od pre recimo,jos 50 godina...jer ja ako sada ubijem nekoga(a na ivici sam kao Bata Stojkovic),to nije zato sto sam expresno poludeo,vec trpim neke posledice duzi niz vremena...moje vidjenje...mozda se lepse zivelo,ali zato mi sada placamo ceh...sa debelim zelenaskim kamatama...
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

  6. #51

    Odgovor: Bravar je (ipak) bio bolji!

    To sam već i ja rekla, a Bogami i apsolvirala na temu Tito - pozitivan ili negativan - na AIDS

    tako da ... slažem se sa vama misteriUS Angus.
    naročito ono za spremnost da svakoga trenutna napredujem u smislu:
    - ubiti nekoga il' ga ne ubiti - dis iz a kveščn ?!



    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "

      Vrh

  7. #52

    Odgovor: Bravar je (ipak) bio bolji!

    ...mojne se mrshtish...morash i mene da shvatish...ovo malo mozga sto mi je ostalo,opeterceno je iz dana u dan i nikada kraja...zato dolazim u situaciju...da nekome spavam sa mamom......gde su ta vremena...kada je bilo dovoljno samo da budes clan KPJ...i sva vrata su ti otvorena...
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

  8. #53

    Odgovor: Bravar je (ipak) bio bolji!

    Ne mrštim se tebi. Tebi trepćem




    Mrštim se bravaru bravulimupokvarenumaminu. I naninu.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "

      Vrh

  9. #54

    Odgovor: Ђенерал Дража Михаиловић

    Zar jos ima komunista?Pa zar postoje ljudi kojima nije jasno da je komunizam cista utopija?
    To bi znacilo da je sve zajednicka svojina i da ja mogu da od bilo koga od vas tzv. komunista uzmem automobil i koristim ga kao svoj bez ikakve odgovornosti.
    Ali zaboravljate 1968.godinu kada je studentski bunt izneo na videlo da je u tadasnjioj SFRJ na vlasti bio crveni monarhizam ili kako su studenti govorili "crvena burzoazija".
    Zasto niko ne pomene Kima Filbija,coveka koji je bio Staljinov no.1 agent u Britaniji i koji je Drazu pustio niz vodu,a kasnije prebegao u SSSR.
    A druga stvar,koji bi iole normalan um uskratio i najvecem neprijatelju bar sahranu?
    Nista drugo ne mogu da zakljucim osim da je titoizam bio varvarski poredak.
    Da uz Harolda Adrijana Rasela Filbija,zvanog Kim,dodam i njegove kompanjone sa Kembridza koji su drzali stab SOE u Kairu u saci:Gaj Frensis de Monsi Bardzes,Donald Meklin i Entoni Blant.
    Oni su ocrnili i unistili Drazu.A Tito ih je kasnije optuzio da su izdali izvorni komunizam jer su podrzali Staljina.Malo ih voli,malo ih mrzi."Dobar" covek.
      Vrh

  10. #55

    Odgovor: Ђенерал Дража Михаиловић

    Citat Amenothep kaže: Pogledaj poruku
    Zar jos ima komunista?Pa zar postoje ljudi kojima nije jasno da je komunizam cista utopija?
    Хмммм, ..... мора да ми се само причињавају авети скоре прошлости ! Обратићу пажњу.
    Живима по заслузи, мртвима по обичају
      Vrh

  11. #56

    Odgovor: Ђенерал Дража Михаиловић

    Citat Samuraj kaže: Pogledaj poruku
    Хмммм, ..... мора да ми се само причињавају авети скоре прошлости ! Обратићу пажњу.
    Nije Draza avet,Tito je avet.
    Drazin poredak (monarhizam) ima neke sanse da se vrati,a titoizam nikakve.A kao covek sa urodjenim instinktom za opstanak i sa svescu da je titoizam nemoguca misija,morao bi to da prihvatis.Ako to ne shvatis,niko ne moze da ti pomogne.A najveci greh prema samome sebi je ziveti u zabludi.
      Vrh

  12. #57

    Odgovor: Ђенерал Дража Михаиловић

    Citat Amenothep kaže: Pogledaj poruku
    Nije Draza avet,Tito je avet.
    Drazin poredak (monarhizam) ima neke sanse da se vrati,a titoizam nikakve.A kao covek sa urodjenim instinktom za opstanak i sa svescu da je titoizam nemoguca misija,morao bi to da prihvatis.Ako to ne shvatis,niko ne moze da ti pomogne.A najveci greh prema samome sebi je ziveti u zabludi.

    Monarhija vs. komunizam(utopija)

    ili Dražinizam vs. Titoizam...u životu nisam čuo za ta dva uređenja(kad neko se proglasi za vrhovnog i apsolutnog vođu,to se zove diktatura,pa ma ko da je...)

    I da,treba pronaći grob i rasvetliti dosta toga...sve je to naša istorija,a što su Srbi bili podeljeni(i koliko mi se čini još se dostadele) to je naša sramota,samo šta da se radi,i to je naša istorija...
      Vrh

  13. #58

    Odgovor: Ђенерал Дража Михаиловић

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    Monarhija vs. komunizam(utopija)

    ili Dražinizam vs. Titoizam..
    Zar je Draza ziveo i u vreme Obrenovica ili cak Nemanjica?
    Tada je bila monarhija pa ne znam da li bi mogao da je nazoves Drazinizam.I da pojasnim ne despotizam vec parlamentarna monarhija.
      Vrh

  14. #59

    Odgovor: Ђенерал Дража Михаиловић

    Citat Amenothep kaže: Pogledaj poruku
    Zar je Draza ziveo i u vreme Obrenovica ili cak Nemanjica?
    Tada je bila monarhija pa ne znam da li bi mogao da je nazoves Drazinizam.I da pojasnim ne despotizam vec parlamentarna monarhija.

    Štra bi bilo,kad bi bilo...da se razumemo,mene se ne tiče kako bi bilo da je došao Draža na vlast(jer je to fantazija,mašta,SF)...znači mene zanima da čujem činjenice šta je i kako bilo i kad je smaknut,ko je šta radio...to bi trebalo da se zna...ali nikako preći u maštarije tipa šta bi bilo da je došla monarhija...

    Inače parlamentarna monarhija se priklonila Nemcima bila,zar ne?
    Prestolonaslednik je možda bio maloletan,ali ima koji su to odradili u njegovo ime,tako da ako je Kraljevina Jugoslavija potpisala pakt sa Nemcima,automatski svi koji su za nju su sa Nemcima,ili poput Draže skaču sami sebi u stomak...vidiš,malo mi je kontradiktorno to sve...

    I da,nisam nikakva komunjara,nego su mi neke stvari iz naše istorije žalosne,parlamentarna monarhija potpisuje kapitulaciju,narod ne pristaje,monarh i svi bitniji beže u englesku,šačica ljudi pod Dražom se okuplja da pruža otpor u ime Kralja?wtf?,partizani se skupljaju da pružaju otpor u ime ''naroda''...ko li će da dobije vlast posle rata?

    Inače za sve krivi ameri i englezi,SSSR se tu ništa nije pitao(da ne zaboravimo da su oni ti koji su ušetali u Berlin,ni amerikanci ni englezi,nego tadašnji SSSR...).
      Vrh

  15. #60

    Odgovor: Ђенерал Дража Михаиловић

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    šta bi bilo da je došla monarhija
    Ne dosla-ostala.

    Inače parlamentarna monarhija se priklonila Nemcima bila,zar ne?:
    Jeste,kao sto je i general Simovic posle puca ipak pisao Nemcima da pakt ostaje na snazi..
    Prestolonaslednik je možda bio maloletan
    Malo bolje procitaj knjigu,bio je KRALJ ,
    malo mi je kontradiktorno to sve
    Jeste,u pravu si,zato je Tito i slao Velebita i Hebranga kod Gleza fon Horstenaua da dogovore zajednicke akcije protiv anglosaksonskih saveznika -cetnika,da se na svaki nacin spreci saveznicko iskrcavanje na jadransku obalu umesto u Normandiju.Cak je general Jovanovic potpisao internu naredbu da ako do iskrcavanja dodje odmah pocnu akcije protiv saveznika u saradnji sa Nemcima.

    Istorija je mnogo kompleksna,i treba sagledati sve strane,svi su imali prednosti i svi su imali mana,treba malo sire pogledati na sve.Na zalost,stvari koje su usadjene ljudima u mozak visedecenijskom propagandom nista ne moze promeniti.Tako je kako je.Ovo je samo mala polemika koja isto tako nece nista postici.
      Vrh

Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234

Slične teme

  1. Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 16.02.2015, 20:08
  2. Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 22.10.2010, 00:59
  3. Ми смо деца комунизма...
    Autor yossarian u forumu Spomenar
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 01.11.2009, 22:07
  4. Odgovora: 107
    Poslednja poruka: 14.03.2009, 00:32
  5. Комунизам или Титоизам
    Autor Srpski Radikal u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 22.10.2007, 17:11

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •