Комунизам, монархија, демократија... - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 60
  1. #31

    Odgovor: Bravar je (ipak) bio bolji!

    Citat GostBG kaže: Pogledaj poruku
    Zaboravio si reci da si bio aktivni clan Saveza komunista!!!
    A sto se godina tice,to nema nikakve veze,ni uticaja.Nisam porastao u sirotistu nego uz roditelje intelektualce,u pravom smislu te reci.Tako da
    sam uz njih mogao po nesto nauciti,citati knjige,a sve to apsolvirati na Pravnom Fakultetu u BEOGRADU,a ne da mi ispiraju mozak na partijskim sastancima.Ako se tebi Jozek dopada,niko ti ne brani,to je tvoje pravo.
    Nisam zaboravio šta sam bio, a to sam i napisao na ovom Forumu.
    A sebe si sam predstavio.
    Poruku je izmenio Mish, 16.08.2008 u 22:17 Razlog: izmena obrisanog dela citata
      Vrh

  2. #32

    Odgovor: Bravar je (ipak) bio bolji!

    ...ma ko sisa bravara....
    ne zanima me uopste...
      Vrh

  3. #33

    Odgovor: Bravar je (ipak) bio bolji!

    Kad sam rekao da me Valter,Veli Joza tj. ta tema ne dotice???
    Ne govori u moje ime.Dotice me i boli,nikada neces ni znati koliko! Da tog
    Broza nije bilo,ne bi bilo ni Jasenovca,ni Golog Otoka,a ni otetog Kosova.
    On im je,kao i Vojvodini otvorio sirom vrata za nezavisnost,svojim genocidnim i antisrpskim Ustavom iz 1974.-e godine.I, ne zaboravi: Srbin u Srbiji nikada ne moze biti gost !
    Poruku je izmenio Mish, 16.08.2008 u 22:02 Razlog: izmena citata
    Ako vam je dobro ... onda nista!
      Vrh

  4. #34

    Odgovor: Bravar je (ipak) bio bolji!

    Bili ste upozoreni.
    Nakon toga ste nastavili sa off-topic postovima, nekim na granici vređanja.
    Svi su obrisani.
    Sada vas još jednom molim da se vratite na temu.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  5. #35

    Odgovor: Bravar je (ipak) bio bolji!

    Naslednice zaduženije od SFRJ
    Države-naslednice su 6,5 puta zaduženije nego SFRJ, jer su u inostranstvu "na crtu" uzele 96 milijardi evra, piše Politika.
    Pri tome, Hrvati prednjače, a Makedonci su najumereniji. Od raspada bivše SFRJ prošlo je 17 godina, a od tada do danas zemlje-naslednice napravile su 6,5 puta veći dug nego što su nasledile prilikom deobnog bilansa, piše Politika. Posle deobe zajedničke države, kao najveće trošadžije pokazali su se Hrvati, čiji je ukupni spoljni dug ovih dana premašio 35 milijardi evra.
    To znači da su opterećeni deset puta većim zajmom nego pre 17 godina, u vreme raspada bivše Jugoslavije.
    Po ključu podele zaduženja, Hrvatska je otcepljujući se, osim državnosti, u miraz dobila i 23 odsto ukupnog jugoslovenskog duga, koji je u to vreme iznosio 14,6 milijardi evra.
    A kad se na hrvatskih 35 milijardi doda i novac koji su iz inostranstva na crtu uzele i ostale zemlje nekadašnje zajedničke države, ukupan dug bivših jugoslovenskih zemalja, kako je pokazala Politikina računica, danas dostiže gotovo 96 milijardi evra.
    Iako Slovenci, prema nivou zaduženosti, zauzimaju drugo mesto među bivšim stanarima pod istim državnim krovom, sa 30,7 milijardi evra, od njihovog zajma toliko i ne boli glava, jer imaju čime da ga vrate. Od svih zemalja iz komšiluka, Slovenija najviše izvozi.
    Srbija je na trećem mestu po visini duga, koji je, prema poslednjim podacima Narodne banke Srbije, dostigao 18,6 milijardi evra. S obzirom na to da je Srbiji, po ključu podele jugoslovenskog duga, pripalo 38 odsto, ona je u vreme razlaza zajedno sa Crnom Gorom nasledila 5,55 milijardi evra zaduženja.
    Ako se sudi samo po nivou zaduženosti, onda su se kao najracionalniji pokazali Makedonci, čiji ukupni spoljni dug iznosi 3,69 milijardi evra. Kad je istupala iz državne zajednice bivše Jugoslavije, Makedonija je u nasledstvo dobila i dug u iznosu od 664 miliona američkih dolara.
    Ukupan dug Bosne i Hercegovine iznosi 5,5 milijardi evra, pri čemu na državni deo duga otpadaju dve milijarde. Crna Gora je opterećena zajmom od 2,5 milijardi evra, dok njen izvoz iznosi svega 600 miliona evra.
    Izvor: B92

    Po ovom tekstu bih rekla da je Bravar bio bolji. Naslednici još produbiše dugove.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  6. #36

    Odgovor: Bravar je (ipak) bio bolji!

    Pesma o bravaru:



    Ako vam je dobro ... onda nista!
      Vrh

  7. #37

    Odgovor: Bravar je (ipak) bio bolji!

    Да ли неко зна да ли је још увек у животу она дивна ограда што ју је бравар зделао и поставио у Сиску ?

    Каква је то ограда била ?!
    Живима по заслузи, мртвима по обичају
      Vrh

  8. #38

    01 Odgovor: Bravar je (ipak) bio bolji!

    Citat Zlatni mis kaže: Pogledaj poruku
    Za vreme izmedju 1945 i 1980. u Jugoslaviji se dobro zivelo.

    Narocito izmedju 1965 i 1980 godine.

    Jugoslovenski pasos je bio jedan od najcenjenijih u svetu, svuda se putovalo bez viza.

    Razvoj je bio jedan od najvecih, jedno vreme cak veci nego u Japanu!

    Svuda smo bili cenjeni kao turisti, strucnjaci, radnici i gosti. ( A danas?)

    Tito je bio jedan od osnivaca Nesvrstanih zemalja, znacajnog faktora ravnoteze u vreme hladnog rata.

    Sem sitnijih ekscesa, nije postojalo nacionalno izzivljavanje. Za lecenje prevelike doze nacionalizma svih vrsta postojao je oproban i efikasan lek: Goli otok...

    Naspram susednih zemalja smo uvek bili neka vrsta Zapada. Zavideli su nam na standardu zivota.

    Radikali ni sa jedne strane se nisu pojavljivali iz mislijih rupa. Cim bi se promolili, dobili bi dobro po nosu (recimo oni iz "Hrvatskog proleca")...Onda nisu bili ni blizu tako grlati kao sto su danas.

    Kasnije, kada je macak umro, misevi su poveli kolo...I videli smo kako se to kolo zavrsilo...

    Odnosno, jos se nije zavrsilo, samo se primirilo...
    Ne moze se reci da Josip Broz TITO nije dobro vodio politku zemlje.
    Evo ovde mozete nesto vise procitat o njemu:
    http://kafica.com/www/index.php?blog...1&pb=1#more142
      Vrh

  9. #39

    Odgovor: Bravar je (ipak) bio bolji!

    Bravar je bio mason....a Jožef Klajn je pravo ime Josipa Broza. Šesti stepen u masona zove se Titus, pa je ime Tito verovatno tog korena.....
    Titov otac je bio Jevrejin Josip Klajn, veterinar, koji je radio na imanju poljske grofice Marije u koju se zaljubio i s kojom se oženio. U braku su imali dva sina. Jedan od njih se zvao Jožef, i to je Tito, a drugi Henrih.
    Dakle Jožef je bio mason, član tajne organizacije "Slobodni zidari", čiji je cilj bio menjanje svetskog poretka na globalnom planu. Intelektualno i finansijski, ova organizacija delovala je preko svojih loža i banaka pojedinih zemalja.
    Centri moći ove organizacije bili su Velika engleska i Francuska loža, kao i veliki broj loža širom SAD. Beograd je bio jedan od značajnih centara evropske masonerije. Najuticajniji i najradikalniji deo masona su iluminati (prosvetljeni). Iluminate je osnovao Nemac Adam Vojsaupt u 18. veku. Jezgro iluminata čine najveći svetski bankari. Maksima iluminata je: "Kada zli ljudi mogu da rade zlo da bi ostvarili svoje ciljeve, zašto mi ne bismo radili zlo da bismo ostvarili dobre ciljeve".
    U Parizu preko Francuske masonerije stupa u službu Intelidzens servisa (engleska obavestajna sluzba) i upoznaje se s Čercilom, koji je pripadao redu iluminata. Čercil je Tita uveo u englesku masoneriju. Šesti stepen te organizacije zove se Titus (zadužen za socijalna pitanja). Otuda, najverovatnije, potice njegov naziv Tito, odnosno njegovo konspirativno
    ime.
    Izmedju ostalog treba reći da se Masoni klanjaju i obožavaju lucifera, odnosno satanu.....Jožef je po završetku rata, Jugoslovenskim narodima rekao da Bog ne postoji ! I time preneo poruku da je on jedini bog kome treba da se klanjamo, obožavamo ga i kunemo mu se. . . .

    Kako je moglo biti bolje u takvoj državi, državi u kojoj Boga nema ?
    Državi u kojoj je Joža ispunio svoj satanski zadatak, po kome smo svi zajedno koliko nas ima, prošli ovako kako smo prošli...a znamo kako smo prošli i šta nam se sve izdešavalo i to zbog toga jer smo se klanjali i molili jednom bravaru, umesto Gospodu Bogu našem... koga smo 60-tak god. psovali ... i još to radimo....?
    Poruku je izmenio ser_gogsy, 24.08.2008 u 21:22 Razlog: slovo
      Vrh

  10. #40

    06 Odgovor: Bravar je (ipak) bio bolji!

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Bravar je bio mason....a Jožef Klajn je pravo ime Josipa Broza. Šesti stepen u masona zove se Titus, pa je ime Tito verovatno tog korena.....
    Titov otac je bio Jevrejin Josip Klajn, veterinar, koji je radio na imanju poljske grofice Marije u koju se zaljubio i s kojom se oženio. U braku su imali dva sina. Jedan od njih se zvao Jožef, i to je Tito, a drugi Henrih.
    Dakle Jožef je bio mason, član tajne organizacije "Slobodni zidari", čiji je cilj bio menjanje svetskog poretka na globalnom planu. Intelektualno i finansijski, ova organizacija delovala je preko svojih loža i banaka pojedinih zemalja.
    Centri moći ove organizacije bili su Velika engleska i Francuska loža, kao i veliki broj loža širom SAD. Beograd je bio jedan od značajnih centara evropske masonerije. Najuticajniji i najradikalniji deo masona su iluminati (prosvetljeni). Iluminate je osnovao Nemac Adam Vojsaupt u 18. veku. Jezgro iluminata čine najveći svetski bankari. Maksima iluminata je: "Kada zli ljudi mogu da rade zlo da bi ostvarili svoje ciljeve, zašto mi ne bismo radili zlo da bismo ostvarili dobre ciljeve".
    U Parizu preko Francuske masonerije stupa u službu Intelidzens servisa (engleska obavestajna sluzba) i upoznaje se s Čercilom, koji je pripadao redu iluminata. Čercil je Tita uveo u englesku masoneriju. Šesti stepen te organizacije zove se Titus (zadužen za socijalna pitanja). Otuda, najverovatnije, potice njegov naziv Tito, odnosno njegovo konspirativno
    ime.
    Izmedju ostalog treba reći da se Masoni klanjaju i obožavaju lucifera, odnosno satanu.....Jožef je po završetku rata, Jugoslovenskim narodima rekao da Bog ne postoji ! I time preneo poruku da je on jedini bog kome treba da se klanjamo, obožavamo ga i kunemo mu se. . . .

    Kako je moglo biti bolje u takvoj državi, državi u kojoj Boga nema ?
    Državi u kojoj je Joža ispunio svoj satanski zadatak, po kome smo svi zajedno koliko nas ima, prošli ovako kako smo prošli...a znamo kako smo prošli i šta nam se sve izdešavalo i to zbog toga jer smo se klanjali i molili jednom bravaru, umesto Gospodu Bogu našem... koga smo 60-tak god. psovali ... i još to radimo....?
    Ovo sto si napisao nema blage veze sa Josipom Brozom Titom.

    Znas kako nas narod kaze: "Papir trpi sve"!
      Vrh

  11. #41

    Odgovor: Bravar je (ipak) bio bolji!

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Bravar je bio mason....a Jožef Klajn je pravo ime Josipa Broza. Šesti stepen u masona zove se Titus, pa je ime Tito verovatno tog korena.....
    Titov otac je bio Jevrejin Josip Klajn, veterinar, koji je radio na imanju poljske grofice Marije u koju se zaljubio i s kojom se oženio. U braku su imali dva sina. Jedan od njih se zvao Jožef, i to je Tito, a drugi Henrih.
    Dakle Jožef je bio mason, član tajne organizacije "Slobodni zidari", čiji je cilj bio menjanje svetskog poretka na globalnom planu. Intelektualno i finansijski, ova organizacija delovala je preko svojih loža i banaka pojedinih zemalja.
    Centri moći ove organizacije bili su Velika engleska i Francuska loža, kao i veliki broj loža širom SAD. Beograd je bio jedan od značajnih centara evropske masonerije. Najuticajniji i najradikalniji deo masona su iluminati (prosvetljeni). Iluminate je osnovao Nemac Adam Vojsaupt u 18. veku. Jezgro iluminata čine najveći svetski bankari. Maksima iluminata je: "Kada zli ljudi mogu da rade zlo da bi ostvarili svoje ciljeve, zašto mi ne bismo radili zlo da bismo ostvarili dobre ciljeve".
    U Parizu preko Francuske masonerije stupa u službu Intelidzens servisa (engleska obavestajna sluzba) i upoznaje se s Čercilom, koji je pripadao redu iluminata. Čercil je Tita uveo u englesku masoneriju. Šesti stepen te organizacije zove se Titus (zadužen za socijalna pitanja). Otuda, najverovatnije, potice njegov naziv Tito, odnosno njegovo konspirativno
    ime.
    Izmedju ostalog treba reći da se Masoni klanjaju i obožavaju lucifera, odnosno satanu.....Jožef je po završetku rata, Jugoslovenskim narodima rekao da Bog ne postoji ! I time preneo poruku da je on jedini bog kome treba da se klanjamo, obožavamo ga i kunemo mu se. . . .

    Kako je moglo biti bolje u takvoj državi, državi u kojoj Boga nema ?
    Državi u kojoj je Joža ispunio svoj satanski zadatak, po kome smo svi zajedno koliko nas ima, prošli ovako kako smo prošli...a znamo kako smo prošli i šta nam se sve izdešavalo i to zbog toga jer smo se klanjali i molili jednom bravaru, umesto Gospodu Bogu našem... koga smo 60-tak god. psovali ... i još to radimo....?
    ...ne bi me zacudilo da je ovo tacno...bravar,koji je imao aristokratske manire i savrseno svirao klavir...cudno...
      Vrh

  12. #42

    Odgovor: Bravar je (ipak) bio bolji!

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    ...ne bi me zacudilo da je ovo tacno...bravar,koji je imao aristokratske manire i savrseno svirao klavir...cudno...
    Josip Broz - Mason

    Za klavir se ne trebas cudit, pa njega sviraju i u Hagu, prvi medju boljima je bio Slobodan Milosevic zatim Biljana Plavsic,Milan Babic,Milan Martic,Voja Seselj i sad Radovan Karadzic.
    Vidi vidi....celi Orkestar!
    I Jozo Brozo ga naucio svirat u corci..
      Vrh

  13. #43

    Odgovor: Bravar je (ipak) bio bolji!

    Citat zvecarka5 kaže: Pogledaj poruku
    Josip Broz - Mason

    Za klavir se ne trebas cudit, pa njega sviraju i u Hagu, prvi medju boljima je bio Slobodan Milosevic zatim Biljana Plavsic,Milan Babic,Milan Martic,Voja Seselj i sad Radovan Karadzic.
    Vidi vidi....celi Orkestar!
    I Jozo Brozo ga naucio svirat u corci..
    ...ako je bio mason,zasto se cudis postu na kojem pise da je iluminata...to je jedna od frakcija masonerije.....ma da uvek sprdnjom na argumente....delotvorno,zar ne?...slobista,titoista,veliki Srbin...sta si ti? ne moze covek da pohvata sta sve pricas...te u vladi krajine....sad u Las Vegasu....luda kuca
      Vrh

  14. #44

    Odgovor: Bravar je (ipak) bio bolji!

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    ...ako je bio mason,zasto se cudis postu na kojem pise da je iluminata...to je jedna od frakcija masonerije.....ma da uvek sprdnjom na argumente....delotvorno,zar ne?...slobista,titoista,veliki Srbin...sta si ti? ne moze covek da pohvata sta sve pricas...te u vladi krajine....sad u Las Vegasu....luda kuca
    Nemoj izmisljat.
    Kad sam ja rekao da sam radio u vladi krajine?

    Nesto si procitao i sad hoces da izvrnes.

    "u lazi su kratke noge" i zato pazi..
      Vrh

  15. #45

    Odgovor: Bravar je (ipak) bio bolji!

    Citat zvecarka5 kaže: Pogledaj poruku
    Nemoj izmisljat.
    Kad sam ja rekao da sam radio u vladi krajine?

    Nesto si procitao i sad hoces da izvrnes.

    "u lazi su kratke noge" i zato pazi..
    ...neku drzavnu sluzbu u krajini si pomenuo...a ti meni pretis????...pa mozes kad si daleko....i kad me ne vidis....daj neki argument,poceo si da postupas kao neki ovde...sa pretnjama i uvredama...
      Vrh

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 16.02.2015, 20:08
  2. Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 22.10.2010, 00:59
  3. Ми смо деца комунизма...
    Autor yossarian u forumu Spomenar
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 01.11.2009, 22:07
  4. Odgovora: 107
    Poslednja poruka: 14.03.2009, 00:32
  5. Комунизам или Титоизам
    Autor Srpski Radikal u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 22.10.2007, 17:11

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •