Dinaroidni sindrom u Vojvodini - Strana 6
Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456
Prikaz rezultata 76 do 79 od ukupno 79
  1. #76

    Odgovor: Dinaroidni sindrom u Vojvodini

    Citat Lady in red kaže: Pogledaj poruku
    Slazem se sa euridikom. Mnogi Vojvodjani nisu nista bolji od tih tvojih losih, samo sto su Vojvodjani, nisu dosljaci, nisu doziveli uzasnu sudbinu svojih komsija koji su bili prinudjeni da dodju. Zbog tako gostoljubivih ljudi kao sto si ti, izbeglice se i ponasaju tako. Oko za oko... Ni ja ne bih bila prijatna prema nekom ko o meni misli najgore, a nije dozvolio ni da me upozna...
    Molim...!!!
    Ovakvo bezobrazno izvrtanje stvari moze da smisli samo duboko poremecen um.
    Sta hoces da kazes da nismo bili gostoljubivi?
    Hoces da kazes da ih nismo primili kako treba, pomogli koliko se moze. Toliko smo bili gostoljubivi da smo dozvoljavali da nas ti isti proterani proteruju odvade..iz Vojvodine. Koliko je hrvata proterano iz Vojvodine, izmedju ostalog iz tog nekih od tih istih ljudi koji su kao pobegli od noza?

    Izvini, ali ti koji su kao pobegli da bi ovde proterivali druge je sljam najgori.
    Mene licno su terali odavde...i sta sad ja treba da ih volim???

    Zapitaj se da li se neko od izbeglica potrudio da razume ovaj kraj gde su primljeni.
    Koliki broj njih podrzava najcrnje fasisticke opcije i to otvoreno pokazuju.
    Da, ima ih tzv Vojvodjana koji to isto podrzavaju ali mnogo vise mi smetaju ovi koji su dosli sa strane da mi propagiraju fasizam od ovih nazovi domacih.
    Sa domacima bi lako, ovi sa strane su dosli krcati oruzjem.

    Ti ocigledno imas neki problem. Imas svoje parce neba i svoje parce zemlje, imas svoj identitet i integritet i to ti niko ne moze oduzeti, sta te briga za druge... A pravo na drzavu se ne stice brojem provedenih godina u njoj, pre bih rekla da se pravo stice na neke druge nacine, da sad ne duzim...
    Pravo na drzavu se stice odnosom prema njoj.....ako neko ne priznaje i mrzi Vojvodinu za njega apsolutno nema mesta u njoj.


    Sramota???? Ja bih pre rekla humanost. Da si ti pretrpeo sta su oni, drugacije bi razmisljao....

    A sta su to oni pretrpeli.......jednako su krivi za to sranje tamo kao i svi ostali. Problem je sto se rat zavrsio i to odavno...njihova deca se ni ne secaju da je i bio rat.
    Nema apsolutno nikakve osnove da MI finansiramo studente iz DRUGE drzave na nas teret. Tako samo nasoj deci onemogucujemo pravo na skolovanje posto doticni imaju prioritet u svemu..od upisa do mesta u domu.
    Njihovi roditelji ne placaju porez u Vojvodini i nemaju apsolutno nikakvog prava ovde osim da se ponasaju kao svaki gost.
    A koliko mi je poznato imaju univerzitet u Banja Luci....sto tamo ne studiraju...imaju i u Sarajevu..sto tamo ne studiraju. Kad ce neko od nase dece moci da studira u Banja Luci na teret repub'lke sumske???
    Nikada.
      Vrh

  2. #77

    Odgovor: Dinaroidni sindrom u Vojvodini

    Citat AxeZ kaže: Pogledaj poruku
    Izvini, ali ti koji su kao pobegli da bi ovde proterivali druge je sljam najgori.
    Mene licno su terali odavde...i sta sad ja treba da ih volim???
    Jesu li te svi protjerivali ili samo par budala koji nemaju nista pametnije da rade?

    Koliki broj njih podrzava najcrnje fasisticke opcije i to otvoreno pokazuju. Da, ima ih tzv Vojvodjana koji to isto podrzavaju ali mnogo vise mi smetaju ovi koji su dosli sa strane da mi propagiraju fasizam od ovih nazovi domacih. Sa domacima bi lako, ovi sa strane su dosli krcati oruzjem.
    Ja znam mnogo tih istih pridoslica koje mrze sve vec pomenute stranke, ali ne znam mnogo koji podrzavaju iste. Valjda to zavisi na kakve si ljude nailazio.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  3. #78

    Odgovor: Dinaroidni sindrom u Vojvodini

    Citat AxeZ kaže:
    Ovakvo bezobrazno izvrtanje stvari moze da smisli samo duboko poremecen um.
    Mozda moj um jeste poremecen, a pitas li se zasto??? Zasto sam spavala pored zene koja je 4 godine svaku noc plakala jer joj je rodjeni brat bio na ratistu i nije znala da li je ziv, zasto sto su njeni roditelji i sestra spavali po supama i prihvatilistima, i to u najboljem slucaju!!! Izvini, ali kako god da se ljudi koji su dosli ponasaju, ja ih razumem.... I sam kazes da te vise nerviraju oni koji su dosli od Vojvodjana koji se isto ponasaju. To samo znaci da coveka ne gledas po onome sto jeste vec po tome odakle je. To samo znaci da nikada neces moci da spoznas dobre osobine tih, ili bilo kojih drugih ljudi.

    njihova deca se ni ne secaju da je i bio rat.
    Oni koji se ne secaju da je bio rat su rodjeni ili za vreme, ili posle istog. Oni sada imaju najvise 17 godina. To su tinejdzeri kojima je puna glava Bog zna cega, ali ne samo njihovih tinejdzera vec bilo kojih na svetu. Ne mozes decu uzimati usta, niti ih optuzivati za bilo sta. To sto se ne secaju rata ne znaci da im roditelji nisu pricali sta su prezivljavali, ne znaci da nisu pretrpeli posledice jer su u istom tom ratu izgubili roditelje, iako se toga ne secaju.

    Sta hoces da kazes da nismo bili gostoljubivi?
    Hoces da kazes da ih nismo primili kako treba, pomogli koliko se moze.
    Da, upravo to hocu da kazem!
    Evo, promenila sam potpis
      Vrh

  4. #79

    Odgovor: Dinaroidni sindrom u Vojvodini

    Pa to je to-s kim si onaki si!
      Vrh

Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456

Slične teme

  1. Stendalov sindrom
    Autor memento u forumu Psihologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 25.05.2013, 18:04
  2. Sindrom vođe
    Autor Turkmenbashi u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 18.08.2011, 18:43
  3. Ljubav i sindrom prazne šerpe
    Autor Mish u forumu Ljubav
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 24.05.2011, 15:25
  4. Jet Lag - Sindrom BPVZ
    Autor DrinChe u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 29.06.2009, 13:43
  5. Sindrom slomljenog srca nije tek metafora
    Autor Goga u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 29.11.2008, 00:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •