Smrtna kazna? - Strana 6
Strana 6 od 8 PrvaPrva ... 45678 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 106
  1. #76

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Mnogo je veca kazna pustiti nekog da zivi izolovan,sto duze to bolje...One kojih nema ionako vratiti ne mozemo...

    A nema niko pravo na tudji zivot,pa tako ni drzava...uostalom iz ubijanja,pa i zarad pravde,proistice takodje ubijanje...

    Ili na jednostavnijem primeru...samo oni koji su maltretirani fizicki imaju sklonost ka maltretiranju.Svaki cuvar u zatvoru osim ovih sa setomesecnim kursom,ako i dalje postoji taj vid obuke,ce vam reci da pendrecenje ne donosi nista bolje,naprotiv...

  2. #77

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Pa to mu onda bako dodje, da ste vi shto ste protiv smrtne kazne radikalniji i suroviji od nas koji bi njeno postojanje dozvolili?

    Ccccc.. greshna vam dusha!
    Mozda i jesam surova, ne znam. A tako ne znam ni za ostale. Vidis da su svi iz razlicitih uverenja za ili protiv. Mislim, jednostavnije je nekog ubiti. Uspavaju ga i kraj. Ako kojim slucajem uspavaju pogresnog? Pa dobro, desava se, pogresi covek.
    A kad ode na dozivotnu...pa treba njega hraniti, prati, oblaciti...to je trosak veliki. Zato se desava da ubice i pustaju iz zatvora posle 2 godine...6 godina...zavisi od tezine zlocina koji je pocinio. Kod mene u selu covek pobio komsije sekirom, pustili ga posle 2 godine i sad jos i zivi u njihovoj kuci. Da covek ne poveruje
    E zato sam za dozivotnu robiju, bez mogucnosti pomilovanja i u izolaciji, da ne moze da pobegne. Ako treba da placam za to, ja cu platiti, ali da bar onda znam da je takav covek sklonjen sa ulice.
    Samo eto nazalost, kod nas sistem ne funkcionise bas najbolje, pa tako nista od mog ocekivanja da ce se dozivotna robija uvesti ili ocekivanja drugih da se uvede smrtna kazna.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  3. #78

    Odgovor: Smrtna kazna?

    ...odveo bih ga u planinu...i sekao...deo po deo...
    ...hell ain't a bad place to be......

  4. #79

    Odgovor: Smrtna kazna?

    ...U nacelu sam protivnik smrtne kazne, mada u slucajevima velke brutalnosti i surovosti mislim da je to jedina kazna koja bi dala poruku svim ljudima na ovoj planeti da se tako nesto nesme dogoditi...
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

  5. #80

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Ja nisam za smrtnu kaznu. Poremecenim psihopatama to je nesto kao nagrada.
    Neka trune celi jedan zivotni vek u zatvoru, ali ja mu ne bih dala dozivotnu nego jedno 300 godina robije. Ako kojim slucajm dozivi klinicku smrt pa opet ozivi da ne bi pravno mogao da se izvuce iz zatvora .... odsluzio je kao dozvotnu jednu zato brajko 300 godina pa uzivaj.
    Ima takvih psihopatskih manijaka koji stvarno nisu zasluzili smrt. Gore mu je da zivi tako .... kao zver u kavezu!
    Ćuti i prenesi dalje....

  6. #81

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...odveo bih ga u planinu...i sekao...deo po deo...
    Uglavnom...da....naročito siledzije i pedofiličare
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  7. #82

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...odveo bih ga u planinu...i sekao...deo po deo...
    Gosn. Angus, ne slažem se sa Vama, mislim da imate prilično sirov i loš pristup toj problematici ... kakve bre planine i zamaranje oko nestručnog seckanja, da ne spominjem nepotrebnu potrošnju goriva za put do planine i slične troškove.
    Pre sam spreman da ti predložim da budeš upravnik neke ustanove koju bih uveo za takve slučajeve ali evo nešto više o tome u daljem tekstu poruke.



    • Izvesne kategorije ljudi koji su zaslužili najteže kazne za zločine koje ja najoštrije osuđujem ne bih ubijao na klasične i primitivne načine, Angus je prišao vrlo blizu mojoj ideji kojom bih takve slučajeve rešavao, samo sam ja to malo suptilnije smislio.

    Prvi put mi je neka takva sumanuta ideja pala na pamet kada sam na TV-u video užasnu vest kako je neki alokoholisani ludak izbo nožem trinaestogodišnju devojčicu koja je prišla da mu pomogne na ulici. Šta je dalje bilo sa njim ne želim da znam ali znam da je to jadno i nesretno dete umrlo ni krivo ni dužno, pokušavši da bude plemenito i da pomogne u nevolji.

    Pa, neke te likove bih jednostavno izbrisao iz matičnih knjiga, više ne bi postojali ... prilagodio bih tome zakonske regulative, to bar nije problem.
    Dalje, donirao bi ih nekoj novouspostavljenoj specijalizovanoj zdravstvenoj ustanovi koja bi imala za cilj da od njih iskoristi svaki delić koji je moguće iskoristiti i time pomogne ugroženima od teških bolesti kojih nije malo na ovoj planeti. Samo od kože koju bih donirao dečjem odeljenju za plastičnu i korektivnu hirurgiju bih vratio osmeh na mnoga njihova lica. Dalje razlaganje na sastavne delove bih prepustio stručnijima od sebe, svaka jedinka ima dovoljno krvi, par bubrega, srce, jetru, kičmenu moždinu itd. itd. skoro sve se da iskoristiti.
    Naravno da bih ga održavao na aparatima u životu sve dok je koristan i potreban.
    Jedino ne bih dozvolio da se iskoristi ništa od njega za prosti nastavak ljudske vrste, da se takav primerak ne ponovi.

    Znam da surovo zvuči ali zar je manje surovo ono što počini jedan bezumnik silujući i maltretirajući neko dete, ubivši nekoga na svirep način i sl.
    Ružnih i stravičnih primera je previše.
    Verujem da bi ovakav način izvršenja kazne bio kudikamo bolji i pravičniji a mislim i da bi delovao koliko toliko preventivno i spasio neke živote i predupredio teške sudbine povređenih i unakaženih.

  8. #83

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...odveo bih ga u planinu...i sekao...deo po deo...
    To je drugo...to ako je meni kriv...povrediti porodicu je previse licno da bih ostavljao drzavi da sudi i usput ispira usta sa mnom i mojim najblizim...Ako ga uhapse pre nego sam stignem do njega,onda ode istrazni zatvor ,ili gde ga vec smeste ili ih smeste, u nebo,a za kolateralnu stetu me zabole bas...

    A ako sam ja taj koji ce da prepusti drzavi presudjivanje onda mi to sto ce ga oni ubiti ili utamniciti 40 godina ne znaci bas NISTA i u tom smislu gledajuci na to iz ugla obicnih ljudi sam i protiv smrtne kazne...a ima i kada su ljudi u pravu,pa pobiju smradove ma kako se zvali ili opljackaju banku-dve,pa sta ce kada ne znaju nista drugo da rade...ako ubiju portira ili strazara onda je taj kriv koji za platu staje ovima na put koji drugacije ne mogu ili ne znaju da zaradjuju...

  9. #84

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Dakle ovde htedoh napisati post koji mi stiže pre par dana:

    Why do
    We kill people
    Who kill people
    To show people
    That killing people
    is wrong?


    Zar neki doživotni rad u izolaciji ne bi bio bolje rešenje?
    _________Una16

  10. #85

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Protiv sam smrtne kazne... Mozda zato sto gledam iz ugla obicnih ljudi.
    Ili mozda zato sto ne vidim razliku izmedju dzelata i ubice...
    Razmislicu o tome.
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  11. #86

    Odgovor: Smrtna kazna?

    U principu sam protiv smrtne kazne.. ali kad malo bolje razmislim, uvela bih je samo za one koji su nekome oduzeli zivot. Pogotovo pedofilima koji takodje cesto ubijaju svoje zrtve. Ako oni sebi daju pravo, da oduzmu nekom zivot, zasto bi ih drzali u zivotu, hranili ih i ispunjavali njihove hirove. Svaku drzavu to kosta "djavo i po", a mogli bi te pare da iskoriste u neke bolje svrhe. A i pravda bi bila zadovoljena, koliko, toliko...




    Zelim da ti budem drug u igri, da jedem iz tvog tanjira i da spavam na tvom jastuku...

  12. #87

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Ja sam za smrtnu kaznu,(zub za zub,oko za oko).

  13. #88

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...odveo bih ga u planinu...i sekao...deo po deo...
    Naravno, ako je lično.

    Inače, smrtna kazna svakako pedofilima i sexualnim prestupnicima uopšte.
    Srbija je naklonjena ovoj grupaciji, s obzirom kako su blage kazne za ovu vrstu krivičnog dela. Posle se čudimo kad devojčice radjaju decu svojim očevima. No, to već zalazi u drugu domenu problema: nepismenost i zaostalost kao nacije.
    Uvek je pitanje: da li ubiti ubicu, manijaka, itd.
    S jedne strane da, s druge, ne, odakle nam pravo da nekome oduzmemo život. Jer pobogu, na čemu se onda temelji neko civilizovano društveno uredjenje.
    Žrtve koje su ostale žive, imaju duge i često neizlečive traume.
    Tako bi trebalo postupati i s gore navedenim zlotvorima. Dakle: teška robija, da sami požele da se nisu ni rodili.

    p.s. već duže vreme smatram da za određenu grupu zlotvora u našem društvu, treba uvesti javno vešanje ili streljanje. Baš kao u Kini
    When I'm good..I'm really Good, When I'm Bad...I'm Better

  14. #89

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Написћу само следеће !

    Смртна казна или као ја - ми некога ( ал стварно кривог ) осудимо на Смртну казну, то није тачно.......


    Враћамо га његовом и нашем творцу, да он одлучи шта ће са њим !!!!

  15. #90

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Jesam za smrtnu kaznu, ali isključivo nacionalističkim zločincima i nacionalističkim teroristima i nikome drugom. Svim drugim tipovima zločinaca je ne potrebna smrtna kazna pogotovo se to odnosi na krađu,pljačku bez smrtnih posljedica i korupciju i gospodarski kriminal i slično. Za te zločine je dovoljna zatvorska kazna od 5 do 30 godina robije . Naravno teža kazna ubojicama.

Strana 6 od 8 PrvaPrva ... 45678 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kazna...nagrada
    Autor artistry u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 27.02.2010, 11:13

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •