Tata u borbi protiv bele kuge
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1

    07 Tata u borbi protiv bele kuge

    Da bi država materijalno trebalo da podrži porodice s decom smatra čak tri četvrtine od 430 očeva vojvođanskih predškolaca koji su učestvovali u istraživanju Pokrajinskog sekretarijata za demografiju, porodicu i društvenu brigu o deci Uloga oca u roditeljstvu, rečeno je na jučerašnjoj promociji ovog istraživanja u Izvršnom veću Vojvodine.

    Da bi preopterećenost žene u odgajanju dece mogla da se smanji uvođenjem fleksibilnijeg radnog vremena za majke smatra gotovo polovina ispitanika, dok nešto više od trećine njih glasa za aktivnije učešće oca u obavezama oko dece i kuće, a tek zanemarljivih nešto manje od sedam odsto značaj pridaje pomoći u vidu servisnih usluga u domaćinstvu.

    Osim ovih podataka, istraživanje koje je Sekretarijat sproveo kako bi definisao uzroke vojvođanske bele kuge, pokazalo je i da najviše, gotovo 63 odsto ispitanika, ima dvoje dece, petina je s jednim detetom, a tek 16 odsto s troje. Nešto manje od trećine ih planira da ima još dece, a u ovoj grupi je najviše, preko 46 odsto, očeva koji imaju jedno dete; onih koji planiraju treće dete je nešto manje, 42 odsto, dok posle trećeg deteta proširenje porodice planira samo nešto više od šest odsto očeva.

    Čak dve trećine anketiranih očeva smatra da vrlo često i često učestvuju u nezi i brizi o detetu, podrazumevajući tu, kako hranjenje, kupanje i presvalčenje, tako i odvođenje u vrtić, šetnju, igranje s decom... Međutim, isti toliki procenat očeva nikad ili retko odlazi zbog bolesti deteta na bolovanje ili na roditeljske sastanke, ali zato im je skor mnogo bolji kod odvođenja deteta kod lekara. To čini više od 60 odsto ispitanika.

    Sliku očeva, onako kako se sami vide, upotpunjuje i podatak da ih više od 90 odsto smatra da dovoljno ili optimalno pružaju svojoj ženi pomoć u trudnoći, te da ih još veći procenat smatra da je odluka o tome da li će proširiti porodicu zajednička, ali nešto manji procenat, 88 odsto njih, smatra da u čitavom tom poslu oko odgajanja dece treba da učestvuju aktivnije.

    Koliko su svesni svoje uloge u roditeljstvu verovatno kazuje i podatak da 60 odsto ispitanih očeva želi da proširi svoja znanja o ovom važnom segmentu života, i to kroz teme o formiranju ličnosti deteta, odnosu deteta prema autoritetu, pubertetu, otkrivanju talentovane dece, njihovom čuvanju od loših uticaja medija i ulice, odnosu otac-sin i otac-ćerka, greškama u roditeljstvu...

    Izvor: DANAS, D. Devečerski

  2. #2

    Odgovor: Tata u borbi protiv bele kuge

    Da a evo danas u novinama jedna vojvodjanska porodica sa petoro dece čini mi se a možda i šestoro živi u šupi u bukvalnom smislu...I čemu onda priča i "zabrinjavanje" o beloj kugi kad se u stvari o tome u opšte ne vodi računa...niti se pomažu porodice koje se reše da imaju više dece...
    Samo obične političke špekulacije...

  3. #3

    Odgovor: Tata u borbi protiv bele kuge

    Definitivno bih još jedno dete, a da se mene pita i još jedno (četvoro mi je san). A to da za sve treba kriviti situaciju, nemaštinu...mislim da nije ok, treba praviti decu, a za to treba imati...hmm.
    Moj ego pie čekove koje moje telo ne moe da unovči

  4. #4

    Odgovor: Tata u borbi protiv bele kuge

    ...ja ću još jedno sigurno...a verovatno i dva...

  5. #5

    Odgovor: Tata u borbi protiv bele kuge

    i ja bih ...
    jedno zensko dete
    mi je malo ...
    samo da nadjem nekog da mi radja decu
    Ko je za jednu voznjicu

  6. #6

    Odgovor: Tata u borbi protiv bele kuge

    kada dodje vreme da i muskarci mogu da radjaju nestace bela kuga ,sto se mene tice voleo bid da sam mogao da ih imam ako ne za fudbal , onda bar za mali fudbal, nista lepse nego kad bi svaka porodica imala svoj tim za kolektivne sportove.

  7. #7

    Odgovor: Tata u borbi protiv bele kuge

    Волим децу,волео би имати петоро деце по могућности..
    Србија је вечна док су јој деца верна...

  8. #8

    Odgovor: Tata u borbi protiv bele kuge

    Koliko vidim, tu su odgovori na temu bili samo podaci, tj. želje koliko bi još klinaca htjeli imati a poanta teme nije ta.

    Koliko očevi stvarno sudjeluju u roditeljstvu? (smatram da sam dobro shvatila temu)

    Recimo, ja smatram da bi moj trebao biti puno aktivniji, angažiraniji, pokazivati neku inicijativu što se tiče naše kćerke a ne da ja ga opominjem šta treba napraviti... Noktiće joj odreži, jesi joj dao za jesti, da joj sredi odjeću za vrtić...? A da ne kažem da popizdim kada me, nakon 6 godina, pita a što da joj obuće za vrtić?

    Kada bi se bar malo više sngažirao....
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

Slične teme

  1. Savršen tata
    Autor Crazy Angel u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 04.03.2015, 14:08
  2. Tata
    Autor cvishna u forumu Porodica
    Odgovora: 70
    Poslednja poruka: 03.02.2015, 19:18
  3. Tata, mama - dovodim Vam dečka/curu
    Autor little fairy u forumu Porodica
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 21.10.2009, 08:21
  4. Donji veš u borbi protiv celulita
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 14.03.2007, 14:24

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •