Verski fanatici - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 23 od ukupno 23
  1. #16

    Odgovor: Verski fanatici


    Ništa nisi čit'o ni naučio...više puta sam ponovio da raj i pakao tako kako ga vi predstavljate NE POSTOJI!
    Hm, ja zamishljam raj ia pakao onak kako ga vi vernici predstavljate doslovno tumachechi bibliju.


    Da da...kako da ne...Racionalni vernici...khkh kh...sad ću još i da kinem
    Kada "racionalni vernik" hoće da opravda svoj greh i svoje poroke, onda on osporava doslovnost Biblije, tumačeći je kako njemu odgovara...i onda umesto da se uhvati u koštac i borbu sa porokom, on se uljuška misleći/verujući kako to čak eto i Biblija odobrava...pruć.
    Ajde se ti odluchi jel ti tumachish bibliju doslovno ili smatrash to sve alegorijama?



    Nemam nameru da izigravam ničijeg advokata ovde, a jošte jer smo i svi mi, a i ovi na "vidovdanu" pod raznim Nickovima...a Miroljub stoji imenom i prezimenom iza svojih reči i dela! I onda dodje neki topuz sakriven pod nekim šklj nickom i pljulje, pljulje, pljuje....I šta ovaj onda da radi? Pljuvanje i provociranje sa svih strana a svi u senci...E onda Miroljub izvadi malo virtuelni kaiš, pa roditeljsku po guzi
    Mislim da je dovoljno prochitati celu raspravu, i videti ko tu koga pljuje i ko je tu normalan.
    Virtuelni kajsh? aham
    Osim shto ga niko nije pljuvao I shto su ga i teolozi i biolozi rastavili na komade...
    Chovek prosto ne mozze da istrpi na ni najmanju kritiku.

    Ako se protivnicima religije, mogu spochitati predrasude kada se odnose prema bilo kom obliku verovanja, onda te predrasude uglavnom postoje upravo zbog uchenja VERSKIH FANATIKA. Oni koji zzrtvuju zzivote sebe i drugih nazivaju fundamentalistima, a oni koji zzrtvuju umove sebe i drugih sami sebe zovu kreacionistima.

    Evo nekih stavova NORMALNIH vernika o kreacionizmu:

    "Познавање Православља министарке Чоловић је отприлике равно њеном познавању књижевности. Изјава коју је дала о креационизму као о њеном верском убеђењу је пре свега била политичка изјава, и не видим зашто би је ико коментарисао, будући да дотична госпођа не зна ни шта тај термин подразумева...

    Креационизам НИЈЕ, НИКАДА НИЈЕ БИО И НИКАДА НЕЋЕ НИ БИТИ став Православља. На жалост, има људи који верују да јесте, и то са обе стране - како верујућих, тако и атеиста. Узрок овоме управо и јесте стравично непознавање основних појмова религије од стране како код једних, тако и код других. Верска настава у школама као и овај форум су одлична места да се сазна истина и да се таквом незнању стане на пут."



    Evo shta o tome u njegovoj knjizi "Bozzji jezik" kazze Frensis V. Kolins rukovodilac Projekta ljudskog genoma, VERNIK :


    Dakle, po svim razumnim standardima, kreacionizam razdoblja Zemlje dosegnuo je tachku intelektualnog bankrota, kako u opshtim postavkama tako i u svojoj teologiji. Njegovo opstajanje je jedna od velikih zagonetki i velikih tragedija nasheg vremena. Napadajuchi osnove gotovo svih grana nauke, on shiri procep izmedju nauchnog i duhovnog pogleda na svet, upravo u vreme ochajnichke potebe za putokazima koji bi vodili prema skladu. Upuchujuchi poruku mladim ljudima da je nauka opasna i da bavljenje njome moze znachiti i odbacivanje vere, kreacionizam ranog razdoblja Zemlje, mgao bi nauku da lishi nekih njenih buduchih talenata..

    Ali, kada o tome govorimo, najvechu shtetu ne trpi nauka. Ovaj pokret, sa sfvojim stavom da vera u Boga znachi pristanak na potpuno pogreshne zakljuchke o svetu prirode, mnogo vishe shteti veri.
    Mladi ljudi okupljeni u kreacionistichkim domovima i crkvama pre ili kasnije suochiche se sa dalekosezznim nauchnim dokazima koji potvrdjuju starost svemira i povezanost svih zzivih stvorenja procesom evolucijie i prirodnom selekcijom.

    S kakvim che samo uzzasnnim i nepotrebnim izborom tada biti suocheni!

    Da bi istrajali u veri svog detinjstva, od njih che se zahtevati da odbace opsezzan i chvrst sklop nauchnih podataka, da, u stvari, izvrshe intelektualno samoubistvo.

    Ser_Gogsy
    Sve je vrlo jasno i jednostavno...ali neki prosto traže alegorije, ispravke, tumačenja ova ili ona...traže sotonu...i što je najžalosnije u celoj priči, nalaze ga vrlo lako....
    Evo, mrzitelju alegorija i dakle veliki doslovni tumachu biblije, koji za sebe tvrdish da to nisi, na neki neverovatnan nachin malo o tim "porochnim" razumnim vernicima sada chem malo na temi za to namenjenoj da kazzem neshto
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 14.02.2010 u 14:16

  2. #17

    Odgovor: Verski fanatici

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Hm, ja zamishljam raj ia pakao onak kako ga vi vernici predstavljate doslovno tumachechi bibliju.
    Ajde molim te objasni nam kako ti to zamišljaš raj i pakao, možda se prosvetlimo svi zajedno
    No, ono što ti je očigledno promaklo (a nije ni čudo kad si površan po ovim pitanjima), je da kompletna Biblija govori o ->
    1. Raj - večni život u, i sa Bogom u zajednici, na novoj(obnovljenoj) Zemlji.
    2. Pakao - druženje sa knezom i konačno uništenje - druga i konačna smrt!

    Kao što se da videti, nema nikakvog večnog prženja u nekakvom kotliću ili roštilju sa rogatim i repatim čudovištem, tako kako alegoristi i stručni tumači vernici, žele da predstave...A samim takvim tumačenjima prave od Boga nekakvog tiranina koji će pržiti i mučiti ljude! Što naravno, nema apsolutno nikakve veze sa istinom, nego predstavlja notornu laž!

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Ajde se ti odluchi jel ti tumachish bibliju doslovno ili smatrash to sve alegorijama?
    Što se mene lično tiče(govorim samo u svoje ime), Bibliju čitam onako kako je napisana! A napisana je tako da traži povezivanje i razmišljanje! Hoću da kažem, da se Biblija ne čita kao roman ili nekakva novela. Postoje dve stvari a u vezi sa Biblijom-> Prva stvar vezana je za samu suštinu i poruku koju nam Bog šalje, i to se vrlo lako može nakon prvog čitanja razumeti i shvatiti! Druga stvar je vezana za dublje razumevanje i ona je namenjena onima koji žele znati nešto više, i onima koji žele širiti Božiju Reč drugima. Već sam govorio o tome da Bog želi aktivne učesnike u veri, nema ništa na tacni, potrebno je učestvovanje i aktiviranje...traganje....U suprotnom, Bog bi nas stvorio sa mozgovima na nivou čika Darwinovih šimpanzi...

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Evo nekih stavova NORMALNIH vernika o kreacionizmu:.....
    Ajd, kad pastuješ pastuj sve...
    Evo onda i stavova NORMALNIH vernika o evoluciji :

    Gospodine Endonuclease

    Vi ste u krivu u jednoj stvari, a to je da gospodin Petrovic steti imidzu srpske pravoslavne crkve sa svojim tumacenjima biblije, sa obzirom da je, koliko ja znam, gospodin Petrovic u stvari adventista. Za adventiste SPC nema mnogo lepih reci, tako da g.Petrovic u stvari jedino moze rusiti sopstveni ugled i ugled adventista a ne SPC.

    Znaci ,ja se kao pravoslavan, potpuno ogradjujem od njegovih izjava o kamenovanju,ubijanju i slicno, MEDJUTIM:

    Vi ste gospodine Endonuclease u onoj meri u kojoj propagirate teoriju evolucije takodje vernik,posto mnoge stvari u toj vasoj teoriji zahtevaju vrlo veliku veru. Naprimer, kljucna stvar u vasoj teoriji je nastanak zivota samog od sebe.Znam,procitao sam na stranama vase teorije, da to ne ulazi u teoriju evolucije, ali meni to lici na prebacivanje vrelog krompira u susedno dvoriste,jer vi prihvatate hipotezu da zivot jeste nastao sam od sebe, bez tvorca,zar ne?
    Sve oko nas, svi dokazi i eksperimentu ukazuju da zivo nastaje od zivog i da zivot ne moze nastati od nezivog. Mislim da nema potrebe da govorimo o Mileru i drugim naucnicima koji su doziveli velike neuspehe u svojim eksperimentima.
    Znaci, vi fakticki nemate sta da evoulirate posto ne postoji ni jedan jedini dokaz da zivot moze nastati pukim sudaranjem atoma i molekula neorganske materije. Da ne ulazimo sad u dublju pricu o matematickim verovatnocama ,sigurno znate sta hocu reci.

    O mutacijama i prirodnom odabiru, ne bih u ovom postu, mozda kasnije, ali uglavnom stojim iza toga da ste i vi nesumnjivo vernik.

    I na kraju ovog prvog posta, jos i ovo. Nikako se ne slazem da teorija evolucije nema moralne implikacije.Ima ih i te kako, samo se one precutno potiskuju i zanemaruju, bar kod vecine ljudi koji veruju u teoriju evolucije, po sistemu-uzimamo ono sto nam odgovara a zanemarujemo ostalo sto nije (trenutno) drustveno prihvatljivo.
    Ako smo mi, ljudi, obicne zivotinje nastale od zivotinja, onda i za nas vaze zakoni zivotinskog carstva.Ili mi mozda mozete objasniti zasto je normalno i prihvatljivo kada jaca zivotinja ubije slabije zivotinje ali ne kada i jaci "covek-zivotinja" ubije slabijeg "coveka-zivotinju"?
    Ja gospodina ovde govorim o prirodnom pravu i ma koliko se trudio ne vidim neutralnost vase teorije, to mi je nemoguce.
    Ovaj covek koji je napisao knjigu koja relativizuje silovanje kao cin ispunjenja prirodnog zakona prebacivanja sopstvenih gena u potomstvo, i to povezuje sa primerima iz zivotinskog carstva, nije kvazi evolucionisticki naucnik, vec upravo pravi evolucionisticki naucnik koji jedino nije stao pred drustvenim normama i propisima, vec je teoriju evolucije i njene implikacije doveo do logickog kraja. Vi sad mozete njega kritikovati ali on je jedino ukazivao da "covek-zivotinja" ima prirodno i evolucuiono pravo raditi ono sto rade i druge zivotinje.
    Toliko za prvi put,

  3. #18

    Odgovor: Verski fanatici

    Nadam se da che onaj koga ova tema zanima otichi na dotichni forum dotichni Endonukleaze, molekularni biolog i genetichar razvalio je sve kreacinonistichke ideje

    O prichi o evolucionistima kao vernicima, jer za evoluciju navodno nema dokaza, ne treba troshiti rechi Evolucionista naravno mozze biti vernik, u klasichnom smislu tj hrischanin, musliman i tako dalje.

    Ja sam pastovao ono shto smatram da odlikuje normalnog vernika, da sam hteo da pokazzem da u razgovoru uchestvuju i neupucheni pastovao bih i to tvoje. Uostalom stavio sam link i pozvao ljude da se informishu.
    Drugo, ovde moja poenta nije dokazivanje vernicima da su u krivu, vech da im skrenem pazznju da im se pod firmom verovanja prodaje iracionalna koncepcija kreacionizma

    Ako iskreno vidish evoluciju onako kako je opisujesh ovde i inache, ti prosto nisi intelektualno sposoban da spoznash bilo shta, a kamo li koncepciju alegorije

    Kada bi iskreno razmishljao o Bibliji, i imao znanja o evoluciji i nauci mozzda bi i doshao do nekih zakljuchaka slichnih zakljuchima Frensisa Kolinsa i ne bi imao razloga da trpash sve to u budjavi kreacionistichki koncept.

  4. #19

    Odgovor: Verski fanatici

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam pastovao ono shto smatram da odlikuje normalnog vernika,
    Upravo tako-> Ono što ti smatraš, a ne ono kako jeste

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Kada bi iskreno razmishljao o Bibliji, i imao znanja o evoluciji i nauci mozzda bi i doshao do nekih zakljuchaka slichnih zakljuchima Frensisa Kolinsa i ne bi imao razloga da trpash sve to u budjavi kreacionistichki koncept.
    Ajd da vidimo ->

    Prva rečenica u Bibliji glasi:

    1. U početku stvori Bog nebo i zemlju.

    Dakle ne kaže-> U početku beše ništa. Pa se evoluiranjem i velikim praskovima formiraše nebo i Zemlja!

    A vidi dalje u vezi sa samo ovom prvom rečenicom->

    1. Tada odgovori Gospod Jovu iz vihora i reče:
    2. Ko je to što zamračuje savet rečima nerazumno?
    3. Opaši se sada kao čovek; ja ću te pitati, a ti mi kazuj.
    4. Gde si ti bio kad ja osnivah zemlju? Kaži, ako si razuman.
    5. Ko joj je odredio mere? Znaš li? Ili ko je rastegao uže preko nje?
    6. Na čem su podnožja njena uglavljena? Ili ko joj je metnuo kamen ugaoni?
    8. Ili ko je zatvorio more vratima kad kao iz utrobe iziđe?
    9. Kad ga odeh oblakom i povih tamom;
    10. Kad postavih za nj uredbu svoju i metnuh mu prevornice i vrata;
    11. I rekoh: Dovde ćeš dolaziti, a dalje nećeš, i tu će se ustavljati ponositi valovi tvoji.
    (Jov 3

    dalje:

    24. Ovako govori Gospod, Izbavitelj tvoj, koji te je sazdao od utrobe materine: ja Gospod načinih sve: razapeh nebo sam, rasprostreh zemlju sam sobom;
    25. Uništavam znake lažljivcima, i vrače obezumljujem, vraćam natrag mudrace, i pretvaram mudrost njihovu u ludost;
    (Isa. 44)

    dalje:

    18. Jer ovako veli Gospod, koji je stvorio nebo, Bog, koji je sazdao zemlju i načinio je i utvrdio, i nije je stvorio naprazno, nego je načinio da se na njoj nastava: ja sam Gospod, i nema drugog.
    19. Nisam govorio tajno ni na mračnom mestu na zemlji, nisam rekao semenu Jakovljevom: Tražite me uzalud. Ja Gospod govorim pravdu, javljam šta je pravo.
    ( Isa. 45)

    dalje:

    1. U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč.
    2. Ona beše u početku u Boga.
    3. Sve je kroz Nju postalo, i bez Nje ništa nije postalo što je postalo.
    4. U Njoj beše život, i život beše videlo ljudima.
    5. I Videlo se svetli u tami, i tama Ga ne obuze.
    (Jovan 1)

    dalje:

    16. Jer kroz Njega bi sazdano sve što je na nebu i što je na zemlji, što se vidi i što se ne vidi, bili prestoli ili gospodstva ili poglavarstva, ili vlasti: sve se kroza Nj i za Nj sazda.
    17. I On je pre svega, i sve je u Njemu.
    ( Kol. 1)
    itd..itd...

    Ima li mesta alegorijama i izvrtanjima?
    Ima li mesta milijardama god.?

    Nema!

  5. #20

    Odgovor: Verski fanatici

    1. U početku stvori Bog nebo i zemlju.

    Dakle ne kaže-> U početku beše ništa. Pa se evoluiranjem i velikim praskovima formiraše nebo i Zemlja!

    ))

    Naravno. Sve i da biblija potiche od boga, pa ni tebi ochigledno ne bi bilo jasno nishta shto objashnjava biologija, fizika, astronomija, hemija itd itd, neche valjda neko objashnjavati ljudima kamenog doba sve to.

    Lakshe je napisati i sve to strpati u par rechi

    Ali, danas je takvo gledanje na svet u praksi KATASTROFALNO ravno mentalnoj zaostalosti, jer ti je omogucheno da znash i da koristish kapacitete, a ti ih svesno odbacujesh.



    Što se mene lično tiče(govorim samo u svoje ime), Bibliju čitam onako kako je napisana! A napisana je tako da traži povezivanje i razmišljanje! Hoću da kažem, da se Biblija ne čita kao roman ili nekakva novela. Postoje dve stvari a u vezi sa Biblijom-> Prva stvar vezana je za samu suštinu i poruku koju nam Bog šalje, i to se vrlo lako može nakon prvog čitanja razumeti i shvatiti!


    Ako imash shta da mudrujesh povezujesh i razmishljash mimo onoga shto ti kazze biblije onda shvatash da je neshto napisano slikovito to jest alegorijski.

    Ako biblijske rechi nisu alegorija, vech bukvalno prenesena suva istina onda ni ti ne bi imao shta da razmishljash, to je tako i kvit. Ako uspesh da sve uklopish bukvalno, onda je to shizofrenija. Ako uspesh da ostanesh slep na nauchnu realnost onda je to odbijanje lechenja

  6. #21

    Odgovor: Verski fanatici

    kad covek prica bogu to je religija, kad bog prica coveku to je sizofrenija "

    & underpaid......

  7. #22

    Odgovor: Verski fanatici

    Raspravu evolucija vs. kreacionizam prebacite na za to odgovarajuću temu. Hvala.

  8. #23

    Odgovor: Verski fanatici

    osnovni preduslov za posajanje fanatikom je mentalno oboljenje. drushtvena sredina je sekundarni uslov ( u smislu da onaj ko se rodio i odrastao okruzzen verskim ili kakvim god fanaticima, i ko nije imao priliku da spozna ishta od sveta van tog okruzzenja, jednostavno nema drugog izbora no da izraste u fanatika).

    npr. :

    'Bog mi je kazao: Tko je bez krivnje, nek' baci kamen! i ja sam uzeo kamen i bacio ga', rekao je Antonijo H., koji je u Splitu ozlijedio dvomjesečnu bebu.

    Antonijo H. prebačen je u Bolnicu za osobe lišene slobode u Zagrebu, odmah nakon što je u ponedjeljak oko sat i pol vremena s njim razgovarao stalni sudski vještak, neuropsihijatar prof. Borben Uglešić.

    Zatvorskoj liječnici u Splitu Antonijo nije znao reći gdje je bio i s kim je razgovarao.

    "Radi se o osobi koja boluje od teškog oblika paranoidne shizofrenije s halucinacijama, ali zaista vam ne mogu kazati ništa vezano uz njegovo stanje. Svoj nalaz i vještačenje dostavit ću Županijskom sudu u Splitu gdje se nad njim provodi istraga", kazao je vještak za Slobodnu Dalmaciju.

    Na Bilicama su Antonija morali držati izdvojenog od ostalih pritvorenika jer je ocijenjeno da je opasan za okolinu, ali i zbog prijetnji nekih od pritvorenika da će se obračunati s njim.

    Među zatvorskim zidinama u Splitu procurili su fragmenti iskaza Antonija H. pred istražnim sucem te razgovora sa sudskim vještakom iz kojih se može iskonstruirati tijek događaja.

    Kako je kazao, prvo je čuo Božji glas koji ga je naveo da baci kamen te je on zgrabio kamen i bacio ga na ujaka nesretne djevojčice koji je bio u šetnji s njom i njezinom majkom i nećakom.

    Pod utjecajem zvučnih halucinacija, nadljudskom snagom Antonijo je bacio na pod ujaka, majku i njezina nećaka, te zgrabio dijete iz kolica. Nakon što je dijete bacio na tlo, udario ga je nogom.

    "Jedan glas mi je govorio da bacim bebu, a jedan da to ne radim. Želio bih da mi date telefon ili mobitel kako bih nazvao i pitao kako je beba. Tija bi reć da mi je žao što sam to napravija", kazao je navodno Antonijo psihijatru.

    Nakon nemilog događaja otišao je do mora, skinuo gornji dio odjeće i bacio se na stijene. Policajci su ga uspjeli nagovoriti da iziđe na suho, a od bacanja na stijene ostale su mu rane i kraste po rukama,

    net.hr 24.04.2009.
    & underpaid......

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Verski praznici i običaji
    Autor Lady S u forumu Religija
    Odgovora: 82
    Poslednja poruka: 12.07.2015, 12:20
  2. Verski turizam: Hrišćanstvo
    Autor zjovan29 u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 05.02.2015, 03:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •