I muškarci plaču, zar ne?
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1

    05 I muškarci plaču, zar ne?

    Po jednima su muške suze iskrenije od ženskih, po drugima muškarci zapravo ne plaču već im samo oči zasuze, treći kažu da im je neprijatno videti muškarca koji plače, četvrti tvrde da bi muškarci češće plakali ali se boje da će time izgubiti na svojoj muževnosti, i tako dalje, i tako dalje.

    Da li Vi dragi muškarci plačete?

    Koje su to situacije kada Vam suze jednostavno krenu na oči?

    I da li se stidite da na taj način pokažete svoje emocije?
    I may not be perfect but I'm always me

  2. #2

    Odgovor: I muškarci plaču, zar ne?

    Dobra tema .
    Osetljiva, jer u društvu postoje kodeksi koje , nesvesno, prihvatimo.

    Za sebe mogu reći ovo:
    - Davno sam naučio da ne plačem. Mislim da kada bih i hteo....ne bih uspeo. Samo, ko kaže da mi ne plačemo u sebi? Jer, uvek u životu ima trenutaka kada smo tužni, očajni, skrhani...ali svi spolja vide samo da smo stisli zube, da nam je lice kameno, da su nam oči potamnele. U duši...sve se kida, haos i potop..ali spolja smo ratnici koji to ne smeju i ne mogu pokazati jer..drugima tada treba snaga.
    - Moj sin ne živi sa mnom. U Švedskoj je...i kada se vraća od mene nazad...onda je "problem". On, sestričina, moji roditelji, sestra...naprave melodramu, plača i suza za manji potok. Ali...on vidi tatu nasmešenog, koji ga hrabri, govori da će brzo proći tih nekoliko meseci dok ne dođe, da nije curica i da mu suze kvare osmeh, šalim se....i tako. Njemu tada i svima okolo treba snaga da sve to "samelju" u sebi...i uvek će je dobiti od mene!
    Posle odlaska...ja se učaurim i znam da ta gorčina i nemoć mora proći...samo mi treba samoće. Srce je plakalo....zato i osećam gorčinu u ustima...ali oči ne.
    - Ne, ne radi se o stidu..jer sam davno navikao da tako reagujem. Pre osećam bes...jer nešto ne mogu promeniti, nešto ne zavisi od mojih moći. Muške suze su gorče...jer nemaju oduška, nema olakšanja jer sve strpaš u sebe.
    Poruku je izmenio Sivi, 11.02.2010 u 13:29
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  3. #3

    Odgovor: I muškarci plaču, zar ne?

    Čekaj da vidimo, u poslednjih 10-ak godina...pa, bilo je tu manje od toliko cmizdrenja, od toga dva imaju veze sa netom i ljudima koje nikad nisam upoznao...nije loš prosek, manje od jednog ulključivanja brizgalice godišnje.

    Ne, ne volim da vidim muškarca kako plače. Ne volim ni da mene vide kad plačem (zato to uglavnom i odradim sam). Ne znam koji je razlog tome, jednostavno ne volim, kao što ne volim pirinač. Naravno, postoje trenuci kad se vi tu ne pitate ništa, i kad suze idu same.

    Uglavnom, kad umre neko koga ste doživljavali kao svog.

    Sve ostalo ne priznajem.
    Poruku je izmenio memento, 15.02.2010 u 11:49 Razlog: nepotrebno citiranje uvodnog posta

  4. #4

    Odgovor: I muškarci plaču, zar ne?

    da..plachu...nikad nisam toliko isplakao ,nego kad mi je tata umro...mislio sam da cu da puknem od 'bolova'..to me satrlo...mnogo sam plakao..al eto,sta sta sve covjek moze da 'pretrpi' ...prezivi...'bolovi' su bili nesnosni,tesko sam se mirio s tim..al eto...iz svega toga sam izasao 'chitav'

  5. #5

    Odgovor: I muškarci plaču, zar ne?

    Znam koliko je teško kad ti pati kompletno biće, vapi da se oslobodi bola, a oči ti ostaju suve. Nepuštena suza vazda ostavlja teskobu svakom čoveku bez obzira na pol i starost. Još goru teskobu čini zadržana suza.
    Plaču deca, plaču starci, ali od odrastanja do starosti se neguje da „dečaci ne plaču“. Zašto? I ko im time čini uslugu kad ih to uči?
    Meni je neprijatno u društvu svih koji su nesposobni da puste suzu jednako kao i što ne volim da se nađem među onima koji emocije koriste za potkusurivanje. Priznajem, muškarac koji trguje emocijama i suzama mi je nešto odvratniji od žene.
    Kakvi su to ljudi koji u nekim teškim životnim situacijama imaju snage da se bore protiv nagona da plaču? I zbog čega to čine? Zbog ljudi, vaspitanja, Balkana?
    Ili su možda muškarci genetski predodređeni da taj nagon gube od desete do šesdesete godine?
    Da li je ćerka slabija od sina kada gubi roditelja? Da li je majka slabija od oca kada im dete odlazi iz porodičnog gnezda? Da li izdaja partnera više boli žene nego muškarce?
    Ne verujem.
    Muškarci plaču. Barem oni muškarci koji su meni bliski i prema meni dovoljno iskreni. To ne znači da sam svakom suzu videla, ali se ne stide da priznaju i da plaču.
    Poštujem to.
    Muški je i plakati. Muški je i priznati suzu. I poštujem svaku pravu, mušku, iskrenu suzu koju sam videla.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  6. #6

    Odgovor: I muškarci plaču, zar ne?

    Tako nešto se podrazumeva. Ta valjda su ljudska bića, od iste tvari kao i žene, ne znam zašto ne bi plakali. Generalno, mislim da su muškarci možda i osetljiviji od žena, ali su vaspitavani da drugačije reaguju. Mog tatu sam samo dva puta u životu videla da plače i te suze su bile tako teške i bolne za mene, time je pokazao da je baš povređen, dok npr moj bivši svekar je plakao za svaku sitnicu. Beše čovek lak na suzu. Njegove suze niko nije uzimao za ozbiljno, to mu je bio način da oslobodi emocije i meni je to bilo sasvim u redu.
    Ne treba se stideti nijedne emocije. Poštujem tuđe suze, samo ako nisu krokodilske i proračunate.
    Ljudski je plakati.
    I muškarci su valjda ljudi.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

Slične teme

  1. Muškarci i žene..
    Autor kohili u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 10.09.2016, 22:27
  2. Moćni muškarci
    Autor Najgora u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 17:39
  3. I muškarci su ugroženi, zar ne?
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 20.08.2011, 00:42
  4. Muškarci u uniformama
    Autor duga12 u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 70
    Poslednja poruka: 08.01.2010, 13:08
  5. Ko je pametniji, žene ili muškarci?
    Autor memento u forumu Psihologija
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 06.09.2009, 18:26

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •