Ne bas mirisljava tema...
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11
  1. #1

    05 Ne bas mirisljava tema...

    Dragi moji saborci,roditelji,setite se decijih pelena... Ja doduse jos uvek zivim sa njima...Boze dragi,kada se samo setim,kako je sve izgledalo u pocetku... Drage Savete sa svih strana,kao da nije dovoljno sve sto te je snaslo vec i oni krenu da te bombarduju savetima ."Znas,bolje su platnene pelene,mi svi ocuvasmo decu sa njima pa im nista ne fali,hoces li detetu da upropastis kukove?!" Svaka cast,i mene je moja majka povijala sa njima,ali isto tako kaze,da su joj tada bile dostupne ove za jednokratnu upotrebu,nikad ne bi upotrebljavala platnene ...Priznajem,probala sam ih i ja nedelju dana.Dete stalno mokro,ucrveni se,cak je postojala i sansa da se ojede .I zasto bih je mucila,kad na srecu postoje pelenice za jednokratnu upotrebu u kojima je ona fino suva,moze da trckara bez problema,nema sta da je zulja,i za presvlacenje nam treba svega par minuta,bez obzira na kom mestu se nalazimo .A o sadrzaju istih ...Nije bas uvek prijatan,narocito kad se presvlacenje obavlja negde van kuce,ili recimo u sred obroka...a najcesce je tako.Onda se malko skrene pogled u stranu,zacepi nos,i... I nas je neko presvlacio...I njemu smo "ulepsali" dan kad je to trebao da obavi u vreme rucka ...Sve je to sastavni deo roditeljstva,a o bojama,mirisima,...neki drugi put...
    I may not be perfect but I'm always me

  2. #2

    Odgovor: Ne bas mirisljava tema...

    Kao prvo orden onome ko izmisli pampers n slično.

    ."Znas,bolje su platnene pelene,mi svi ocuvasmo decu sa njima pa im nista ne fali,hoces li detetu da upropastis kukove?!"
    Tjah. Ponekad te sa takvom pričom isprate i u porodilištu. Da koristiš platnene bar dok bebi ne otpadne pupak. A oni bebe dok su tamo povijaju u pampers jer je i njima lakše.

    Što se tiče kukova, dovoljno je preko pampersa stavljati platnene kao širok povoj, dok beba ne prođe kontrole kukova, a onda kada lekar utvrdi da je mališa zgodan/na furaš samo pampers. Dobar neonatolog može da utvrdi to i ranije, ali svakako je dobro ispoštovati sve kontrole.

    Što se tiče ojeda, beba se može ojesti i sa pampersom i to ohohohoho. Meni se to desilo sa mojim detetom, a pampers mu je redovno menjan, naravno. Podeliću sa vama jednu tajnu, ako je do sada niste znali, pošto u našem slučaju ništa nije pomoglo. Ni jekodermi ni vunderšutsovi ni šta ti ja znam narodna medicina. Krema koja se od tada nalazi u mojoj kući uvek i svuda je sa sobom nosim (put) zove se FLOGOCID. U startu ljudi imaju negativne predrasude jer je krema proizvod Veterinarskog zavoda, kao "ja ću na dete da stavljam nešto za pse" itd, ali krema nema neželjena dejstva i nema kontraindikacije, nema kortikosteroida i možete i na otvorene rane da je stavljate, a ne samo na ojed. Kupite ovo i nećete se pokajati. Zlu ne trebalo, ali rešava mnogo toga, ne samo vezano za bebe, već svakojaka zapaljenja na koži.

    http://www.vetzavodzemun.com/producthem.php?id=20
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #3

    Odgovor: Ne bas mirisljava tema...

    Ej cao,ma slusaj ti jednu "staru"Mamicu,ako imas ekonomicki mogucnost da obezbedis detetu one papirne pelene,znas koristiti i baciti,uradi,i mani se da peres i peglas de krpe,s timdete je uvek mokro i crvena guzica,pada mu na sve strane,zulja,eh sad seti se kad imas onaj zenski mesecni problemic,kako je neugodno nama,pa tako i dete sa krpama,one ugodne papirne pelene su nejbolje,i nista mu nece biti u kukovima,bitce suv i komodno,nemoj ti slusati babe za te stvari,one nisu imali te stvari,ja sam sa mojom malom koristila te papirne pelene,i bogami fino,hvala onome ko ga je izmislio.
    No me toques

  4. #4

    Odgovor: Ne bas mirisljava tema...

    Stvarno nisam ni u jednom trenutku bila u dilemi da li da koristim pampers ili ne - naravno da sam ga koristila od prvog dana i naravno da su kukići mog deteta potpuno ok. Nikad se nije ojeo (pljuc, pljuc), niti je imao nekih drugih problema.
    Mislim da je ta priča sa širokim povijanjem malo prenaduvana, jer da nije valjda bi se još u nekoj državi setili toga (na primer u Švedskoj, gde, koliko sam ja obaveštena, ni ne postoje tzv. švedske pelene, a opet, koliko sam ja obaveštena, nisu svi sa iščašenim kukovima ). Ja sam stavljala široki povoj do pre neki dan, kad je na drugoj kontroli potvrđeno da su kukići ok, ali više zato da me ne grize savest ako nešto ne bude ok, nego što sam stvarno verovala u delotvornost istog...
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."

  5. #5

    Odgovor: Ne bas mirisljava tema...


    evo i mog priloga za nemirişljavu temu
    Ko je za jednu voznjicu

  6. #6

    Odgovor: Ne bas mirisljava tema...

    Ja sam mojim momcima stavljala pamučne pelene do 3 meseca... Razlog je bio taj što su se rodili kad je napolju bilo 38 stapeni, a guze su im bile jako osetljive. Iz porodilišta (gde su im sestre stavljale isključivo pampers) sam ih donela sa tako jakim ojedom da mi je trebalo dobrih desetak dana da im se koža oporavi...U oktobru, kada su prestale vrućine stavila sam im pampers i koristila ih do odvikavanja...
    Nije mi bilo teško ni potapanje pelena, ni pranje ni peglanje... Uživala sam u mirisu osunčanih pelena...
    Da li taj široki povoj ima veze i da li utiče na kukove, ne znam, naslušala sam se mnogo priča na tu temu, ali činjenica je da moji momci nemaju problema sa kukovima...

  7. #7

    Odgovor: Ne bas mirisljava tema...

    Koristila sam i jedne i druge pelene.

    Kad mi se rodila curica,pampers je imala samo u porodilištu.Čim smo se vratili kući,patronažna sestra mi je objasnila kako treba da je povijam zbog kukića. Nije mi bilo teško ni da perem,ni da sušim,ni da peglam...jao ,pa prvo dete,nije ti ništa teško pogotovo u početku.Do trećeg meseca sam joj samo platnene pelene stavljala,a onda sam počela noću sa pampersom jer mi je bilo žao da je svaku noć po nekoliko puta presvlačim jer je mokra.Tako je bilo do šestog meseca,a onda sam počela i preko dana,ali sam zadržala i jednu platnenu pride.
    Ono što mogu da kažem je da je činjenica da pampers godi mamama i detetu,ali deca su u njima suva,i nemaju potrebu da traže nonu.
    Deca koja koriste platnene pelene osete da su mokra i traže ranije nonu(mnogo ranije).
    Sa sinom nisam bila tako vredna i savesna.Do šest nedelja,i čim smo dobili zeleno svetlo od doktora,prešli smo na pampers.I mogu da kažem da ga duže učim na nonu nego što sam curicu,ali dečak je to....oni su komplikovani sami po sebi.

  8. #8

    14 Ne bas mirisljava tema...

    Citat Tigerlily kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam stavljala široki povoj do pre neki dan, kad je na drugoj kontroli potvrđeno da su kukići ok, ali više zato da me ne grize savest ako nešto ne bude ok, nego što sam stvarno verovala u delotvornost istog...


    Kada se rodila Coroca, u januaru prošle godine, pedijatri uopšte nisu insistirali na širokom povoju, dapače.
    Objašnjenje je bilo sledeće: da ja pampers izuzetno kvalitetna pelena i da je sama po sebi dovoljna.

    Iznenadila sam se - jer su godinu dana pre toga strogo insistirali na švedskim pelenama.

    Verovatno ću i na to menjanje pelena, gledati sa nostalgijom jednog dana, ali uzevši u obzir koliko sam Kikija dnevno presvlačila, prala pelene u jednoj pa u drugoj vodi, zatim naravno sve to iskuvala u mašini za veš + duplo ispiranje (jer ''imamo'' jako finu guzu), naravno i peglala.


    Isto kao i Tigerlily sam posle druge kontrole kukova, momentalno odbacila široki povoj.


    Mada, ima slučajeva, gde su majke (posebno devojčicama) stavljale široki povoj do navršene prve godine života, upravo da bi imale uske kukove - jednog dana, Bože zdravlja kad porastu.
    Ovo nije priča od pre dvadesetak godina, već od pre tri godine. ... Pitam se koliko ima istine u tome
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  9. #9

    Odgovor: Ne bas mirisljava tema...

    Nekada davno nisu postojale jednokratne pelene već samo platnene koje su se svakodnevno prale i prale. Što i kako bi nam bilo da je tako i danas? Meni osobno je to nezamislivo. Nisam milagera ali uzimam ono što moderno doba pruža i olakšava. Iako su platnene pelene daleko jeftinije od jednokratnih, ja sam bila kupovala te jednokratne.

    Koje pelene Vi koristite ili ste koristili? Zbog čega ste izabrali baš tu vrstu pelena? Dakako, ne moraju na pitanje odgovarati samo roditelji jer i prijatelji, kad idu u posjet, kupuju pelene (govorim iz vlastitog iskustva).

    Danas ima u ponudi jako puno pelena..
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  10. #10

    Odgovor: Ne bas mirisljava tema...

    spomenik onome ko je izmislio jednokratne pelene
    dete se mora stalno presvlaciti ali ove jednokretne sljus u kantu , tetra pelene , pa to su kamare i kamare za pranje i peglanje , pa jos one gumene gace pa cuda
    jeej za jednokratne pelene ( u nasem slucaju pampers )

  11. #11

    Odgovor: Ne bas mirisljava tema...

    I tako sam ja ostala vjerna jednokratnim pelenama.. Lakše meni, lakše njemu, lakše novčaniku. Šalim se.

    Samo iskustvo mjenjanja pelena je nemjerljivo, a kako li je tek nemjreljivo iskustvo mjenjanja pelena bez leća (ja sam, naime, kao mala čorava kokoš)? To je igra poput ruskog ruleta. Bude mali opalio ili ne bude (dok mama prilazi bliže kako bi vidjela što treba obrisati)?

    Što se tiče mjenjanja pelena u javnosti, mojem osmijehu od uha do uha još niti jedan konobar (ok, ok, bila su samo dva u igri dosad) nije ostao ravnodušan te su mi ljubazno udijelili prostor kako bih svojem smrdljivcu maknula popunjene pelene. Tu sam se već ispraksirala. Sada mi pada na pamet - kakva bi to komplikacija bila da nisu jednokratne u pitanju? I ovako svaki put van idem sa hrpom rezervnih stvari..
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

Slične teme

  1. Odjavna tema
    Autor swba u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 697
    Poslednja poruka: 31.01.2015, 02:53
  2. Najbolji pisac tema?
    Autor Painkiller u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 02.03.2010, 00:04
  3. Dlakava tema
    Autor SQUAW u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 80
    Poslednja poruka: 19.01.2010, 14:18
  4. Drugačija tema od svih
    Autor goldie u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 23.08.2009, 17:37
  5. Nova Tema
    Autor mimaP u forumu Obaveštenja i pitanja u vezi sa Forumom
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 03.10.2008, 20:40

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •