Prihvatanje ponude za posao
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1

    Prihvatanje ponude za posao

    Zanima me.. Koliko puta ste se našli u situaciji da ste Vi bili ti koji ste odbili ponudu za posao.

    Što Vam nije od ponuđenog odgovaralo (radno vrijeme, plaća, radna sredina, sam posao) te o kojem se to poslu radilo?
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  2. #2

    Odgovor: Prihvaćanje ponude za posao

    Taman sam promenila posao, a ponuđen mi je drugi. Sve ok, sem tajminga. Odbila sam jer mi je delovalo neozbiljno da nakon promene na bolje, posle mesec dana, prihvatam drugu ponudu, pa makar ona bila bolja od postojeće. Dešava mi se da požalim zbog toga, ali verovatno, opet da se nađem u toj situaciji, učinila bih isto.
    Odbila sam još jedan jer su me razvlačili šest meseci sa razgovorima sa ovim ili onim bitnim, a sve im je kao bilo hitno. Tj. nakon šest meseci dogovaranja, i stava hoću kakim - neću kakim - hoću, ali ne znam kako se kaki, u mojim očima su bili krajnje neozbiljni.
    I odbila sam još par puta ponude jedne firme za koju znam da su izrabljivači.
    Mislim da je to - to.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #3

    Odgovor: Prihvaćanje ponude za posao

    Dosta puta do sad.
    Razlog, lojalnost.
    I kad sama sebi kazem, dosta je, kraj je, idem dalje, ta lojalnost se probudi u meni.

    U poslednjih mesec dana sam odbila dve ponude za posao.
    Prva, nije mi bila primamljiva, toliko da bih ostavila trenutni posao.

    Druga ponuda, mi je zaista delovala primamljivo.
    Kolebala sam se danima, razmisljala i vagala za i protiv.
    Razgovarala sa njima, razgovarala sa samom sobom.
    Radno vreme mi nije odgovaralo.
    Bukvalno mi oduzimaju zivot, tempom rada.
    Da moram i da sam u nezavidnoj finansijskoj situaciji, verovatno bih pristala.
    Za sad sa svojim iskustvom, u mojoj profesiji, mogu da biram i da se predomisljam.

  4. #4

    Odgovor: Prihvaćanje ponude za posao

    Odbila sam samo jednu ponudu za posao. Razlog za to je bilo radno vreme. Naime, radi se po smenama od ponoći do 7 ujutru ili od 5 ujutru do podne, u pitanju je posao s Australijom, a njima je tada dan.

    Nikad nisam bila noćna ptica i ma koliko posao bio dobar, znam da ne bih nikako mogla na ovo da se prilagodim.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  5. #5

    Odgovor: Prihvaćanje ponude za posao

    Odbio sam posao gde su mi obecali "bice sve, samo ne znamo kad i ne mozemo da ti garantujemo tacno sta".
    Cak je i otvoreno receno "iako si prekvalifikovan (previse kvalifikovan), prihvaticemo te" i "ne mozemo da te platimo koliko tvoje znanje zasluzuje."
    A u nacelu sam bio spreman da preuzmem vise posla za manje para, zato sto je to bio posao koji je bio strucniji od trenutnog, ja bih vise koristio moje znanje i naravno strucno bih napredovao zbog vise iskustva.
    Kap je prelilo: "Imaces pristup RODC, na njemu ces moci da administriras sve sto ti treba". RODC je inace ReadOnly DC, sto znaci mogu da blejim u njega i da vucem druge za rukav - te koji su mi to obecali, a nemaju pojma sta su obecali, da urade ovo ili ono i da ih ucim sta treba da urade.
    Sada je proslo vec skoro godinu dana, jos nisu ni poceli da rade ono sto je tada bilo "hitno", jer su, kao, prezauzeti.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  6. #6

    Odgovor: Prihvaćanje ponude za posao

    Pa sad, nije da je iz nebuha ponuda pala, ali...Krčka se to već duže vreme. Krčkaće se još malo. Taktiziraju oni, taktiziram ja. Nije mi bilo za cilj da napredujem i zagazim dublje ali, šta da se radi. Državno jaslo, je državno jaslo i to se ne baca pod noge. Benificije, stimulacije, put, teren, dodatak. Nije lako praviti stazu i to onu žensku kad ste okruženi muškarcima. Mada, što se mene tiče, ja tu odlično plivam i mnogo mi je lakše raditi sa muškarcima nego sa ženama. Oni nemaju prljava pravila, nisu dokoni i ono što izuzetno poštujem u radu sa njima ,je osećaj za praktičnost i disciplinu (bar kad je naš posao u pitanju). Videćemo šta će biti.
    Uslovi idealni; Ja se pitam, ali ja i odgovaram.
    Kao što reče jedna rođaka sa foruma, volim kad se radi
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  7. #7

    Odgovor: Prihvatanje ponude za posao

    Eto, od prethodnog posta na ovu temu se dosta izdesavalo.
    Promenuo 4 firme, 3 radna mesta, 2 drzave, 11 stanova,...
    Sta da kazem. Svaki put sam isao na bar malo bolje - bolja plata, bolje radno mesto, bolji uslovi rada,... Ali ne mislim da sam zavrsio migraciju.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  8. #8

Slične teme

  1. Državni posao
    Autor Leonard Peltier u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 12.10.2017, 12:35
  2. Posao u inostranstvu
    Autor Sunny u forumu Posao
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 22.03.2012, 15:15
  3. Posao ili politika?
    Autor shacky u forumu Posao
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 21.03.2012, 22:54
  4. Posao kao potreba?
    Autor veljko yaric u forumu Posao
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 09.05.2011, 13:34
  5. Honorarni posao
    Autor little fairy u forumu Posao
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 02.12.2010, 12:35

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •