3D filmovi
Prikaz rezultata 1 do 12 od ukupno 12

Tema: 3D filmovi

  1. #1

    3D filmovi

    Tema posvecena 3-D filmovima.



    Koji ste zadnji 3D film odgledali ?



    Naravno za gledanje 3D filma potrebne su i 3D naocare

    _

    3D tehnologija polako postaje sve dostupnija i uskoro možemo očekivati sve veći broj filmova koji će koristiti 3D. Jedan od filmova koji već koriste pomenutu tehnologiju je „Monsters vs. Aliens“ najnoviji računarski animirani film kompanije Dreamworks koji će u američkim bioskopima da se pojavi narednih dana. U toku godine bi trebalo da se pojavi najmanje 12 naslova koji će biti bazirani na ovoj tehnologiji uključujući i naslov Ice Age: Dawn of the Dinosaurus, kao i film Avatar poznatog reditelja Jamesa Camerona. Update trenutne tehnologije prikaza filmova na novu koja omogućava 3D prikazivanje košta $100.000 pa se ona može očekivati u sve većem broju bioskopa.

    Wikipedia: 3D film
    Poruku je izmenio Charlie Harper, 14.10.2011 u 13:45

  2. #2

    Odgovor: 3-D filmovi

    Pre par dana kupih DVD "Spy Kids" trilogiju sa 3D naocarima koje idu gratis te nakon duzeg vremena pogledah jedan 3D film... a zatim i drugi, pa evo o kojim filmovima je rec:

    Spy Kids 3-D: Game Over (2003)



    "Deca Spijuni 3" je jedini iz trilogije koji je uradjen u 3D-u i jedini razlog zasto se nisam pokajao sto sam ga gledao je upravo 3D tehnologija jer je film ocajan.

    The Final Destination (2009) 3D



    "Poslednja Destinacija" iako nije film koji bi obavezno trebali da pogledate u 3D tehnici bi ga trebalo pogledati ja se odusevio kako to sve izgleda i obzirom da sam ovaj cetvrti deo iz serijala vec komentarisao ostaje mi jos samo da kazem da je cak i ovaj film koji mi se u 2D nije svideo nakon gledanja 3D verzije mi je postao bolji i zanimljiviji.

    I za kraj par scena iz filma:



  3. #3

    Odgovor: 3-D filmovi

    Generalno govoreci, malo je filmova sa specijalnim efektima koji su opravdani i s razlogom stavljeni u film tako da ispada da su spec. efekti svrha sebi samima i uopste mi se ne svidja ovaj nadolazeci trend gde film sve manje lici na umetnost, na bavljenje ljudima, na izazivanje ikakve emocije a sve vise lice na luna park ili ringispil.

    Otpor!

    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  4. #4

    Odgovor: 3-D filmovi

    Sony, Panasonic, Samsung razvijaju 3D naočare

    Tri kompanije rade na novoj 3D tehnologiji koja bi trebalo da omoguće korisnicima uživanje u 3D sadržajima visoke rezolucije.



    Japanske elektronske kompanije Sony i Panasonic, kao i južnokorejski Samsung, objavile su saradnju na razvoju nove zajedničke tehnologije za naočare koje omogućavaju gledanje video snimaka velike rezolucije u trodimenzionalnoj (3D) tehnologiji.

    Radi se o tehnologiji za bežičan prenos podataka neophodnih naočarama kako bi mogle da sinhronizuju sistem za filtriranje sa slikama visoke rezolucije, prenela je agencija AFP.

    Tri kompanije nameravaju da na taj način daju nov podsticaj video snimcima u 3D tehnologiji na različitim podlogama (televizija, računari, bioskopski ekrani).

    Izvor: Mondo

  5. #5

    Odgovor: 3-D filmovi

    Iako su i ove dosadasnje 3D naocare od papira zavrsavale posao ne protivim se poboljsanju.

    Kad smo vec kod 3D naocara setih se da vec duze vreme nisam pogledao neki 3D film.

  6. #6

    Odgovor: 3-D filmovi

    "Zona mrtvih" - prvi srpski 3D film

    Film Milana Konjevića i Milana Todorovića posle velikog uspeha na međunarodnim festivalima nastaviće bioskopski život u 3D formatu.



    Konverzija filma u 3D izvršena je zahvaljujuci saradnji PFI Studios sa kompanijom 3DLENZ i ruskim HIVE Studio-m iz Moskve.

    U okviru ove saradnje, film "Zona mrtvih" je prvi domaći film koji će doživeti i svoje 3D izdanje i biti distribuiran na teritoriji Rusije u ovom formatu.

    Izvor: Mondo

  7. #7

    Odgovor: 3-D filmovi

    Zadnje što sam odgledala je The Hobbit: An Unexpected Journey u bioskopu sa klinkama. Ne znam, meni smetaju 3D naočare i bole me oči. Smejala mi se deca posle. Izbegavam, ali stvarno. Ne volim da zbunjujem čula.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  8. #8

  9. #9

    Odgovor: 3D filmovi

    Poslednje što sam gledala od 3D filmova su Pingvini sa Madagaskara, pre recimo mesec dana. Sjajno odrađeno, nemam zamerki
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  10. #10

    Odgovor: 3D filmovi

    Poslednje što sam gledao 3D je poslednji nastavak, što bi reko Dragan Jove Torbice, Hambita. Standardno sjajno.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  11. #11

    Odgovor: 3D filmovi

    Do sada jedini 3D filmovi koje sam pogledao u bioskopu su Osvetnici 3 i 4. Fenomenalno odrađeno, baš nezaboravno iskustvo.

    Što se tiče kućne verzije, skidam 3D filmove s torenta i prebacujem na telefon koji ima AMOLED displej te sve skupa ubacim u VirtualBoks plastiku. NIje loše uopšte, uz blutut sluške/bubice s dobrim basevima sve zajedno ostavlja dobar utisak.

    Već sam izgubio računicu, ne znam koliko sam 3D filmova pogledao uz VirtualBoks. Najbolje odrađen 3D film je Avatar, definitivno. Što se tiče animiranih filmova tu je novi Spajdermen u spajderversu debelo pobedio.
    Vojvodina.cafe | FA14 | NH23 | Ela Rumf | • APTIV •

  12. #12

    Odgovor: 3D filmovi

    Nedavno sam naučio kako stvoriti viglegram animaciju izvučenu s sirovog materijala 3D filma. Za primer navodim Portal scenu s Osvetnika 4:

    https://streamable.com/bznh5
    Vojvodina.cafe | FA14 | NH23 | Ela Rumf | • APTIV •

Slične teme

  1. Kultni filmovi
    Autor memento u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 09.08.2018, 11:37
  2. Horor filmovi
    Autor swba u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 178
    Poslednja poruka: 04.03.2012, 23:51
  3. Kratki filmovi
    Autor Charlie Harper u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 14.05.2011, 21:34
  4. Filmovi katastrofe
    Autor SQUAW u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 25.02.2010, 01:28
  5. Da li su vam draŽi crtani filmovi 80-ih ili sad?
    Autor JOHNNY DUGI u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 18.10.2009, 00:33

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •