Apple iPad
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 21

Tema: Apple iPad

  1. #1

    Apple iPad

    Šef kompanije Apple Steve Jobs predstavio je novi proizvod ovog tehnološkog giganta - "ajped" (iPad), koji izgledom podseća na notebook računar, ali je manjih dimenzija i boljih performansi.







    "Ono što ovaj uređaj čini je izvanredno. To je najbolje iskustvo korišćenja interneta koje ste ikad imali. Fenomenalno je videti celu web-stranicu na ekranu osetljivom na dodir. Puno bolje od laptopa. Puno bolje od pametnog mobilnog telefona", rekao je.


    Novi iPad biće izvesna karika koja nedostaje između laptopa i pametnog telefona. Model koji je Jobs predstavio u San Franciscu, radi bez tastature na ekranu od gotovo 10 inča (25 cm) osetljivom na dodir.



    Od 499 do 829 dolara

    "Možete otkrivati muziku, kupovati je", rekao je Jobs, napominjući kako se iPad može priključivati na Appleove aplikacije kao iTunes i AppStore. "Filmovi, TV, serije, podcastovi, ITunes, sve je uključeno", rekao je. iPad ima mnoge mogućnosti iPhonea i iPoda, kao orijentacijski senzor koji okreće sliku zavisno o tome kako okrenete sam uređaj. Vizuelno, sličan je velikom iPhoneu.

    Uređaj je dostupan u verzijama s flash memorijom od 16 i 64 gigabajta. Težak je manje od kilograma, debljine 1,3 centimetra, ima multitouch ekran, procesor od jednog GHz, koristi WiFi i Bluetooth tehnologiju, ima ugrađen zvučnik i mikrofon.

    Cena će se kretati od 499 dolara za verziju sa 16GB memorije, 599 dolara za 32GB i 699 dolara za 64GB. Za iPadove s 3G tehnologijom cena će biti 629, 729 i 829 dolara.

    "Kad smo krenuli u projekt, nismo imali samo ambiciozne tehnološke ciljeve, nego vrlo agresivnu cenu. Hteli smo da ga mnogi ljudi mogu kupiti", rekao je Jobs.


    Puno intimniji od laptopa, puno pametniji od mobilnog telefona


    Jobs je obećao da će iPad biti brz: "Tako je brz da leti", rekao je.

    "Puno je intimniji od laptopa i puno sposobniji od pametnog telefona", dodao je. Baterija mu traje deset sati i Jobs kaže da uređaj može raditi u stand-by modu a da se ne mora puniti.

    Demonstrirao je kako se iPad koristi za surfovanje koristeći Appleov browser Safari. Jobs tvrdi da će iPad biti bolji za čitanje knjiga, igranje igara ili gledanje video snimaka nego mobilni telefonii i laptopi. Uređaj dolazi u paketu sa softverom koji uključuje kalendar, karte, program za puštanje videa i muzike.


    Spas novinske industrije?


    Slični računari postoje već desetak godina, ali dosad nisu bili preterano uspešni. Jobs je priznao da će Apple morati da se potrudi da uveri potrošače koji već imaju laptope i pametne telefone, u to da im ovaj uređaj treba.

    "Kako bi stvorili zaista novu kategoriju uređaja, ti uređaji moraju biti puno bolji u obavljanju nekih temeljnih zadataka, inače nemaju smisla", rekao je Jobs.

    Brojne novinske kompanije, koje su u zadnjih nekoliko godina doživele velik pad tiraža zbog novih tehnologija, nadaju se kako će iPad biti uređaj preko kojeg će moći dopreti do većeg broja čitalaca. Jobs je predstavio program za čitanje New York Timesa i igranje igre Electronic Artsa. Publika, u kojoj su bili brojni novinari i blogeri, izlaganje je popratila salvama aplauza.












    preuzeto sa neta
    I may not be perfect but I'm always me

  2. #2

    Odgovor: Apple iPad

    http://www.vojvodinacafe.com/forum/639941-poruka8.html

    nije nova vest

    nista posebno

    malo su pozurili sa realizacijom s obzirom na brojne nedostatke

  3. #3

    Odgovor: Apple iPad

    Vest nije ali tema jeste. Još nešto?
    I may not be perfect but I'm always me

  4. #4

    Odgovor: Apple iPad

    neku novu semu za heklanje npr

    inovativan izbor rezolucije 4:3 zar to nije iz prosloga veka?

    16:9 bi bio optimalan izbor

    ne postoji mogucnost rada u vise programa, nemoze se startovati drugi dok se ne zatvori postojeci

    nema podrsku za Flash!?

    nema HDMI izlaz

    nema USB porta

    i da ne nabrajam vise...
    Poruku je izmenio neobarocco, 02.02.2010 u 15:12

  5. #5
    iPad Revealed! 31.03.2010






    da li je apple malo preforsir'o superlative

    Poruku je izmenio neobarocco, 02.04.2010 u 17:41 Razlog: dva uzastopna posta
    & underpaid......

  6. #6

    Odgovor: Apple iPad

    Ja uopšte ne vidim nikakav logičan razlog zbog kojeg bi neko kupio takvo... ne postoji reč... pa ko god da ga proizvodi. Taj proizvod je jedno veliko ništa, ni telefon ni računar, ni palmtop ni laptop. Ja ga ne bih uzeo ni da mi ga poklanjaju.

  7. #7

    Odgovor: Apple iPad

    ja bi kupio tri odma. svakom po jedan.

    desktop sam zamenila laptopom da bih bila mobilnija (nisam gamer pa mi prednosti desktopa u tom segmentu ne znache mnogo...) sa iPadom bih se otarasila laptopa jer ipak nije dovoljno mobilan za moj ukus (battery life nije dovoljan, tezzak je i glomazan za javna mesta)... i obavezno instalirala jednu statichnu jaku mashinu u kuchi.

    mislim da je iPad (za svakoga ko mozze da ga priushti) prednost nad laptopom.
    & underpaid......

  8. #8

    Odgovor: Apple iPad

    Evo, gledam karakteristike iPad-a.

    Visina:
    9.56 inča (242.8 mm)
    Širina:
    7.47 inča (189.7 mm)

    Gde ovo da držim? Mislio sam da je ova spodoba bar malo veća pa da može u krilo, ili bar malo manja pa da može u džep, ali ovako ne može nigde.

    Naravno, svi imamo različite prohteve, pa i ideje o mobilnosti. Ali mislim da je mesto mobilnog uređaja zadovoljavajućih karakteristika i veličine već zauzeto - telefonima s ekranom osetljivim na dodir. Za komunikaciju je telefon sasvim dovoljan čak i za one dovoljno navučene na društvene mreže, a onaj ko želi multimedijalne mogućnosti van kuće, iPad-om nikako ne može zadovoljiti te potrebe - jedva je malo veći od telefona. Gledanje 720p hd video materijala (vidim da ga podržava) na uređaju ove veličine je greh.

  9. #9

    Odgovor: Apple iPad

    ovaj tvoj odgovor mi govori da nisi pogledao nijedan klip koji sam ponudila....
    & underpaid......

  10. #10

    Odgovor: Apple iPad

    Za klipove od sat i po zaista nisam imao volje. Vidim da pretenduje da bude računar u malom, ali to nije. Sve što mogu da uradim na iPad-u, već mogu da uradim na Samsung i7500 za manju cenu i veću mobilnost. Jedino što ne mogu je da gledam video zapise visoke rezolucije, ali to ni nema smisla gledati na uređaju koji zamalo stane u dlan. Nije mi želja da se raspravljam, ovo su samo neka moja razmišljanja o uređaju koji je opet izazvao oduševljenje vaskolike populacije, a ne nudi skoro ništa više od onoga što već imam za manje para.

  11. #11

    Odgovor: Apple iPad

    nijesi u pravu. moja je procena da je ovo vrsta uredjaja koja che u potpunosti obezvrediti notebook i netbook makine i pri tome dati ljudima koji koriste telefone za surfovanje (shto oni jednostavno ne mogu da izvedu kako treba) aparat koji to mozze, a koji je pri tom lagan i ima battery life od deset+ sati ....

    ... da je u svrbiji ko shto nije iPad tip uredjaja (jer i drugi che pratiti ovaj product line) bi zamenio shkolsku torbu od 14 kila svakom shkolarcu.
    & underpaid......

  12. #12

    Odgovor: Apple iPad

    petominutni review za one koji ne mogu da gledaju klipove od sat vremena

    & underpaid......

  13. #13

    Odgovor: Apple iPad

    Za'valjujem.

    Daklem, gledamo Youtube, čitamo knjige i gledamo kolekcije slika, te surfujemo netom za samo 499, odnosno 599, odnosno 699 dolara, a ako želimo normalan pristup netu, moramo da doplatimo.

  14. #14

    Odgovor: Apple iPad

    ima na U2b-u klip kako se $499 pretvori u $1170 za tren oka. al tako je to kad ne zzivish u avganistanu... ovaj, svrbiji.... wifi i 3G kod njih nije dar od boga kao kod nas. njihovi provajderi omoguchavaju chak i skajp komunikaciju a i internet im je na tone a ne na grame kao kod nas.... al to ne treba da nas sprechava da se radujemo
    & underpaid......

  15. #15

    Odgovor: Apple iPad

    proshle su dve nedelje i stizzu prve kritike i zamerke

    - za iPad sa 3G vecha cena
    - pretplata za 3G u americi $30 mesechno ali flat (bez ogranichenja)
    - nema kameru
    - nema usb
    - za prvo sinhronizovanje potreban laptop s konekcijom
    - nema multy user opciju

    - prvog dana prodaje prodato 450 000 komada. ljudi stajali u redovima po chetri dana. redovi za gadgete se pretvaraju u zzurke, ljudi chekali u redu samo zbog zabave...
    & underpaid......

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Apple iPhone
    Autor eboye u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 02.04.2010, 16:33
  2. Leopard- novi OS za Apple Mac
    Autor goldie u forumu Spomenar
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 11.02.2008, 02:24

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •