Voleo sam, al' mi se smučilo
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 15
  1. #1

    Voleo sam, al' mi se smučilo

    Znači, pesma koju ste nekad mnooogo voleli, ali vam se (iz ovog ili onog razloga) toliko ogadila da menjate stanicu na radiju kad je čujete.

    Evo, meni na pamet padaju Scorpionsi i Wind of change. Nekad sam baš obožavao tu pJesmicu sa zviždukanjem, ali vremenom je moj engleski (donekle ) evoluIrao i ukapirao sam koliko je to jedan plitko-jeftino-političko-patetični text (a naročito me ubije ono "...let your balalaika sing
    what my guitar wants to say...", e kad tad ne bacim peglu neću nikad), i baš je, onako, intenzivno izbegavam.

    Imate li sličnih primera?

  2. #2

    Odgovor: Voleo sam, al' mi se smučilo

    Više pjesama.

    Moji su drugovi....
    Neko te ima noćas...
    It's my life od Bon Jovi-ja

    (ima toga još, ovo je onako na prvu, valjda od kojih mi muka najveća)
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  3. #3

    Odgovor: Voleo sam, al' mi se smučilo

    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    Više pjesama.

    Moji su drugovi....
    Neko te ima noćas...
    It's my life od Bon Jovi-ja

    (ima toga još, ovo je onako na prvu, valjda od kojih mi muka najveća)
    Čekaj, stani, jesi li ih volela nekad, pa se desilo nešto ili...?

  4. #4

    Odgovor: Voleo sam, al' mi se smučilo

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Čekaj, stani, jesi li ih volela nekad, pa se desilo nešto ili...?
    Naravno da sam ih voljela....sjekla vene uz te pjesme. Pogotovo uz Neko te ima noćas...

    Ti misliš da ja nisam razumjela temu?
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  5. #5

    Odgovor: Voleo sam, al' mi se smučilo

    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da sam ih voljela....sjekla vene uz te pjesme. Pogotovo uz Neko te ima noćas...

    Ti misliš da ja nisam razumjela temu?
    Neeee zlato moje, pametnice, cicomico, nego sam mislio da kažeš par reči o tome šta se desilo, pa si ih zamrzela.


  6. #6

    Odgovor: Voleo sam, al' mi se smučilo

    Moji su drugovi....toliko sam voljela tu pjesmu, i nekako mi je pasala jer mi je dosta društva otišlo po svijetu...i tako, busali se mi u prsa, nazdravljali u nju, i odjednom, zasićenje, ne mogu više da je čujem...uvodne taktove kad čujem, bježim glavom bez obzira.

    Neko te ima noćas....sjećam se prvih izlazaka u disko, mi se taman počeli da kuražimo kako smo veliki, pjesma žari i pali...i tako jednog petka, drugog, svi derneci, svaki naš korak, ta pjesma je lajtmotiv...i opet, cap...zasićenje, sad može svaka njihova pjesma, ali ta, teško da će mi ubrzati krvotok.

    It's my life...slično kao i prethodna, i čini mi se da je isti period u pitanju. Nije moglo veče da počne da ne formiramo krug na podijumu, odmlataramo glavama...dižemo ruke...skakućemo kao kenguri...par godina. Onda smo valjda odrasli i skontali da pjesma širi lažni moral, i da se tako now or never ne može živjeti.


    Zadovoljan?
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  7. #7

    Odgovor: Voleo sam, al' mi se smučilo

    Toliko sam ih puta preslušao, da više ne mogu ni da gledam ni da slušam.
    Proveo sam uz njih najlepši, najbezbrižniji period i znaću svaku reč do kraja života, al ne mogu više!
    ........

    Azra- sve od Azre
    Led Zeppelin - Stairway To Heaven
    Rolling Stones - Satisfaction
    Deep Purple - Smoke on The Water
    razni izvodjači - Knocking On Heaven's Door
    Pink Floyd - Another Brick in the Wall
    - ex YU rock balade

    ...
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  8. #8

    Odgovor: Voleo sam, al' mi se smučilo

    nikad mi se nista nije smucilo zbog neke situacije
    smucilo mi se jer nemam mere u slusanju
    u stanju sam da istu stvar slusam danima i danima
    i kako onda da se ne ogadi?
    Ploviti se mora i bez broda ..

  9. #9

    Odgovor: Voleo sam, al' mi se smučilo

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    nikad mi se nista nije smucilo zbog neke situacije
    smucilo mi se jer nemam mere u slusanju
    u stanju sam da istu stvar slusam danima i danima
    i kako onda da se ne ogadi?
    Je l' umeš ti ko čovek da odgovoriš na temu? Ime i prezime pesme, sad.


  10. #10

    Odgovor: Voleo sam, al' mi se smučilo

    Radio nemam...jbg...tako da nista me ne moz' iznenaditi (sto se muzike tice....bila pozeljna ili nepozeljna)....
    Svu muziku pustam zdravim razumom i pri cistoj svesti....
    Tako da nema sanse da mi uleti nesto od cega mi krece mucnina...
    Ali shodno temi....
    Nekada sam bas bas volela da slusam Modern Talking (posebno onu stvar..Brother Lui...)
    Danas mislim da bih se pre odrekla same sebe nego da TO odslusam....
    Budi pametan i pravi se lud

  11. #11

    Odgovor: Voleo sam, al' mi se smučilo

    dugo vremena se u BUSu kod Tasha chetvrtkom deshavalo disko veche ....
    dzuskali smo do iznemoglosti i naJludje oblachili ....
    onda su uveli karaoke ....
    svako treci je pevao I Will Survive ~ Gloria Gaynor ....

    ushima ne mogu da je chuJem .... a bo'me ni ochima da je vidim ....

  12. #12

    Odgovor: Voleo sam, al' mi se smučilo

    Van Gogh - Ludo luda
    Prije mi je bila ok,ali sad su je svi ovi isfurali sto slusaju Seku i sl. tako da.. brrr
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  13. #13

    Odgovor: Voleo sam, al' mi se smučilo

    "Sweet child of mine" od Gansa. To mi je uz "Don't cry" bila omiljena pesma od Gansa u nekom sedmom - osmom osnovne i samo sam to slusala, plakala i sta sve ne. Vremenom, otkrivala sam neke druge stvari od njih, mahom manje komercijalne a nju ne mogu da smislim, jednostavno sam je prerasla.

    "With or without you" od U2. Trovala sam se tom pesmom, ali bukvalno. Slusala sam je mesecima, samo nju i nista vise. Keva me naterala da cujem, a posle je proklinjala dan kad sam dobila sluh uopste Uglavnom, prezvakala sam je i osim dela gde pesma kulminira, ne volim da cujem nista.

    Vecina pesama od Riblje Corbe. Slusala sam ih kao klinka, i preslusavala ih iz dana u dan, dok mi neko nije drmn'o diskove. Tek po neku pesmu mogu da cujem, na 95% repertoara se najezim kad cujem.

    "Hocu da znam" od Partibrejkersa. Kad sam prvi put cula pesmu, nije mi se dopala. Dopala mi se reakcija onih koji su tu pesmu voleli. Ono, drmanje kosom, vikanje, skakanje, pivo.. u medjuvremenu sam ja tu pesmu zavolela toliko da sam nasnimila na citavu kasetu samo tu pesmu i vrtela je u krug. Sad kad pocnu taktovi pesme, ja je ili menjam, ili odlazim iz lokala, ako je ziva svrika ili ako nisam kuci.
    Krek, krek.. Ne gudra

  14. #14

    Odgovor: Voleo sam, al' mi se smučilo

    Smucilo mi se "Moji su drugovi" i "Igra r'n'r cela Jugoslavija" jer su neizostavan deo svakog slavlja Zapravo, veci deo ex-yu stvarcica mi se smucio upravo iz razloga forsiranja jednih te istih pesama. Takodje mi se smucio i Balasevic (mada ga nikad nisam nesto narocito slusala), kao i Riblja Corba, jer kad god se bilo ko u bilo kom drustvu pri'vatio gitare, pomenuti su predstavljali bar 70% repertoara
    Gather ye rosebuds while ye may...

  15. #15

    Odgovor: Voleo sam, al' mi se smučilo

    Sigurno postoji duga lista pjesama koju bih mogla ovdje da spomenem. Mislim da je moj problem taj sto, kad mi se odredjena pjesma svidi, ne mogu da je ne slusam sto je cesce moguce
    Npr., jedna od posljednjih koja mi je dosadila je "Rolling in the deep" - Adele.
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

Slične teme

  1. Voleo sam...
    Autor memento u forumu Pričaonica
    Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 11.08.2012, 17:32

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •