Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ? - Strana 14
Strana 14 od 21 PrvaPrva ... 41213141516 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 196 do 210 od ukupno 305
  1. #196

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    15 dana posle intervencije:
    Već sam ranije pisao da mi je odmah nakon intervencije nestala urgencija mokrenja. To se,hvala Bogu,nije vratilo.Definitivno imam više snage,ne osjećam onaj hronični umor. Sada skoro da nemam potrebu da ležim preko dana. Poslednjih dana radim kinezi vježbe bez problema,ranije sam morao da odmaram tokom vježbanja.Koža na nogama mi više ne trni.Stopala i šake trne upola manje. Mnogo bolji apetit.Moje disanje se popravilo,sad dišem punim plućima, a ranije sam često imao osjećaj da mi nedostaje vazduha.Meni je inače slabija desna noga i ruka.I tu imam blagog pomaka Moj potpis sad liči na nešto,za razliku od ranije.Blaga vrtoglavica i nemiran vid su i dalje prisutni.Ja sam prezadovoljan s obzirom da sam se pred intervenciju lošije osjećao i bilo je pitanje dana da završim na pulsnoj.

  2. #197

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    nisu sva iskustva tako pozitivna
    ostaje misterija zasto se nekima pogorsa stanje
    mali ih je broj ali se desava
    da se javim i ja posle mesec dana od intervencije evo ukratko moja iskustva nazalost ne bas lepa.

    09.09
    Dilatacija je zavrsena u 14h. onda sam lezao 2h bez jastuka a za to vreme sam osetio da su mi noge I ruke tople mnogo vise nego inace-dto tad su bile hladne..
    U 16h sam rucao takodje u krevetu sa jastukom. Odlezao sam jos skoro 2h i onda se spakovao obukao I otisao kuci.

    10.09
    Spavao super bez ustajanja u wc, probudio se naspavan , vedar I nije bilo one struje u nogama kad se protegnem.

    11.09
    Spavao extra. Nisam cuo dete koje spava pored mene a budio se nekoliko puta. Odmoran.
    Ceo dan sam imao goste kao da sam se ponovo ozenio ili dobio dete. Trebalo je I to izdrzati.

    12.09
    -ii-
    13.09
    Lose spavao izasao dva puta u toku noci u wc. Osecam se ceo dan malaksalo. Od 10.09 imam opstipaciju.

    14.09
    Malo bolje nego juce ali znojim se a I dalje postoji malaksalost. Vid se ne popravlja I dalje a opstipacija traje od 10.09

    15.09
    Sa opstipacijom je zavrseno.
    Spavao bez ustajanja ali mali tremor je postojao kad sam ustao.
    Setao sam danas oko 1km, za pocetak dosta.

    16.09
    Rekao bih da je malo bolje od juce.
    Na kraju dana sam setao oko 1km. ipak je losije nego pre intervencije. Jedva sam presao tu marsutu koja mi je bila laganica pre.

    17.09
    Malo bolje od juce ali kraj dana nije bio bas za phvalu

    18.09
    Posto danas skoro da nisam izaso iz kuce nemogu da kazem nista.
    19.09
    Posto nocas nisam spava ich normalno je dsa se lose osecam, dete je pravilo vanredno stanje celu noc, ali mogu da kazem da sa lakse usao u kadu kada sam otisao na kupanje .
    20.09
    Otprilike se vratilo na stanje od pre intervencije
    25.09-02.10 bio u banji gornja trepca sa namerom da mi bude jos bolje al ne lezi vraze meni je iz dana u dan stanje pogorsavalo tako da sam sad u stanju da jedva hodam-desna noga u mnogo losem stanju.
    03.10
    Stanje takodje lose. Sinoc uzeo ohb12 injekciju I nastavicu narednih jos 4 dana
    07.10
    Stanje malo bolje , nakon primljene 3 infuzije urbazona od 120mg i 5 ohb12
    08.10
    Ustao sa glavoboljom I pritiskom 160/100 koji ceo dan nemogu da skinem I glava boli
    09.10
    Danas sam predzadnju infuziju od 120mg lemoda I mnogo mi je bolje. A imam jos sutra.
    у суботу Пријави

  3. #198

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    intervencija uradjena 06.09.2010.
    - promene u prva 24 sata
    nema tackica u ocima
    ustajanje bez ukocenosti
    bez bola u zadnjim lozama
    uz i niz 50 stepenika bez drzanja
    nema neprijatnog osecaja pri ubrzavanju i kocenju u kolima
    08.09 -5 sati mirnog sna,po ustajanju jaka vrtoglavica
    sa dodatnim odmorom(1 sat) sve uredu
    - papuce ne spadaju sa nogu
    09.09 - po budjenju bol u rukama
    - nocas losiji san
    - po budjenju glavobolja kao kad se vadi likvor
    sa dodatnim odmorom(1 sat) sve uredu
    10.09.- pojava bledih tackica po ocima( u toku vezbanja)
    posle odmor sve ok.
    - setnja 400 m.
    13.09 - nema tackica po ocima ni u toku vezbanja
    16.09. -pesacenje 1 km
    - trnjenje leve sake sve vise iscezava
    21.09. - neurolog utvrdio slabost u desnoj nozi
    predlaze pulsnu
    - setnja 2 km
    22.09. -jutros prvi put od intervencije stopala nisu topla,
    ali to nesmeta
    - osecaj kao da je telo podeljeno pravom linijom,
    leva strana hladna,desna gori
    28.09 -6 sati sna
    29.09.- los isprekidan san
    06.10. - tokom dana presao sam oko 3km,vozio se gradski autobusom(bez sedenja)
    od odmora samo zastanem par sekundi
    - od intervencije ugojio se 2 kg.
    - ravnoteza bez poboljsanja
    - snaga postoji,ali lelujav hod
    Razlika od pre intervencije evidentna
    trenazer biciklu vozim na najtezem bilo sedeci bilo stojeci
    posle loseg sna postoji blaga ukocenost,ali ne kao ranije
    sad se trudim da odrzim pored vezbi i 4km dnevno hoda sto ne predstavlja
    nikakav problem.

  4. #199

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    Intervencija uradena 3.10
    Prva promjena je treci dan,nisam morao da trcim na wc kao prije intervencije,druga promjena je da se vid izostrio isti dan,treca promjena je da me prestala glava boliti nakon dugo vremena.
    E danas 7 dana nakon intervencije se je stanje malo pogorsalo,slabo sam spavao,glava me opet boli citavu noc,u wc sam isao citavu noc,sto se tice noge i ruke ostalo je kao prije intervencijetj.nema promjena.to je ukratko o meni,o daljnjim promjenama se javim

  5. #200

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    Prošlo je 4 tjedna od PTA (postupka balonske angioplastike) moje lijeve jugularne vene.
    Situacija danas je slijedeća:
    - nema više sveprisutnog umora
    - više snage, a i volje za obavljanje potrebnih poslova
    - stabilnost u glavi ostala kao i nakon postupka, nema nestabilnosti
    - ravnoteža zadovoljavajuća
    - nema pritiska u glavi
    - nema zamagljenosti u glavi, broj točkica i mreže pred očima se smanjio,
    mada ih mogu dozvati u fokus
    - noge lakše dižem u hodu, nema osjećaja da su okovane betonom i teške
    - ne bauljam gledajući samo pred sebe, mogu dići pogled i ne sudaram se sa zidom
    - glava ne natiče
    - stopala i gležnjevi nisu natečeni, vide se tetive i vene na stopalima
    - stopala, tabani i dalje utrnuti, ali topli
    Moja procjena, ukupno poboljšanje stanja 50%.
    Polako ide, ali ide na bolje.

  6. #201

  7. #202

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    Prikaz studije Živadinova i ekipe iz Bafala u Geteburgu u Švedskoj 2010 g.: Snimci magnetne rezonance

    Snimci magnetne rezonance



    Rađeni su snimci magnetne rezonance kod pacijenata sa CCSVI-jem, MS-om, obolelih od drugih neuroloških bolesti (OND) , kod klinički izolovanog sindroma(CIS) i kod zdravih osoba (HC). Prisutnost CCSVI je dokazana protokolom dr Zambonija. Računat je broj lezija i volumen mozga. Bilo je uključeno 500 pacijenata.



    Rezultati:

    1- osobe sa CCSVI-jem imaju značajno povećan broj T2 lezija, koje se povezuju sa MS-om,

    2- osobe sa CCSVI-jem imaju značajno smanjenu masu/volumen sivog moždanog tkiva.

    Zaključak: Prisustvo CCSVI-ja je značajno povezano sa postojanjem lezija na mozgu i atrofijom mozga, po rezultatima magnetne rezonance.



    MRI results of blinded chronic cerebrospinal venous insufficiency study in patients with multiple sclerosis, healthy controls and patients with other neurologic diseases ECTRIMS 2010 CCSVI abstracts | Facebook

  8. #203

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    Evo kratkog vidjenja Joan tj. Cheerleaders-ice na ECTRIMS :
    Sutra ću postovati negativne studije predstavljene na ECTRIMS-u. To su dve nove studije koje predstavljaju CCSVI iz novog ugla ... tj. one koje dokazuju da CCSVI nije uzrok MS-a. I jedna i druga proucavaju klinički izolovan sindrom (CIS) i rani MS i zaključuju da tu nema CCSVI-ja. U obe studije su izgleda radjeni i doppler i venografija na pogrešan način, a mi ćemo dobiti više pojedinosti sutra ... ali ono što nalazim zanimljivim jeste da su ove studije zapravo pronašle CCSVI u uznapredovalim ili kasnijim fazama MS-a. One ne poriču da CCSVI postoji ... ali se tu pokusava upotrebiti nova taktika. Oni govore da CCSVI nastaje usled oštećenja mozga od MS-a. Stara zagonetka, sta je starije kokoska ili jaje.....
    Evo zašto je to zanimljivo. Očito je korelacija izmedju CCSVI-a i MS-a neporeciva . Sve više i više pacijenata dolazi sa pozitivnim venogramima koji pokazuju stenoze i refluks. To je nemoguće ignorisati ili negirati. Dakle, neurolozi i MS stručnjaci ponovo će napisati scenario i reći: Da ... imate CCSVI. Ali to je zato što imate MS. MS uzrokuje CCSVI. Pustite nas da lecimo vas MS nasim lekovima, i vaš CCSVI neće napredovati.
    Sada, to je pitanje koje je pokrenuto od strane Alberta dokumenta (MS možda uzrokuje CCSVI?). I mislim da su oni koji se trude da opovrgnu CCSVI, veoma pametno podigli sve na ovaj nivo logike. Problem je sto CCSVI postoji. I to postoji rano u toku MS kao bolesti. Drugi su ga doktori pronasli u pocecima MS-a i CIS-...a (klinički izolovani sindrom). Ja sam vec pominjala priču dr. Dake-a koji je testirao cerku jednog od svojih prvih pacijenata, i nasao da je ona imala zatvorene vene, iako nije imala MS dijagnozu. Kasnije na MR pregledu, nadjene su joj lezije. Dr. Dake je lečio angioplastikom, čak i pre nego što je dobila službenu MS dijagnozu. Druga je cerka imala odlicne vene, bez CCSVI-ja i bez MS. I dr Zivadinov je ispricao sličnu priču u Bologni, o cerki MS bolesnika u svojoj studiji, koja je bila deo zdrave kontrolne grupe. Naravno, ona je imala CCSVI i a nekoliko mjeseci kasnije na MR snimku vidjene su lezije a ona je dobila dijagnozu MS-a.
    Oni koji su pratili i ovu stranicu znaju da je dr. Byung B. Lee i panel međunarodnih stručnjaka vaskularne hirurgije svrstao CCSVI stenoze u truncularne venske malformacije, formirane u maternici.I mi takođe znamo da te truncularne venske malformacije rastu s telom, tj da se progresivno pogoršavaju s godinama. Naravno, kako se inflamacija u telu povećava, stenotične lezija se pogoršavaju takodje. MS je hronična bolest koja napreduje tokom svog trajanja ... i venske malformacije postaju lošije kako telo raste a poremećen protok krvi i dalje oštećuje vene. Hronična venska bolest se pogoršava. CCSVI se pogoršava. Dakle, budite spremni za novu taktiku neurologa ... reći će da je vaš MS je stvorio vas CCSVI. Postaje sve zanimljivije vremenom.......Joan

  9. #204

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    16.09. 2010. odradjena

    1. bistriji pogled
    2. topple ruke i stopala
    3. odmorana kada sam dosla sa puta (intervencije)

    17.09.

    1. odmorna ustala (posle 5 godina)
    2. ne trese mi se ruka ni noga
    3.bolja ravnteza, sigurniji hod

    19.09.

    1. okrenula sam se oko svoje ose (nisam mogla ranije ni da zamislim)
    2. poceli su podnosljivi bolovi glavi
    3. lakse gutam
    23.09.
    1.fizicki rad 45 min., posle toga nema MS umora

    1.10.
    PRESTALA DA PUSIM
    3.10.
    Cepala i slagala drva, cistila dvoriste, grabila lisce i kupila orahe

    4. i 5. vozila biciklu, sto pre intervencije nije imalo pojma

    Mogu da pisem citko, sto takodje ranije nije imalo pojma

    Zadovljna sam svojim napredkom, osim sto se povremeno javljaju bolovi u glavi, spazam u desnoj nogi i povremen gubitak ravnoteze

    Velika zahvalnost celom timu iz Nisa

  10. #205

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    ANSA, Izjave dr.Paola Zambonija, Geteborg 14.oktobra, ECTRIMS (Evropski komitet za lečenje i istraživanje MS) itd.



    Paolo Zamboni

    ''Naša pozicija je veoma jasna, nama ne treba studija da bi potvrdili angioplastiku, već da li ova tehnika za lečenje CCSVIja može biti korisna ljudima sa višestrukom sklerozom (MS)''.

    ''Poruka koju treba dati pacijentima je da ne čekamo lek za invalidnost. Primetili smo da postoje neki znaci poboljšanja kvaliteta života, na primer kod hroničnog umora i gubitka pamćenja. Pomažemo da se ovim tretmanom invalidnost spreči, uz terapiju lekovima. Plaši nas da mislimo da je angioplastika lek protiv invaliditeta."



    1. Da li je postupak rizičan?
    2. Da li je eksperimentalan?
    3. Koji su poznati neželjeni efekti pravilnog protoka krvi?
    4. Da li da čekamo preporuku neurologa za postupak venoplastike koji reguliše protok krvi kod CCSVI? Valjda radiolozi o tome brinu!
    5. Da li smo osuđeni da živimo sa MS, da bi drugi mogli da žive od MSa?




    Zamboni je u septembru dao ostavku na funkciju u odboru za sprovodjenje studije FISM-a (drustva za MS), jer su ga prakticno minirali - nisu uvazavali njegove preporuke, posebno vezano za protokol, organizovali kurseve obuke o kojima nije bio upoznat i sl.

    "Pilot studija je kao anketa koja daje neke informacije da shvatim da li da idem napred ili prestanem, kao i da se razume obim narednih studija koje će potrvrditi važeće zaključke pilot studiJe''

    ''Izbegnimo novi slučaJ Bela, jedan smo već imali i to je dovoljno.''



    Izjava Đankarlo Comija (neurolog iz Milana) i zaključak stručnjaka posle ECTRIMSa

    ''CCSVI nije uzrok MS''

    "Sasvim je jasno da možda postoji neka povezanost sa bolešću - ali ne uzročna, pa je zadatak budućih istraživanja da se utvrdi istina. Velika su očekivanja od italijanskih centara, koje će AISM finansirani, a koji će regrutovati 2 hiljade ljudi.''

    Prema Comiju, sada "nema mesta za terapiju, bilo bi ludo zbog sužavanja jugularnih vena koja su prisutna i u jednoj četvrtini normalnih (valjda zdravih) ljudi. Treba da se svi lečimo?''

    Neurolog, deli mišljenje Nacionalnog Zdravstvenog saveta:''morate prvo da utvrdite da li postoJi bilo kakva veza, ali nikada, mislim nikada neće biti potrebna operacija iz ovog razloga.''

    "Imajući u vidu veliki broj pacijenata koji su uključeni u AISM studije - staviće se tačka na kontroverze, ali i podaci koje sada imamo su već vrlo jasni. CCSVI se može naći i u drugim neurološkim oboljenjima. Uzročno-posledična veza ne postoji, i više je ne podržavamo''

  11. #206

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    U Kliničkom centru Niš od početka ove godine primenjuje se metoda lečenja hronične cerebrospinalne venske insuficijencije (CCSVI) kod bolesnika obolelih od multiple skleroze, koja je dala značajne rezultate, a koja se osim tog centra u Srbiji primenjuje u još samo tri svetske ustanove.U pitanju je metoda lečenja multiple skleroze koju je u te svrhe prvi počeo da primenjuje Paolo Zamboni, italijanski lekar.Gosti emisije Jabuka na dan jesu hirurg dr Saša Živić i radiolog dr Vesna Milojković iz Kliničkog centra Niš. Autorka: Tanja Bogdanov B92


    1

    YouTube - jabuka na dan CCSVI 2.deo.avi

    YouTube - jabuka na dan CCSVI 3.deo.avi

  12. #207

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?



  13. #208

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?



  14. #209

  15. #210

Strana 14 od 21 PrvaPrva ... 41213141516 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Najčešći uzrok svađa
    Autor little fairy u forumu Porodica
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:48
  2. Svajcarski sat pronadjen u grobnici dinastije Ming
    Autor Morpheus u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 22.12.2008, 23:25
  3. Uzrok osetljivosti na HIV
    Autor eboye u forumu Zdravlje
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 01.12.2008, 16:57
  4. Da li je ovo dobar nacin upoznavanja?
    Autor bibidiBOO u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 01.10.2007, 16:11

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •