Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ? - Strana 16
Strana 16 od 21 PrvaPrva ... 61415161718 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 226 do 240 od ukupno 305
  1. #226

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    Pozdrav dragi Prijatelji,evo da se oglasim u ovoj temi 2 meseca nakon uradjene intervencije na levoj jugularnoj veni koja je uradjena u KC Nis!
    Stanje je kod mene isto kao i posle intervencije znaci veoma stabilno bez pogorsanja i definitivno mnogo ali mnogo bolje nego pre intervencije.Sto se fizickih aktivnosti tice,uz osnovne dnevne aktivnosti hodam i 3.5km bez pauze za nekih 40-tak minuta(za mene dosta brzo),dvaput nedeljno idem na plivanje i sve u svemu imam snage kao i svaki zdrav covek!Vozim auto normalno jer sada na levom oku vidim 100%(uz naocare)!
    To bi ukratko bilo to sto se tice mog stanja,svima koji su uradili intervenciju zelim sve najbolje a ljudima koji ocekuju poziv iz Nisa da im se to sto pre desi i da imaju puno pozitivnih misli i sve ce doci na svoje mesto!
    Veliki pozdrav!

  2. #227

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    U KC Nis je doslo do zastoja.ne zakazuju se novi termini,u toku je nabavka katetera i balona.Po poslednjoj informaciji ,punim tempom krecu po Novoj godini.

  3. #228

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    20.11.2010 navrsila se godina dana
    od kako je vest o ccsvi ugledala svetlo dana
    bila je ovo vrlo burna godine
    izaslo se iz mraka
    ali bitka se jos vodi
    kako msovcima izleciti vene?
    isto pitanje bi bilo..da li msovci treba da idu kod zubara?
    The Liberation Treatment: a one-year timeline - CTV News

  4. #229

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    obavezno poslusajte






    poslednj link je Dr Milic
    vrrlo zanimljiva emisija na HRT1

  5. #230

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    iskustva oslobodjenh
    GORAN GOXY ARSIĆ


    Evo da se i ja konacno oglasim, malo mi je zeznuto da kucam jednom rukom dok drugom drzim pritisnutu ranicu, pa ne mogu puno da pisem
    Dijagnoza uspostavljen apre 12 god, a prvi simptomi su bili dupla slika godinu ranije, koja se sam povukla posle inekcija B vitamina.
    Od strat glavni problem je zabacivanje kolena unazad, balans, a zbog toga i koordinacija, cesti odlasci u wc, malkice govor-ponekada, crne tackice vidjene desnim okom, u gornjem delu tela sve ok. U zadnje vreme sam vukao levu nogu ponekad, nisam je odvajao od poda lepo. Procenu EDSS mi niko nikada nije radio , ali da kazemo slicno kao Gaga .

    Sto se tice nekih poboljsanja, trenutno ih ne mogu ni primetiti u nekoj vecoj meri, jer moram da mirujem, ali nesto sto sam trenutno osetio je nestanak crnih tackica koje sam video po samom izlasku iz angio sale, a kasnije i bolja kontrola besike ! E kad sam probao da napravim par koraka - onako bez dozvole lekara hehehee, osetio sam da imam vise snage, onako puniji sam energije ! Ali sam se malo vise ukocio od lezanja i sedenja, i mnogooo me nervira sto curi ova ranica, ali to je zato sto pijem i primam puno lekova za razredjivanje krvi, pa se ne moze stvoriti nikakva krastica. Ali dobro, sacekacu ! A normalno , obacestavacu vas o svemu kako se sta novo pojavi.
    Mart, 2010.

    Sto se tice mene ja i dalje cekam da curenje rane prestane da bi mogao da krenem da osecam nesto ! Besika je i dalje super ! Imam vise snage i jedva cekam da je primenim !
    Primam terapiju, ujutru i uvece , lezim i ne zalim se toliko koliko odredjena osoba tvrdi ! I ako joj je imperator urucio zuti karton,ja ga samo potvrdjujem ! A sto se tice podrske nasim voljenim bicima, i tu se slazem sa Gagom, klasican feminizam ! ))))
    Mart, 2010.

    sto se tice toga kako se osecamo , mogu da prijavim da je ranica nocas manje curkala, jerbo me je drugar iz Hitne sinoc tako upakovao da je manje probilo na gazu, tako da je bolje nego prethodnih noci, ocekujem da polako prestane. uradno dajem sebi dve boce ujutru i dve boce uvece heparina, a i tabletu Cardiopirina i Plavixa ujutru. i dalje osecam da imam vise energije, i krecem se ok iako lezim 95% vremena, ranije prilikom tolikog lezanja ne bi mogao ni da se mrdnem. besika je ok, ocekujem da bude jos bolje...
    Mart, 2010.

    Evo i mene sa lepim vestima, ranica prestala da curkaaaaaaaa ! Jos sinoc ! Sto se tice ostalih stvari, zadnjih pet dana spavam ko beba, i budim se posle dva sata odmoran, kao da sam spavao dve noci ! Primetio sam da kada treba da popnem noge u krevet vise ne koristim ruke, nego onako odjednom iz cuga ih popnem bez ikakvog podrzavanja, bolji su mi oni mali mikropokreti !))))
    Mart, 2010.


    Koliko ja znam svima nam je azygos bila ok ! jedino se ja razlikujem po pitanju ugradnje stenta iz razloga nemogucnosti odrzavanja vene naduvane tj. diletirane! inace juce mi je prepolovljena doza terapije inekcijama heparina, i tako ce se polako smanjivati do ukidanja. a malopre sam saznao da su mi rezultati krvi koju su mi juce uzeli ok ! eto , guramo napred, i ocekujemo sve najbolje !
    Evo ljudi da podelim sa vama novosti od jutros ! Izgubila mi se dupla slika koju sam imao na oba oka, mozda je ostala malkice na levom kad gledam bas bocno ! Ne mogu da verujem i da se naviknem da je nema od jutros ! Cudo ! ))
    Evo drugari udjoh u kucu posle divnog dana provedenog u dvoristu, zezao se malo sa kucetom i uzivao u suncu. Kod mene nista specijalno novo, danas sam se malo vise kretao, normalno i dalje uz pridrzavanje, ali malo lakse nego ranije, narocito ako imam u vidu da sam lezao i sedeo skoro nedelju dana zbog rane. Dupla slika koja je juce nestala, hvala Bogu nije se vracala hehheeheh ! Drago mi je da je ostalim "Oslobodjenim" bolje, i zelim im dalji napredak! Pozdrav za sve !
    Mart, 2010.

    Od jutros sam lagan ko perce, lakse i brze hodam i imam osecaj da bi poleteo. Da nemam naviku (sada vec stecenu) da se pridrzavam za stvari, imam osecaj da bi napravio i prave lepe korake. Znaci prelazim duplo brze razdaljine po kuci (a kuca je veeelika po duzini), i ne umaram se toliko !))
    Cini mi se da su ljudi nestrpljivi i vise od nas samih sto se tice pomaka na bolje. Morate shvatiti da se ne moze ocekivati posle toliko godina sa MS (12) skakanje na noge preko noci. Ocigledno je kod svih nas krenulo na bolje, ali moramo i mi , a i vi , imati strpljenja i dozvoliti da vreme ucini svoje. Kao sto rece dr Milic, metabolizam misica ne moze tako brzo da isprati poboljsan protok kroz vene. A i CCSVI je bio prisutan ne tri dana, vec godinama.

    U svakom slucaju ja zaista osecam da promena na bolje ima, bolje se krecem, jaci sam , i za neko vreme cu poceti sa ozbiljnom rehabilitacijom , tako da cu tek tada moci da pravilno procenim neke stvari. U zdravlje svima !
    April, 2010.

    Evo i mene sa izvestajem na 30 dana . Uz malu razliku sto ja jos uvek ne smem da forsiram proveravanje !
    Znaci ovako !
    Sa poboljsanjima je krenulo ,kao sto sam vec pisao, odmah nakon intervencije i to u vise aspekata !
    -Sto se tice vida, neke stvari su se trenutno poboljsale, a neke nakon par dana. Tu ubrajam nestajanje crnih tackica ispred desnog oka-ostala jos jedna koja je znatno izbledela, i potpuni nestanak duple slike koja je bila prisutna godinama.
    -Trenutni osecaj bolje kontrole besike, redji odlazak u toalet i redje nocno ustajanje zbog istog .
    - Osecaj topline u nogama.
    -E sada ono sto je najbitnije i sto mi govori da ovde necega apsolutno ima. Znate vec da dok sam na terapiji ne smem da divljam sa nekom rehabilitacijom i nekim jacim aktivnostima. Ali ono sto sam primetio je da i pored toga sto najcesce samo sedim (osim kretanja po kuci i terasama, do kola, i iz kola) ja sve vise i vise dobijam na snazi , i pokretljivosti. Tako da sam mnogo brzi, pravim pravilnije korake, mnogo manje se zamaram, mogu vise da predjem itd.
    -To su moja opazanja, mozda i subjektivna, ali ono sto je bitnije je da moja draga primecuje stvari koje mozda i ja sam ne primetim. Tako sam je naprimer zapanjio kada sam pre neki dan lezerno podigao nogu na sto, pa onda drugom nogom preko one na stolu i to u polulezecem polozaju. Za to mi je ranije bila potrebna pomoc ruku i naprezanje. Isto tako pocinjem da stojim bez drzanja za nesto, pustam se povremeno pa napravim po neki korak bez drzanja itd. Sve je to jos uvek nesigurno i pomaci su lagani , ali meni je vazno da vidim da se stvari krecu na bolje.
    -U svakom slucaju nastavljam sa inekcijama heparina, cije su doze vec drugi put prepolovljene, uzimam ujutru po jednu tabletu Cardiopirina i Plavix-a i cekam mesecnu kontrolu.
    danas sam isprobao sedenje i boravak na suncu, i mogu vam reci da sam se osecao super, nije uopste uticalo na mene u negativnom smislu kao ranije, lepo sam se osecao i lagano kretao i posle toga. Nadam se da ce tako biti kada krenu i one jace vrucine ! ))
    April, 2010.

    E evo i mene sa dvo-mesecnim izvestajem !
    Sve u svemu stanje sa hodanjem i pokretima je dosta bolje, prilicno se lakse krecem, pokreti su mi lezerniji i manje ukoceni. Juce sam se npr. dosta lakse nego ranije popeo uz stepenice na sprat kuce i to leva pa desna noga naizmenicno, polako ali sigurno.
    Sva poboljsanja koja su se desila nakon intervencije , zadrzala su se, a stanje se i dalje polako poboljsava, i ocekujem da ce ici jos na bolje.
    Imam utisak da sada u jednom danu mogu uraditi vise stvari, ranije to nije bio slucaj, npr. ukoliko ujutru izadjemo da nesto zavrsimo, to je to, kasnije vise nema mrdanja. Sada mi nije problem da vise puta izlazim u toku dana i jos dodatno zujim po kuci, po terasama, a to je prilicno veliki prostor. Naravno jos uvek se krecem uz pridrzavanje, ali se trudim da se povremeno pustam.
    Uz sve to, i dalje imam utisak da i bez nekog narocitog vezbanja stvari idu nabolje, tako da mislim da ce stvari biti i bolje kada krenem sa nekom ozbiljnijom rehabilitacijom.
    Inace i dalje sam na tabletama Plavix-a i Cardiopirina do daljnjeg.
    Toliko za sada. )))
    Maj, 2010.

    Evo mene sa izvestajem tri meseca nakon intervencije. Najpre ono najvaznije, nikakvih pogorsanja nije bilo. Drugo, sva poboljsanja koja sam osetio nakon intervencije zadrzala su se , s tim sto imam utisak da se malo po malo neke stvari i poboljsavaju. Naime nakon dosta vremena poceo sam pomalo da setam zagrljen sa svojim voljenim bicem, kao nekada, bez dodatnog drzanja za zid ili namestaj. Pokreti su mi prilikom vezbanja lezerniji, vise koordinisani, ali naravno potrebno je jos dosta raditi na podizanju kondicije. Sto se tice tolerancije na toplotu shvatio sam da meni u sustini ne smta sunce vec sparina, tj visoka vlaznost vazduha, tako da izbegavam sedenje u kolima i cekanje na sparini. Klima je nezaobilazan faktor u tim situacijama, mada koliko vidim sparina podjednako skoro smeta i ljudima bez nasih problema.
    Nakon konsultacije sa dr Milicem nastavio sam sa uzimanjem terapije za razredjivanje krvi, (Plavix i Cardiopirin) i tako ce biti do daljnjeg.
    Planiram da u narednim danima poradim vise na kondiciji u cemu ce mi nadam se pomoci plivanje u bazenu, a mozda i boravak na moru.
    Eto toliko od mene za sada !
    Jun, 2010.

    ccsvisrb

  6. #231

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?


  7. #232
    John Virapen - Side Effects- Death- Confessions of a Pharma-Insider.avi (205 MB)
    obaveno skinuti i procitati

    Endovascular treatment for chronic cerebrospinal venous insufficiency: is the procedure safe?
    T Ludyga *, M Kazibudzki *, M Simka * , M Hartel , M wierad *,J Piegza *, P Latacz *, L Sedlak * and M Tochowicz *

    Objectives: The aim of this report is to assess the safety of endovasculartreatment for chronic cerebrospinal venous insufficiency (CCSVI). Although balloon angioplasty and stenting seem to be safe procedures, there are currently no data on the treatment of a large group of patients with this vascular pathology.

    Methods: A total of 564 endovascular procedures (balloon angioplasty or, if this procedure failed, stenting) were performed during 344 interventions in 331 CCSVI patients with associated multiple sclerosis.

    Results: Balloon angioplasty alone was performed in 192 cases (55.8%), whereas the stenting of at least one vein was required in the remaining 152 cases (44.2%). There were no major complications (severe bleeding, venous thrombosis, stent migration or injury to the nerves) related to the procedure, except for thrombotic occlusion of the stent in two cases (1.2% of stenting procedures) and surgical opening of femoral vein to remove angioplasticballoon in one case (0.3% of procedures). Minor complications included occasional technical problems (2.4% of procedures): difficulty removing the angioplastic balloon or problems with proper placement of stent, and other medical events (2.1% of procedures): local bleeding from the groin, minor gastrointestinal bleeding or cardiac arrhythmia.

    Conclusions: The procedures appeared to be safe and well tolerated by the patients, regardless of the actual impact of the endovascular treatments for venous pathology on the clinical course of multiple sclerosis, which warrants long-term follow-up.
    Endovascular treatment for chronic cerebrospinal venous insufficiency: is the procedure safe? -- Ludyga et al. 25 (6): 286 -- Phlebology
    _________________

    Lidija Gajski

    lekovi i prica o obmani
    b92
    Poruku je izmenio silvia, 03.03.2011 u 16:33

  8. #233

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    http://www.reallynews.com/ms/docs/brickner_1950.pdf

    jos 1950 se ms dovodio u vezu sa venama

  9. #234

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    Joan - CCSVI in Multiple Sclerosis



    Prevod:



    MS JESTE CERREBROVASKULARNO OBOLJENJE



    Od samog pocetka mog putovanja sa Jeffovom MS dijagnozom 2007. godine, govoreno mi je od strane neurologa da je MS auto-imuno oboljenje,a to je i merljivo autokorektivnim T-celijama mijelinskog osnovnog proteina koji se nalazi u likvoru, a to se javlja iskljucivo u slucaju MS-a. Na ovo su, izmedju ostalog, i ciljale dosadasnje imuno-modulirajuce terapije.



    Ali sta ako ove autokorektivne T-celije osnovnog mijelinskog proteina nisu ekskluzivititet samo MS-a? Pogodite sta? I nisu! Evo studije gde je ispitivan likvor kod cerebrovaskularnih pacijenata. I oni sa MS-om i kardiovaskularni bolesnici imali su istu kolicinu OMP T-celija u likvoru. Ovo je navelo istrazivace da zakljuce da je ovakva imuna reakcija sekundarna kod ostecenja centralnog nervnog sistema. Sto mene licno ( Joan ) tera da se zapitam...da li je uopste ikada ispitivan likvor kod pacijenata koji su doziveli slog, hipoksiju ili razne druge ishemijske dogadjaje? Ako im je tako nesto utvrdjeno, da li im je receno da boluju od auto-imune bolesti? Zasto je istrazivanje MS-a kao cerebro-vaskularnog oboljenja prepuno kontraverzija?



    MIJELINSKE ANTIGEN REAKTIVNE T-CELIJE KOD CEREBRO-VASKULARNIH BOLESTIW.Z.WANG,T.OLSSON,V.KOSTULAS,B.HOJEBERG,H.P .EKRE&H.LINKDepartment of Neurology, Karolinska Institutet, Huddinge Hospital, Stockholm, Sweden CITAT:



    UVOD: U akutnim Cerebro Vaskularnim Oboljenjima ( CVO ), mononuklearne celije se pojavljuju u mozdanom parenhimu u roku od 1-2 dana, a broj im se povecava u narednih 5-30 dana. Takodje, u likvoru se moze detektovati povisen broj mononuklearnih celija. Za ove celije se uglavnom smatra da predstvaljaju monocitne-makrofage, ali ne postoje detaljne studije o njihovom srodstvu sa, npr. antitelima razlicitih celijskih povrsinskih markera ( ovo nisam bas najbolje prevela! )



    Oligoklonalne IgG trake koje su prisutne u likvoru, cesto nedostaju u korespondirajucem serumu ( moj slucaj, npr. - P.T. ), sto je slucaj kod 10% pacijenata sa CVO. Lokalne B celije koje su u vezi sa neuropatskim virusima, kao kod pacijenata sa MS-om, pronadjeni su i kod pacijenata sa CVO kod kojih su nadjene oligoklonalne IgG trajke u likvoru. Kad se sve skupi, ova zapazanja indiciraju da pacijenti sa akutnim CVO mogu da pokazu intratekalni (?) imuni odgovor....



    Snazno povecanje broja osnovnih mijelinskih proteina, njihovih peptida i PLP reaktivnih T-celija u krvi, zatim tih istih OMP proteinskih T-celija u likvoru, za koje smo ovde pokazali da se pojavljuju i kod pacijenata sa CVO, u istom su opsegu kao kod prethodno pracenih MS pacijenata. Tako da su oba oboljenja povezana sa jednim prosirenim fondom mijelinskih autokorektivnih T-celija, i pre ce biti da su one sekundarne ostecenjima centralnog nervnog sistema.



    Ovde mozete procitati rad u celini PMC Home ... 8-0161.pdf



    Zaista je opsiran i pun strucnih termina...ali vredi procitati.



    Ako su ove autokorektivne T-celije pronadjene kod pacijenata koji su doziveli slog i onih sa cerebro-vaskularnim bolestima, i ako to automatski znaci da one NISU iskljucivo povezane sa MS-om, onda kako, pobogu, mozemo da tvrdimo da je MS auto-imuno oboljenje? Nije. Ja verujem da je MS oboljenje vaskularnog sistema koje kreira sekundarnu reakciju autoimunog sistema. Verujem da je Dr Zamboni otkrio masineriju koja stoji iza MS-a, a to je CCSVI.

  10. #235

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    Zakazane kontrole se odlazu do daljnjeg,zbog nedostatka kontrasta za MR,kazu u KC Nis

  11. #236

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?


  12. #237

  13. #238

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    Chronic cerebrospinal venous insufficiency in patients with multiple sclerosis -- Zamboni et al. 80 (4): 392 -- Journal of Neurology, Neurosurgery & Psychiatry
    http://jnnp.bmj.com/content/80/4/392/T4.expansion.html


    J Neurol Neurosurg Psychiatry 2009;80:392-399 doi:10.1136/jnnp.2008.157164
    Research paper
    Chronic cerebrospinal venous insufficiency in patients with multiple sclerosis
    Table 4
    Patterns of venous obstruction according to the clinical course Relapsing-remitting Secondary progressive Primary progressive p Value, χ2 test
    Type A 10 5 0 <0.0001
    75% 25% 0%
    Type B 19 9 1
    66% 31% 3%
    Type C 4 5 0
    44% 56% 0%
    Type D 2 1 9
    17% 8% 75%

    CiteULike Complore Connotea Del.icio.us Digg

  14. #239

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    ovo se odnosi na raznorazne stduje koje se sprovode
    kampat,kopakson,mitoksantron i more kojekakvih "lekova"
    Za sve koji pristaju da budu deo neke studije Pravo o zastiti pacijenta nad kojim se vrsi ogled, za svaki slucaj ( obratite paznju na deo koji se tice naknade stete ):

    Pravo pacijenta nad kojim se vrši medicinski ogled

    Clan 38.

    Medicinski ogled može se preduzimati samo nad punoletnim poslovno
    sposobnim pacijentom i samo uz njegov pristanak.

    Pacijent pristanak mora dati u pismenom obliku, nakon što je dovoljno
    obavešten o smislu, cilju, postupcima, ocekivanim rezultatima, mogucim rizicima, kao
    i o neprijatnim pratecim okolnostima ogleda.

    Pacijent mora biti posebno upozoren da je slobodan da ogled odbije i
    da pristanak na ogled u svako vreme opozove.

    Izuzetno, medicinski ogled može se preduzeti i nad maloletnim i
    drugim poslovno nesposobnim pacijentom, ali samo radi njegove neposredne koristi i
    uz pismeni pristanak njegovog zakonskog zastupnika koji je prethodno obavešten u
    smislu stava 2. ovog clana.

    Nadležni zdravstveni radnik koji vrši medicinski ogled dužan je da vodi
    racuna o tome da zaštita života i zdravlja pacijenta uvek ima prednost u odnosu na
    interes društva i nauke.

    Pacijent koji zbog medicinskog ogleda pretrpi štetu na svom telu ili
    zdravlju ima pravo na naknadu štete u skladu sa zakonom, bez obzira na krivicu.

    Zdravstvena ustanova dužna je da pre pocetka medicinskog ogleda
    osigura pacijenta koji je podvrgnut medicinskom ogledu, za slucaj nastanka štete po
    zdravlje tog lica koja je izazvana medicinskim ogledom, u skladu sa zakonom, kao i
    da zakljuci ugovor sa pacijentom kojim se odredjuje iznos neophodnih troškova koji
    pripadaju pacijentu koji ucestvuje u medicinskom ogledu.

    Pacijent ima pravo da ucestvuje u klinickom ispitivanju lekova i
    medicinskih sredstava, u skladu sa zakonom kojim se uredjuje oblast lekova i
    medicinskih sredstava.

    Eticki odbor zdravstvene ustanove, pre pocetka medicinskog ogleda,
    donosi odluku o preduzimanju medicinskih ogleda nad pacijentima u zdravstvenoj
    ustanovi.

    Zabranjeno je preduzimanje medicinskih ogleda u privatnoj praksi.
    http://www.alims.gov.rs/download/o_a...ma_30-2010.pdf

  15. #240

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    Godinu dana od početka uzbudljivog CCSVI putovanja, odgovarajući na brojne zahteve i potrebe članova naše Peticije, čast nam je da vas sve obavestimo da je danas izvršena registracija Udruženja CCSVI Alijansa. Udruženje je osnovano sa namerom da se poboljša položaj osoba obolelih od CCSVI-ja, pomogne članovima udruženja u svakodnevnom životu, a naročito u neophodnoj rehabilitaciji. U svakom slučaju prenećemo sve ono što smo mesecima radili Online u okvire prave CCSVI organizacije. Dalje radimo na obezbedjivanju neophodnog prostora za rad udruženja (koji nam je obećan od strane vladajućih struktura), a pomoć je najavljena od strane mnogih donatora. O daljim detaljima obaveštavaćemo vas narednih dana ! Srećno nam bilo !

Strana 16 od 21 PrvaPrva ... 61415161718 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Najčešći uzrok svađa
    Autor little fairy u forumu Porodica
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:48
  2. Svajcarski sat pronadjen u grobnici dinastije Ming
    Autor Morpheus u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 22.12.2008, 23:25
  3. Uzrok osetljivosti na HIV
    Autor eboye u forumu Zdravlje
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 01.12.2008, 16:57
  4. Da li je ovo dobar nacin upoznavanja?
    Autor bibidiBOO u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 01.10.2007, 16:11

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •