Tutti Frutti Band
Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
  1. #1

    Tutti Frutti Band

    Tutti Frutti je grupa iz Splita koja je počela s radom sredinom 80-ih pod imenom Tutti Frutti Balkan Band, da bi dvije godine kasnije promijenila ime u Tutti Frutti Band. Prvi pjevač bio je Ivo Amulić, iz Duća pored Omiša. Spoj hit-makera Nenada Ninčevića i dubokog glasa Amulića, te ostalih glazbenika (jedan dio danas svira u splitskom duu Dalmatino - Sunara i Jagnjić) dao je dobitnu i zaraznu kombinaciju dalmatinskog štiha i rocka 80-ih. Iza njih su brojni hitovi u maniri dalmatinskog rocka, šašavih pjesama o ljubavi, buntovnicima i ljepoticama te prekrasnim baladama.

    Vrijeme ratnih prilika u Hrvatskoj bilo je vrijeme velikih promjena, tako da se Ivo Amulić odlučio za solo vode. Na kratko je 1992. godine,umjesto njega u grupu došao Marsell Benzon, te s grupom snimio par hitova, Vozio sam cjelu noć ili Sex Machine, Bože daj mi krila ljubavi.....no to nije bio onaj isti Tutti Frutti. Nakon njega došao je Alen Nižetić koji je ostvario brojne uspjehe, a njaveći vjerojatno s pjesmom Dalmacijo koja je dan danas himna Splitskog Hajduka i Torcide. Alen Nižetić je također otišao u solo vode, te je nakon njega uskočio Dado, i napravili su zapažen uspjeh s pjesmom Stara cura. Dolaskom vala dancera i diskoteka, Tutti Frutti prestaje djelovati.

    Nakon punih 15 godina dućanin Ivo Amulić, ponovno je aktivni član starog-novog benda s kojim planira nastaviti glazbenu karijeru. Prije godinu dana našao se s basistom grupe i autorom Dadom Pastovićem te još nekolicinom glazbenika s kojima je odlučio aktivirati iznimno uspješan pop bend u bivšoj Jugoslaviji. U svibnju ove godine će održati koncert na otvorenom, najvjerojatnije na poljudskom bazenu, kako bi podsjetili publiku na nekadašnje hitove Tutti fruttija.

    Novi početak su potvrdili i prijavom pjesme na natječaj ovogodišnjeg HRF-a, a slijedi i sudjelovanje na Splitskom festivalu.
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  2. #2

    Odgovor: Tutti Frutti.....!!!!!

    YouTube- Tutti Frutti Band - Stvari lagane

    Oba oka sklopi, dobri andjele
    to sto nocas sutim nije zbog tebe
    ti bi nesto brzo da te podigne
    a meni nocas pasu stvari lagane

    Oba oka sklopi, dobri andjele
    nek oproste mi tvoje djecije godine
    ti bi nesto vruce da te zagrije
    a meni nocas pasu stvari lagane

    Ref.
    Pusti me da drhtim i da sjetim se
    kako su me njene usne ljubile
    neke tuge nikad se ne prebole
    ubice me zbog nje stvari lagane
    Poruku je izmenio silvia, 26.12.2009 u 09:12 Razlog: Dodat lyrics
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  3. #3

    Odgovor: Tutti Frutti Band

    Stakleno srce

    U tebi divlja rijeka ludih godina,
    U tebi stara greska prvih koraka.
    U meni svira blues

    Ja ne znam tvoje ime, ni ime ovog grada,
    Al' za to sto bi htjela jos uvijek si premlada,
    A ja sam umoran

    Hajde, nosi kuci stakleno srce svoje
    I ne daj nikom da rukama ga dira,
    Slomit ce ga ko I moje

    Ti sanjas putovanja I vjetar u kosi,
    U tebi divlja glazba, ritam koji nosi,
    U meni svira blues
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

Slične teme

  1. The Allman Brothers Band
    Autor zrNce u forumu Muzika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 20.03.2009, 11:54
  2. Del Arno Band
    Autor gaga73 u forumu Domaći spotovi i tekstovi
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 21.02.2009, 12:34
  3. Amadeus Band
    Autor Crazy Angel u forumu Domaći spotovi i tekstovi
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 29.04.2007, 18:06

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •