Avatar - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 29 od ukupno 29

Tema: Avatar

  1. #16

    Odgovor: Avatar

    Ja sam htela da ga pogledam u bioskopu, ali pošto u N.S. nema bioskopa, ništa od toga, moraću na DVD-u, mada to nije TO.
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  2. #17

    Odgovor: Avatar

    Novi Sad ...grad nazivan kulturnim centrom, a nema pristojan bioskop!
    Ja sam prosto jedva čekala da se film pojavi i bioskopu,jer sam htela da sinka odvedem da gleda film na velikom platnu.Za svojih deset godina klinac je samo jednom bio u bioskopu, jer danas filmove(koje veoma lako nabavimo) naravno gledamo u kućnoj varijanti sa sve dolby saraund sistemom, zvučnim efektima,prilično velikim ekranom,kokicama i drugim djakonijama na dohvat ruke.A tek što možeš pauzirati film i otići da piškiš.I što je najbitnije ne izbije ti 1000 dinara iz džepa dok odete svo četvoro(porodica) u bioskop.
    I ne samo zbog sinka, nego ja prosto obožavam filmove koji su SF,animirani,bajkoviti....i sve ono što je nestvarno.
    Dodje jedan dan ćerka i kaže:“Jel’ mogu da idem sa drugaricama da gledam Avatara?“
    A ja:“3D???“
    Ona:“Da!“
    Ja:“Gde?Ko ti je rekao?“
    Ona:“Lenka kaže da igra u Jadranu.“
    I ja kao budala,nerazmišljajući da Jadran nema opremu za 3D i da je bioskop šupa-rupa,navučem i mukija,kupimo karte i tek kad sam videla da od naočara nema ni traga,pitamo tetu na šalteru:“Jel’ 3D film?“
    Dobro da teta nije umrla od smeha i da je nosim na duši.
    No tu smo gde smo, razočarani što smo uplivali kao mufloni,ali šta ćeš od silne zanesenosti smo se pogubili.I ako je sala bila prazna(što nije tako loše, nije sedeo neki visoki krelac ispred nas i mogli da vidimo celo platno) i skrnava i ako nije 3D, film nam se svideo.Čak i sinak koji veoma teško bilo šta komentariše je rekao:“Uuu ala je strava film!“
    Što se tiče priče filma, sasvim obična tema već vidjena.Borba dobra i zla.Animirani film FernGully ili kako je kod nas prevedeno Jaruga paprati ima identičnu priču. Dok sam tražila sliku od tog crtaća videla sam da je neko isto napravio tu paralelu Avatar-FernGully.Ali to me zaista ne dotiče, sve ostalo u filmu je očaravajuće.Dva i po sata ti drži pažnju, ni ne pomišljaš da ideš da piškiš.Savršeno!
    A u ostalom pogledaću ga i drugi put u 3D varijanti,a mogu i treći i četvrti....
    Poruku je izmenio Adora, 09.02.2010 u 13:18

  3. #18

    Odgovor: Avatar

    Indijsko pleme traži pomoć od Džejmsa Kamerona



    Dongrija Kond, pleme iz istočne Indije, ima isti problem kao i junaci filma “Avatar”, pa su se za pomoć obratili režiseru filma, Džejmsu Kameronu, prenosi sajt “SciFi Wire”.

    Kao što se u “Avataru” pleme Na’vi bori da zaustavi ljude koji žele da kopaju rudnike na njihovoj planeti, tako i pripadnici plemena Dongrija Kond pokušavaju da spreče kompaniju “Vedanta” da kopa rudnik u njihovoj svetoj planini.
    Kompanija “Vedanta” želi da kopa rudnik u planini Mijamgiri u indijskoj državi Orisa, a pripadnici plemena smatraju da će tako biti uništen lokalni ekosistem i ugrožena njihova egzistencija.

    Indijsko pleme se obratilo Kameronu putem oglasa, smatrajući da će slavni režiser najbolje razumeti njihove strahove.
    “Avatar je fantazija i realnost. Dongrija Kond pleme u Indiji se bori da odbrani svoju zemlju od rudarske kompanijje koja želi da uništi njihovu svetu planinu. Molimo Vas, pomozite Dongriji”, piše u oglasu.
    Džejms Kameron još uvek nije odgovorio na oglas.



    Kod:
    http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/176085/Indijsko-pleme-trazi-pomoc-od-Dzejmsa-Kamerona
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  4. #19

    Odgovor: Avatar

    Avatar Shta da kazzem? Ishao bih ponovo da gledam. Ali 3D ili bolje 6D.
    Pricha sama vidjena mnogo puta. Detalji priche preslikani iz drugih filmova - Zamislite Mela Gibsona koji se direktno iz Hrabrog srca, 3D izmodelovao na drugoj planeti u formi poluvilenjakapolumachke od 3 metra da bi tamo vikao - THIS IS SPARTAAAA! (samo maalo drugachije)... (Shto bi Americhki tinejdzeri rekli isnt that just AWESOOMEE?!! ili COOOOL)...
    (Lepo bi bilo da je jedan od stradalih domorodaca na samrti viknuo i neshto u stilu "Drino, jebemTi..."... to bi bilo ne samo cool nego i do jaja...)

    ..Ok sve je to cool, ali nije to ono shto definishe dobar film.

    Limunada, ali ne tolika da bi vas vredjala

    Za decu dushhu dalo.

    ALI, Kako god, splet rezije, akcije, realizma (zzivotno napravljenih likova i ambijenata) ultramegadetalja i naravno 3D stereo vision - moze da vas odvede da gotovo fizichki osetite ovaj "daleki svet", a to je lepo iskustvo za male pare

    Preporuka za gledanje, ali iskljuchivo u bioskopu i po moguchstvu u 3D/6D varijanti.

  5. #20

    Odgovor: Avatar

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Avatar Shta da kazzem? Ishao bih ponovo da gledam. Ali 3D ili bolje 6D.
    Pricha sama vidjena mnogo puta. Detalji priche preslikani iz drugih filmova - Zamislite Mela Gibsona koji se direktno iz Hrabrog srca, 3D izmodelovao na drugoj planeti u formi poluvilenjakapolumachke od 3 metra da bi tamo vikao - THIS IS SPARTAAAA! (samo maalo drugachije)... (Shto bi Americhki tinejdzeri rekli isnt that just AWESOOMEE?!! ili COOOOL)...
    (Lepo bi bilo da je jedan od stradalih domorodaca na samrti viknuo i neshto u stilu "Drino, jebemTi..."... to bi bilo ne samo cool nego i do jaja...)

    ..Ok sve je to cool, ali nije to ono shto definishe dobar film.

    Limunada, ali ne tolika da bi vas vredjala

    Za decu dushhu dalo.

    ALI, Kako god, splet rezije, akcije, realizma (zzivotno napravljenih likova i ambijenata) ultramegadetalja i naravno 3D stereo vision - moze da vas odvede da gotovo fizichki osetite ovaj "daleki svet", a to je lepo iskustvo za male pare

    Preporuka za gledanje, ali iskljuchivo u bioskopu i po moguchstvu u 3D/6D varijanti.
    U potpunosti se slažem sa recenzijom druga Gospodara Lebova. Samo uz dopunu da Avatar nije 6D film, tako da te dodatne 3 dimenzije ne igraju ulogu. Inače, Avatara sam gledao u 3D. I gledao sam ga samo zbog toga, da eto i to doživim. I nisam se razočarao u efekte.

    Oni "pravi" filmski elementi su ostali u zapećku. Nikako neću da kažem da nisu dobri. Štaviše, odlično odrađeno u svakom pogledu, ali ni više od odlično. U tim glumačko, scenarijsko, režijskim elementima nije za Oskara. Što sam očekivao, to sam i dobio. Jedino mi je u scenariju išlo malo na ganglije to što je o'ma, iz prve, naleteo baš na princezu. Malo previše bljak za moj ukus.

    E, da! Umal' zaboravih da istaknem šta me je najviše dojmilo! To je reklama za kafu pre početka filma, kad zrno kafe nekontrolisano poleće ka glavama iznenađenih gledalaca, koji su koji trenutak pre toga, većina prvi put u životu, stavili 3D naočare na vr' nosa. Mogu da reknem da sam se i ja štrecn'o.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  6. #21

    Odgovor: Avatar

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    U potpunosti se slažem sa recenzijom druga Gospodara Lebova. Samo uz dopunu da Avatar nije 6D film, tako da te dodatne 3 dimenzije ne igraju ulogu.
    Pa daju ga u Koloseju i u sali predvidjenoj za 6D (ljuljanje stolica i dim vetar, vatra, voda i ostale p..de materine... za neuputJene )... Valjda bar neka od tih "dimenzija" radi (i ako se ne zapali sala) ? Chak su i reklamirali i prichali o filmu na TVju bash u toj sali.

    Mada, ne bi me iznenadilo da je navlaka, naravno
    - dodjte dajte pare...Shta ? 6D? Ma daaa 12D ! Samo vi dodjite!

  7. #22

    Odgovor: Avatar

    avatarizeyourself.com

    Kako bi izgledao vas avatar?



    Ovo bih bio ja... kad ochepim nogu u prolazu o neko tamo drvo na toj nekoj planeti
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 22.02.2010 u 23:24

  8. #23

  9. #24

  10. #25

  11. #26

    Odgovor: Avatar

    Pogledala sam film. Bila sam skeptična, sada sam samo oduševljena, i poprilično me stid ljudske vrste.
    I ja bih ostala, da sam Žejk (tako mi cute što mu ime izgovraju ŽEJK )
    Sve je već Uriel rekao...a ja sam sigurna da ću film pogledati još nekoliko puta.


    Evo mene "happy"


    iii me angry
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  12. #27

    Odgovor: Avatar

    Ovako ja izgledam happy sa kezom od uva do uva


  13. #28

    Odgovor: Avatar

    @ Soknica
    nisi odabrala female ... pa si ispala male

    gwedaj šta je female.. lepša no u prirodi



    a film... eno ga na polici nema ko da sedne
    i da odgleda.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  14. #29

    Odgovor: Avatar

    Vec se pola sata igram sa pravljenjem svog avica

    I evo me. Sa cvetom u kosi




    A sto se filma tice, bio je pravo razocarenje. (mozda zato sto sam ga gledala u Jadranu kod koga ni zvuk nije kako treba a kamoli da ima 3D )

    Nije zasluzio toliku buku.. Obican film za gledanje ispred tva a ne u bioskopu.
    Everybody Wants to be a Cat

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Zasto bas taj avatar
    Autor Mind_reset u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 247
    Poslednja poruka: 20.04.2012, 01:16
  2. Najlepši / najoriginalniji / najduhovitiji avatar i potpis
    Autor Necromancer u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 169
    Poslednja poruka: 10.08.2010, 21:54
  3. Avatar
    Autor Lilith_021 u forumu Pričaonica
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 20.06.2010, 11:10
  4. Kako ubaciti sliku/avatar?
    Autor Emmily u forumu Obaveštenja i pitanja u vezi sa Forumom
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 01.03.2010, 09:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •