Avatar
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 29

Tema: Avatar

  1. #1

    Avatar

    Ime: avatar0.jpg Pregleda: 119 Veličina: 65.5 KB


    Žanr: akcija, avantura, naučna fantastika

    Trajanje: 162 min.

    Nagrade: četiri nominacije za Zlatni globus

    Glavne uloge:
    Sem Vortington (Sam Worthington), Zoi Saldana (Zoe Saldana), Sigorni Viver (Sigourney Weaver),
    Mišel Rodrigez (Michelle Rodriguez), Đovani Ribizi (Giovanni Ribisi)

    Scenario:
    Džejms Kameron (James Cameron)

    Režija:
    Džejms Kameron (James Cameron)

    SINOPSIS

    Radnja filma "Avatar" smeštena je u 22. vek, na malu planetu Pandora, koja je naseljena rasom Na’vi, ogromnim plavim humanoidima, miroljubivim dok ih neko ne napadne. Ljudi ne mogu da dišu na planeti Pandora pa su genetskim inženjeringom stvorili hibrid poznat kao avatar, ljudski duh u telu vanzemaljca. Džejk Suli, invalid i ratni veteran, dobrovoljno se prijavio da živi na planeti Pandori kao avatar. Zaljubljuje se u princezu Na’vi plemena i postaje deo sukoba između njihovog i našeg sveta.

    O FILMU

    Rad na ovom filmu Kameron je započeo pre 14 godina, kada mogućnosti za realizaciju njegove ideje još nisu ni postojale. Sada, na kraju produkcije koja je trajala četiri godine, "Avatar" pruža neverovatno i do sada nedoživljeno bioskopsko iskustvo u kome će se revolucionarna tehnologija stvorena da bi se napravio ovaj film utopiti u emocije likova i odvesti vas duboko u priču.

    "Avatar" nas vodi u spektakularni svet iz mašte, u kojem pridošlica sa Zemlje kreće u epsku avanturu u kojoj će se na kraju boriti za spas vanzemaljskog sveta koji postao njegov novi dom. Ulazimo u vanzemaljski svet viđen očima Džejka Salija, bivšeg marinca prikovanog za invalidska kolica. Uprkos slomljenom telu, Džejk je i dalje ratnik u duši. Regrutovan je da putuje više svetlosnih godina u ljudsku ispostavu na Pandori, gde korporacijski konzorcijum iskopava retki mineral koji je ključ za rešavanje energetske krize na Zemlji. Pošto je atmosfera na Pandori otrovna, stvoren je program Avatar, u kojem je čovekova svest povezana sa avatarom, daljinski kontrolisanim biološkim telom koje može da preživi u smrtonosnom vazduhu. Ovi avatari su genetski izrađeni hibridi ljudske DNK kombinovane sa DNK domorodaca s Pandore.

    Ponovo rođen u obliku avatara, Džejk može da hoda. Dobija misiju da se ubaci među domoroce, koji su postali glavna prepreka iskopavanju dragocene rude. Prelepa pripadnica naroda Na’vi, Nejtiri, spasava Džejkov život, i to menja sve. Džejka prihvata njen klan, i on uči kako da postane jedan od njih, što podrazumeva mnoštvo testova i avantura. Kako se Džejkov odnos sa Nejtiri produbljuje, on počinje sve više da poštuje način života Na’vija i konačno zauzima svoje mesto među njima. Uskoro će se naći pred najvećim testom kada ih bude predvodio u epskoj bici koja će odlučiti o sudbini čitavog sveta.

    Film se odigrava na Pandori, mesecu s okruženjem sličnom Zemljinom koji kruži oko džinovske gasovite planete po imenu Polifem u zvezdanom sistemu Alfa Kentauri. Udaljen 4,4 svetlosne godine, Alfa Kentauri je naš najbliži zvezdani sused, i kada se otkrije da je Pandora bogata retkim mineralom unobtainiumom, naša rasa kreće u iskopavanje novog resursa. Unobtainium ne postoji u našem Sunčevom sistemu, ali je ključ za rešavanje energetske krize na Zemlji u 22. veku, pa Administracija za razvoj resursa troši stotine milijardi dolara na iskopavanja na udaljenom svetu. Naša priča se odigrava 2154, tri decenije pošto je uspostavljena rudarska kolonija na Pandori. Širenje ljudskih aktivnosti na teritoriju domorodačkog naroda Na’vi stvorilo je tenziju između dve vrste i polako, ali sigurno vodi ka ratu.

    Cenralni lik Džejk Sali je običan čovek koji neočekivano postaje heroj. On je bivši marinac koji čast i dužnost stavlja ispred svega, ali će morati da odabere između lične časti, u odbrani onoga što je ispravno, i svoje navodne dužnosti prema onima koji su ga poslali u misiju. Glumac Sem Vortington kaže: "Pandora Džejku daje priliku da pronađe sebe, shvati svoje potencijale i razume da kroz svoje izbore može postati bolji čovek. Džejk je bogat lik s retkom kombinacijom strasti, snage, snalažljivosti i duše. To je uloga koja puno traži od glumca".

    "Trik kod Džejka nije bilo smišljanje lika", kaže Kameron. "Trik je bio u pronalaženju pravog glumca". Reditelj Kameron nije želeo da se u filmu koristi šminka za vanzemaljce, kao što je to rađeno decenijama. Svaki dizajn i metod stavljanja gume na glumce je do sada istražen, ali je to ipak prilično ograničavajuće. Ovde su likovi kompjuterski generisani, tako da se nijedna od ovih negativnih strana ne javlja. Iako likovi u "Avataru" nalikuju glumcima koji ih igraju, njihove osnovne proporcije su drugačije. Na’viji i avatari mogu biti mnogo veći od ljudi, mogu imati prozirnu kožu koja se ponaša kao prava, u kojoj pigment na površini ne zaklanja crvenilo krvnih sudova. Svi ti detalji omogućavaju stvaranje naizgled živih bića.

    Još jedna inovacija stvorena specijalno za film "Avatar" bila je virtuelna kamera, koja je omogućila Kameronu da snima scene unutar kompjuterski generisanog sveta, kao da snima na setu u Holivudu. Virtuelnom kamerom reditelj je mogao da vidi ne Zoe Saldanu, već njen tri metra visoki lik plave kože, Nejtiri. Umesto Sema Vortingtona i Sigorni Viver, video je njihove džinovske plave avatare, s repovima i velikim zlatnim očima.

    "'Avatar' je najizazovniji film koji sam ikada snimio", kaže Džejms Kameron. "Želeo sam da napravim poznati tip avanture u nepoznatom okruženju, tako što sam klasičnu priču o pridošlici u stranoj zemlji i kulturi smestio na vanzemaljsku planetu. Priča je klasična u najopštijem smislu, ali imamo puno obrta i iznenađenja za gledaoce. Sanjao sam o snimanju ovakvog filma, smeštenog u stranom svetu punom velikih opasnosti i lepote otkako sam kao klinac čitao gomile petparačkih stripova i sedeo na času matematike crtajući vanzemaljce po svojoj svesci. S 'Avatarom' mi se konačno pružila prilika."

    O REŽISERU


    Džejms Kameron (reditelj, scenarista, producent, montažer)
    Rođen je u Kanadi, gde se nakon studija fizike i različitih manjih poslova odlučio za karijeru na filmu, skupio novac i snimio jedan kratki film. Vizuelni efekti u tom filmu doveli su ga do angažmana na filmu Rodžera Kormana "Battle Beyond the Stars" (1980), na kojem je bio scenograf i direktor fotografije specijalnih efekata.

    Potom je 1984. režirao neočekivani hit "Terminator" s Arnoldom Švarcenegerom. Kasnije je režirao i film "Osmi putnik 2", "Ambis", "Terminator 2: Sudnji dan", "Istinite laži" i "Titanik". Njegovi filmovi su utabali nove staze na polju vizuelnih efekata i postavili rekorde u zaradi, kako u Americi, tako i u inostranstvu.

    O GLUMCIMA

    Sem Vortington (Džejk Sali)
    Diplomirao je na prestižnom sidnejskom Nacionalnom institutu dramskih umetnosti 1998. Posle manjih uloga na filmu i u pozorištu, Vortington je bio na probnom snimanju za ulogu Džejmsa Bonda u filmu "Kazino Rojal". Iako nije dobio tu ulogu, naredne godine ga je Džejms Kameron lično odabrao za glavnu ulogu u "Avataru". Vortington je igrao i u filmu "Terminator: spasenje". Njegov sledeći film je "Borba Titana", koji će se pojaviti u bioskopima naredne godine.

    Zoi Saldana (Nejtiri)
    Zvezda u usponu u Holivudu. Najpoznatija je po svojoj ulozi u filmu "Zvezdane staze", u čijem će nastavku takođe igrati. Saldanini novi filmovi su "Smrt na sahrani" i "Takers".

    Sigorni Viver (dr Grejs Augustin)
    Kreirala je gomilu nezaboravnih filmskih likova, od Elen Ripli iz "Osmog putnika", u kojem je ostvarila filmski debi, do Dajen Fosi iz "Gorila u magli". Igrala je u filmovima: "Zaposlena devojka", "Isterivači duhova 2", "Plagijator", "Smrt i devojka", "Ulica polumeseca" i "Ledena oluja".

    Jelena Tripković

    Official site:Avatar Official Movie Website | In Cinemas December 18




    Film nisam pogledala, ali sudeći po komentarima i ocenama, mislim da je trenutno N1, jedva čekam
    Poruku je izmenio silvia, 22.12.2009 u 16:24
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  2. #2

    Odgovor: Avatar

    James Cameron o filmu "Avatar"


    Vanzemaljski svet Avatar-a začet je u mozgu scenariste i reditelja Jamesa Camerona otprilike pre 15 godina. Sada je konačno dospeo na veliko platno u revolucionarnoj 3D tehnologiji. Mesto odvijanja radnje: bioluminescentne džungle meseca Pandora u kojima obitavaju urođenici - plava populacija Na'vi. Avatar je live-action film, ali nije mogao biti snimljen bez revolucionarnih digitalnih tehnologija. Između ostalih stvari, Cameronova ekipa razvila je, kako oni to nazivaju, "head rig" kamere za glumce, koje snimaju čak i najmanje promene u izrazu lica koje su kasnije digitalno obrađivane.
    James Cameron ovde govori o mnogim izazovima dok je snimao Avatar, temama u filmu, napredovanju u tehnologiji i ponovnom radu sa Sigourney Weaver po prvi put od filma Aliens. Takođe govori o tome zašto se nada da će snimiti trilogiju ukoliko je odziv publike dovoljno velik i kako se oseća povodom snimanja još jednog epskog filma posle toliko godina.

    Kako se osećate sada kada je sve gotovo?
    Mnogo lakše. Uspeli smo da se uklopimo u budžet i snažno smo se trudili da stignemo sve na vreme. Bio je to dugačak proces, tako da sada možemo da podignemo zavesu i pokažemo svetu šta smo napravili. Mnogo je olakšavajuće kad ne moram više da pričam o tome - svašta se govorilo o ovom filmu za vreme snimanja.

    Da li ste od samog početka planirali da ponovo angažujete Sigourney Weaver?
    Sigourney i ja smo ostali dobri prijatelji posle filma Aliens i ja sam je predstavio kada je dobila svoju zvezdu na Pločniku slavnih. Ali nisam mislio na Sigourney kada sam 1995. godine počeo da pišem scenario, već tek za vreme kastinga kada mi je palo na pamet da bi ona bila savršena. Međutim, u sledećem momentu sam počeo da se nadam i molim da će ona pristati na to, a Sigourney je bila veoma zainteresovana, i to ne samo za svoj lik, već za ceo projekat i odmah pristala da glumi.

    Kako povezujete Vaš napredak u tehnologiji sa temama zaštite okoline u filmu i kako je to uticalo na Vaš rad sa glumcima?
    Interesantna stvar u vezi motion capture tehnologije jeste da je to verovatno najbolji odnos glumca i reditelja koji sam ikada doživeo. Snimali smo četiri meseca u Velingtonu i tokom snimanja virtuelnih delova nisu me ometale stvari tipa koje je doba dana, da li je vreme u redu, kuda će se kretati kamera i 1000 drugih pitanja koje odvlače pažnju reditelja od procesa glume. Tamo sam se bavio isključivo glumom. Najviše vremena smo provodili u potrazi za elementima emotivne istine i istine lika. A onda bi pustili high-definition plejbek i posmatrali njihova lica.

    Koliko su Vaše vodene avanture uticale na dizajn filma?
    Skoro na ceo dizajn filma. Oduvek sam gajio duboko poštovanje prema prirodi i veliki deo mladosti sam proveo u planinarenju. Preko 2500 sati sam proveo na dnu okeana gde sam zaista imao utisak kao da sam na drugoj planeti. Uvek sam osećao kao da sam proživljavam naučnofantastičnu avanturu svaki put kad zaronim. Tako da ima dosta stvari u filmu na koje je sve to uticalo. Ima čak i puno stvari iz plitkih delova okeana koje su uticale na film. Na primer, krila Bansheeja zasnovana se na bojama tropskih ribica. Bili smo malo zabrinuti da velika bića neće moći da "ponesu" izuzetno živahnu paletu boja, ali uspeli smo u tome.

    Film ostvaruje neku vrstu odnosa ljubavi i mržnje sa tehnologijom. Film koristi tehnologiju da ispriča priču koja je proslavanje prirode, što je samo po sebi ironija. Ali, ne mislim da je tehnologija loša, ne mislim da je napredno društvo loše, već samo da moramo da kontrolišemo proces tehnologije. Nećemo biti u mogućnosti da jednostavno skinemo sve sa sebe i otrčimo u divljinu. Prvo, divljine više nema. Drugo, to neće upaliti za 8 milijardi ljudi. Tako da moramo da smislimo način na koji ćemo da koristimo tehnologiju i nauku. Takođe je potrebno da prilikom svega toga ostanemo ljudi, da budemo u dodiru sa našim emocijama i puni razumevanja jedni za druge. Jedan deo filma simbolizovan je činjenicom da počinje i završava sa likovima čije se oči otvaraju. Film je o promeni zapažanja i izborima koji se načine jednom kada je zapažanje izmenjeno.

    Možete li nam reći nešto o politici filma i njegovim referencama na rat protiv terora i činjenici da junaci nisu oni sa ogromnom mehaničkom silom. Da li je to bilo namerno?
    Očigledno. Mislim da postoji veza sa skorijim događajima. Takođe postoji pokušaj da se povežemo i sa slikom Vijetnama, na načine na koji iskaču iz helikoptera. Odneo sam temu dalje, u 17. i 16. vek, kada su Evropljani satrli urođenike na tlu Amerike. Mislim da je veliki deo istorije ljudske rase ispisan krvlju. Vratimo se još dalje, u vreme Rimskog carstva, kada smo imali tendenciju da uzmemo bilo šta bez pitanja, kako kaže Jake. Gledam na to kao na širu metaforu, ne toliko namerno politizovano, kako bi neki ljudi mogli da vide. Postoji osećaj "prozivanja". Evo nas, veliki smo, imamo puške, mozgove i zbog toga možemo da radimo sve na ovoj planeti, ali stvari ne funkcionišu na taj način. A to ćemo naučiti na teži način, osim ukoliko se ne opametimo i krenemo u potragu za životom koji je u ravnoteži sa prirodnim ciklusima života na zemlji. To je taj izazov pred nama.

    Mnogi smatraju da je 3D budućnost filma. Koliko Vaš film menja industriju?
    Tek ćemo da vidimo koliku će ulogu Avatar odigrati u digitalnoj revoluciji, koja se već dešava još od filma The Polar Express koji je takođe pokazao da 3D može da bude veoma, veoma profitabilan. Onda je usledio niz filmova kao što su Up i Monsters vs. Aliens i Ice Age 3D, koji svi dele veću profitabilnost od troškova same 3D tehnologije. Odjednom, studiji na ovo gledaju kao na ekstraprofit, a bioskopska zajednica gleda na ovo kao na način da se ljudi ponovo vrate u bioskope i da bioskopi ponovo budu zanimljivi.

    Iako je u toku pad ekonomije, film se održao dosta dobro, a sve one negativne stvari koje su uticale na pad filmske industrije, kao što su file-sharing, download i piraterija, izbalansirane su povećanjem tržišta poput Rusije i Kine. Ali i dalje nam je potrebno nešto što će pokrenuti entuzijazam publike za bioskope dok se ljudi okreću sve manjim i manjim uređajima i gledaju filmove čak na iPhone-u. Ja sam sebi postavio cilj, kao i uvek do sada, da gledanje filma u bioskopu bude poput svetog iskustva.

    Da li ćemo gledati i nastavak Avatar-a? Pomenuli ste trilogiju...
    Tokom snimanja filma sam stalno govorio da se plašim da će film zaraditi novac jer ćemo morati ponovo da snimamo (smeje se). Ali kada sam razgovarao sa studiom Fox rekao sam im da ćemo veliki deo novca potrošiti na pravljenje CG planina, biljaka, cveća, buba i ostalih bića. Ekipa je morala da napravi sve što vidite na ekranu i to je trajalo godinama, tako da sve to ima neku vrednost. Rekao sam im da ćemo morati da potrošimo puno novca za prvi film, ali za drugi bi onda više potrošili za priču, i pristali su na to. Tako da osećam da sada moram da snimim drugi film, ali to će se desiti samo ako ovaj prvi bude uspešan. Sada je kocka još uvek u vazduhu. Razradio sam priču za drugi i treći deo, ali moje usne su zatvorene.

    Happynovisad
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  3. #3

    Odgovor: Avatar

    Film je VRH. Svi koju su ga gledali preporucili su ga, pa sam ga i ja pogledala. Mislim, vec dugo nisam gledala film slican ovom i nemam sta da kazem. Kazu da je u 3D jos bolji.. mozda ga odem gledati ponovo.. isplati se u svakom slucaju.
    Nije svako ko luta izgubljen..

  4. #4

    Odgovor: Avatar

    Gled'o 3D, stvarno je odlican film ...
    Od skripta, preko glume, produkcije, fotografije, sve do nikad boljih efekata ...
    Topla prica ...
    U potrazi za sobom, pronasao sam nesto mnogo lepse ...

  5. #5

    Odgovor: Avatar

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    Upravo sam se vratio iz bioskopa i odmah seo da napishem rech dve.
    Dali se sechate onog osechaja kada ste bili mali i roditelji vas odveli u bioskop?
    Film vas je odushevio i treperili ste josh danima, u glavi ste vrachali scene i prezhivljavali ih
    nanovo i nanovo...
    zatim ste odrasli i svaki film gledali sa sve vishe kritike...u svakom filmu trazhili nekakvu greshku,
    ocenjivali, uporedjivali i tako to.
    Ali onaj intezivni osechaj kada se stopite sa filmom, kako samo dete mozhe da ga dozhivi,
    onaj osechaj potpune odushevljenosti...to je zauvek nestalo.

    I ja sam tako mislio do pre nekoliko sati.
    Dok nisam pogledao Avatar
    Nemam rechi jednostavno...neshto tako lepo josh nikada nisam dozhiveo gledajuchi film.
    Nova tehnologija koju je James Cameron razvio sa Sony-jem takozvanu "kameru koja snima dushu"
    je neshto toliko drugachije od bilo chega drugog shto sam do sada video, da mi svi ostali filmovi
    koje sam do sada gledao jednostavno izblede.
    Radi se o potpuno novoj digitalizovanoj 3D tehnologiji.
    Matrix, Gospodari prstenova i Star Wars deluju kao crno beli dokumentarci naspram Avatara
    i dajem vam rech da ne preterujem.
    Film traje oko tri sata i kada sam na kraju skinuo naochare, osechao sam neshto kao fizichku
    bol shto sam morao da se vratim u ovaj dosadni svet.
    (oni koji poznaju osechaj jutra nakon kokainske vechere, znaju o chemu pricham )
    Nemojte ochekivati nekakvu dubokoumnu poruku od ovog filma.
    Film je jednostavno, savrsheno predivan.

    Ja u svakom sluchaju oprashtam Jamesu Cameronu shto je pre dvanaest godina
    snimio ono govno Titanic i zahvaljujem mu shto je uspeo makar na tri sata da od matorog
    dzangrizala opet napravi klinca koji otvorenih usta, bez daha gleda u platno .


    Njegov komentar me je oduševio, skinula sam film sa torrenta (nažalost gledala sam 2D) i...Nemam šta da dodam, sve je rekao u par rečenica...Oduševila sam se, hvala ti Uriel na preporuci jer sam uživala u svakoj sekundi filma

  6. #6

    Odgovor: Avatar

    Pogledao 3D i kad sam na kraju filma pogledao u prijatelje, svi smo imali isti izraz lica kad smo izasli napolje bilo je i konacan zakljucak je bio
    Moram ga jos najmanje jednom pogledati, da pohvatam propustene detalje..
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.

  7. #7

    Odgovor: Avatar

    Joj ja sam ga gledao 2x i mnogo mi se svideo. Obavezno ga gledati u 3D jer je tako potpun uzitak... Odavno nisam gledao film koji me je ovako odusevio. Posle filma sam bio dva sata ko slogiran. Uzasno mi je bilo krivo sto se film zavrsio...

  8. #8

    Odgovor: Avatar

    Ja sam ga gledao,zaista je film koji je ostavio dubok trag na meni.Pre svega zelim da naglasim da bi ga trebalo pogledati na bioskopskom platnu...da bi dozivljaj filma bio potpun...film je pun poruka,prikazuje nasu ljudsku vrstu u pravom svetlu,onakvima kakvi jesmo danas(pogotovo americku imperijalnu silu),mislim da je osnovna poruka filma o nasoj otudjenosti od prirode,od Boga,od SVETOSTI ZIVLJENJA..OD IZVORA ZIVOTA......Covjek danasnjice je covjek razaranja,unistenja,odpadnistva od svega SVETOG ....kao takav nadje se u svetu ljubavi,mira,HARMONIJE, u svetu kojeg je spreman nemilosrdno unistiti,zarad ostvarenja svog,materijalnog cilja.....
    Ovaj film u pravom,istinitom svetlu pokazuje crno stanje nase SVESTI o samome sebi i prirodi koja nas okruzuje,dok 2012-a prikazuje POSLEDICU do koje ce neminovno doci,prouzrokovanoj takvim stavovima i postupcima nase (ne)civilizacije....
    Zaista treba pogledati oba filma,jer tako nadopunjuju jedan drugog i u UZROKU i u POSLEDICI.....
    Poruku je izmenio Najgora, 13.01.2010 u 08:15 Razlog: Zaista nema potrebe citirati uvodni post
    ...Kad se penjes gore,obrati paznju kako se odnosis prema ljudima koji su ispod tebe,jer te iste ljude ponovo ces sresti kad budes padao dole.......

  9. #9

    Odgovor: Avatar

    Gledao sam film ali ne na bioskopskom platnu.
    Ali to je manje bitno.
    Bitne su poruke.
    Ne prikazuje stanje NASE svesti,
    vec prikazuje Ameriku.
    Najcrnja kritika Amerike ili SAD -a , .
    Plus poruke koje nosi ( jedna od njih kada se svi udruzujy u borbi protiv
    zajednickog zla).
    Borba za opstanak
    Za svoje.

    Kada sam video prvi put u filmu to cudno bice sa druge plasnete,
    bilo mi je neobocno, razlicito.
    Tokom filma, bilo mi je obicno..tako blisko.
    Nisam vise primetio razlike.

    Stvar je u vremenu.
    U istom misljeju.

    Onda se gube razlike.
    Bez obzira kojoj vrsti pripadas..
    Bitno je da li mislite isto.
    To vas spaja.
    A ne ono na sta niste mogli uticati.
    Sticaj okolnosti.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  10. #10

    Odgovor: Avatar

    Odgledao sam ga konacno i.... bas kao sto sam i ocekivao jedan sasvim prosecan film za zabavu i ama bas nista vise od toga.

    Nema tu originalnosti sve je cista kopija kao npr Navi narod koji je cista kopija Indijanaca pa toliko puta vidjena pucacina i tako dalje da ne duzim plus jeftina i neoriginalna prica koja nije losa ali za ovoliko dizanje prasine oko ovog filma prica je morala biti skroz originalna kao i sve ostalo u filmu.

    Poredjenja radi District 9 i Moon su daleko ali daleko ispred Avatar-a koji nije los film da se razumemo ali je isfoliran tacnije isuvise komercijalan za razliku od D9 i Moon-a.

    Ono sto fali Avatar-u da bi opravdao ovoliko dizanje prasine jeste ono sto imaju sledeci filmovi: Alien 1 i 2, Predator, Forbidden Planet... i jos legendarnih SF filmova koji imaju originalnost i istinski kvalitet no da ne nabrajam dalje ali evo pomenuci i jedan film koji nije SF ali ima ogromnu vrednost i Avatar pored njega deluje kao mala maca pored coveka a to je BEN-HUR i mislim sta reci osim da se Avatar nikako ne moze porediti sa nabrojanim naslovima nit moze stati rame u rame s njima.

    Trenutno zraci marketing ali proci ce to i za par godina ljudi ce pricati: "Secas li se onog filma koji je najvise zaradio i dobio toliko oskara a nije nista posebno bio e kad se samo setimo Alien-a i Blade Runner-a"

    Avatar ocenjujem ocenom 6/10

  11. #11

    Odgovor: Avatar

    Film sam počela da gledam sa predubeđenjem da je u pitanju još jedan amerski komercionalni shit koji ću prekinuti da gledam na polovini. Potom je proradila magija... Nigde praznog hoda u tri sata praznika za oči, dušu i srce... Iskrene preporuke. Ja ću ga sigurno pogledati još jednom...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  12. #12

    Odgovor: Avatar

    Ja ću ipak prvo da pročitam roman "Tihana iz Erga"
    ... kad uspem da ga pronadjem

  13. #13

    Odgovor: Avatar

    @ Arthur

    O, pa nije Urošević jedini koji tvrdi da je Avatar rađen po njegovom romanu. Koliko čujem ima ih od svukud. Pošto sam i sama u bezuspešnoj potrazi za "Tihanom", moja preporuka je da pogledaš film jer ćeš se načekati dok dođeš do knjige...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  14. #14

    Odgovor: Avatar

    Pa nije ni avatar jedini kameronov film za koji neki tvrde da je scenario maznut

    Ja sam strpljiv čovek
    Motao sam godinu i po dana "borneov identitet" samo da bih ga pročitao pre gledanja filma - onog sa Ćemberlenom
    Za "tri kondorova dana" i galaktiku sam čekao i više od toga
    Moći ću da sačekam toliko i za avatara
    Ako film valja, valjaće i za 1/2 godine ili mođda dve
    a ako ga za šest meseci, ili koju godinu ne bude vredelo pogledati
    ... pa onda nisam ništa propustio

    A možda u "selu" za to vreme ponovo bude radio bioskop
    pa kao nagradu za strpljenje film budem odgledao na velikom platnu
    Nije mi gušt gledati neki spektakl na kompu, a ni na kućnom bioskopu

  15. #15

    Odgovor: Avatar

    Mene u startu odbijaju filmovi koje svi vole. Ni "Gospodar prstenova" nisam hteo da pogledam iako sam imao priliku. Upravo iz razloga što je dobio Oskara i pre nego što se pojavio na bioskopskom platnu. Mislim da će isto biti i sa čuvenim "Avatarom". Eventualno kroz par meseci, kad na njega slučajno naletim na nekoj televiziji, baš kao i Gospodara prstenova.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zasto bas taj avatar
    Autor Mind_reset u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 247
    Poslednja poruka: 20.04.2012, 01:16
  2. Najlepši / najoriginalniji / najduhovitiji avatar i potpis
    Autor Necromancer u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 169
    Poslednja poruka: 10.08.2010, 21:54
  3. Avatar
    Autor Lilith_021 u forumu Pričaonica
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 20.06.2010, 11:10
  4. Kako ubaciti sliku/avatar?
    Autor Emmily u forumu Obaveštenja i pitanja u vezi sa Forumom
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 01.03.2010, 09:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •