Sta Srbija moze da ponudi? - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 46
  1. #16

    Odgovor: Sta Srbija moze da ponudi?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    ovu zemlju su upropastili ``pametni`` kao ti i bezobrazni kao ti, koji su pomislili da nacionalisticka opcija ce ostvariti preporod a zapravo se time samo sebicno zaludjivali, troseci rezerve, zaostavstinu titovog sistema. Najgore je sto ste i dalje slepi pa se drzite i dalje toga ko pijan plota. Ti govoris o ekonomiji a trudis se na svaki nacin da kontrolises tudje misli i dela... Pa ne moze tako josse, ugledaj se malo na slovence i hrvate! Jesu li kupili nesto u tvojoj okolini?
    Hoce, oni su pobedili jer su od pocetka znali da su u pravu... Trebali ste slusati nas... Mi smo vam tada govorili da ce oni pobediti i da ce srbija bas ovako da prodje... Ma daj bre malo kormilo nama, da usmerimo malo mi na pravi put... Krajnje je vreme...
    Па добро, ето признајем, ја сам упропастио земљу а ти си је бранио од мене... ја сам покојни Слоба лично.

    Ако ћемо се угледати на Словенце и Хрвате, морали би штошта да урадимо, да дискриминишемо мањине, да их "бришемо", да будемо велики националисти, да забранимо улазак капитала из Хрватске и Словеније, посебно трговачког који и не отвара нека радна места...

    Но свеједно, то што је Слоба упропастио државу не значи да треба више да волимо Туђмана или тебе.

    elem, nisu samo nase reke prljave, sada su nam i autoputevi sve prljaviji!
    I zasto slovenci ne bacaju djubre u svoju prirodu? A?


    Nemate sposobnosti, nemate talenta, nemate znanja, a buniti se ne treba... Treba raditi i zaraditi. Onda ce se roditi ideje, topiti granice, opet ce se roditi saradnja, a nacionalno busanje moze ostati za folklor...
    Ти се свађаш са неким својим измишљеним противником... неким тамо "њима" које си замислио...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #17

    Odgovor: Sta Srbija moze da ponudi?

    Ma nemoj se nervirati, praznik je a istorija tece nezavisno od tebe i mene...
    Ma sad cemo mi u EU i nasim mukama je kraj...

  3. #18

    Odgovor: Sta Srbija moze da ponudi?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    ma nemoj se nervirati, praznik je a istorija tece nezavisno od tebe i mene...
    Ma sad cemo mi u eu i nasim mukama je kraj...
    А њиве ћемо орати карактером
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #19

    Odgovor: Sta Srbija moze da ponudi?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    А њиве ћемо орати карактером
    Njive ce orati stranci!
    Zasluzuje li ova drzava bolje posle toliko nebriga o seljaku, ne izvrsenju denacionalizacije i favorizacije tajkuna?
    Sve tamo pise medju redova u onom mom prvom postu, samo citaj malo pazljivije...

  5. #20

    Odgovor: Sta Srbija moze da ponudi?

    Орање њива карактером је из Ћопићевог "Николетине Бурсаћа", који прича мајци како ће се све променити наглавачке кад дође комунизам... само што је помешао трактор и карактер... на такве ствари ми личи ово са ЕУ, све ће само од себе да се среди кад дође ЕУ... но добро, сви се слажу да треба у ЕУ, и Тома се слаже
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #21

    Odgovor: Sta Srbija moze da ponudi?

    Nisam citao Copica, no ekonomija ima svoja pravila.
    Bogati ce se i dalje bogatiti a siromasi ce postati siromasniji.
    Drzava moze tu da uradi neku regulaciju u stepenu tog bogacenja i siromasenja, no tesko da ce (sposobnost i politicko-ekonomski odnosi sa drugim drzavama).
    Kod nas se jos ima sta kupiti, zato ce doci i biznismeni, i avanturisti, i mafijasi, i mutivode a i penzioneri sa ustedjevinom. Kupovat ce sve, redom, do cega se domognu jer imaju para...
    Ja vec imam komsiju iz VB (britanije).

    Ajd neka vam je sa srecom!

  7. #22

    Odgovor: Sta Srbija moze da ponudi?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Nisam citao Copica, no ekonomija ima svoja pravila.
    Bogati ce se i dalje bogatiti a siromasi ce postati siromasniji.
    Drzava moze tu da uradi neku regulaciju u stepenu tog bogacenja i siromasenja, no tesko da ce (sposobnost i politicko-ekonomski odnosi sa drugim drzavama).
    Kod nas se jos ima sta kupiti, zato ce doci i biznismeni, i avanturisti, i mafijasi, i mutivode a i penzioneri sa ustedjevinom. Kupovat ce sve, redom, do cega se domognu jer imaju para...
    Ja vec imam komsiju iz VB (britanije).

    Ajd neka vam je sa srecom!
    Nema tu regulacije.Glavna regulacija je ono sto se desava u Americi,koren kapitalizma siri se svuda po svetu u manjem ili vecem obliku.Ulazimo u vek Kapitalizma ali onog globalnog

  8. #23

    Odgovor: Sta Srbija moze da ponudi?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Srbija ne moze da ponudi nista.
    I nece moci dok god je takvih, koji patetisu i uzdisu kako je Srbija unistena, ogoljena, nistavna, a ni malim prstom ne micu da pomognu toj istoj Srbiji da se uzdigne i ponovo zablista.
    Kada treba je ocrniti tu smo prvaci.
    Osvrni se oko sebe, mnoge zvucne drzave, nemaju skoro nista spektakularno, ni prirodom dato, ali su od neceg napravili brend i nikad neces cuti npr. jednog Nemca, da kaze da njegova drzava Nemacka nema sta da ponudi.I crvljivu jabuku ce uviti u najfiniji celofan i brendirati.
    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Turizam? Katastrofa, prljave reke, otpatci po sumama, zabavnih parkova, kvalitetno opremljenih banja prakticno i nema.

    Da, Srbiju je pobedila Srpska opcija, nacionalizan `90-ih i Srbija je i dalje taoc te politike. Jedina nasa opcija je tamaniti tu politiku, gdegod stignemo, mada i zapad radi na tome...
    Sa turizma, odmah ne trepnuvsi uleces u politicke vode.


    I sad politika je kriva, sto su otpaci po sumama?
    Ili je meni kriva politika sto smece ostavljam ne ubacujem u kontejner, nego ga onako frljaknem gde stignem?

    Ajde molim te.

    Krivi smo mi.
    Jer ne cenimo svoje.
    Ne cenimo sve vrednosti sto nam je priroda nesebicno poklonila.

    Srbija se moze pohvaliti banjama, planinama, rekama.
    Istorijom.
    Manastirima.

    Znas li koliko stranaca godisnje obidje nase manastire?

    A mi, skeptici, gledamo na sve to kao da se nekom drugom desava.
    I kukamo kako nam Srbija propada.
    I sami sebe prozivamo kako nemamo nista da ponudimo.
    I sami stvaramo sliku o nama,samo u jednoj recenici.

    Nazalost.

  9. #24

    Odgovor: Sta Srbija moze da ponudi?

    Aha, al nije / nije pitanje šta Srbija (ja ti on Lilit) može da ponudi - nego šta se traži, predvideti tražnju a ako put ne postoji stvoriti ga / da se sberemo - evo i Toma se slaže
    A ovako za ćaskanje ko se čega seti: šljokenzi na splavovi a i kulturo eve me, No-
    Prvo da se raszbuca školstvo / srednja škola nije obavezna - pa kad je završis odneseš papir sa ćagom a gazda te odma Samog pošalje na strug ... raspisao bih se al da ne mašim temu
    Sve možemo da ponudimo
    Nije mala nije mala

  10. #25

    Odgovor: Sta Srbija moze da ponudi?

    Novinarka pita Dzonija Depa :
    Znas li neki brend u Srbiji ?
    Dzoni kaze "
    " Kusturica .?
    Novinarka :
    Pa dobro. Kusturica, znas li jos neki ?"
    Dzoni Dep je gleda..
    Novinarka :
    "A Novak Djokovic?"
    Dzoni Dep se elegantno izvukao rekavsi :
    ;Vise volim da upoznam nesto sto nije brend"

    Originalan intervju.
    Pa ima li sta drugo osim Novaka Djokovica ?
    Sigurno ima samo treba plasirati.
    Nije nista novo reci da je brend ono sto drugi
    prihvate da jeste a ne ono sto mi mislimo da jeste.

    A do tog je dugi put.

    I Novak Djokovic.

    Pa kada Dzoni Dep opet dodje
    i novinarka ( nije Rada ) mu postavi originalno pitanje:
    " Zna li neki brend u Srbiji ?:
    Dzoni joj kaze :
    'Yes. Of course "
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  11. #26

    Odgovor: Sta Srbija moze da ponudi?

    Наивно је причати само о брендовима или нечему јединственост. Па оно, ако немамо Ферари, Милку или Сити Банк, или с друге стране, огромна налазишта уранијума, злата или нафте, да "немамо шта да понудимо".

    У свакој земљи се малтене све може производити и продавати, и прилично је свеједно да ли се извози или продаје у земљи ако се тиме зарађује.

    Проблем је што се то код нас схвата малограђански, ијао, шта ће о нама рећи у Европи, ијао, што ми нисмо ко Швајцарска...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #27

    Odgovor: Sta Srbija moze da ponudi?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Наивно је причати само о брендовима или нечему јединственост. Па оно, ако немамо Ферари, Милку или Сити Банк, или с друге стране, огромна налазишта уранијума, злата или нафте, да "немамо шта да понудимо".
    Ti si najsrecniji kad mozemo ponuditi hajduka djenerala Mladica...zato nam i jeste tako...
    У свакој земљи се малтене све може производити и продавати, и прилично је свеједно да ли се извози или продаје у земљи ако се тиме зарађује.
    Tema je sta Srbija moze da ponudi...to "svako pravi svasta" izgleda ne vazi za Srbiju...

    Проблем је што се то код нас схвата малограђански, ијао, шта ће о нама рећи у Европи, ијао, што ми нисмо ко Швајцарска...
    Bicemo kad Mladic bude nacelnik generalstaba a Vukadinovic ministar inostranih poslova...
    Back in red!

  13. #28

    Odgovor: Sta Srbija moze da ponudi?

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Ti si najsrecniji kad mozemo ponuditi hajduka djenerala Mladica...zato nam i jeste tako...
    Tema je sta Srbija moze da ponudi...to "svako pravi svasta" izgleda ne vazi za Srbiju...


    Bicemo kad Mladic bude nacelnik generalstaba a Vukadinovic ministar inostranih poslova...
    A ja sam najsrećnija kad se odgovori na zadatu temu, a da se taj odgovor ne bazira na omalovažavanju drugog člana...


    ...a može i sa osmehom ali nije obavezno

  14. #29

    Odgovor: Sta Srbija moze da ponudi?

    Srbija može i treba... Srbija MORA ... pre svega, da "ponudi" - qrve. I qrvetine.
    Ove naše, specijalne, prvoklasne ... politič(ars)ke.
    I muške i ženske.

    Bar njih imamo za izvoz - mogli bi njima (koliko ih ima) da "pokrijemo" teritoriju celog sveta.

    Taj izvoz bi nam samo naizgled bio neprofitabilan, jer (i kada bismo tražili) ne bismo za njih dobili ni crvljivu šljivu,
    ni "žutu banku".
    Ali ...
    ako znamo, da će nam se u narednim danima, mesecima, godinama (i stolećima), taj potez višestruko isplatiti,

    odrećićemo se i njih i tog.. eventualnog profita.

    I (tek) tako spasiti ... kako ovo malo Srbije, tako i njenu imovinu.
    I njen narod.

    I konačno "oprati" svoje ime i prezime - SRBIJA !

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  15. #30

    Odgovor: Sta Srbija moze da ponudi?

    U redu je sva ta ironija ali ipak nije za ovu temu

    Može Srbija da ponudi...što da ne:

    umesto oranja da niču fabrike, ali po uslovom ~ da postoji Uslov
    ne!...da nikne fabrika a u njoj 10 zaposlenih sa platom od 250 eur...ne nikako

    Može da ponudi i turzam što da ne, nije sve tako crno.
    Guču i Exit, šajkaču i Kusturicin nacionalni park, planine i banje...ihaj...da biraš

    Čak i brend, što da ne, šljivovica everi dej eheej!!!

    Ma samo da im se uvali

    Što da ne?

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. To samo meni moze da se desi
    Autor Goga u forumu Pričaonica
    Odgovora: 507
    Poslednja poruka: 21.06.2017, 15:12
  2. Zena moze odglumiti orgazam - Muskarac celu vezu
    Autor Crazy Angel u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 20.01.2014, 07:43
  3. Previse dobrote... moze li da zaboli?
    Autor love hunter u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 05.01.2013, 19:17
  4. Kako zena moze da upropasti muskarca?
    Autor Neuhvatljiva_ u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 141
    Poslednja poruka: 29.10.2010, 00:19
  5. Moze li ovaj HDD sa ovom maticnom plocom?
    Autor Dupont u forumu Spomenar
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 28.11.2007, 23:03

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •