Brankica Stanković -insajder- - Strana 5
Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Prikaz rezultata 61 do 72 od ukupno 72
  1. #61

    Odgovor: Brankica Stanković -insajder-

    Ako tako misli većina u Srbiji, mi smo zaista u velikom s.... . Svaka čast nama sa takvim navijačima. Takve niko nema, zaista.
    Prvi utisak uvek vara

  2. #62

    Odgovor: Brankica Stanković -insajder-

    Intelektualci, hoćeš reći? I taj krem društva poručuje: Ma nek' jebu kewu toj Brankici, šta ima ona da se qrchi?
    Poruku je izmenio Lilith_021, 30.01.2010 u 00:39 Razlog: citat

  3. #63

    Odgovor: Brankica Stanković -insajder-

    Odbačena optužnica za pretnje Stankovićevoj


    Prvi osnovni sud u Beogradu odbacio je danas optužnicu protiv šestorice navijača "Patrizana" i oslobodio ih odgovornosti za ugrožavanje sigurnosti novinarke Brankice Stanković, zbog skandiranja na fudbalskoj utakmici Partizan-Šahtjor, 16. decembra prošle godine.



    Odlukom suda navijači su pušteni iz pritvora, u kome su bili od kraja prošle godine.

    Optužnica Prvog osnovnog javnog tužilaštva je odbačena kao podneta od neovlašenog tužioca, jer prema stavu sudskog veća, u radnjama optuženih za koje se terete nema elemenata krvičnih dela ugrožavanje sigurnosti i nasilničkog ponašanja, već eventualno krivičnog dela uvrede.

    Sudsko veće, na čelu sa sudijom Jelenom Milinović, smatra da pevanje stihova "Opasna si kao zmija, proći ćeš kao Ćuruvija" ne sadrži kvalifikovanu i ozbiljnu pretnju koja bi ugrozila bezbednost Stankovićeve.

    Sud je optužnicu odbacio rešenjem na koje tužilaštvo može da uloži žalbu Apelaconom sudu u roku od osam dana.

    Krivično delo uvrede goni se po privatnoj tužbi, koju može da podnese lično Brankica Stanković.

    Sud je rešenjem oslobodio odgovornosti Gorana Klještana, Aleksandra Perišića, Milana Gudovića, Dragana Đurđevića, Nemanju Odalovića i Nemanju Bogdanovića.

    Optužnica ih tereti da su 16. decembra 2009, na stadionu FK Partizan, za vreme utakmice Partizana i Šahtjora, koja je direktno prenošena na televiziji B92, sa tribina ugrozili sigurnost novinarke Brankice Stanković.

    Do incidenta na stadionu došlo je posle emitovanja više emisija "Insajder", koju uređuje i vodi Brankica Stanković, a koji se u poslednjem serijalu bavio huliganstvom među navijačkim grupama.

    Navijači fudbalskog kluba "Partizan" na utakmici su vređali novinarku B92 i uputili joj pretnje smrću, skandirajući sa tribina "Opasna si kao zmija, proći ćeš kao Ćuruvija".

    Sve je bilo praćeno šutiranjem, udaranjem u glavu i probadanjem plastične lutke, koja je predstavljala Stankovićevu.

    (Tanjug - 22. april 2010. - 13:35 > 13:37)

    Ili je ovo za Sudska praksa i pravosuđe u Srbiji?

    Ma jok. Ipak je za ovde. Jer ono što mi najviše bode oči nije sudska presuda, nego ponašanje novinara!!!

    Doduše, Brankica sa ovim što mi smeta direktno nema veze. Ili možda?!?

    No, pogledajte članak još jednom, osvrtom na ono što sam podvukao.

    Sud kategorički tvrdi da NEMA pretnje smrću, a novinari da IMA, odnosno da su navijači pretili smrću!?! I to tvrde ne u smislu "sud je pogrešio", nego uz bezobrazno ignorisanje presude. A verovatno sa onom, kad ponovimo još par stotina puta, presuda i neće biti važna.

    Jebeš državu, gde se to tako može.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  4. #64

    Odgovor: Brankica Stanković -insajder-

    "prochi chesh kao churuvija" (koji je ubijen) i prikaz namera udaranjem lutke nije pretnja? nego je uvreda!?

    a da su joj pretnju poslali pismenim putem preko ptt-a?
    & underpaid......

  5. #65

    Odgovor: Brankica Stanković -insajder-

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    "prochi chesh kao churuvija" (koji je ubijen) i prikaz namera udaranjem lutke nije pretnja? nego je uvreda!?

    a da su joj pretnju poslali pismenim putem preko ptt-a?
    Maski, ti i ja možemo da imamo ovakav ili onakav stav i gledište na slučaj. Možemo da se složimo, a može i da nam se ne slože mišljenja. Skoro pa nebitno. To se tiče samo nas dvoje.

    Ali novinari NE SMEJU da ignorišu sudsku presudu, a koliko znam ne bi smeli ni da je komentarišu.
    / Slično kao rad moderatora na ovom forumu. /
    I samo o tome sada pričam. A ne i o samom događaju. Hajde mi to iskomentariši. Oceni mi rad novinara koji je objavio i komentarisao vest.


    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  6. #66

    Odgovor: Brankica Stanković -insajder-

    ne smeju da komentarishu presudu?!
    preshli smo u staljinizam a ja da ne znam
    & underpaid......

  7. #67

    Odgovor: Brankica Stanković -insajder-

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    ne smeju da komentarishu presudu?!
    preshli smo u staljinizam a ja da ne znam
    Obrati pažnju:
    Ali novinari NE SMEJU da ignorišu sudsku presudu, a koliko znam ne bi smeli ni da je komentarišu.
    Ne smeju da ignorišu!
    A za komentarisanje sam napisao "koliko znam". Znači taj deo ne tvrdim. I dozvoljavam da nije tako. Ipak, dok mi neko iz "prakse" ne objasni, ja i dalje mislim da ne smeju ni da komentarišu.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  8. #68

    Odgovor: Brankica Stanković -insajder-

    ne razumem shta u praksi tachno znachi da novinari ne smeju da ignorishu sudsku presudu?
    na koji nachin je sudska presuda oshtechena ako je novinari ignorishu? jel to znachi da che novinari da pohapse izvrshioce uprkos presudi?
    & underpaid......

  9. #69

    Odgovor: Brankica Stanković -insajder-

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    ne razumem shta u praksi tachno znachi da novinari ne smeju da ignorishu sudsku presudu?
    na koji nachin je sudska presuda oshtechena ako je novinari ignorishu? jel to znachi da che novinari da pohapse izvrshioce uprkos presudi?
    Pa moglo bi se i tako razumeti, s tim što bi "pohapse" stavio med navodnike.

    Zar novinarsko ignorisanje sudske presude nije isto što su u ovom slučaju i kreteni sa Juga radili?
    / Nisu svi sa Juga kreteni, nego govorim o ovim predmetnim. /

    Oni su rekli: "Proći ćeš ko Ćuruvija".
    Nisu rekli: "Roknućemo te k'o što smo (ili je neko) roknuli(o) Ćuruviju".

    Ovo prvo može da se protumači kao upozorenje. Doduše idiotsko i kretensko, ali ipak upozorenje da bi neko mogao ponoviti sačekušu. Što ne znači da bi to i oni sami uradili.
    A ovo drugo je pretnja. I ne može drugačije da se protumači.
    U tome je razlika. U drugom navodu su oni direktni krivci. A u prvom bi im mogao zameriti "upozorenje" kao navođenje nekoga da to i uradi. Isto kako u Hagu terete Šekija za "huškačke govore" i "navođenje na zločine".

    A novinari, ignorisanjem sudske presude, isto to rade. Navde nekoga, nekoga "otvorenog uma", pogodnog za navođenje, da u njima vidi pretnju i da im se, grobarima sudski oslobođenim krivice, na neki način osveti, van pravnog sistema.

    Sad, koliko je to zaista moguće da se desi, nije bitno. Novinari ipak to rade ignorisanjem sudske presude.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  10. #70

    Odgovor: Brankica Stanković -insajder-



    osjecham neki pms iz nekoliko tvojih poslednjih postova te chu ti oprostiti danas ovaj nonsens koji zzvrljash.

    ajlavju
    & underpaid......

  11. #71

    Odgovor: Brankica Stanković -insajder-

    Kako moze biti uvreda da ce proci kao Curuvija??
    Sta je ovo ??
    Opet cemo gledamo Mrak-film 2.deo?
    Najveca vlast je vladati sobom.

  12. #72

    Odgovor: Brankica Stanković -insajder-

    Ovo postaje sve luđe . Ako ono "pevanje" nije pretnja, i to otvorena, onda ne znam šta nije. Šta je trebajo da se desi? Da se, kucnem u drvo, nešto dogodi Brankici i ozbiljno je fizički ugroze, da li bi tada reagovali na adekvatan način ili bi sa tim procesom odugovlačili mesecima? Ne bi bilo čudno. Niti bi bilo prvi ali ni poslednji put.
    Prvi utisak uvek vara

Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •