Pitanja u vezi zdravlja
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 18
  1. #1

    05 Pitanja u vezi zdravlja

    Ja imam konkretno pitanje:
    Da li mi neko moze reci prirodan lek za visok holesterol. Cula sam da su dobri caj od maslacka i mleveni susam! Da li neko zna jos neki lek prirodnog porekla koji bi mogao da mi pomogne da regulisem visok holesterol u krvi.

    Mozda i vi imate pitanja koja se odnose na ovu temu?!
    neunistiva zlojebaba!

  2. #2

    Odgovor: Pitanja u vezi zdravlja

    Moja koleginica se dugi niz godina borila protiv povišenog holesterola u krvi i uspeva da ga drži pod kontrolom sa smokvama..I suve i sveže smokve obiluju rastvorljivim vlaknima koje snižavaju nivo holesterola u krvi..jede 5-6 komada dnevno, a kaže da od kada to praktikuje, nema problema više ni sa varenjem..
    Nisu je stari Rimljani džaba smatrali svetom voćkom..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  3. #3

    Odgovor: Pitanja u vezi zdravlja

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    Moja koleginica se dugi niz godina borila protiv povišenog holesterola u krvi i uspeva da ga drži pod kontrolom sa smokvama..I suve i sveže smokve obiluju rastvorljivim vlaknima koje snižavaju nivo holesterola u krvi..jede 5-6 komada dnevno, a kaže da od kada to praktikuje, nema problema više ni sa varenjem..
    Nisu je stari Rimljani džaba smatrali svetom voćkom..
    Hvala Ovde ni u ludilu ne bih pronasla sveze smokve, ali susene mogu da se kupe!
    Ajd i to da probam, ako se ne slogiram u sledecih 3 meseca, znaci da smokvice rade
    neunistiva zlojebaba!

  4. #4

    Odgovor: Pitanja u vezi zdravlja

    Naškoditi sigurno neće, smokva je blagorodno voće..neka ti ona bude umesto slatkiša..
    Preorjentiši se na mediteransku ishranu i uz smokvice, ima da nam budeš kao nova..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  5. #5

    Odgovor: Pitanja u vezi zdravlja

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Ja imam konkretno pitanje:
    Da li mi neko moze reci prirodan lek za visok holesterol. Cula sam da su dobri caj od maslacka i mleveni susam! Da li neko zna jos neki lek prirodnog porekla koji bi mogao da mi pomogne da regulisem visok holesterol u krvi.

    Mozda i vi imate pitanja koja se odnose na ovu temu?!
    Svako jutro u casu jogurta sipaj supenu kasiku kokosovog brasna i popij na prazan stomak.
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  6. #6

    Odgovor: Pitanja u vezi zdravlja

    Citat BoginjaMarija kaže: Pogledaj poruku
    Svako jutro u casu jogurta sipaj supenu kasiku kokosovog brasna i popij na prazan stomak.
    /za kokosovo brasno nikad nisam cula
    neunistiva zlojebaba!

  7. #7

    Odgovor: Pitanja u vezi zdravlja

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    /za kokosovo brasno nikad nisam cula
    kokos za kolace (mada meni ne lici na brasno,ali nema veze,tako kazu)
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  8. #8

    Odgovor: Pitanja u vezi zdravlja

    pa tako reci....
    e pa ova terapija ce da priceka, posto postim do Bozica.
    Da vidis kad ukombinujem smokve, jogurt i kokosovo brasno Ima da zbunim holesterol, nacisto ce da kolabira Salim se, moram da vodim racuna, jer je najgora kombinacija visok krvni pritisak / visok holesterol
    neunistiva zlojebaba!

  9. #9

    Odgovor: Pitanja u vezi zdravlja

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    /za kokosovo brasno nikad nisam cula


    Nisam ni ja.

    Čula sam za kombinaciju jogurta (ili kiselog mleka) i kašičice susama (proprženog).

    ili...

    Karanfilić... uveče staviti tri... parčenceta, dela, ili kako se već kaže, u dva decilitra vode, ostaviti da ''odseca''... Ujutro popiti... (bilo bi bolje da ne cediš, ako možeš)..
    Postoje recepti na forumu, moraću kasnije da ih pronađem, SQUAW i memento su pisali baš o tome, samo što su se ''kosili'' da li je u kombinaciji sa limunom beli, ili crni luk...

    Cimet stavljaj u sve što možeš, od hrane naravno.

    Drugar je oborio loš holesterol, jedući kornfleks...

    Pričala sam sa ženom koja radi u prodavnici zdrave hrane, konstatovale smo, da ne mora da bude na svakoj osobi identičan efekat. Recimo, nekome karanfilić pomaže, nekome ne...

    Ubaci u ishranu i musli... (ukoliko već nisi)
    Poruku je izmenio Necromancer, 01.02.2015 u 22:51
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  10. #10

    Odgovor: Pitanja u vezi zdravlja

    Jedi celer, jer u njemu je pronađena aktivna supstanca koja snižava holesterol i krvni pritisak u veoma visokoj koncentraciji. Dokazano je da ta materija (ne mogu se setiti naziva materije) smanjuje koncentraciju hormona stresa koji sužava krvne sudove. Potrebno je uzimati dnevno oko 2 celera srednje veličine ili sok od njih tokom više nedelja. Jedi morsku ribu najmanje 3 obroka nedeljno, jer je bogata omega 3 mastima.

    PS celer je dobar i kao afrodizijak

  11. #11

    Odgovor: Pitanja u vezi zdravlja

    za osobe sa visokim kolesterolom (i visokim krvnim tlakom) pored zdrave prehrane vrlo je bitno baviti se fizichkom aktivnosti.. nisu potrebne nikakve teretane, ni skupi dzimovi, privatni treneri ili mjesechne pretplate treba samo da se shto vishe krecemo (to vazhi i za prevenciju).. recimo ako se vozimo busom -- izadjemo par stanica prije.. ako idemo kolima u trgovinu -- odemo pjeshaka (ili bajsom).. ako se vozimo liftom -- da umjesto toga idemo stepenicama (sem ako bash ne moramo na 115. sprat )
    moomoo meee jooouu

  12. #12

    Odgovor: Pitanja u vezi zdravlja

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Ja imam konkretno pitanje:
    Da li mi neko moze reci prirodan lek za visok holesterol. Cula sam da su dobri caj od maslacka i mleveni susam! Da li neko zna jos neki lek prirodnog porekla koji bi mogao da mi pomogne da regulisem visok holesterol u krvi.

    Mozda i vi imate pitanja koja se odnose na ovu temu?!
    Evo jedan isproban i efikasan lek....

    Litar vode stavi se da zavri
    dodaje se 1 veza persuna (samo opran, ne secka se), kuva se 2-3 minuta. Ocediti caj i pomesati sa sokom dobiven od 1 kg limuna. Skupiti u flasi (oko 1,5 l) . Svaki dan 15-20 minuta pre obroka popiti po jednu malu casicu.
    Najvise moze se popiti dve doze, jedna za drugom. Onda sledi pauza 3-4 meseci....


  13. #13

    Odgovor: Pitanja u vezi zdravlja

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Ja imam konkretno pitanje:
    Da li mi neko moze reci prirodan lek za visok holesterol. Cula sam da su dobri caj od maslacka i mleveni susam! Da li neko zna jos neki lek prirodnog porekla koji bi mogao da mi pomogne da regulisem visok holesterol u krvi.

    Mozda i vi imate pitanja koja se odnose na ovu temu?!
    Kapi od artichoke.

    Probajte, pa javite, ali sam prilichno ubedjena da ce reshiti problem..
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  14. #14

    Odgovor: Pitanja u vezi zdravlja

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Ja imam konkretno pitanje
    Da li mi neko moze reci prirodan lek za visok holesterol. Cula sam da su dobri caj od maslacka i mleveni susam! Da li neko zna jos neki lek prirodnog porekla koji bi mogao da mi pomogne da regulisem visok holesterol u krvi.

    Mozda i vi imate pitanja koja se odnose na ovu temu?!
    Ako niko do sad nije rekao, sve zavisi koliko je holesterol povisen.
    Uzmimo slucaj da vednosti nisu kriticno iznad referentnih pa onda imamo "lecenje" korigovanjem ishrane i mozemo da pricamo

    Ukratko:
    Smanjiti ukupan unos masti, a od vec spomenutog caj od maslacka, beli luk i Isahara rece kapi od articoke (to ako ti se pije nesto iz apoteke) .

    + jos nekoliko lako dostupnih namirnica a najboljih za snizavanje holesterola

    1. Jabuke- istraživanja su pokazala da ako se redovno jedu ili pije sok od jabuka može da se smanji takozvani loš holesterol (LDL).

    2. Orasi. -povecavaju procenat zaštitnog (HDL) holesterola.

    3. Pasulj i sl mahunarke- zbog vlaknastih materija može da smanji holesterol.

    4.Cvekla- u novije vreme se pojavljuju podaci da pored drugih blagotvornih dejstava i ona zbog svoje vlaknaste prirode snizava holesterol

    5. Ovsene pahuljice- takodje zbog vlakana smanjuju stetan holesterol

    Za Beli luk ne znam koja kolicina se uzima za holesterol ( znam samo podatak da se tablete koriste kao pomocno sredstvo za "skidanje" holesterola,a jedan cen poboljšava cirkulaciju + stiti od gripa pa svakako ne moze da odmogne
    Lako cu,ako je do mene.........

  15. #15

    Odgovor: Pitanja u vezi zdravlja

    Zaboravila sam bundeve, a sad im je bas vreme

    Idealna je kombinacija cimet +bundeva pa da vidis sta je sinergizam kad svako od ta dva pokaze sta ume i pobedi holesterol
    Lako cu,ako je do mene.........

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li ste u vezi?
    Autor Necromancer u forumu Ljubav
    Odgovora: 195
    Poslednja poruka: 07.09.2015, 18:43
  2. Pitanja, pomoc...saveti
    Autor bezec u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 23.08.2013, 12:41
  3. Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 16.11.2011, 17:06
  4. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 25.06.2009, 18:01
  5. Najčešća pitanja - dileme roditelja
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 31.03.2009, 08:56

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •