Alkohol - Strana 4
Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 75

Tema: Alkohol

  1. #46

    Odgovor: Alkohol

    da buden iskrena,alkohol me nikada nije privlacio,mislim nemam nista protiv kada neko popije ponekad,eventualno casa vina ili piva

  2. #47

    Odgovor: Alkohol

    Pijem kako kad,nisam od onih što mogu da sednu sami i piju,ali volim pivo da cugnem(rogonja i bavaria su mi omiljena),a ako je neko opuštanje u društvu-pa mogao bi 10 dana da cirkam i zezam se,jedino što ako se već pije,najbolja je neka prava domaća(imam par mesta na kojima se snabdevam i mogu vam reći da je ekstra),plus što već kad osetiš da je dosta,valja popiti neki sok ili nešto sl. da ima dosta šećera da vas vrati malo u život...

    Protivnik sam prekomernog opijanja,tipa bacanja pegle i kad ne mogu da stoje na nogama,meni nije nimalo zabavno da se tolko oduzmem...

    I naravno da ne pijem iz dosade i sl. stvari,već pijem što volim i pijem isključivo šta volim...i nikad dok se radi-ZLATNO PRAVILO

  3. #48

    Odgovor: Alkohol

    Volim da sednem sa drustvom u kafanu a uz to
    da popijem dobro vino,uz finu muziku.To sebi
    priustim kad god imam vremena i lepo mi je.
    E da,nisam alkoholicar!

  4. #49

    Odgovor: Alkohol

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    i ne verujem u to da se moze dobro provesti uz sokitj i kaficu...mislim da to govore samo oni koji nisu imali prilike da se provedu uz cirkanje, pa time teshe sebe (dobro, ne rachunam narodnjake i one koji izlaze na tu vrstu (s)provoda, njima je mozak automatski iskljuchen)...



    ( Jbga nisam našla sad na brzaka odgovarajuću a i mrzelo me da hvatam kadar iz 2 sata kvalitetnog programa, ali... )

    ... Moram oštro da demantujem () ovo oko sokića limunića itd. Šta je za koga dobar provod je individualno. Nekom je dobar provod da ode na večeru, popije kiselu, ode do Kolarca na neki koncert, navije papilotne i legne da spava. I to voli. Ne teši se, ostalo ponuđeno i što bi mogao smisliti da radi se takvom čoveku ne dopada. Zašto dobar provod za svakoga mora biti samo razuzdana zabava? Tvoje merilo dobrog provoda ne mora biti za nekog drugog dobar provod. I evo, ja sam i pila i napijala se ponekad i to što sada ne pijem (ili tek ponekad popijem pivo) mi apsolutno ne smeta da se dobro provedem. Slažem se sa tim da misliš da neka doza alkohola prijatno opusti, ali ima ljudi koji su opušteni i bez toga. Dakle, do čoveka je. Ja sam taj I zbog takvih predrasuda ljudi misle da trance i slično niko ne može da sluša strejt i da u klubove ili na EXIT idu samo oni koji se drogiraju. Ja bogami znam da odem da se vrtim i kad je negde dobra Goa ili Psy i ne žvaćem ništa, verovao ili ne. Volim i tako fino energiju razmenim. I dobro se provedem

    Niko ne mora da puši, pije i drogira se (ni u jednoj meri) da bi se dobro proveo. Neka puši, pije i drogira se onaj ko to voli.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #50

    Odgovor: Alkohol

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Da li smo mi društvo alkohola?
    Da me ne shvatite pogrešno, daleko od toga da se gadim alkohola. Volim da popijem, s vremena na vreme, ali znam granice.
    Ja čak i ne znam puno njih za koje se može reći da se redovno opijaju.
    Ono čega se grozim (i pomalo me i plaši) je to što cela generacija svaki dan, ili barem skoro svaki dan unese nešto od alkohola od sebe. Napili se oni ili ne, ali verujem da se ujutru bude sa 0,8 alkohola u krvi.
    Kakav je vaš stav o ovome?
    Mozda smo drustvo koje bolje kontrolise svoj alkoholizam od drugih drustava,
    u smislu eksponiranosti.
    Cini mi se da s' obzirom kakvi ljudi vode ovu zemlju, i u kakvom je ona stanju, smatram da je broj alkoholicara fantasticno mali.
    Licno izbegavam alkoholicare cim ih osetim, alkoholizam smatram jednom od najgorih bolesti covecanstva, posto ti bolesnici vise ugrozavaju druge nego sebe. Recimo, cini mi se da je nasilje u porodici koje je uzrokovano alkoholizmom na prilicno visokom nivou.

    'piter

  6. #51

    Odgovor: Alkohol

    nerazumem ljude koje prave nerede posle alkoholisanja, ja kad se naroljam ja se veselim ili spavam...

  7. #52

    Odgovor: Alkohol

    Citat DobrySchweik kaže: Pogledaj poruku
    nerazumem ljude koje prave nerede posle alkoholisanja, ja kad se naroljam ja se veselim ili spavam...
    Ja ne razumem one kojima bi za veseljenje moralo da se dolije etanola u krv. Razumljivo je da alkohol gurne čoveka u amplitude - radi ili ono što trezan ne sme, ili ono što (pogršno) i trezan radi, samo još izraženije (i pogrešnije). Ali ona izreka, da je ljudski grešiti, sasvim je na mestu, i nije loše grešiti ponekad malo više, divljati, lomiti, pevati, ljubiti sve redom. Pro Alkohol (veliko A s razlogom, i uvek)!
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  8. #53

    Odgovor: Alkohol

    U mom najblizem okruzenju su ljudi koji retko kad işta popiju a veçina su i nepuşaçi ,
    Çak şta vişe nisam nikad nikom nisam ni dozvolio da zapali cigaru kod mene u kuçi
    ljutili se oni ili ne alkohol ni nemam u kuçi a kome se pije i puşi moze to da obavi u caffe-u preko puta
    Najgore je to şto ljudi koji piju ne shvataju da su zavisni i teşe se time şto kazu pa nisam pijan i sl.
    Jednostavno ih izbegavam jer mi ne prijaju
    Radje çu s nekim na voznju bicikla , bazen , şetnju ili kao danas na klizanje
    Ko je za jednu voznjicu

  9. #54

    Odgovor: Alkohol

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Ja ne razumem one kojima bi za veseljenje moralo da se dolije etanola u krv. Razumljivo je da alkohol gurne čoveka u amplitude - radi ili ono što trezan ne sme, ili ono što (pogršno) i trezan radi, samo još izraženije (i pogrešnije). Ali ona izreka, da je ljudski grešiti, sasvim je na mestu, i nije loše grešiti ponekad malo više, divljati, lomiti, pevati, ljubiti sve redom. Pro Alkohol (veliko A s razlogom, i uvek)!
    nisu svi ljudi isti kad popiju,
    veština je malo popiti tik da ti bude lepo a malko se pretvarati pijanim,
    jer time možeš da saznaš mnoštvo stvari od pijanijeg od sebe
    to što trezan misli pijani govori

  10. #55

    Odgovor: Alkohol

    Mislim da jesmo društvo alkohola.
    Ljude koje znam a da ne popiju ništa kad izađu mogu da nabrojim na prste jedne ruke.
    I sam volim da popijem kad izađem, nekad više nekad manje, sve zavisi od situacije i društva.
    Nikad ne pijem sam.
    Što znači da pijem u društvu, i takvih su 99% ljudi koje znam - svi piju sa nekim i puno ih je više od onih koji ne piju.
    Zato smatram da jesmo društvo alkohola.
    Alkohol nisam probao do punoletstva, tačnije bilo mi je skoro 19 kad sam prvi put pio. Imao sam svoje razloge i zašto nisam ranije i zašto baš tada.Sećam se da sam se probudio prilično "slomljen" i da sam rekao nikad više, pa eto.
    Razni su razlozi zašto neko cuga.
    Lično sam veliki tremaroš. Par puta sam,pre nego što sam morao da izađem pred neki veći auditorijum da nešto uradim,zunuo barem jedan pelin na eks... da bi se opustio,da mi mozak nebi proključao od silnog razmišljanja šta će biti,šta će biti... i da odradi to što već ume i kako zna... valjda.
    Sad imam dosta iskustva sa tim i ne radim to više. Zadnji put sam iz sličnog razloga tako popio pelin kad sam trebao da radim prvu tetovažu. Sećam se da mi je bila frka kao nikad pre. Da li mi je pomogao alkohol ili samosugestija da bi mi alkohol pomogao... ne znam. Znam da sam uradio tetovažu.
    Sve sam to radio jer sam bio nesiguran u sebe.
    Mladi sad rade to isto. Ne da bi bili kul već da bi bili prihvaćeni. Plaše se da su suviše različiti sa svojim ponašanjem i razmišljanjima. Nemaju hrabrosti da iskažu svoje mišljenje i osećanja pa kad su pijani a to njihovo "ne prođe" u društvu vade se da su bili pijani pa nisu znali šta rade. A rade sve da bi nekome bili interesantni i da im neko pokloni pažnje i uradiće sve da dođu do toga. A najlakše je napiti se.
    Mislim da svako od nas,ako ne sad onda ranije, je imao nekoga - poznanika,prijatelja,rođaka - koji je kad popije strašno zabavan, priče su mu interesantne,ponašanje mu je zanimljivo i uvek ste dobro raspoloženi uz nj. i uvek ume da "podigne" atmosveru. A kad je "strejt" onda "smara" svojom pričom i samo gledamo kako da ga se oslobodimo.
    Sad kao stariji i sa iskustvom u tome drugačije prilazim stvari, znam da ima i drugačijih ljudi i da ćeš lako naći sebi slične i oni koji ti odgovaraju za druženje. A zamisli ili seti se kad si bio klinac od 16 pa do dvadeset i koje... svaka "ispala" pogađa direktno u srce, a osobi "smaraču" ne biste poklonili ni minut pažnje. A treba mu... možda baš od Vas... možda baš tad. Ali zna kako će je dobiti... i ide da cuga i da se pravi da je neko drugi.

    Nesigurnost, nedostatak pažnje i potpuno poremećeni sistem vrednosti su ono zašto mladi sve više piju i koriste droge.
    A nije ni čudo...
    Pa pogledajte samo gde živimo...
    Skidam kapu onima koji nisu podlegli uticaju okoline,zaista su retki, jer nisu svi jake individue.
    O da... Jesmo društvo alkohola.
    I treba to da priznamo i borimo se što bolje umemo protiv toga.

    Iskoristio bih za kraj citata sa početka teme od Mish-ice: "Da me ne shvatite pogrešno, daleko od toga da se gadim alkohola. Volim da popijem, s vremena na vreme, ali znam granice." i dodao : i vreme i mesto i razlog.

  11. #56

    Odgovor: Alkohol

    Naucno je dokazano da je alkohol (a i cigarete)
    stetniji (u vecim kolicinama) od marihuane.
    Mnogi koji piju alkohol umesto vode se zgrozavaju
    nad marihuanom, i kao, kad vide nekog kako
    pushi marihuanu, prebili bi ga k'o nekog psa...
    i pricha to, i usput loche i bazdi na rakiju na dva'es' metara.

    Alkoholizam je bolest, i to neizlechiva.
    Dugotrajno konzumiranje alkohola u vecim kolicinama
    hemijski menja sastav krvi, i trajno poremeti
    rad jos nekih organa. Covek chiji je organizam
    poremecen na ovaj nacin, oboleo je od alkoholizma,
    i sudeci po onome sto sam chitao,
    ne moze nikad u potpunosti biti izlechen.
    Nakon tretmana odvikavanja u specijalnim ustanovama,
    zelja za alkoholom mora konstantno da mu se drzi pod kontrolom,
    do kraja zivota. Ovako obolela osoba ne sme nikad
    vise ni da lizne alkohol, inace stvari odmah izmaknu kontroli.
    Da ne spominjemo cirozu i ostale stvari.

    I dodacu jos nesto: ko garantuje za kvalitet alkoholnih pica
    koji se kupuje u prodavnicama ? Verujem da dobar deo
    ovih pitja u prodavnicama ne zadovoljava minimum cistoce,
    tj. sadrzi u sebi i otrove (metil alkhol recimo) u kolicinama
    koje su vece nego sto bi smele da budu.

    Ziveli!
    Eto, sad ce dobiti kompleks...

  12. #57

    Odgovor: Alkohol

    Ljudi smo a ne životinje, baš zato treba da znamo da držimo meru u svemu, a prvenstveno u alkoholisanju.
    A "normalni" ljudi se još čude i zgražavaju kad pijem non-alcoholic pivo i šampanj. Čude se i zgražavaju i kažu da oni to nikad ne bi popili i da je sramota to piti. A oni piju alkoholna pića u svim količinama, uzgred...
    A ja, pijem i dalje Becksovo non-alcoholic, ili Bavaria na..
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  13. #58

    Odgovor: Alkohol

    i ja sam pio bezalkoholno pivo Tut-gut dok je bio u prodaji...
    a sad kako ga nema morao sam da pređem na ovo sa alkoholom...

  14. #59

    Odgovor: Alkohol

    Važno je upamtiti da, kad čovek jedanput postane alkoholičar, nikad više ne može piti umereno, bez obzira na to da li se lečio i koliko je dugo apstinirao.

    Alkoholičar posle popijene prve čaše ne može da se zaustavi. Ne može da ostane na toj jednoj čaši i da kaže: Za danas je ovo dovoljno, više neću danas piti. On mora da nastavi i da pije dalje sve dok ne dostigne svoju dozu alkohola u krvi.

    Apstinent (osoba koja ne pije već jedno vreme alkohol) ako popije čašicu alkohola, ne može stati na toj jednoj čašici. Mora da nastavi pijenje i ubrzo stiže do pijenja kao pre apstinencije. Samo, za ono za šta su mu ranije bile potrebne godine, sada su dovoljni dani ili 2-3 nedelje. Posle prve popijene čaše alkoholnog pića ne može da stane, već se vraća nazad u zavisnost od alkohola. Zbog toga se ta prva čaša zove fenomen prve čaše.

    U mnogim porodicama alkoholičara članovi porodice mole alkoholičara da manje ili ređe pije. To alkoholičar nekad i proba da održi, međutim to ne traje dugo. Zbog gore navedenih činjenica vidimo da smanjivanje količine popijenog alkohola može da bude samo kratkog daha.

    Jedina ispravna stvar je lečenje. Ne smanjivanje količine, ne proređivanje dana kada se pije, već lečenje.

    Najstrašnija stvar je lečenom alkoholičaru ponuditi "samo" jednu čašicu, i nutkati ga, jer od jedne čaše mu neće biti ništa. Zbog fenomena prve čaše on će zbog te jedne popijene čaše odbaciti sve što je do tada postigao!

    Zato, pripazite na tu famoznu prvu čašu!
    Nikad ne raspravljajte s budalom, ljudi možda neće primjetiti razliku.

  15. #60

    Odgovor: Alkohol

    Jednom se zivi zato opali po Sarajevskoj pivi....


    by EDO...
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ženski spol i alkohol
    Autor little fairy u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 15.06.2011, 02:41
  2. Alkohol u krvi vozaca
    Autor yige_gui u forumu Auto-moto
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 12.06.2009, 11:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •